Kahperengi

Ege’nin küçük bir kasabasının çok yoksul bir mahallesinde başlar Narin’in hikâyesi.
Sevginin değil, mecburiyetin bir arada tuttuğu bir ailede büyüyen Narin ilk kez âşık olduğunda büyük bir hayal kırıklığı yaşayacak; hem ailesinden hem de bu aşktan kaçmak için eğitimini bahane ederek, gizlice İstanbul’a taşınacaktır. Büyük şehirde de zor günler beklemektedir genç kızı. Bir rastlantı sonucu tanıştığı Deniz, hem dostluğu hem de İstanbul’un renkli hayatını tanıtacaktır ona.
Yıllar geçer… Narin artık meslek sahibi, kendi ayaklarında üstünde duran ve Deniz’le birlikte renkli İstanbul hayatının tadını çıkaran bir kadın olmuştur. Ve karşısına yeniden o eski aşk çıkar. Yine imkânsız bir erkek olarak, başkasının sevgilisi olarak… Hem de…

Ege’nin küçük bir kasabasının çok yoksul bir mahallesinde başlar Narin’in hikâyesi.
Sevginin değil, mecburiyetin bir arada tuttuğu bir ailede büyüyen Narin ilk kez âşık olduğunda büyük bir hayal kırıklığı yaşayacak; hem ailesinden hem de bu aşktan kaçmak için eğitimini bahane ederek, gizlice İstanbul’a taşınacaktır. Büyük şehirde de zor günler beklemektedir genç kızı. Bir rastlantı sonucu tanıştığı Deniz, hem dostluğu hem de İstanbul’un renkli hayatını tanıtacaktır ona.
Yıllar geçer… Narin artık meslek sahibi, kendi ayaklarında üstünde duran ve Deniz’le birlikte renkli İstanbul hayatının tadını çıkaran bir kadın olmuştur. Ve karşısına yeniden o eski aşk çıkar. Yine imkânsız bir erkek olarak, başkasının sevgilisi olarak… Hem de…


Değerlendirmeler

değerlendirme
11 kişiden, 11 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Bu kitapla ilgili söyleyeceğim o kadar çok şey var ki aslında... Nereden başlasam bilemiyorum...
Öncelikle belirteyim yazarın okuduğum ilk kitabıydı ve çok beğendim.
Dili oldukça sade, arada öyle cümleler var ki kendinizden satırlar okuyorsunuz...
ve yazarın bakış açısı çok gerçekçi; bir şeyleri romantizm maskesi altına gizlememiş, aşkı arkasına saklanılan bir mabet haline getirmemiş. Gerçi kitaptan aklımda son kalan şeylerden biriydi aşk... Çok daha başka sorgulamalara itiyor kitap insanı.
'Ne gibi' dediğinizi duyar gibiyim, şöyle ki:

Aile olmak ne demek diye durup düşündürüyor...
Aynı çatı altında yaşayıp, aynı çaresizliği paylaşmak aile olmaya yeter mi...
Kitaptaki geçmişe dönüşler en çok etkilendiğim bölümlerdi.
Moskof Recep'le Kara Hatice'nin mutsuz evliliği, aile içi şiddet, yoksulluk, kenar mahallelerin tanıdık çaresizliği...
Belki çok bilindik şeyler ama gerçek şeyler de aynı zaman da...
Mehmet, Narin ve Şadiye... Üç kardeş... Üç farklı karakter...
Büyüdükçe babasına benzeyen Mehmet; gözyaşı hep hazırda bekleyen kendi gölgesinden bile korkan Şadiye ve etrafındaki tüm olumsuzluklara rağmen kendi gerçeği için savaşan Narin...
Bir de lacivert montlu çocuk var ki, yıllar sonra bir hayalet gibi geçmişin sancısını sürüklüyor ardından.

Ve Deniz... Kardeş olmanın kan bağını şart koşmadığının en güzel örneği...
Kitabı kapattığınızda ya Deniz gibi olan dostunuz gelecek aklınıza, öyle bir dostunuz yoksa da olmasını dileyeceksiniz canı gönülden.

Geçmiş ayağımızda sürüdüğümüz paslı bir prangadan farksız aslında... Bunu bir kez daha anımsattı bu kitap bana. Ardında bıraktığını sandıkça aynı acının kollarında bulman kendini, bu yüzden belki de. Geçmiş takılı kalıyor bazen, bir yerde; geçemiyor...

<<< Hayat engebeli olmaktan çıkıp engebenin kendisine dönüştüğünde, dönebilmek için dünyayı dolaşmanız gerekir >>>

9 yıl, 4 ay
7 kişiden, 7 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

Romanın arka kapağının yeterli olmadıgını düşünüyorum sıradan bir kitap olarak aldıgım ''kahperengi'nin''
beni bu kadar etkileyebilecegi aklımın ucundan geçmezdi... Kitap beni o kadar çok etkiledi ki kendimi olayın içinde yaşananları sanki kendim yaşamış hissettim.Karakteri hayatınızdaki insanlarla o kadar bagdaştırıyorsunuz ki dönüp birde onlara bakma gereksinimi hissediyorsunuz...
Akıcı bir dil ,sürükleyici bir konu o kadar gerçek o kadar heycanlı ki bir oturuşta sıkılmadan bitirebileceginiz ve bir sonra ki sayfayı çevirdiginiz de nolucak dediginiz bir kitap..
Basit gibi görünen kitap belli bir dönemin iki farklı zamanını kullarak yazılmıştı her bölüm öyle bir yerde kesiliyor ki kitaba devam etmeden duramıyorsunuz..
Her sayfasında ayrı bir heycan ,üzüntü yaşadım okulda ,otobüste ,ders aralarında elimden düşüremedim soluk soluga okudugum 'KAHPERENGİ '' adlı kitabı gerçekten çok başarı buldum Hande Altaylı'nın okudugum ilk kitabıydı fakat digerlerini en kısa sürede temin edip okuyacagım benim yazar listemde 1.sıraya yükseldi okuyan herkesin zevk alıcagını düşünüyorum...
Konusuna deginicek olursak ;
Narin'in yaşadıklarına o kadar üzüldüm ki kendimi onun yerine koydugumda ben nasıl dayanabilir diye düşünmeden edemedim..Narin'in yaptıklarını ayakta alkışladım Şişko Necati ah ah o olmasa naparlardı ..
Narin'in gidişi yeni bir hayatın başlayıcı ...
Kitabı kapattıgınızda göz yaşlarınıza hakim olamayacaksınız İyi okumalar dilerim : )

9 yıl, 8 ay
5 kişiden, 5 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
2 puan

açıkcası pekte edebi değere sahip bir kitap olarak düşünmüyorum. okunsa da olur okunmasa da. Okunmaması kayıp değil.

8 yıl, 7 ay
5 kişiden, 4 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Aslinda basit bir konu,ilginc olan etik degerleri biraz es gecen bir hikaye.yolculuklarda okunabilir bir kitap.Bana göre bu kadar basit bir kitaba bu kadar fiat konulmasi sacma geldi.10 lira bile yeterli bence.Okamakdan zevk aldim ama mutlaka okunmali diyecegim bir kitap da degil.

4 kişiden, 4 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
6 puan

Beklediğimden güzel çıktı. Kısa bölümler halinde yazılmıştı ve sürükleyiciydi. Yaslıhan bölümleri İstanbul'da geçen sahnelere göre daha sahici ve etkileyiciydi. Kurgudaki vahim hatalar ve finalin zayıflığı kitabın en olumsuz taraflarıydı...Kurgudaki hataları ve diğer şeyleri şurada yazdım: http://kitapnot.blogspot.com/2012/06/kahperenginden-tonlar.html

9 yıl, 11 ay
3 kişiden, 3 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Deniz ve Narin'in dostluğu o kadar harika şekilde anlatılmış ki.. Dünyaları farklı olan iki insanın dostluğu,Fırat'ı yıllar sonra görmesine rağmen bitmeyen aşkı... Harika bir kitap

9 yıl, 8 ay
3 kişiden, 3 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

aşka şeytan karısır'dan sonra bu kıtap bana saheser gıbı geldı ne yalan soyleyeyım..hande altaylı bu kıtapta dılını,tasvırlerını,kelımelerını bıle gelıştırmıs bence.hala vasatın bı ustu yınede..ama ben bıkac gunde bıtırıverdım kıtabı.bırde kafamı yormadıgı,benı rahatlattıgı ıcın sevıyorum boyle kıtapları..

9 yıl, 6 ay
3 kişiden, 3 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
9 puan

Hande Altaylı tam bir metropol hikâyesi anlatıyor bize. Tabii küçük kasaba sıkıntısının izleri de var bu hikâyede… Geçmişten de gelse, o izler de seziliyor hikâyede. Ve büyük bir aşk var. Karşı konulmaya çalışılan, direnilen ama vazgeçilemeyen. Okuru kendine sımsıkı bağlayan, ustaca kurgulanmış, günümüze ait bir roman Kahperengi.
Aklımda kalıcılık kazandırıyordu. Sevdim Tavsiye ederim

9 yıl, 3 ay
2 kişiden, 2 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Başlarken bu kadar beğeneceğimi tahmin etmiyordum ama sayesinde sabah ettim. Hüzünlendiren, düşündüren güldüren ve göz dolduran, acı ve inkar edilemez gerçeklerle yazılmış çok güzel bir kitaptı. Unutulmaya yüz tutmuş geçmişin, bugününü ve yarınını şekillendirdiği Narin için sonunda her şeyin rayına oturmasına sevindim. Belki kızdığım yerler oldu ama hikaye içinde olması gerektiği hissedildiği için fazla yadırgamadım. Bazı yerleri ağzım açık okudum. Bir sonraki satırda ne olacağını merak etmekten elimden bırakamadım. Bazı yerleri de gözlerim dolarak okudum. Belki okuyanlar için Fırat daha ön plana çıkabilir, bende sevdim ama benim için bu kitabın yıldızı Deniz’di. Gerçekten öyle bir arkadaşım olmasını isterdim.
Kitabın olumsuz baktığım iki yönü de var. Geçmiş ve bugün arasındaki dönüşler çok keskin olmasa ve küfürlü yerler sansürlense çok daha hoşuma giderdi ama o heyecanla ona bile fazla takılamadım :D

9 yıl, 7 ay
2 kişiden, 2 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

http://kitapasigi.blogspot.com/2013/04/kahprengi-hande-altayl.html
Beni çok şaşırtan bir kitap oldu. İyi olmasını bekliyordum ama harika bir kitap beklemiyordum açıkcası. Beklediğimin çok çok üstündeydi. Ayrıca ilk defa bir Türk yazarın kitabını çok beğenmenin mutluluğunu yaşıyorum :D

Kahperengi problemli bir ailede büyüyen Narin'in o aileden, aşkından sıyrılıp yeni bir hayata başlamasını ve yeni hayatında kaçtığı eski hayatıyla yüzleşmesini anlatıyor.Diziyi izlemeye daha önce başladığım için kitabı okurken de sürekli kıyaslama yaptım. Kitap diziye göre çok daha güzel.Çünkü dizinin uzaması için birçok değişiklik yapılmış ve bu dizinin basit bir konuya sahip olmasına neden olmuş.

Karakterlerin kitaptaki ve dizideki halleri çok farklı. Narin kitapta mavi gözlü ve biraz daha pasif biri. Fırat ise serserinin teki. Dizide ise kahraman gibi gösterilmiş. Gerçi böyle yapmalarını anlıyorum. Çünkü izleyici karşısında kahraman birini bekliyor.

Anlayacağınız kitabı okuduğuma pişman değilim.Keşke daha önce alsaymışım.

9 yıl, 1 ay
2 kişiden, 2 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
5 puan

Kahverengi gözleri olan bir kadın ve bir erkeğin göz rengini tanımlamak için kullanılmış Kahperengi.

Konu çok bildik ve tanıdık. Okuması çok kolay bir kitap iki akşamda bitti. Kenar mahallelerin kavgalı dövüşlü aile kavgalarından İstanbul'un zengin gençlerinin gece hayatına uzanıyor. Kitap uzun ve karmaşık değil.

Kitabı okurken sinir oldum bu kitabın adı Kadının Haysiyeti Yok olmalıymış. Ben aşığım çok aşığım diye sünepe olan Narin'in durumu sadece genetik ve görerek öğrenme durumu... Fırat karakteri tek kelimeyle mahallenin köşebaşlarında duran adi mahalle delikanlılarından.

Kitaptaki en güzel karakterler acısına merhem olan Narin'e sahip çıkan Deniz karakteri ile sarhoş bir zengin bebesi iken olayların ortasında kendini bulan ve toparlanan Atıf karakteri.

8 yıl, 7 ay
2 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

İnanılmaz bir kitapı çok beğendim...Narin ve Deniz tıpkı ben ve en yakın arkadaşım Reyyan gibiydi bu kadar olur :)

10 yıl, 1 ay
2 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
2 puan

Önce televizyonda Hande Altaylı'nın konuk olduğu bir programda bu kitabını duydum, daha sonra gazete röportajını da okuyunca kitabı aldım ama açıkcası büyük hayal kırıklığına uğradım. Ben lisedeyken hevesle okuduğum beyaz dizi serisi tadında, hoşca zaman geçirmek için okunacak bir kitap.

9 yıl, 11 ay
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

Ahh o Fırat'la Narin... Çok güzeldi bir çırpıda bitti

9 yıl, 4 ay
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

Mükemmel bir kitaptı elimden bırakamadım. Bir Anadolu kasabasında; Narin'in sıkıntılarla başlayan, sevgisiz umutsuz hayatı. İstanbula gelmesiyle yeni umutlara yelken açtığı hayat hikayesi konu edilmiş.

9 yıl, 5 ay
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
6 puan

inanın bana verilebilecek maksimum puan bu hatta benim gibi 3 kitabınıda ard arda okusanız bu kitaba bu puanı vrmek için polyannanın pembiş gözlüklerinde fazlasına ihtiytaç duyarsınız..
iyiki okumaya maraz la başlamışım eğer elime ilk geçen kitabı aşka şeytan karışır osaydı bu kadın benden bu kadar para kazanamazdı.. sürekli kendini tekrar eden yazarlardan haz etmiyorum bknz. canana tan , yani ütfen o cümleler o tema sadece tek bir sefer için söküryor bize .. yeni kitaplar yeni karakterler yeni konular yeni maceralar demek nolurdu sadece yazmak için yazmayaydınız..
hande altaylı tüm kitaplarında; hayatı boka batmış kızlar.. küfürlü konuşmalar ,zedenlenmiş aile bağları vs.. hep aynı olayları kullanmış hatta ben yazdığı karakterin kendini yansıttığını bile düşünmeye başlıyorum mesela ilk kitaptaki aslı sarışın kıvırcık saçlı yeşil gözlü reklamcı ve hande altylıda tıpatıp aynısı..

bu kitaptada yine aile hayatı içler acısı zavallı kız .. ve tabi yine kendi ayakları üzerinde kalıyor.. bir geçmiş bir günümz den anlatılıyor hikaye.. kız yine hayatının olmaz olasıca aşkı ile beklenmedik bir yerde karşılaşıyor ve geriye dönüşler yaşıyor.. vs. üç kitap arasındaki ek fark sonlar.. hepsi farklı bitiyor o konuda hakkını yemeyelim
tavsiyem aradan 6 ay geçmeden diğer bir kitabına başlamayın .

9 yıl, 9 ay
2 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

Mutlu sonla bitince cok mutlu oldum.

9 yıl, 7 ay
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

gayet akıcı konusu güzel ve dili sade bir kitap okunması tavsiye bir kitap :)

9 yıl, 7 ay
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

kahperenginin geliş hikayesi beni çok etkilemişti

9 yıl, 4 ay
2 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
5 puan

kşitabı okurken çok büüyük bir aşk görenlerin aksine ben sadece ihanet gördüm sayfalar ilerlerken olaylar arasında bağlantıyı sağlamak için yazar çok fazla tesadüfi olaylara yer vermiş okurken hadi canım sende bu kadardamı tesadüf olur cümlesini sık sık kullandım açıkçası kitaptaki karekterlerden deniz in dostluk ve arkadaşlık adına yaptığı fedakarlık gerçekten takdire şayan bi durumdu onun dışında yaratılan karakterlerin hepsi ihanet ve entrikadan başka bi anlamla yüklenmemişlerdi hani okunsada olur okunmasa pek bi şey kaybedilmeyecek türden bi kitap bence...

9 yıl, 3 ay
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Bu kitabı bu kadar geç okuduğum için açıkçası kendıme kızdım..

Beni bu kadar etkileyici hiç düsünmedim bu kitabın.
Akıcı bir dil,sürükleyici bir konu.Farklı dönemlerde yazılan bu kitapta hiç bir şekilde kopukluk yaşamıyorsunuz.

Narin,karakteriyle kitap boyunce birlikte yaşıyorsunuz.Bazen düşünüyorsunuz ''Acaba ben bu şekilde yapabilir miyim ya da bu şekilde göğüs gerer miyim diye.

Sevgisiz bir ortamda dayak yiyen Narinin başından geçen olaylar sillesinde kendinizi kaybediyorsunuz.Kitap boyunca bir taraftan anneye bir taraftan babaya kızacaksınız.Oh be babadan kurtuldular dediğiniz an abi çıkıyor karşınıza bu sefer ona sinir olmaya başlıyorsunuz..Ama herşey inat Narin hayallerinin peşinden koşmaya devam ederken kardeş olmak için illaki karındaş olmamamın gerektiğine inandıgınız bir karakter dahil oluyor kitaba Deniz.Bence herkes Deniz gibi bir arkadaşa sahip olmalı diye düşünüyorum..

Kitabı bitirince şunu düşünüyorsunuz.Aslında hepimize ait bir bölümün yazıldığını fark ediyorsunuz....

9 yıl, 2 ay
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Çok güzel ve sürükleyici bir kitaptı fakat sonu hoş bitmedi hatta kitap bitsin diye öylesine bir son yazılmış gibiydi.Daha farklı ilginç bir son bekliyordum.Bu son beni çok etkilemedi.

9 yıl, 1 ay
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
4 puan

vasat vasat vasat.
ya da benim beklentim büyüktü bilemiyorum.
okurken yer yer midem bulandı, bu kadar da olamaz dedim.
nihayetinde puanım 4tür, belki o bile çoktur.

9 yıl, 1 ay
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Öncelikle okuduktan sonra bunu yazacağım şöyle yazacağım dediğim her şeyi unuttum. Kalıbımı basarım ki hödö zöt isimli bir ingiliz bu kitabı yazsaydı gerek ülkede gerek dünyada daha büyük bir etki yaratırdı. Hani bazen canınız sıkılır çok uzun zaman önce aldığınız kitap size kitaplığınızdan göz kırpar sonra hiç bitmemesini istersiniz, ne hikmetse kendinizden, ailenizden, arkadaş çevrenizden birşeyler bulursunuz o sizi çeker, içine içine çeker ve bırakmaz Karakterlere küfredersiniz, acırsınız ağlarsınız. Aslında küfürleriniz o karaktere değil, o karaktere çok benzeyen hayatınızda ki figüranadır. Recep mi suçludur, kara hatice mi narin mi ? insanlar nasıl sapıtır, neden doğar nasıl ölür ? Neden en büyük kazıkları çevremizden yeriz ? bu soruların çevresinde o kadar güzel bir olay örgüsü kurulmuş ki. ''sığ'' anlatımı, aşırı gerçekçi kahramanları, böylesi oluyormuş mu ? yuh artık diyeceğiniz olaylar, aslında karşı komşunuzun bile yaşamış olabileceği olaylar. Ayrıca ''merhamet'' dizisinin kitabıymış ya izlememe karşılık ordan burdan görmemle narini özgü namal fıratı zatı şahsın adı neyse o herkesi o karakterlerle canlandırdım yani bunu ister istemez beynim kendi kendine yaptı ve noldu biliyormusunuz. kitap ÖLDÜ.

8 yıl, 8 ay
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
9 puan

Bir solukta okudum, Merhamet dizisini kitabın uyarlaması olduğunu da, ben okurken kitabı inceleyen bir arkadaşımdan öğrendim. Dizinin de bir kaç bölümünü izledim. Şimdi ne olacak, sonunda ne olacak, Narin ne yapacak diye diye heyecanla hemen bitireceğinizin garantisini veriyorum.

8 yıl, 10 ay
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
5 puan

Tipik türk dizisi kıvamında.

8 yıl, 5 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
7 puan

HANDE ALTAYLININ EN SÜRÜKLEYİCİ KİTABI

9 yıl, 11 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
3 puan

çok güzeldi

9 yıl, 9 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
9 puan

etkileyici..deniz gibi arkadaşımın olmasını çok isterdim..narinin talihsizliklerle dolu hayatının talih,

9 yıl, 4 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

çok başka bi hikayesi vardı ve ben çok etkilendim son bölüme kadar ne olcak diye sabırsızlıkla bekledim ve beklediğime deydi...

9 yıl, 4 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Ben çok beğendim bir kitabın okunması için illa ki edebi değerinin olması gerekmiyor bence. Bir kitap içinde barındırığı duyguyu okuyucusuna yaşatabiliyorsa okunmalıdır.

9 yıl, 1 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

Muhteşem tek kelimeyle, muhteşem!

9 yıl, 3 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

çok güzeldi çok beğendim hakkaten etkileyici

9 yıl, 2 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

ÇOK İYİ ve AKICI BİR KİTAP.. İMKANSIZ GİBİ GÖRÜNEN AŞKIN MUTLU SONU... MERAKLA OKUDUM VE 2 GUNDE BITIRDIM ;)

9 yıl, 2 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

kitabı son sayfasına kadar merak ederek okudum.realist bir kitap olduğu için narin karakteri bende büyük iz bıraktı.

9 yıl, 2 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Elinizden bırakamadığınız, hüzünlü, can yakan bir hikaye...
http://pumpkinturta.blogspot.com/2013/03/kahperengi.html

9 yıl, 2 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Beni adeta olayın icine hapsetti ,cok begendim

9 yıl, 1 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

Çok zev alarak okudum insanın içindeki duyguları hareketlendiriyo...

9 yıl, 1 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
7 puan

Güzel bitti.

9 yıl, 1 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

bu kitabı çok merak edirim ve okumak ıstıyorum

0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Sanırım başucu kitabım diyebilirim. Etkileyici.

8 yıl, 11 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Yazarın okuduğum ilk kitabı. Açıkçası ön yargı ile başlamıştım ancak okudukça ne kadar yanıldığımı anladım. Bence de arka kapak açıklaması yetersiz kalıyor. Sizi etkisi altına alacak ve bir çırpıda bitireceğiniz bir kitap. Şahsen ben 2 günde bitirdim :)

8 yıl, 11 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Sürükleyiciydi ama okudum ve bitti yani üzerine düşünülüp insana çok birşey katan kitaplardan değil.

8 yıl, 11 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Kurgusu çok başarılı diğer iki kitabı (maraz ve aşka şeytan karışırdan )sonra harika

8 yıl, 11 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
8 puan

Keyifle okudum ve yazarın diğer kitaplarına da merakım arttı. Kesinlikle tavsiye ederim.

8 yıl, 10 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

http://ipeksi-kitaplarvesozler.blogspot.com/2013/08/kahperengi.html

8 yıl, 9 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

güzel kitaptı ama dizisi daha güzel gidiyor kitabın sonunu pek beğenmedim

8 yıl, 8 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Beğenerek okuduğum ve tabiki yazarın okuyucuyu yönlendirmesi olmasa kitabın daha da ilgi çekici olacağına inandığım eserlerden biridir. Sade, basit okunulabilir diliyle ve güzel bir hikayesiyle dikkatimi çeken bir kitap oldu. Birçok yerinde hüzne yer veren Altaylı , bazı yerlerinde okuyucuyu etkilemeyi de kesinlikle başarmış.
Dikkat çekici demişken ,beğendiğim ve bu kitap için ; "yeter de artar bile" dediğim 2 cümleyi paylaşmak isterim ;

"Yalnızlık tek başına kalmak değil, tek başına kalmaktan kaçmaya çalışmaktır."

"Görmek için ölüyordu,ölmemek için görmüyordu''

8 yıl, 6 ay
1 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
7 puan

Hande Altaylı'nın en keyifle okuduğum romanıdır. Narin karakterinin başarı hikayesi okuyanı mutlu ediyor. 'Merhamet' dizisiyle beraber magazinsel bir değer kazanmıştır. Ara ara diziye göz gezdirdiğimde aaaa bunlar da kim kitap çoktan bitti üstüne senaryo yazmışlar demekten kendimi alamıyorum...

8 yıl, 5 ay
1 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

filmi canlandı hep gözümde kitabı okurken

8 yıl, 4 ay


Baskı Bilgileri

Karton Cilt, 324 sayfa
Nisan2012 tarihinde, DK tarafından yayınlandı


ISBN
978-605-09-0605-9
Dil
Türkiye Türkçesi

Kitaptaki karakterler

Narin


Kitabın Geçtiği Listeler


Benzer Kitaplar

Şu An Okuyanlar

nilecla bibliophile_sim
2 kişi

Okumuşlar

nilaysea pollyanna lamazihayal DenizKızı o_pelen iroshjum naz3484 Mrv Frz mlkprk hatice.eris Uzun Lafın Kısası bonbonetchocolate ACİCE petitbeurre boleyn_anne bucu90 cansulug merlot mistina Semyıl Belinda orkidela Kardelen gnczbn sokakkedisi burcin mediha suarya79 merimania birgunlukseyler lacuna akavaz Caramel c.2.an hayatpaylastikca Betül Talay Rama pabloanddido ggülçin
576 kişi

Okumak İsteyenler

merilist ParanoyakVisne karabalık ysglmsl Hexe lacuna blackswan senaaras HVenenosa Cucude KARAMELA idilik doubledimpled zgkn makarnabeyin Ayse1608 chinawoman bayansecret Canın cehenneme ozgeeozk sLn sassenach rrana elma kurdu emreakcadag elfossy mrvesrgn burcukartal okurmerv uur böcee Carpe_Diem yok Canan defne karagozozlem narçelen angela818 handanY CEYLAN
174 kişi

Takas Verenler

hatice.eris
1 kişi
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski