Akurgu Kitap Kulübü

Kitap konuşalım,tartışalım,kurgu dışı..


Tür: Genel | Açılış, 25 Şubat 2015
<< tüm tartışmalar

ARALIK - Mutluluk Kürleri - Dr. Ümit Aktaş

Tartışma Cevapları
« geri ileri »

1 ile 4 arası cevap gösteriliyor, toplam 4 cevap.
1 kişiden 0 kişi beğenmiş.

200/312 deyim dili kolay,çok çizdiğim yer var,zor olan uygulamak tabi..

9 ay önce     
1 kişiden 1 kişi beğenmiş.

Dili ve okuması kolay, çok kitap okumak değil bir kitabı defalarca okumak lafı daha doğru olabilir! Okuduğuma değdi, iyi seçim bence. Sağlıklı ve mutlu bir hayat için sağlıklı beslenmenin şart olduğunun daha fazla dank etmesi için herkesin unuttukça okuması lazım.

Özet; İkinci beyin denen bağırsak florasını probiyotiklerle sağlıklı haline kavuşturun, tiroidi ölçtürün, gluten kullanmayın, ev yoğurdu, ev turşusu bol bol yiyin. Her besini doğal kullanın, kesinlikle marketen yemeyin. D vitamini, omega 3, b12 ölçtürmek ve mikrobiyotayı iyileştirmek depresyonda ve kronik yorgunluk sendromunda hayati öneme sahip! Metal zehirlenmesinin hastalarında sık yaşanıyor.

Her gün ceviz yiyin ve yürüyüş yapın, şeker enerji emer ve zararlıdır. Sebze ağırlıklı beslenin. Amerika’nın %90 genetikleriyle oynadığını buğday ve tahılları kesinlikle kesin. İlaçlara çok dikkat edin, öldüren ilaçlara bile onay verildi. Sağlıklı beslenmenin bağımlılık yapan raf yiyeceklerinden daha eğlenceli ve zevklidir çünkü asıl mutluluk sağlıklı olmaktır. Anti stres çayı gibi sağlıklı yemek ve içecek tarifleri var. Makalelerle sık sık kanıt gösteriyor. Tabi bunları 300 sayfa boyunca detaylandırarak dolaştırıyor, biraz uygulamaya çalışıcam.Sağlıklı beslenmenin külfet, sıkıcı, entel işi değil akıllı, ihtiyaçlı ve elzem bir iş olduğunu kendimize iyi öğretmemiz lazım.

Kitabın sonundaki 21 günlük mutluluk küründe sabah akşam probiyotik , omega 3, d vitamini, selenyum ve magnezyum kapsülleri olması enteresan, pahalı yani.

“Mutluluk hormonu serotonin %95’i bağırsaklarda probiyotikler tarafından üretilir.”

“Hiç birimiz, doğduğumuz anda sahip olduğumuz genetik yapıyla ölmüyoruz.”

“Bir gurup doktor çıkıp margarinlerin nasıl kap dostu olduklarını anlatan sayfa sayfa demeç verdiler. Tabii hepside bu ‘bilimsel’ reklam için yüklüce para aldılar.”

“Vücut hareket etmek için tasarlanmıştır.”

“İstediğiniz kadar probiyotik zengini gıda tüketin eğer diyetinizde bol şeker, katkı maddeleriyle dolu yiyecekler, börek, çörek içeriyorsa bağırsaklarınızdaki probiyotikleri katledersiniz.”

** Arkadaşlar tartışıp bilgi alış verişi yapalım isterseniz, bana soru sorabilirsiniz..

9 ay önce     
1 kişiden 1 kişi beğenmiş.

Öncelikle degerlendirmen için sağol Telhappy. Şunu belirtmem gerek ki birçok okuduğum saglik, Alternatif tedavi kitaplarinda birbirine benzer belli başlı tezler var.

birbirini tekrarlamasi, pekistirmesi acisindan güzel.ama aslolan uygulayabilmek tabii ki.bu da okumakla oluyor.en azından bilip de yapamayacagimiz olmuyor , yapmadığınız ,

uygulamadigimiz takdirde içten içe vicdan yapmamiz olası hale geliyor.. .bu tarz kitapların benim yaşantıma hatta cevremdekileri ikna etmemde büyük katkısı oldu.o yüzden

okumakta fayda var.

9 ay önce     
0 kişiden 0 kişi beğenmiş.

rica ederim,benim ilk sağlık alanındaki kitabımdı,yaş aldıkça zorunlu olarak ailgi alanımız olan sağlıkla ilgili daha fazla kitap okumalıyız.aynen önemli olan uygulamak,oda belki daha fazla okuyarak ve etrafında aynı ilgi alnını paylaşan insanlarla arkadaşlık etmek olabilir.Kişinin kendi kendinin doktoru olması lazım aksi taktirde doktorlarında kandırdıklarına şahit oldum.bilgili olmak önemli.

9 ay önce     
« geri ileri »
Bu gruba katıl!
Grup Kütüphanesi
Tüm Gruplar