Kullanıcı Araçları

Yazar Açıklaması (düzenle)

Ağustos 1975'te doğan Serdar Özkan, ortaokul ve liseyi Robert Kolej'de okudu. Lisans eğitimi için Amerika'ya giderek, Lehigh Üniversitesi'nde İşletme ve Psikoloji eğitimi gördü. Halen İstanbul'da yaşayan Serdar Özkan 2002 yılından beri tüm zamanını roman yazarlığına ayırıyor.

İlk romanı Kayıp Gül bugüne kadar 44 dile çevrildi, 50'yi aşkın ülkede yayınlandı. Kanada'dan Japonya'ya, Brezilya'dan Çin'e, dünyanın dört bir yanında farklı kültürlerden okurların büyük beğenisini kazanan Kayıp Gül, birçok ülkede çok satanlar listelerinde yer aldı.

Ülkemizde de çok satanlar listelerinde haftalarca 1 numarada kalan Kayıp Gül, 84 hafta listelerde kalarak, Türkiye'de 2010 yılının en çok okunan romanı oldu.

Dünya basınında, Corriere della Sera, DPA, Helsinki Sanomat gibi herbiri kendi ülkelerinin önde gelen haber ve medya kuruluşlarından büyük övgüler aldı, tüm zamanların en çok okunan ve sevilen kitaplarından Paulo Coelho'nun Simyacı'sı ve Richard Bach'ın Martı'sıyla kıyaslandı.

Dünyanın en önemli haber kuruluşlarından Alman Haber Ajansı DPA ve Finlandiya'nın en çok okunan gazetesi Helsinki Sanomat tarafından St. Exupéry'nin Küçük Prens'ine benzetildi, 'Türklerin Küçük Prensi' olarak adlandırıldı.

Yurtdışında, Random House, Bertelsmann, Hachette, Bompiani, Maeva Ediciones gibi, dünyanın en prestijli ve seçkin...
daha fazla

Yazar Detayları (düzenle)

Cinsiyet
Erkek
Doğum Tarihi
Ağustos 1975

Kitapları (birleştir)