Kuralsız Okuma Grubu

Birlikte seçelim, birlikte okuyalım, isteyen ve okuyanla birlikte tartışalım📖📚📒


Tür: Genel | Açılış, 26 Temmuz 2018
<< tüm tartışmalar

Merhaba

Tartışma Cevapları
« geri ileri »

1 ile 10 arası cevap gösteriliyor, toplam 10 cevap.
2 kişiden 2 kişi beğenmiş.

Merhaba arkadaşlar:) uzun zamandır görüşemedik. Okumalarda durmuş gördüğüm kadarıyla:(
Benim yeni durumuma adaptasyonum biraz yorucu ve sıkıntılı oldu, yeni yeni kendimi toparlıyorum. Sizlere yetişeyim diye girip bakayım dedim ama zaten ilerlememişsiniz:)
Öykü okumaları durdu mu?

6 ay önce     
3 kişiden 3 kişi beğenmiş.

Merhabalar.

Özlem, haftalık öykü başlığına pek kimse katılmıyordu zaten uzun zamandır. Yola çıktığımız zamanki kadar heyecan uyandırmıyor kimsede galiba bu etkinlik. Devam edelim derseniz edelim ama yine de.

Aylık roman başlıklarımız biraz daha dolu oluyordu sanki, roman etkinliğine geri dönsek mi acaba? Katılmak isteyen olur mu?

6 ay önce     
3 kişiden 3 kişi beğenmiş.

Özlem ve Hülya size karşı çok mahcubum, hikayeleri okudum ama tartışmalara katılamadım hiç. İlkbahar yaz ayları iş yoğunluğum artıyor, hiç fırsat bulamadım aranıza katılmaya ama hep takipteyim :) Bundan sonra daha rahatım, grubumuzu canlandıralım biraz. Hikayeler konusuna gelince sürekli Bilge'den istemek zorunda kalıyoruz, rahatsızlık veriyormuşuz gibi hissediyorum; Bilge sağ olsun hiç şikayet etmiyor ama :)
Hülya'nın önerisine katılıyorum ben, roman etkinliğimize dönebiliriz bence de. Gruptaki diğer arkadaşlar da katılabilir belki?

6 ay önce     
3 kişiden 3 kişi beğenmiş.

Merhaba yeniden:)
Hülya ve Seher benim içinde uygundur.
Roman etkinliğine devam edelim o zaman:)
Ben bugün Alamut-Fedailerin Kalesi Vladimir Bartol okumaya başlıyorum. Hemen başlayalım derseniz önerim de bu kitap:))) yok ağustosta başlarız diyorsanız öneriler diyorum bende:)))
Sevgiyle...

6 ay önce     
3 kişiden 3 kişi beğenmiş.

Özlem, Fedailerin Kalesi benim de uzun süredir ertelediğim bir kitap sayende ben de başlayabilirim. Şuan iş yerimde okuduğum bir kitap var zaten Yapraklar Evi, kitap biraz büyük olduğu için eve taşımıyorum :) Bir yandan da Fedailerin Kalesi kitabına başlayabilirim, başlamayı planladığım Büyücü - John Fowles kitabı vardı onu da Ağustos ayı için önerebilirim.

6 ay önce     
3 kişiden 3 kişi beğenmiş.

Merhaba arkadaşlar. Utangaçsmileutangaçsmile : ))))

Ya hepinizden özür diliyorum. Öyküleri gönderemdiğim için okuma durumumuz sekteye uğradı. Yaz gelsin diye dört gözle bekliyoruz , mübarek gelince de koşturması, kargaşası hiç bitmiyor. Bu seferde kışın dinginliğini özlüyor insan. Kısacası yaz meşguliyetlerinden ötürü öyküleri düzenli olarak paylaşamadım.
Benim önerimde seher gibi;

Dilerseniz öykülere bir müddet ara verip kitap okumaya devam edelim. Ne dersiniz?


6 ay önce     
3 kişiden 3 kişi beğenmiş.

Ayrıca okuduğunuz kitaplardan tatilde bana önerbileceğiniz bir kitap var mı arkadaşlar onu da sorayım burada.

Huzur verici, çok kasmayacak, dinlendirici, keyifli bir şey....

6 ay önce     
3 kişiden 3 kişi beğenmiş.

Arkadaşlar merhaba,
ben malum ebeveyn kitaplarına yöneldim biraz ama bu süreçte psikolojiyle ilgilenenlerin de seveceği bir kitap olan 'Köpek gibi Büyütülmüş Çocuk'u çok tavsiye ederim.
Alamut'u çok önce okumuş ve beğenmiştim. Mutlaka okunmalı.
Aylık okumalara dönersek ben de elimden geldiğince katılmak çok isterim. Ağustos için Necip Mahfuz'un Midak Sokağı'nı öne sürüyorum.

6 ay önce     
1 kişiden 1 kişi beğenmiş.

Merhabalar herkese.

Özlem, nasıl gidiyor Alamut? Bartol'un Alamut'unu birkaç sene önce okumuştum ben de, çok net hatırlamıyorum tabii ama katılanlar olursa ay sonunda konuşmaya çalışabiliriz.

Ağustos için de kitap belirleyelim, önerilen iki kitap uygun bana göre. Büyücü - John Fowles ve Necib Mahfuz - Midak Sokağı. Büyücü kitabını hep duyuyor ve merak ediyordum. Necib Mahfuz'un kitabı da eminim Mısır'daki yaşayış, kültürel yaşam, değişim hakkında kafamızda daha fazla fikir oluşmasını sağlayacaktır. Başka öneriler gelirse onları da dahil ederiz.

6 ay önce     
1 kişiden 1 kişi beğenmiş.

Bu arada Bilge, sen öyküleri hep gönderdin sağolasın. Pek kimse katılmayınca devam etmek mümkün olmadı sadece. Yoksa öyküleri en azından arayıp bulmaya çalışır ya da seni rahatsız ederdik yine:))

Kitap önerisi sormuşsun tatil için, en beğendiğim kitaplar hep kavsetli kitaplar oluyor genellikle galiba, düşününce hep öyle kitaplar geldi aklıma. Deniz Gezgin Ahraz geldi mesela, çok çok beğenmiştim o kitabı, bir sahil kasabasında geçen hüzünlü ve şiir gibi bir hikaye. Bunun dışında Sema Kaygusuz Barbarın Kahkahası'nı önerebilirim, bir otelde geçiyor, farklı farklı karakterlere odaklanan, merak uyandıran ve insanlarla ilgili derin tespitler yapan bir kitaptı. Bir de Bayan Ming'in Hiç Olmayan On Çocuğu kitabını yazdığın kitap tanımına uygun olarak gönül rahatlığıyla önerebilirim, gerçekten okuması keyifli ve kolay bir kitaptı, okuyan arkadaşlarım da bayıldılar bu kitaba. Bu arada ne tür kitaplar seversin diye bir baktım da, Emir Bey'in Kızları'nı okumuşsun galiba, ben de yakın zamanda okudum, seviyorum gerçekten Ayla Kutlu'yu, Sen ne düşünüyorsun?

6 ay önce     
« geri ileri »
Bu gruba katıl!
Grup Kütüphanesi
Tüm Gruplar