Kullanıcı Araçları

Yazar Açıklaması (düzenle)

On sekiz yıldır New York Times gazetesinin en çok satan kitaplar listesinden hiç inmeyen yazar kimdir?
Hangi yazarın kitapları tüm dünyada yüz yirmi milyondan fazla satmıştır?


İlk savaş kurbanı denizaltı CSS Hunler'in enkazı dahil sayısız batık gemileri ve kayıp uçakları kim bulmuştur?
The Sea Hunters isimli ilk belgesel eseriyle New York Devlet Üniversitesi'nin Edebiyat Doktoru unvanını kim kazanmıştır?
Ismarlama el yapımı otomobillerin en güzel örneklerinden seksen beş tanesini Denver dışındaki garajında kim toplamıştır?
Bu soruların yanıtı Clive Cussler'dır. Tüm dünyada Amerikan macera roman yazarlarının büyük ustası olarak ün yapan Clive Cussler son iki romanının Kuzey Amerika yayın haklarını rekor sayılacak bir rakama Simon Schuster yayınevine vermiştir. California'nın Alhambra Kasabası'nda büyüyen yazar iki yıl Pasadena City Koleji'ne devam ettikten sonra, Kore Savaşı'nda hava kuvvetlerine girmiş, Askeri Hava Nakliyat Servisi'nde uçuş teknisyeni ve uçak mühendisi olarak görev yapmıştır. Ordudan terhis olduktan sonra, ülkenin en ünlü reklam ajanslarından birinde metin yazarı olarak hayata atılmış, birkaç yıl sonra da sanat yönetmenliğine yükselmiştir. Hollywood'da radyo ve televizyon reklam yazarlığı ve yapımcılığı yapmış Cannes Film Festivali de dahil olmak üzere uluslararası çeşitli ödüller kazanmıştır. Cussler 1965 yılında roman yazmaya başlamış ve Dirk Pitt'in maceralarını konu alan ilk romanı 1973 yılında yayınlanmıştır. 1996 yılında...
daha fazla

Yazar Detayları (düzenle)

Yazarın detayları bulunmamaktadır ...

Kitapları (birleştir)