Kuralsız Okuma Grubu

Birlikte seçelim, birlikte okuyalım, isteyen ve okuyanla birlikte tartışalım📖📚📒


Tür: Genel | Açılış, 26 Temmuz 2018
<< tüm tartışmalar

Eylül Okumaları...

Tartışma Cevapları
« geri ileri »

1 ile 4 arası cevap gösteriliyor, toplam 4 cevap.
2 kişiden 2 kişi beğenmiş.

Merhaba eylül ayında da okuduğumuz kitaplar hakkında fikir yazarsak belki okumaları daha keyifli hale getirebiliriz:))

Gene bir Saramago kitabından bahsetmek istiyorum:)

Bilinmeyen Adanın Öyküsü

Arayanların öyküsü desek yalan olmaz sanırım. Çok çabuk biten ama size uzun bir düşünme ve etkileme süreci yaratacak tatta bir kitap. Masal tadında, akıcı bir dilde sade ve anlaşılır. Hikaye basit gibi dursada altını çizeceğiniz çok mesaj var:)

"...Biliyor musun ki, kendinden dışarı çıkıp kendine bakmadıkça kim olduğunu asla bilemezsin" ;)

Okuyun bence:)

11 ay önce     
3 kişiden 3 kişi beğenmiş.

Merhaba. Tavsiye için teşekkürler:)

Ben Eylül içinde roman olarak sadece Fuat Sevimay'ın kısacık AnarŞık kitabını bitirdim. Hoş bir kitap, hoş karakterler var içinde. Öldü diye gömülen Kürdan karakterinin ölmemiş olabileceği şüphesiyle onu tanıyan herkes sorguya çekiliyor, kitap da bu sorgulardan oluşuyor. Güncel olaylara da bolca gönderme var. Aslında bu tür göndermeler endişelendiriyor beni, yirmi yıl sonra okuyanlar o göndermeleri anlayamayacaklar muhtemelen. Eski kitapları okurken bizim de başımıza bu geliyordur bence, kitabın yazıldığı zamana göre anlaşılabilecek pek çok ayrıntıyı kaçırıyoruzdur. Ama ne derler, "bütün, parçaların toplamından fazlasıdır." Bir kitabın bütünü de öyle olabilir.

Bu arada Türk Edebiyatı dergisine abone olunca 1972'den 2018'e kadar tüm sayıların pdf'ini içeren bir flash disk hediye ediyorlar. Pek takip ettiğim bir dergi değildi ama eski sayılara ulaşmak fikri güzel geldi, keyifli bence eski yazılar arasında dolaşmak. İlginizi çekerse haberiniz olsun.

İyi okumalar herkese...
11 ay önce     
2 kişiden 2 kişi beğenmiş.

Merhabalar iyi haftalar

Kafka Oteli İlhan Deliktaş

Yazarın çok konuşulan ilk kitabı Kafka Oteli:) Merak ediyordum melikemetin arkadaşımız sayesinde okuma fırsatım oldu.:) kendisine teşekkür ediyorum.

Kafka Oteli buram buram kafka tadı veren ve içinde dünya edebiyatından seçkiler barından lezzetli bir kitap aslında:)
Kitap dört bölümden oluşuyor. valla ben ikinci bölümde bişiler anlamaya başladım diyebilirm:) üç ve dördüncü bölüm kitap zihnimde tam oturdu.
konusu ise sıradan bir hayatı olan K gördüğü bir rüyaya takılıyor ve bir macera başlıyor. Bu macerada onun kendini-yaşamını/hayatı sorguladığı, anlam aradığı brir süreç oluyor. K’nın başına gelenler okuyucuyu bile şaşırtıyor. Olayları anlamaya çalışırken biraz yoruldum ama son bölüm keyifliydi.

Farklı bir tat arayanlar, Kafkaesk özleyenler...

okuyun bence:)

11 ay önce     
2 kişiden 2 kişi beğenmiş.

OzLEm, benim için de keyifli fakat bir o kadar da zorlayıcı bir kitap oldu Kafka Oteli. Birinci bölüm karmakarışık, ikinci bölümde biraz anladım, sonra biraz daha anladım fakat tam anlama seviyesine hiç geçemedim. Yine de çok sevdim dili çok güzeldi. Daha sakin bir zamanımda yeniden okumak istiyorum.

11 ay önce     
« geri ileri »
Bu gruba katıl!
Grup Kütüphanesi
Tüm Gruplar