Kitaplardan En Sevdiğimiz Alıntılar

Bazen öyle bir cümleye rastlarız ki kitapta, o tek cümleden koca bir roman yazılabilir... Bu grup, işte o sözler için...

Dip Not: Her kitap için ya da her yazar için bir konu açıp, o kitaptan veya yazardan alıntıları ekleyebilirz. Bol konulu, bol alıntılı, boooollll paylaşımlı bir grup olması dileğimle :)


Tür: Genel | Açılış, 27 Mayıs 2012
<< tüm tartışmalar

Yüzüklerin Efendisi - J. R. R. Tolkien

Tartışma Cevapları
« geri ileri »

1 ile 5 arası cevap gösteriliyor, toplam 5 cevap.
0 kişiden 0 kişi beğenmiş.

"ALTIN OLAN HER ŞEY PARLAMAZ,
HER GEZGİN YİTİRMEMİŞTİR YOLUNU,
GÜCÜ OLAN YAŞLI KOLAY SOLMAZ,
DERİNDEKİ KÖK ATLATIR DONU.
KÜLLERDEN BİR ATEŞ DİRİLECEK,
BİR IŞIK FIRLAYACAK GÖLGELERDEN,
KIRILAN KILIÇ YENİLENECEK,
ŞİMDİ TAÇSIZ OLAN KRAL OLACAK YENİDEN."

1 yıl, 5 ay önce     
0 kişiden 0 kişi beğenmiş.

Elrond: Ne kadar ilerlerseniz ayrılmanız da o kadar zor olur; ancak ne yemin ne de arzu ettiğinizden daha ileri gitmeye bağlanmış değilsiniz; çünkü henüz yüreklerinizin gücünü bilmiyorsunuz ve yolda her birinizin karşısına ne çıkacağını önceden göremezsiniz.
Gimli: Yol karardığında yolunu ayırana dost denmez.
Elrond: Belki, lakin gecenin çöktüğünü görmemiş olan karanlıkta yürümeye aht etmemeli.
Gimli: Yine de ağızdan çıkmış yemin titreyen yüreğe güç verebilir.
Elrond: Veya çökertebilir o yüreği.

1 yıl, 5 ay önce     
0 kişiden 0 kişi beğenmiş.

Aragorn’un vedası:
İşte devşirdik ve devşirdiklerimizi harcadık. Artık hesap günüm geliyor. Gerçekten çok zor bir saat; ama yine de artık kimsenin yürümediği Elrond‘un bahçesindeki ak huş ağaçlarının altında karşılaştığımız gün yaratılmıştı. Bugün ve Cerin Amroth Tepesinde hem gölge hem de alacakaranlıktan vazgeçtiğimiz gün, bu hükmü kabul etmiştik.
Seni teselli etmek için konuşmuyorum; çünkü dünyanın döngüsü içinde böyle bir acı için teselli yoktur. Lakin hem Gölge’yi hem Yüzük’ü reddettikten sonra son sınavda yıkılmayalım. Hüzünle gitmeliyiz; ama yeisle değil. Bak! Sonsuza kadar Dünya’nın döngülerine bağlı değiliz ve ötesinde hatıradan fazlası var. Elveda!

1 yıl, 5 ay önce     
0 kişiden 0 kişi beğenmiş.

"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

1 yıl, 5 ay önce     
0 kişiden 0 kişi beğenmiş.

"Dünyanın bütün gelgitlerine hâkim olmak bizim elimizde değil. Bizim rolümüz, bizim rolümüz içine bırakılmış olduğumuz yılları sıkıntıdan kurtarmak için elimizden geleni yapmak, bizden sonra yaşayanlar için temiz bir toprak bulabilsinler diye bildiğimiz tarlalardaki kötülüğü kökünden söküp atmak; ama onların ne bulacakları bizim hükmümüze bağlı değil." Gandalf

1 yıl, 5 ay önce     
« geri ileri »
Bu gruba katıl!
Grup Kütüphanesi
Tüm Gruplar