Kemik Bahçesi (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

Günümüzde ortaya çıkan geçmişe ait kemikler... Söylenmemiş, çarpık, uğursuz gölgelerin dolaştığı uzak bir zaman diliminde yaşanan çözülmemiş sırlar... Cesur, kanlı ve zekice...Boston...1830... Boston Tıp Okulunda okuyan yetenekli ama yoksul öğrenci Norris Marshall eğitimini karşılamak için o bölgenin mezar soyucuları arasına katılır... Yine de bu korkunç ticaret, üniversite hastanesinin bahçesinde delik deşik edilerek öldürülen bir hemşirenin şok eden cinayeti karşısında önemsizdirGünümüz... Julia Hamill, Massachusettsin kırsal kesimlerinde yer alan yeni evinin bahçesinde dehşet verici bir şey keşfetti: kayalık arazinin içine gömülmüş bir kafatası... –Adli tabip Maura Islesın görüşüne göre, üzerinde cinayetin belirgin izlerini taşımakta. Bu isimsiz kadının kim olduğu ve başına ne geldiğiysese geçmişe ait bilgilerde saklı.

Günümüzde ortaya çıkan geçmişe ait kemikler... Söylenmemiş, çarpık, uğursuz gölgelerin dolaştığı uzak bir zaman diliminde yaşanan çözülmemiş sırlar... Cesur, kanlı ve zekice...Boston...1830... Boston Tıp Okulunda okuyan yetenekli ama yoksul öğrenci Norris Marshall eğitimini karşılamak için o bölgenin mezar soyucuları arasına katılır... Yine de bu korkunç ticaret, üniversite hastanesinin bahçesinde delik deşik edilerek öldürülen bir hemşirenin şok eden cinayeti karşısında önemsizdirGünümüz... Jul... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

Ciltsiz , 324 sayfa

2008 tarihinde , Doğan Kitap tarafından yayınlandı


ISBN
9786051110684
Dil
Türkiye Türkçesi

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Maura Isles

İlgili Kitaplar

8.2 puan (18 kişi)
30 okumuş, 12 okumak istiyor, 0 okuyor

7.7 puan (209 kişi)
528 okumuş, 94 okumak istiyor, 3 okuyor

7.1 puan (14 kişi)
19 okumuş, 24 okumak istiyor, 0 okuyor

8.2 puan (126 kişi)
284 okumuş, 110 okumak istiyor, 0 okuyor

8.5 puan (222 kişi)
496 okumuş, 148 okumak istiyor, 2 okuyor

7.8 puan (206 kişi)
391 okumuş, 169 okumak istiyor, 4 okuyor

8.3 puan (129 kişi)
296 okumuş, 142 okumak istiyor, 4 okuyor

7.3 puan (15 kişi)
34 okumuş, 33 okumak istiyor, 1 okuyor

8.0 puan (198 kişi)
421 okumuş, 125 okumak istiyor, 6 okuyor

6.9 puan (164 kişi)
327 okumuş, 132 okumak istiyor, 11 okuyor

Kitabın Geçtiği Listeler

31 kitap, 216 oy

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

byzabrt
1 kişi
tunamv evil_thing htutkuc Seraly İlkind ~Eylül suley_adam osge01 Zertunc sevdacicegi medikil yesiltu ozge1907 YunusGultekin carnel Carnel mervegk rizles Dilek Öz kingrose koraysel krater Zekiye incapita GÜZELLİK runaway tifosi cuburcu Aysegül Tatlıalma pumpkin35 dolunay SirEvo beyzakkoyunlu ebruli hülya KızılNehirler Füsun giwen doganozmurat KozmikKedi
204 kişi
MuhteremErdogan Canan bridella Carpe_Diem NuRTeNcE nrcnn songül kuvancı arina Doğan Nilgün glnlcr androgyny nurche_ kitapayraci su.14 Ergem sheydas Sefa ÖZPINAR sedanurgok renkli emrex Funda Keşküs Kardelen KuroiNamida lucia karagozozlem ayşenur2008 serdakayman Shahrukh Khan efla ipekTo sydney feyza nur buseacilar kitap delisi Selin Esen saturn Meryem Yıldırım93 dostum
100 kişi
Notos
1 kişi

Değerlendirmeler

değerlendirme
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Eşinden ayrılan Julia, tarihi bir ev alır. Bahçesine güller ekmek ister, ama çok fazla yabani ot vardır. İşe onları temizlemekle başlar. Kazmasıyla toprağı eşelerken, birkaç denemeden sonra bir kaya parçasına denk geldiğini zanneder. Biraz zorlayınca bunun bir mezar olduğunu anlar...

Roman, geçmişle günümüz arasında gidip gelinerek yazılmış. Bence kurgusu kusursuz. Sanırım bu olayların gerçeklik payı da var. Kitabın sonunda bir doktorun önemli adımlarından bahsedilmiş. Kitapta doğum yapıp ölen kadınlar, pelerinli bir katil, mezar soyucuları, kadavralar, aşk vs. ne ararsanız var. Katil kim sorusu peşinizi bırakmıyor. İnanılması tüyler ürpertici olaylar da cabası...

Kitabın bir yerinde bir cerrahi müdahale sahnesi var ki, midenize sahip çıkmakta zorlanacaksınız uzak durun.

Günümüzde olan kısma biraz daha eğilebilirmiş yazar. Biraz o kısmı tatmin etmedi. Yahut hiç koymayadabilirmiş. Sadece geçmiş insana yeterdi. Ama yine bu kitap, okuyanı her halükarda memnun eder. Akıcı, ilgi çekici ve yer yer dehşet uyandırıcı. Tavsiye ederim.

2 yıl, 8 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Tapıyorum!

7 yıl, 2 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
6 puan

Sıradan, klişesi bol, zerre geremeyen, nasıl bu kadar çok puan aldığını anlamakta güçlük çektiğim Tess kitabı. Kan Golü bundan kat kat iyiydi açıkçası.

6 yıl, 1 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Kitabı okurken içindeymişçesine yaşıyorsunuz. Çok başarılı buldum.

6 yıl, 2 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
8 puan

Sonlarına doğru sahipsiz mezarın kime ait olduğunun bulunması beni çok üzmüştü.

5 yıl, 11 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Klasik Tess Gerritsen kitaplarından biraz farklı olarak bizleri 1830'ların atmosferine sürüklüyor. Gizemli ve heyacan dolu bir roman.

5 yıl, 9 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

rizzoli serisinin devamı sanmıştım ama çok daha farklı bi hikaye çıktı karşıma..
ve kitabın ilk sayfalarını okurken baya sıkıldım ama sonralara doğru olaylar hız kazanmaya başlayınca çok keyif aldım..

5 yıl, 3 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
8 puan

Çok akıcı bir kitaptır tavsiye ederim.

5 yıl, 2 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

seri ile alakası olmayıp değişik bir konusu var. başlarda biraz sıkıcı olsada sonradan hikaye sizi içine alıyor ve nasıl bittiğini anlamıyorsunuz.

4 yıl, 11 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Ustalıkla yazılmış,muazzam bir kurguyu içinde barındıran harika bir Roman.Gerilim tarzı sevenlerin mutlaka okuması gereken bir kitap.

4 yıl, 5 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Tess Gerritsen 'in diğer kitaplarından farklıydı.
acıklı bir hikaye çıkması şaşırttı.
son sayfada içime bir hüzün dolmuştu

4 yıl, 1 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Hayatımda okuduğum en sürükleyici kitaptı.. Muhteşemdi.. Herkese tavsiye ediyorum..

4 yıl önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
5 puan

Vasat

3 yıl, 11 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Yazarın neredeyse tüm kitaplarını okumuş biri olarak en beğendiğim kurgu bu kitabındadır. Geçmiş ve şimdiki zaman geçişleri başarılı, dili akıcı. Test Gerritsen hayranları diğer kitaplarına kıyasla temposunu düşük bulabilir. Başları biraz ağır ve sıkıcı devam etse bile , sonlarına doğru tempo artıyor. Tıp tarihine, 1800'lü yılların toplumsal statülerine bakış açısında başarılı.

2 yıl önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

En sevdiğim yazarlardan biridir Tess Gerritsen. Kemik Bahçesi de beni yanıltmadı. Akıcı bir anlatım (çevirmenin de eline sağlık #filizinceoğluöztürk) ve merak uyandırıcı bir konu...
Julia boşandıktan sonra aldığı evin bahçesinde insan kemikleri bulur. Elinde eski ev sahibine ait mektuplar olduğunu söyleyen Henry ile iletişime geçen Julia ile geçmişe yolculuk başlar.
Boston'da bir grup tıp öğrencisi ile yeni doğan yeğenini korumaya çalışan Rose arasındaki ilişki bu kurgunun temelini oluşturmakta. O dönem tıp öğrencilerinin yaşam şartları,kadavra bulmakta ki sıkıntılar ve lohusa ateşi gibi kavramlar arasında bir macera yaşamak istiyorsanız okuyun derim.
Bazı açık uçlar kalmasına rağmen güzel bir polisiye.....

7 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski