Kullanıcı Araçları

Nihat Genç

14 kişi favori yazarlarına eklemiş

Yazar Açıklaması (düzenle)

1956 yılında Trabzon'da doğdu. 20 yaşında Ankara'ya yerleşti. Çocukluk ve gençlik yılları Trabzon'da geçen Genç, ilkokulu İskender Paşa İlkokulu'nda, ortaokul ve liseyi Trabzon Ticaret Lisesi'nde okudu. İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisi ile Ankara Bankacılık Okulu'na kayıt yaptırdı ancak siyasi olaylar nedeniyle bu okullardan ayrıldı. Ardından Sağlık İdaresi Yüksek Okulu'ndan 1983 yılında mezun oldu. Okul bitimi Sağlık Bakanlığı/Ankara Rehabilitasyon Merkezi'nde, ardından ise Kültür Bakanlığı'nda toplam dokuz yıl memuriyet yaptı.
Gençlik yıllarında gazete ve dergilerde teknik eleman olarak çalıştı. Gençlik yıllarından bugüne, siyasi dergiler, edebi dergiler ve son olarak Leman (eski Limon) dergisinde yazmayı sürdürdü. Kısa bir süre Akşam gazetesinde yazdı. Skyturk isimli televizyon kanalında Serdar Akinan ile "Ne Var Ne Yok" adında bir program yaptı. Bu program 2008 yazında sona erdi. Ardından Avrasya TV'de Lale Şıvgın ile halen devam eden "Veryansın" programına başladı. Bu program 2011'de son buldu.
Odatv.com adresinde güncel yazıları yayınlanyan olan Nihat Genç, 2012'de Halk TV'de "Nihat Genç Ko-nu-şu-yor!", 2013'te ise Ulusal Kanal'da "Nihat Genç İle Ver-yansın" programlarını yaptı. 30'a yakın kitabı bulunan Genç, 2005 yılında Bilgi, Sabancı ve Boğaziçi Üniversiteleri tarafından düzenlenen "İmparatorluğun Çöküş Döneminde Osmanlı Ermenileri" konferansını eleştiren bir...
daha fazla

Yazar Detayları (düzenle)

Cinsiyet
Erkek
Doğum Tarihi
1956
Doğum Yeri
Trabzon

Kitapları (birleştir)