Fantastik Kurgu Severler

tüm fantastik kitapseverleri grubumuza bekleriz!


Tür: Fantastik | Açılış, 25 Mayıs 2011
<< tüm tartışmalar

Fantastik Dünyaların Haritaları

Tartışma Cevapları
« geri ileri »

1 ile 3 arası cevap gösteriliyor, toplam 3 cevap.
1 kişiden 1 kişi beğenmiş.

Malumunuz fantastik kitaplarda yolculuklar büyük önem arz eder. kahramanlar fersahlarca dağ tepe deniz aşarlar hedeflerine varmak için. Ben de bu yolculukların yapıldığı yerlerin haritalarına bakmayı severim. Son olarak Taht oyunları serisinin interaktif bir haritasına rastladım. Bu serideki kahramanların yolculukları harita üzerinde çok hoş ve detaylı bir şekilde belirtilmiş. Okuduğunuz kitapta geldiğiniz bölümde kahramanın nerede olduğunu haritada görebiliyorsunuz. Yalnız sayacı çok ilerletirseniz spoiler görme riskiniz var onu da belirteyim.

http://quartermaester.info/

sağ üst kısımdaki sayaçtaki kısaltmalar kitap ciltlerini ve yanındaki sayılar da kitabın bölümlerini belirtiyor.Hemen altında sağ taraftaki chapter sekmesi kitabın bölümlerine göre, episodes sekmesi de dizinin bölümlerine göre ilerlemenizi sağlıyor. Kısaltmaları da açalım

AGOT- A Game Of Thrones -Taht Oyunları
ACOK- A Clash Of Kings- Kralların Çarpışması
ASOS- A Sword Of Storms- Kılıçların Fırtınası
AFFC- A Feast For Crows- Kargaların Ziyafeti
ADOD- A Dance Of Dragons- Ejderhaların Dansı

7 yıl, 1 ay önce     
0 kişiden 0 kişi beğenmiş.

Bu harita telefonumda var o kadar rahat ediyorum ki anlatamam, eskiden ufacık arka sayfalarda yarım haritalarla cebelleşirdik hikaye ayrıntılı bir harita ile çok daha yaşanabilir bir hale geliyor. Bir de zaman çarkı serisi için ayrıntılı bir harita olsa çok iyi olurdu.

7 yıl, 1 ay önce     
0 kişiden 0 kişi beğenmiş.

hatta gedik savaşları, ejderha mızrağı ve belgariad serilerinin de olsa güzel olur. sonuçta hepsi büyük dünyalarda geçen hikayeler. mekanlar karışabiliyor.

7 yıl, 1 ay önce     
« geri ileri »
Bu gruba katıl!
Grup Kütüphanesi
Tüm Gruplar