Yesrib'de Bahar (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

"O gece Zeyd, hayatındaki en mucizevi deneyimi yaşadı. Zeyd'in, her bir heceyi her bir vurguyu hafızasına kazıyabilmesi için Cebrail okuyor ve Hz. Muhammed (sav) tekrarlıyordu. Karanlık, yerini güneşin ilk ışıklarına terk edinceye kadar devam ettiler."

Okur, Zeyd'in rehberliğinde; İslam'ın ilk yıllarına, Medine'ye doğru bir yolculuğa çıkıyor. İslam'ın doğuşundan kısa bir süre sonra Medine (Yesrib)'de dünyaya gelen Zeyd, babasının Buas savaşında ölmesiyle yetim kalınca; annesi ve abisiyle hayatın zorluklarını aşmaya çalışıyor. İslam'la tanışması ve Hz. Peygamber'le karşılaşması ise hayatının tümüyle değişmesini sağlıyor.

Hikayenin başında sekiz yaşında olan Zeyd, daha 12 yaşında iken vahiy katibi oluyor. Kur'an'ın en önde gelen koruyucularından ve yorumcularından biri olan bu çocuk, aklı ve hafızasıyla küçük yaşlarından itibaren herkesin hayranlığını kazanıyor. Kur'an'ın kitap haline gelmesi ve değişmeden çoğalmasında Zeyd'in rolü oldukça büyüktür.

İtalya'nın en büyük Müslüman kültürü uzmanlarından biri olan Vincenzo, İslam'ın ilk yıllarını akıcı bir romanla okura sunuyor. Yazarın söylediği gibi "Batı romanının akıcılığını ve Doğu bilgeliğinin içeriğini haiz" bu eser Hz. Muhammed (sav)'in hayatından bir kesiti, vahiy katiblerinden Zeyd Bin Sâbit'in gözünden anlatıyor.

"O gece Zeyd, hayatındaki en mucizevi deneyimi yaşadı. Zeyd'in, her bir heceyi her bir vurguyu hafızasına kazıyabilmesi için Cebrail okuyor ve Hz. Muhammed (sav) tekrarlıyordu. Karanlık, yerini güneşin ilk ışıklarına terk edinceye kadar devam ettiler."

Okur, Zeyd'in rehberliğinde; İslam'ın ilk yıllarına, Medine'ye doğru bir yolculuğa çıkıyor. İslam'ın doğuşundan kısa bir süre sonra Medine (Yesrib)'de dünyaya gelen Zeyd, babasının Buas savaşında ölmesiyl... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

Karton Cilt , 303 sayfa

Mayıs 2012 tarihinde , Timaş Yayınları tarafından yayınlandı


Dil
Türkiye Türkçesi

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

8.8 puan (6 kişi)
24 okumuş, 5 okumak istiyor, 0 okuyor

10.0 puan (1 kişi)
3 okumuş, 1 okumak istiyor, 0 okuyor

2 okumuş, 0 okumak istiyor, 0 okuyor

10.0 puan (5 kişi)
7 okumuş, 5 okumak istiyor, 1 okuyor

7.4 puan (8 kişi)
14 okumuş, 8 okumak istiyor, 1 okuyor

9.0 puan (5 kişi)
9 okumuş, 5 okumak istiyor, 0 okuyor

1 okumuş, 2 okumak istiyor, 0 okuyor

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

Burda insan yok
cigdemyeler LaLeTuTKuNu habibe_kavak / seheriz / okuyoryaziyor Ayşegül Aslan fevnaz srnzmn Gökkuşağı Büşraa. Özlem Orhann ugurlu_h NurSevde Muzaffer Deniz jademaya mervecmci
16 kişi
zehra Büşraa. tolgabjk buraksoy uada Zinnet beyzaaa llsimurgll
8 kişi
Burda insan yok

Değerlendirmeler

değerlendirme
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
5 puan

Bazı olaylar bildiklerimden farklıydı. Aklımda soru işaretleri bıraktı. Ama genel olarak güzel bir kitaptı.

5 yıl, 7 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski