aslıhankaplan

kütüphaneci
Detayları:  Aslıhan Kaplan, Samsun, 26 yaşında, Kadın
20 takip ettiği ve 20 takip edeni var. 0 değerlendirme yapmış.

Mesaj Panosu


Henüz bir mesaj gelmemiş.

Son Haberler

aslıhankaplan okumuş bitirmiş.
Sherlock Holmes - Suç Detayda Saklıdır

''Bir kadının sezgileri bazen en mantıklı çıkarımlardan bile daha değerli olabilir. Karmaşık beyinleriyle art arda sıraladıkları senaryoları mutlaka dikkate alın. Bunlar sizi hiç tahmin etmediğiniz sonuçlara ulaştırdığında haklı olduğumu anlayacaksınız.''

Dünyaca ünlü dedektif Sherlock Holmes, kendine özgü karakteri ve yaşadığı birbirinden farklı maceralarıyla yıllardır okurları etkisi altında tutmaya devam ediyor. Toplam 56 çarpıcı hikâyeden oluşan serinin ilgiyle karşılanan ilk kitabı Akıl Oyunlarının Gölgesi'nden sonra, serinin ikinci kitabı Suç Detayda Saklıdır'ın bitmesini istemeyeceksiniz.

''İyi bir gözlemci tek bir ipucuna ulaştığında sadece olanları değil, ileride olabilecekleri de görmelidir.''
Sherlock Holmes

''Bir kadının sezgileri bazen en mantıklı çıkarımlardan bile daha değerli olabilir. Karmaşık beyinleriyle art arda sıraladıkları senaryoları mutlaka dikkate alın. Bunlar sizi hiç tahmin etmediğiniz sonuçlara ulaştırdığında haklı olduğumu an... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 2 hafta önce
aslıhankaplan okumuş bitirmiş.
Harry Potter ve Azkaban Tutsağı (Harry Potter, #3)

"Mahsur kalmış cadıların ve büyücülerin acil durum taşıtı Hızır Otobüs’e hoş geldiniz. Asanızı tuttuğunuz elinizi uzatın, otobüse atlayın, sizi istediğiniz yere götürelim."
Sirius Black adında azılı bir katil, tüyler ürpertici Azkaban kalesinde tam on iki yıl boyunca tutsak kalmıştır. Tek lanetle on üç kişiyi birden öldüren Black’in, Karanlık Lord Voldemort’un hizmetkârı olduğuna kesin gözüyle bakılmaktadır. Bir yolunu bulup Azkaban’dan kaçan Black’in peşinde olduğu bir tek kişi vardır: Harry Potter. Harry, büyücülük okulunun sihirli duvarları arasındayken, arkadaşları ve öğretmenleriyle birlikteyken bile güvende değildir. Çünkü aralarında bir hain olabilir.

"Mahsur kalmış cadıların ve büyücülerin acil durum taşıtı Hızır Otobüs’e hoş geldiniz. Asanızı tuttuğunuz elinizi uzatın, otobüse atlayın, sizi istediğiniz yere götürelim."
Sirius Black adında azılı bir katil, tüyler ürpertici Azkaban kale... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 3 hafta önce
aslıhankaplan okumuş bitirmiş.
Leydim Karar Versin

Çapkın mı çapkın diyaloglar! Skandal yaratan entrikalar! Etekli İskoçlar! Ve çok daha fazlası…

Hikâyenizin iplerini elinizde tuttuğunuz bu romantik macerada, kendinizi on dokuzuncu yüzyılda azimli ama beş parasız bir kadın olarak bulacaksınız. Kur dansı başladı ve geleceğiniz sizin ellerinizde. Peki nasıl bir seçim yapacaksınız?

Keskin zekâlı ve alaycı baronet SÖR BENEDICT GRANVILLE’le flört etmek için sayfaları hızla çevirecek misiniz?

Güçlü olduğu kadar şefkatli İskoç YÜZBAŞI ANGUS MACTAGGART’la yaşayacağınız gerçek aşka ulaşabilmek adına sayfalar arasında kalmayı mı göze alacaksınız?

Aklını yitirmiş, yolunu kaybetmiş ve adı lekelenmiş LORD GARRAWAY CRAVEN ile bir kaçamak yaşamak için bölümden bölüme mi atlayacaksınız?

Özgür ruhlu ve maceracı LEYDİ EVANGELINE YOUNGBLOOD’ın “seyahat arkadaşı” olmak için kendinizi baştan mı yaratacaksınız?

Yoksa kendiniz için tamamen farklı bir yol mu çizeceksiniz?

İster mutsuz yetimleri ya da korkutucu kurtadamları, ister casusları ya da sinsi ihanetleri, isterse de birbirlerinden ayrı düşmüş âşıkları ya da kayıp Mısır kalıntılarını seçin, muhteşem bir romansın karşı konulamaz büyüsünden kaçamayacaksınız!

(Tanıtım Bülteninden)

Çapkın mı çapkın diyaloglar! Skandal yaratan entrikalar! Etekli İskoçlar! Ve çok daha fazlası…

Hikâyenizin iplerini elinizde tuttuğunuz bu romantik macerada, kendinizi on dokuzuncu yüzyılda azimli ama beş parasız bir kadın olarak bulacaksınız. Kur... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 1 ay önce
aslıhankaplan okumuş bitirmiş.
Obsidio (Illuminae Dosyaları #3)

Asha Grant, Kerenza’ya geçmişinden kaçmak için gelmiştir. Ne yazık ki geçmişi peşini bırakmayacaktır.Asha, BeiTech saldırısından sağ kurtulduğundan beri çok daha büyük bir kuvvete karşı savaşan direnişçiler için çalışmakta ve havalandırma tünellerine sakladığı sırla ne yapacağını düşünmektedir. Endişe kaynağı olmasını bekleyeceği son şey eski erkek arkadaşıyken Rhys Lindstrom gezegene gelir ve yeni BeiTech üniforması ona çok yakışmıştır. Rhys, Asha’nın çıkış yolu mu yoksa bu donmuş kaya parçasından kurtulamayacağının garantisi midir?Sorunları olan sadece Asha değildir. Asha’nın kuzeni Kady ve hayatta kalmayı başarmış bir grup Kerenza’ya doğru yol almaktadır fakat yeterli oksijenleri yoktur. Ayrıca gemide isyan havası vardır. Ama böyle küçük şeyler Illuminae Grubu’nu ne zaman durdurabilmiştir?Ne yazık ki zaman aleyhlerine işlemektedir. BeiTech hasarlı sıçrama istasyonunu tamir edip Kerenza’daki sivilleri öldürmeyi planlarken kurtulmaları mucizeye kalmıştır. Ve herkes bilir ki mucizeler sadece istatistiksel olasılıklardır, değil mi?BRİFİNG NOTU: Çoksatan yazarlar Amie Kaufman ve Jay Kristoff ile günlük girdilerine katkılarıyla Marie Lu’dan, “stilistik açıdan büyüleyici” ve “dünya dışı muhteşem” olarak tanımlanmış üçlemenin kalp durduran ve kalp kıran finali.

Asha Grant, Kerenza’ya geçmişinden kaçmak için gelmiştir. Ne yazık ki geçmişi peşini bırakmayacaktır.Asha, BeiTech saldırısından sağ kurtulduğundan beri çok daha büyük bir kuvvete karşı savaşan direnişçiler için çalışmakta ve havalandırma tü... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 1 ay önce
aslıhankaplan okumuş bitirmiş.
Kötülük Tohumları - Katiller Çetesi #4

"Kötülük Tohumları'yla Redmerski, okurlarını yeniden tadına doyulmaz, karanlık bir maceraya çağırıyor." -The New York Times

"Redmerski, Katiller Çetesi'nin bu yeni kitabında da hedefi on ikiden vuruyor." -USA Today

"Kötülük Tohumları'nda karanlık sırlar tek tek ortaya dökülürken, çoktan bağımlılık yapmış bu seriye okurlar bir kez daha hayran kalacak." - Wall Street Journal

Victor Faust'un yeni Birlik'i hızla büyümektedir. Fakat çete üyeleri arasındaki ilişki, beklenmedik bir düşmanın, örgütteki kişilerin sevdiği insanları kaçırmasıyla derinden sarsılır. Düşmanın, kaçırdığı kişileri serbest bırakmak için çetenin karanlık sırlarını kendisine itiraf etme koşulu koymasıyla da işler iyice karışır.

Oysa Nora adında, genç ve güzel bir kadın olan bu son derece tehlikeli düşman, çete üyelerinin birbiriyle ilgili bildiklerinden çok daha fazla şeye vakıftır. Gelgelelim örgütün elinde bu kadına dair hiçbir ipucu yoktur. Üstelik çok geçmeden kadının gerçek niyeti tüm çıplaklığıyla ortaya çıkıp Birlik'i yeni başlangıçlar yapmaya zorlayacak ve hatta yıkıma sürükleyecektir.

"Kötülük Tohumları'yla Redmerski, okurlarını yeniden tadına doyulmaz, karanlık bir maceraya çağırıyor." -The New York Times

"Redmerski, Katiller Çetesi'nin bu yeni kitabında da hedefi on ikiden vuruyor." -USA Today

... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 1 ay önce
aslıhankaplan okumuş bitirmiş.
Elantris

ELANTRİS devasa, güzel, kelimenin tam anlamıyla parlak, güçlü büyülü yeteneklerini Arelon'un tüm insanlarının iyiliği için kullanan hayırsever varlıklarla doluydu. Ve bu tanrısal varlıkların her biri, Shaod'un gizemli dönüştürücü gücü onlara dokunmadan önce sıradan birer insandı.

Ancak on yıl önce, hiçbir uyarı olmaksızın, büyü çöktü. Elantrianlar buruşuk, cılız, cüzzamlıya benzer yaratıklara dönüştü. ELANTRİS'in kendisi de karanlık, pislikle dolu ve döküntü haline geldi. Shaod artık bir lanetti.

Arelon'un yeni başkenti Kae, halkının unutmak için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıkları ELANTRİS'in gölgesinde kalıyor. Teod Prensesi Sarene, Veliaht Prens Raoden ile bir devlet evliliği yapmak için geldi. Karşılıklı mektuplaşmalarına dayanarak mutluluk bulacağını umuyordu. Ancak mutluluğun yerine prensin ölü, kendisinin ise onun dulu kabul edilmiş olduğunu gördü., Acımasız Fjordell bağnaz fanatiklerinin imparatorluk hırsı karşısında son direnen ülkeler oldukları için hem Teod, hem de Arelon tehdit altındalar.

Fırtınaışığı Arşivi ve Sissoylu serileri ile fantastik kurguya damgasını vuran Brandon Sanderson'ın ilk kitabı olma özelliği taşıyan Elantris, yazarın ne kadar iyi bir kurgu ustası olduğunu bizlere bir kez daha kanıtlıyor.
(Tanıtım Bülteninden)

ELANTRİS devasa, güzel, kelimenin tam anlamıyla parlak, güçlü büyülü yeteneklerini Arelon'un tüm insanlarının iyiliği için kullanan hayırsever varlıklarla doluydu. Ve bu tanrısal varlıkların her biri, Shaod'un gizemli dönüştürücü gücü onlar... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 1 ay önce
Daha Fazla Göster

aslıhankaplan şu an ne okuyor?

tüm güncellemelerine git

Son Dilek (The Witcher, #1)

%0

İlmihal I İman Ve İbadetler

%0

Not: Seni Hala Seviyorum (To All the Boys I've Loved Before #2)

%0

Üç'ün Çekilişi (Kara Kule, #2)

%52
Sayfa 250.

Başmeleğin Öpücüğü (Lonca Avcısı, #2)

%21
Sayfa 84.

2019 Okuma Hedefi - aslıhankaplan

%71
aslıhankaplan 60 kitap hedefinden 43 kitap okumuş.

Kütüphanesinden Seçmeler

Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları (Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları, #1)
Dönüşüm
Ejderha Dövmeli Kız (Millenium, #1)
Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat
Gölge Şehir (Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları, #2)
Yeşil (Çember, #0)
Beyaz Zambaklar Ülkesinde
Uzaktan Kumandalı Kız
Çatı (Dollanganger Serisi, #1)
Mart Menekşeleri
Zacharius Usta
Düşlerin Ötesinde
Alaycı Kuş (Açlık Oyunları, #3)
Sır Küpü  Kaos Teorisi
Zamanın Kanı
Günahkar (Rizzoli & Isles, #3)
Gül Cemiyeti (Genç Elitler, # 2)
Sil Baştan
Vezir (The Blackcoat Rebellion, #2)
Gelin Koleksiyoncusu
Ateş Çemberi (The Darkest Minds, #3)
Kapı
Elveda Haziran
Kötülük Tohumları - Katiller Çetesi #4
Cress (The Lunar Chronicles, #3)
Kukla
Mutlu Sonlar Başka Kitapta Bebeğim
Aklından Bir Sayı Tut (Dave Gurney, #1)
Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu
Ruhlar Kütüphanesi (Bayan Peregrine'nin Tuhaf Çocukları, #3)
Patlayan Kuyrukluyıldızlar - Ekspresyonist Öyküler
Böğürtlen Kışı
Anahtar
Savaşçı (Yabancı, #3)
İnsancıklar

Favori Yazarları (5 yazar)

brandon sanderson
robert jordan
dan brown
tüm favori yazarları

Çözdüğü Testler (0 tane)

aslıhankaplan, quiz çözmemiş.

Liste Oyları (3 liste)

Takip Ettikleri (20 kişi)

tüm takip ettikleri

Takip Edenler (20 kişi)

tüm takip edenler

Katıldığı Gruplar (tüm gruplar)

İndirim Kampanyalarını Paylaşalım, Kaçırmayalım :)

İndirim Kampanyalarını Paylaşalım, Kaçırmayalım :)

2 yıl, 7 ay önce üye olmuş.

İndirim kampanyalarını birbirimizle paylaşalım :)

Akurgu Kitap Kulübü

Akurgu Kitap Kulübü

3 yıl, 1 ay önce üye olmuş.

Kitap konuşalım,tartışalım,kurgu dışı..

Kitaplardan En Sevdiğimiz Alıntılar

Kitaplardan En Sevdiğimiz Alıntılar

3 yıl, 1 ay önce üye olmuş.

Bazen öyle bir cümleye rastlarız ki kitapta, o tek cümleden koca bir...

Vikitap Android ve AppStore Uygulaması İsteyenler

Vikitap Android ve AppStore Uygulaması İsteyenler

2 yıl, 8 ay önce üye olmuş.

Gelişen teknolojiyle beraber bundan faydalanmak ve daha da yararlanmak adına Vikitap...

Kitap Tavsiyesi ve Fikir Alışverişi

Kitap Tavsiyesi ve Fikir Alışverişi

3 yıl, 1 ay önce üye olmuş.

Bazen elimizde birçok kitap oluyor ve hangisini okuyacağımıza karar...

KİTAP KARDEŞLİĞİ

KİTAP KARDEŞLİĞİ

2 yıl önce üye olmuş.

15.KİTAPLARINI OKUYAN VE HER AYIN İLK GÜNÜNDE BİRLİKTE AYNI HAYAL...

Okuma Güncesi (tümü)

Çığlık (Fısıltı, #2)
Okumuş
İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Baharı Beklerken (Claybornes' Brides, #5)
Okumuş
İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
İnsan Ne İle Yaşar
Okumuş
İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Sen Benim Diğer Yarımsın
Okumuş
İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
İlmihal I İman Ve İbadetler
Okuyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Başmeleğin Öpücüğü (Lonca Avcısı, #2)
Okuyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Not: Seni Hala Seviyorum (To All the Boys I've Loved Before #2)
Okuyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz