Kızıl Damla (Gece Avcısı Dünyası, #1) (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

Denise MacGregor, gölgelerde nelerin saklandığını çok iyi biliyordu çünkü bir insanın kaldırabileceğinden fazlasını yaşamıştı. Ayrıca en yakın arkadaşı Cat Crawfield da yarı vampirdi. Ailesinin geçmişi ise beklenmedik sırlarla doluydu ve bu yüzden Denisein hayatı karanlığa gömülmüştü. Bütün bunlar yetmiyormuş gibi, atan kalbi kendisini delicesine arzulayan bir ölümsüzün ellerindeydi. O ölümsüz, asırlardır dünya üzerinde yaşayan güçlü, yakışıklı ve gizemli vampir Spadedi... Şimdi Spadein görevi, tehlikedeki bu cazibeli kadını korumak. Hem de bu uğurda kendi türünü yok etmek zorunda kalsa bile! Denise, onun en derin açlığını körüklerken Spade, bu karşı konulmaz kadına sahip olma arzusuyla mücadele etmek zorunda.

Denise MacGregor, gölgelerde nelerin saklandığını çok iyi biliyordu çünkü bir insanın kaldırabileceğinden fazlasını yaşamıştı. Ayrıca en yakın arkadaşı Cat Crawfield da yarı vampirdi. Ailesinin geçmişi ise beklenmedik sırlarla doluydu ve bu yüzden Denisein hayatı karanlığa gömülmüştü. Bütün bunlar yetmiyormuş gibi, atan kalbi kendisini delicesine arzulayan bir ölümsüzün ellerindeydi. O ölümsüz, asırlardır dünya üzerinde yaşayan güçlü, yakışıklı ve gizemli vampir Spadedi... Şimdi Spadein görevi, ... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

Karton Cilt , 432 sayfa

Ocak 2012 tarihinde , Artemis Yayınları tarafından yayınlandı


ISBN
978-605-4560-40-0
Dil
Türkiye Türkçesi

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

7.9 puan (41 kişi)
127 okumuş, 29 okumak istiyor, 0 okuyor

8.2 puan (34 kişi)
98 okumuş, 26 okumak istiyor, 1 okuyor

9.0 puan (129 kişi)
217 okumuş, 101 okumak istiyor, 2 okuyor

9.0 puan (104 kişi)
182 okumuş, 55 okumak istiyor, 2 okuyor

8.5 puan (69 kişi)
120 okumuş, 59 okumak istiyor, 1 okuyor

8.9 puan (92 kişi)
160 okumuş, 47 okumak istiyor, 0 okuyor

9.1 puan (87 kişi)
150 okumuş, 54 okumak istiyor, 0 okuyor

8.9 puan (61 kişi)
96 okumuş, 38 okumak istiyor, 0 okuyor

8.4 puan (62 kişi)
104 okumuş, 32 okumak istiyor, 3 okuyor

8.2 puan (46 kişi)
78 okumuş, 45 okumak istiyor, 0 okuyor

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

peterpan RanaSisikoglu
2 kişi
Hilalakt angelsbooks maggie ebrusner plyss Burçin PRiCELeSS busra96 carmina hayriye merve0zcan glnlcr CerenK. Gisem incapita özlem gümüşkaya runaway cuburcu Jace Wayland şahende Only Serife80 laliberte Carpe_Diem kitapmeleğizeyra ANİTA hulyami Canan koraysel DenizKızı Kayla_Oz Aviendha zeeyneep İlkind hafize NuRTeNcE Betty Darkshadow
100 kişi
ezgi_sue sercan çelik sLn keskinek İremİvgin. Seher Tuğba Pay Durgut Hanife Albayrak smrknd Sefa ÖZPINAR KuroiNamida Damy zeyneptns nis96 AABookWorm clemalice denizim grkm798 elfozeer Okyanustanbul buseholcay tarih84 esranur13 Melissa Cassandra Jackson berf_tang Lady_Avy Paradoks kovulmusmelek inci16 KitapKurduBuse Tgbd sydney Venüs Asdemir Deniz02 Afra Tatarhan TimeLady eda fidan eda fidan nebile
48 kişi
gomşumuzoluyoda
1 kişi

Değerlendirmeler

değerlendirme
4 kişiden, 4 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Sıra, Gece Avcısı Dünyası Serisi'ne geldi. Seri 2 kitaptan oluşuyor. İlk kitap Bones'un kankası olan Spade'i, sonraki kitapsa Bones'in atasının atası olan, sıkıcılıkta dünya markası Mencheres'i anlatıyor. Bana kalsa Gece Avcısı Serisi'ne devam ederdim. Fakat Gece Avcısı Dünyası Serisi okunmazsa, diğer serinin sonraki kitapları fazla anlaşılmaz dendiği için mecburen bu seriye başlamak zorunda kaldım.

Kitabın konusu arka kapağında tam olarak anlatılmadığı için beklentim düşüktü. "Yani Spade'in kitabı, ne olabilir ki?" diyerek başladığım kitap, bittiğinde beni memnun eden bir kitap oldu.

Okuyanlarlar bilir ki 3. kitapta Dennis'in eşi zombiler tarafından öldürülmüştü. 4. kitaptaysa Spade ile araları biraz bozuluyordu. Şimdi, o olaylardan sonra Dennis'i biraz daha yakından tanıma şansına erişiyoruz. Dennis, düşünülenin aksine oldukça cesur bir kadın. Karşılaştığı sorunlardan asla kaçmadı, bizimkilere yardımcı olmak için çaba göstermeyi bir an olsun bırakmadı. Spade, kendi kitabında biraz daha sevilesiydi. Onun geçmişini tamamıyla öğrenince yaptıkları daha anlaşılır duruyor.

Yok arkadaş bu Ian tam bir gıcık. Bu kitapta katlanılmazlık ve mide bulandırıcılık seviyesini aştı. İnşallah Gece Avcısı'nın sonraki kitabında sonu gelmiştir.

Kitapta sevmediğim diğer bir yönse 3. kitapta Cat'in düzenlediği partide Spade ve Dennis'in ilk görüşte birbirlerinden etkilenmesi oldu. Hani bu kız kocasına olan aşkından kördü. Oraya gidip de "Spade'i görür görmez çarpıldı." gibi bir cümle kurulamaz. Spade'in de ilk görüşte etkilendiğine inanmıyorum.

Son olarak kapak cidden çok kötü. Ben kadının gördüğümüz yeri sırtı mı yoksa ön kısmımı hala anlamadım. Anlaşılan kafa da 180 derece ters çevrilmiş :D

http://belleninkutuphanesi.blogspot.com.tr/2016/06/kzl-damla-yorum.html

1 yıl, 3 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

bu yazarı sevmemek imkansız İMKANSIZ!!!
Spade ve Denise ah kitap muhteşemdi... kesinlikle gece avcısı serisini yani KEDİCİKLERİ okuyun okuyun :)

6 yıl, 5 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Ba-yıl-dım!!

Yazarın hayal gücüne hayran kaldım. Bones ve Kedicik kitaplarından daha ne kadar güzel olabilir diye düşünürken bu kadarını beklemiyordum. Sonuçta yan seri ama süperdi!! Ayrıca Spade ve Denise'nin başka hikayelerini de bir okuyucu olarak okumak isterim ama yazar yazar mı bilmem :)

Keyifli okumalar!!

5 yıl, 10 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Denise ve Spade iyi bir ikili olmuş. İblislerle başı derde giren Denise Spade'den yardım ister. Aralarındaki çekim önceden de varmış zaten.. :) Cat ve Bones de olaylara dahil olunca bayağı hareket geliyor kitaba beğendim.

6 yıl, 4 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Muhteşem bir kitaptı bayıldım.

6 yıl, 4 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Serinin devam kitapları okuyabilmek için tekrar okudum kitabı ama yine aynı tadı aldım.
Güzeldi.
Tavsiye ederim diyeceğim serilerden :)

5 yıl, 6 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Jeaniene Frost..Tek kelime ile süper bir yazar..okuduğum tüm kitaplarına bayıldım diyebilirim..Yazarın hayal gücüne hayranım..Bir de o hayal gücü aşk ile taçlandırıldığında da okurken aldığım zevk inanılmaz..
Karakterlerin yerine o macera ve aşkları okumuyorsunuz resmen yaşıyorsunuz..Cate ve Bones'ın macedralarını her kitapta okumak ayrı bir keyif..Gelelim Kızıl Damla'ya

Orjinal adı: First Drop of Crimson (2010) olan Kızıl Damla Goodreads Puanı 5/4.15 oldukça iyi.BU macerada ki kahramanlarımız Denise Ve Spade'in maceraları var..Daha önceki maceralarından biliyoruz ki..Denise Cat'in yakın bir arkadaşı Cat'in yarı vampir olduğunu öğrenmişti..Kocasını da bir vampir saldırısında kaybetmişti...Sevdiği insanın kaybetmenin acısını yüreğinde hissediyordu ki..Onun gibi sevdiği inasanı feci bir şekilde kaybeden Spade ile yolları bir iblisin onu damgalamasından sonra ailesini mutlak bir ölümden kurtarmak içi yardım ararken kesişti..
Kocasını kaybetmeden önce aralarındaki olan ama önemsemediği çekim bundan böyle daha da artacaktı..İkiside çok sevdikleri kişileri kaybetmenin acısı ile başkasına bir daha bağlanmamak istiyordu..En azından Spade kendi soyuna göre oldukça kısa olan insen soyundan birine aşık olmamayı seçmişti ama işler hiç de planlandığı gibi gitmiyordu..
Kendisini damgalayan iblisten kurtulmak için Spade'in yardımına ihtiyacı vardı,Spade'in karanlık dünyasını ve kalbini aydınlatmak için ise Dennise'e..İkisi de evre evre bu çetin sınavı verebilecek miydi?
Okuyun..Frostun hayal dünyasına ve aşkı iliklerinize kadar hissetiren büyülü kalemine bir daha tanık olun..
TAVSİYEMDİR...

6 yıl, 2 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
9 puan

Gece Avcısı serisinin yan kitapçıklarından biri. Serinin ilk kitaplarında okuduğumuz Bones'un arkadaşı Spade ve Cat'in arkdaşı Denise'in hikayesi okuyoruz.Yalnız bu kitapta Vampir ve Gülyabani dışında yeni bir tür ilede tanışıyoruz..
Son derece keyifli bir kitap...

6 yıl, 2 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

seriler güzelde yan serilerde başka bir güzel bones in yerini kimse tutamaz derdim ama spade resmen sarstı beni

6 yıl, 2 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Cat'in yakın arkadaşı Denise, kocası öldükten sonra vampir dünyasındaki arkadaşlarından uzaklaşıyor. Ama bir bar çıkışı kuzeni, insan olmadıgına emin oldugu bir yaratık tarafından bogularak öldürülüp, ölüm nedeni kalp krizi olarak belirlendikten sonra Kedicik'e ulaşmaya çalışıyor ama başaramıyor. Telefonunun rehberini kurcalarken Bones'un arkadaşı Spade'in numarasına rastlıyor ve onu arıyor. Spade kadının söylediklerine inanmasa da Denise'in yanına gidiyor ve eve girdiginde onun bir İblis tarafından işaretlendigini görüyor. İşler bu noktadan sonra kızışıyor.
İblis'in Denise'i işaretlemesinin sebebi ona bir görev vermesi, Denise ile aynı soydan gelen Nathaniel'i bulup İblise teslim etmesi gerekiyor, ona bu konuda yardım edecek tek kişi de Spade.
Zaten aralarında daha önceden oluşmuş kıvılcımlar da varken, Nathaniel'a ulaşana kadar gecen zamanda Spade ve Denise birbirine daha çok bağlanıyor.
Şahşi görüşüme gelirsek eger ben çok begendim. Kitapta Spade'den çok Ian gözüme battı ve onun varlığı kitabı daha eglenceli hale getirdi. Yan karakterin hikayelerini okumak gercekten güzeldi.

5 yıl, 11 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Kapağı karakterle hiç uymuyordu, bu artemisin suçu tabi.

5 yıl, 11 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Cat'in yakın arkadaşı Denise, kocası öldükten sonra vampir dünyasından uzaklaşıyor bir iblis ile başı belaya girince Cat'e ulaşamayınca Bones'in arkadaşı Spade'i arıyor. Böylece olaylara Spade dahil oluyor.
Denise bir iblis tarafından işaretlenmiştir. Denise'nin atası olan Nathanial iblis ile yaptığı anlaşmayı bozmuş ibliste söz verilen bedelin ödenmesini istediğinden Denise'den Nathanial'ı bulmasını istiyor. Denise'de tüm ailesinin ölümünü engellemek için kabul ediyor. Eğer Nathanial'ı iblise vermezse iblisin özü içinde büyümeye devam edecek Denise bir şekil değiştirene dönüşene kadar sürecektir.
Spade ile aramaya başlarlar bu süreçte Denise'nin dönüşümü yavaş yavaş kendini göstermeye başlar birde Spade ile yakınlaşmaları kaçınılmaz olur.

Kitabı çok beğendim severek okudum yine güzel macera dolu bir kitap.

1 yıl, 4 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
9 puan

kitaba başlarken spade bones un yerini tutamaz diyodum ama kesinlikle yanılmışım :)) süperdi iki günde bitiverdi :)

4 yıl, 10 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Heyecanli, surukleyici, merak uyandirici zaman zaman baştan cikarici :))

3 yıl, 4 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski