ozgurbzkrt

3 takip ettiği ve 4 takip edeni var. 2 değerlendirme yapmış.

Son Aktiviteler

ozgurbzkrt, TELHAPPY adlı üyeyi takibe aldı.
TELHAPPY

Aradığımı kitaplarda bulamayacağımı bile bile arıyorum.Belki bulunacak bir şey yok,belki yanlış yerde arıyorum. Her okuduğumda neden okuduğumu sorguluyorum.Akurgır..

Aradığımı kitaplarda bulamayacağımı bile bile arıyorum.Belki bulunacak bir şey yok,belki yanlış yerde arıyorum. Her okuduğumda neden okuduğumu sorguluyorum.Akurgır..

4 yıl
ozgurbzkrt, ntennioglu adlı üyeyi takibe aldı.
4 yıl
ozgurbzkrt, Akurgu Kitap Kulübü adlı grupta tartışılan konuya bir cevap yazdı.
AĞUSTOS kitap seçimi

Körlük +1

Körlük +1

4 yıl
ozgurbzkrt okumuş bitirmiş.
İmkansızın Şarkısı

Bir yolculuk sırasında Beatles'ın "Norwegian Wood" adlı parçasını duyan kahramanımız 37 yaşındadır ve bu parça onu Tokyo'da geçirdiği üniversite yıllarına götürecektir. En yakın arkadaşının intihar edişi, geçen zamanın ardından onun kız arkadaşıyla yakınlaşması, araya giren zorunlu ayrılık ve yeni bir kız arkadaş. "İmkânsızın Şarkısı" yalın, çarpıcı ve sıcak bir aşk hikâyesini anlatıyor. Yazarı HARUKİ Murakami Japon edebiyatının aykırı, ama en çok okunan yazarı. Japon geleneklerinin dışında geliştirdiği üslubuyla adından çok söz ettiren Murakami'yi dünyaya tanıtan roman "İmkânsızın Şarkısı".

1968-1970 yılları arasında geçen olaylar, o günün toplumsal gerçeklerini de satırlara taşıyor. Ama romanın odağında bu toplumsal olaylar değil üçlü bir aşk var. Gençliğin rüzgârıyla hareketlenen "İmkânsızın Şarkısı"nı ölümle erken karşılaşan gençlerin hayatı yönlendiriyor. Hiçbir şeyin önem taşımadığı, amaçsızlığın ağır bastığı, özgür seksin kol gezdiği bir öğrenci hayatı... Ama diğer yanda da yoğun duygular var... İmkânsız aşklar, imkânsız şarkılar söyleten. Hemen hemen her Japon gencinin okuduğu roman anayurdu dışında da çok kişi tarafından sahipleniliyor.

Bir yolculuk sırasında Beatles'ın "Norwegian Wood" adlı parçasını duyan kahramanımız 37 yaşındadır ve bu parça onu Tokyo'da geçirdiği üniversite yıllarına götürecektir. En yakın arkadaşının intihar edişi, geçen zamanın ardından on... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 4 yıl, 6 ay
ozgurbzkrt, bilalante adlı üyeyi takibe aldı.
4 yıl, 7 ay
ozgurbzkrt, Murat G. tarafından yapılmış bir değerlendirmeyi beğendi.
Sicilya Konuşmaları

9

Mükemmel.

Mükemmel.

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 5 yıl, 3 ay
Daha Fazla Göster

ozgurbzkrt şu an ne okuyor?

Favori Yazarları (2 yazar)

Favori yazarı yok.