Kullanıcı Araçları

Hakan Karahan

Yazar Açıklaması (düzenle)

İstanbul'da doğan Hakan Karahan, Robert Kolej'i bitirdi ve lisans eğitimi almak için Amerika Birleşik Devletleri'ne gitti. Lisans eğtimini Miami Üniversitesi'nde işletme üzerine yapan Karahan, buradan 1983 yılında mezun oldu.
1984 yılında Cenevre'de Du Pont de Nemours'da işe başlayan Karahan için bu ilk iş deneyimi oldu. Ardından Türkiye'ye döndü ve Sabancı Holding'in bünyesindeki çeşitli kuruluşlarda çalıştı. 2003'e dek aktif olarak sürdürdüğü iş yaşamında murahhas aza olarak görev yapan Karahan, 1990 ila 2003 yılları arasında çeşitli yayın organlarında 70'e yakın makale ve yazı yazdı.
Yeni Başlayanlar İçin Aikido adlı bir kitap yazan Hakan Karahan'ın, daha sonra Kafamdaki Ses ve İntizar adlı şiir kitapları çıktı. Yayımlanan ilk romanı, 2001 yılında piyasaya çıkan Sürüden Ayrı kitabı oldu. Ardından, Feramuz Güvenlik dizisinin ilk iki kitabı olan 19 ve Azrail' kitapları yayımlandı.
Hakan Karahan'ın 2006 yılında 4 tane denemeden oluşan Ama Öyle! adlı kitabı çıktı. Sağır Oda dizisinin senaryosunu da yazan Karahan, aynı zamanda dizideki Oğuz Bey karakterini canlandırdı. Daha sonra Feramuz Güvenlik dizisinin son kitabı olan Kıyamet Haritası'nı çıkardı.
Uzun zaman profesyonel olarak voleybol oynayan Hakan Karahan, 1990 yılından bu yana siyah kuşak 3. Dan Aikidocu'dur. Hakan Karahan, 10 yıldan beri şarkıcı Candan Erçetin'le beraberdir.

Yazar Detayları (düzenle)

Cinsiyet
Erkek
Doğum Tarihi
1 Ocak 1960
Doğum Yeri
İstanbul

Kitapları (birleştir)