Etiketler (düzenle)

Henüz etiket eklenmemiş.

Kullanıcı Araçları

Güneş Çavması (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

"Heidi, Peter ve beyaz sakallı dedeye borcum vardı yıllardır, ödemek istedim... Annemi doğurmak istedim belki ve çocuğumdan doğmak... Çilek kokulu karlar yağdırmak... Hayaller ateş alsın istedim..... Eski köye yeni adetler getirmek... Hayatın ortasına çivileme atlamak ve ölümle kadeh tokuşturmak... Ve en çok da yeni bir oyun bulup kan ter içinde kalana kadar oynamak istedim..."

Güneş Çavması... Hayata dokunan ve hayatla dokunanların... Kendine uğramadan bu dünyadan gitmeyenlerin... Bir yaprağın neşesini görüp de alkışlamadan geçemeyenlerin... Saat kurmaya başlayınca oyun kurmayı unutmayanların... Kalbi üşüyünce aşka, ömrü üşüyünce dosta sarılanların... Kederden gülücük yapanların... Düş çıkartmalarını ruhlarından söküp atamayanların hikayesi...

"Heidi, Peter ve beyaz sakallı dedeye borcum vardı yıllardır, ödemek istedim... Annemi doğurmak istedim belki ve çocuğumdan doğmak... Çilek kokulu karlar yağdırmak... Hayaller ateş alsın istedim..... Eski köye yeni adetler getirmek... Hayatın ortasına çivileme atlamak ve ölümle kadeh tokuşturmak... Ve en çok da yeni bir oyun bulup kan ter içinde kalana kadar oynamak istedim..."

Güneş Çavması... Hayata dokunan ve hayatla dokunanların... Kendine uğramadan bu dünyadan gitmeyenlerin... ... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

Karton Cilt , 644 sayfa

2013 tarihinde , Epsilon tarafından yayınlandı


ISBN
9789944827249
Dil
Türkiye Türkçesi

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

7.7 puan (14 kişi)
26 okumuş, 6 okumak istiyor, 1 okuyor

8.2 puan (6 kişi)
17 okumuş, 4 okumak istiyor, 0 okuyor

8.2 puan (8 kişi)
20 okumuş, 5 okumak istiyor, 0 okuyor

8.0 puan (6 kişi)
16 okumuş, 3 okumak istiyor, 0 okuyor

8.7 puan (19 kişi)
34 okumuş, 22 okumak istiyor, 0 okuyor

9.5 puan (4 kişi)
10 okumuş, 2 okumak istiyor, 0 okuyor

1 okumuş, 4 okumak istiyor, 0 okuyor

4 okumuş, 0 okumak istiyor, 0 okuyor

9.5 puan (4 kişi)
14 okumuş, 2 okumak istiyor, 0 okuyor

9.1 puan (7 kişi)
15 okumuş, 3 okumak istiyor, 3 okuyor

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

Burda insan yok
OzLEm bbagrvatan AyŞeGÜL papatya34 _durul LaleninBahçesi Zümrüt tugceb soslusarma melinda azra2004 tuna80 3kelebek3 Lavin bluedaisy kujata drydnz DonukPudra marya katre-i gül kitaplarla beslenmek ashley Gulidya kitaplayaşam flurya kitapvekedi sesil hilalbeder fndk egemenyadi psikosule kupakızısinekvalesi
32 kişi
didos elif84 ExlibriS PrensesPeri Pembe Panter reamda ceyda55 deadline ezelneva TheBlackPearl cikolata_delisi __giz__ solitary pasarofcaa nickelanjelo
15 kişi
delikitap
1 kişi

Değerlendirmeler

değerlendirme
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

İtiraf etmeliyim ki bu kitabın daha başlarındayken hayal kırıklığı ile sonuçlanacak bir kitap okuyacağımı düşünmüştüm. Kitabın ilk başlarında neden bu kitabı aldım diye hayıflanmıştım. Ama sayfalar ilerledikçe kitabı çok sevmeye başladığımı hissettim. Yazarın dili çok yalın. İnsanı sıkmayan bir anlatımı var. Romandaki karakterlerle birlikte adeta yaşıyorsun gibi bir o kadar gerçekçi ve samimi bir anlatımı var.

Romanda, asıl karakterlerin yanında olaylarla iç içe olan zengin bir yan karakter kadrosu var. Aslında onlara yan karakter demek tam doğru olmayabilir. Hepsi de hayatın içinden romana dahil olmuş gibi. Eğrisiyle, doğrusuyla, hatalarıyla ben karakterleri anlayabildim. Hepsini çok sevdim. Tek sevemediğim karakter Nurcan'ın kocasıydı. Aysel'in deyimiyle "hödük" kocası. Adamı anlayabilmek istedim. 'Onun da vardır bir iyi tarafı. Bir düşüneyim bulurum' dedim. Ama yoktu. Ya da ben bulamadım.

Roman basit bir aşk öyküsü değildir. Hayattın kendisi olan aşk, dostluk, arkadaşlık, güven, sevgi, doğruluk, dürüstlük, anne-baba ilişkileri, komşuluk ilişkileri, çocuk sevgisi, insan sevgisi ve daha neler neler. Cinsel tercihlerimiz, dinimiz, ırkımız, dilimiz. Kısacası hayatta ne varsa kaleme alınmış.

Okurken sizi gülümsetecek, içinizi ısıtacak bir kitap okumak istediğinizde "Güneş Çavması" iyi bir seçim olacaktır.

5 yıl, 2 ay önce
1 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
4 puan

Günlük olaylar etrafında döndüğü ve de sadece günlük konuşmalardan oluştuğu için çok sıkıldım okurken. Bu kitaba yapılan yorumlar çok olumlu yöndeydi. Herhalde ben bir şey kaçırdım.

5 yıl, 2 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Okumayan kalmasın.

4 yıl, 1 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski