kalemimden yazılar

10 takip ettiği ve 18 takip edeni var. 41 değerlendirme yapmış.

Son Aktiviteler

kalemimden yazılar bir quiz çözdü. Sonuç: 3/5 (%60) doğru.
1 yıl, 2 ay önce
kalemimden yazılar bir quiz çözdü. Sonuç: 9/10 (%90) doğru.
Aşk-ı Memnu

Hepimizin dizi sayesinde tanıdığı muhtşem roman Aşk-ı Memnu'ya fazla detaya girmeden eğlenceli bir quiz hazırladım. Umarım beğenirsiniz.

Hepimizin dizi sayesinde tanıdığı muhtşem roman Aşk-ı Memnu'ya fazla detaya girmeden eğlenceli bir quiz hazırladım. Umarım beğenirsiniz.

1 yıl, 2 ay önce
kalemimden yazılar bir quiz çözdü. Sonuç: 4/5 (%80) doğru.
1 yıl, 2 ay önce
kalemimden yazılar bir quiz çözdü. Sonuç: 9/10 (%90) doğru.
Yazarlar ve Kitaplar 1

Kitaplarını okuduğumuz birçok yazarı ne kadar tanıyorsunuz ?

Kitaplarını okuduğumuz birçok yazarı ne kadar tanıyorsunuz ?

1 yıl, 2 ay önce
kalemimden yazılar okumuş bitirmiş.
Eflatun Kurdele

Heather Burch'un ilk romanı olan Eflatun Kurdele, Arkadya Yayınları okuyucularıni oldukça heyecanlandıracak bir kitap. Kitapta sorgulayacağınız pek çok konu çıkacak karşınıza, aile bağları, aşk, fedakarlık... Romanın her kelimesi içinizde bulunan boşluğu sızlatacak.

Eflatun Kurdele Kitabının Konusu
Hayatınızda kelimelerin büyüsü bambaşka etkiler yaratır bazen. Size kalan ise o fırtınanın sakinleşmesini beklemektir.

Hiç kimsenin egemenliği altında kalmadan kendi iradeniz ile karar verebilmek büyük bir özgürlüktür. Hayatında ilk kez Adrienne Carter da bir hayalini gerçekleştirir ve Victoria dönemine ait olan tarihi bir eve yerleşir. Yeni evi ile birlikte dağılmış ruhunu da onarmayı düşünmektedir. Bu aşamada İkinci Dünya Savaşı'nda bulunmuş bir askerin, genç bir kadına yazmış olduğu mektupları bulur küçük bir teknede bulunan bir kutu içerisinde.

"Umuda kaç yoldan tutunuruz? Umut, her aldığımız nefeste, kalbin her atışındadır. Umut, kışın soğuğuna karşı koyan bir çiçeğin ölmeyi reddetmesidir. Her damarda akar, her savaşta galip gelir. Ben umutsuzluğa kapılmayacağım, Grace. Umut, benim ilerlememi sağlıyor. Şüphe zihnimi sarsa da umut beni esir alıyor. Ben umudun kölesiyim. Umut, bende çiçek açıyor. Umarım sende de açıyordur."

Bulmuş olduğu bu mektupların gerçekçiliği Adrienne'yi oldukça etkiler ve içinde bir şeyleri uyandırır. Adrienne, bu güzel dizeleri yazan askeri bulma kararı alır.

Yaşı ilerlemiş olan William Bryant'tan öğreneceği oldukça fazla şey bulunmaktadır. Fakat mektupların ardında yatmakta olan sır perdesini araladıkça aklında sorular oluşmaya başlar. Paramparça olmuş ruhuna Bryant Ailesi'ne iyi gelecek midir? Yoksa bunca zamandır herkesin söylemekte olduğu gibi insanlara sadece sorun mu yaratmaktaydı?

Heather Burch'un ilk romanı olan Eflatun Kurdele, Arkadya Yayınları okuyucularıni oldukça heyecanlandıracak bir kitap. Kitapta sorgulayacağınız pek çok konu çıkacak karşınıza, aile bağları, aşk, fedakarlık... Romanın her kelimesi içinizde buluna... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 1 yıl, 2 ay önce
kalemimden yazılar okumuş bitirmiş.
Olağanüstü Bir Gece

Olağanüstü Bir Gece, seçkin bir burjuva olarak rahat ve tasasız varoluşunu sürdürürken giderek duyarsızlaşan bir adamın hayatındaki dönüştürücü deneyimin hikâyesidir. Sıradan bir Pazar gününü at yarışlarında geçirirken, belki de ilk kez burjuva ahlakından saparak "suç" işler. Böylece yeniden "hissetmeye" başladığını, kötücül ve ateşli hazları olan gerçek bir insan olduğunu fark eder. İçindeki haz dolu esrime, aynı günün akşamında onu gece âleminin son atıklarının arasına, "hayatın en dibindeki lağımlara" sürükleyecek, varış noktası ise ruhani bir uyanış olacaktır.

Olağanüstü Bir Gece, seçkin bir burjuva olarak rahat ve tasasız varoluşunu sürdürürken giderek duyarsızlaşan bir adamın hayatındaki dönüştürücü deneyimin hikâyesidir. Sıradan bir Pazar gününü at yarışlarında geçirirken, belki de ilk kez burjuva ahlak... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 3 yıl, 2 ay önce
Daha Fazla Göster

kalemimden yazılar şu an ne okuyor?

kalemimden yazılar şu anda kitap okumuyor.

Favori Yazarları (8 yazar)

Favori yazarı yok.