Kullanıcı Araçları

Yazar Açıklaması (düzenle)

Mitch Albom (d. 1958) dünya çapında en çok satan kitaplardan biri olan Ögretmenim Mori’yle salı buluşmaları ile birlikte toplam 9 kitabın yazarı, ödüllü gazeteci ve radyo sunucusu. Kariyerine spor gazetesi köşe yazarı olarak başlamış daha sonra kendi hayatından kesitler içeren Ögretmenim Mori’yle salı buluşmaları adlı kitabının yayınlanması ve birçok dile çevrilmesi üzerine yazar olarak dünya çapında üne kavuşmuştur. Roman yazarlığının yanı sıra yazdığı 5 senaryo bulunmaktadır. Ayrıca 1 kez de yazdığı dizi filmi yönetmiştir.

23 Mayıs 1958 yılında New Jersey'de üç çocuklu Rhoda ve Ira Albom'un ikinci çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Gençliğinde önce karikatürist sonrasında ise müzisyen olmak istemiştir. Piyano çalmayı öğrenmiş ve bu dönemde çeşitli müzik gruplarında çalmıştır.Lise eğitimini Akiba Barrack Yahudi akademisinde almış ve 1976 yılında mezun olmuştur. Liseyi bitirdikten sonra Brandeis Üniversitesinde Sosyoloji alanında lisans eğitimi almaya başlamıştır. 1979 yılında mezun olmuştur.Bu üniversitede sosyoloji dersleri aldığı profesör Morrie Schwartz'la olan ilişkilerinden esinlenerek daha sonra New York Times'ın en çok satanlar listesinde 4 yıl boyunca kalacak olan Öğretmenim Morrie'yle Salı buluşmaları adlı romanı yazmıştır.
Üniversiteyi bitirdikten sonra müzisyen olmaya karar vermiş fakat bu alanda geçimini sağlayamayınca yazarlık yapmaya karar vermiştir. Bunun üzerine Columbia...
daha fazla

Yazar Detayları (düzenle)

Yazarın detayları bulunmamaktadır ...

Kitapları (birleştir)