angelsbooks

Sevdiği Kitaplar Türleri:  Fantastik, romantik, bilimkurgu, distopya
37 takip ettiği ve 66 takip edeni var. 726 değerlendirme yapmış.

Son Aktiviteler

angelsbooks bir değerlendirme yaptı.
Suikastçının Çırağı (Farseer Trilogy, #1)

8

Daha önce İthaki Yayınları'nda olan seri artık AlfaKitap'ta. Öncelikle kapak tasarımlarına bayıldığımı söylemeliyim. Ama ne yazık ki kitaplar kılıfsız vaziyette, çantalarda taşınmaya uygun değiller. Bunu düşünerek kitabınızı koruyun ya da yanınıza alın.

Kitapta kim kimdir nedir anlayana kadar kitaba özel zaman ayırmanızdan yanayım. Hani bazı kitaplar vardır, 3-5 sayfa da olsa okuyayım dersiniz ya, heh işte bu yöntem kitabın dünyasını anlayana kadar işlemiyor. Alelade elinize alırsanız anlamak güçleşiyor. Yarıdan sonra kafanıza göre takılabilirsiniz. Ki zaten tempo arttığından kolaylıkla ilerlersiniz.

Hadi şimdi kitabın konusunu kurcalayalım mı biraz? 😁 Konumuz bir suikastçının hayatı. Karakterimizle 6 yaşındayken tanışıyoruz. Dedesi (annesinin babası yani) bu çocuğu krallığa getirip çocuğun kralın en büyük oğlu Prens Chivalry'nin çocuğu olduğunu, artık bakımını üstlenemeyeceğini söyler ve çocuğu bırakıp gider. Babasına çok benzediği için öz evlat olduğundan kimse şüphe etmez. Fakat çocuk evlilik dışıdır, adı sanı da olmadığından onu Fitz (piç) diye çağırmaya başlarlar. Tabii Fitz sıradan bir çocuk değildir, ezilmek yerine durumunu kucaklar. Bu davranışı da ona müthiş bir güç katar. Bir piç bile olsa bu çocuk bazı kişiler için tehlike çanlarını çaldırmıştır bir kere!

Çeviri konusunda rahat olun, ufak tefek basım hataları dışında ben bir sorunla karşılaşmadım. Kitap biraz Kral Katili Güncesi biraz Taht Oyunları havası taşıyor kanaatindeyim. Tek derdim aksiyonun az olmasındaydı. Ama epik fantezide bu ağırlık normaldir. Aksiyon tozu daha yüksek olsaydı, eminim kitabı daha kısa sürede bitirirdim.

Daha önce İthaki Yayınları'nda olan seri artık AlfaKitap'ta. Öncelikle kapak tasarımlarına bayıldığımı söylemeliyim. Ama ne yazık ki kitaplar kılıfsız vaziyette, çantalarda taşınmaya uygun değiller. Bunu düşünerek kitabınızı koruyun ya da yanınıza al... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 14 saat önce
angelsbooks okumuş bitirmiş.
Suikastçının Çırağı (Farseer Trilogy, #1)

Genç Fitz, soylu Prens Chivalry’nin gayrı meşru oğludur. Babasının sağ kolu olan, sert tabiatlı Burrich tarafından kraliyet sarayının gölgesinde yetiştirilir. Kral Shrewd dışında bütün kraliyet ailesi bireylerince dışlanır. Kral Shrewd, Fitz’in suikast sanatında gizlice yetiştirilmesini sağlar; çünkü Fitz’in kanında İrfan büyüsü saklıdır – ancak damarlarında çok daha karanlık bir büyü daha akmaktadır. Barbar akıncılar kıyıları yakıp yıkmaya başladıklarında, Fitz de kralı için çok tehlikeli ve ruhunu paramparça edecek bir görev üstlenir. Bazıları onu tahta yönelik bir tehdit olarak görmektedir, oysa Fitz belki de krallığın kurtarılmasının anahtarı olacaktır.

Suikastçının Çırağı, büyü, kahramanlık, tutku ve macerayla yüklü bir roman olmakla kalmıyor, fantastik edebiyatın son yıllarda çıkardığı çekici ve yeni bir sesin de müjdesini veriyor.

Genç Fitz, soylu Prens Chivalry’nin gayrı meşru oğludur. Babasının sağ kolu olan, sert tabiatlı Burrich tarafından kraliyet sarayının gölgesinde yetiştirilir. Kral Shrewd dışında bütün kraliyet ailesi bireylerince dışlanır. Kral Shrewd, Fitz’in suika... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 14 saat önce
angelsbooks bir değerlendirme yaptı.
İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 1 hafta önce
angelsbooks okumuş bitirmiş.
Rüyalar Gerçek Olsa (Bridgerton, #4)

Penelope Featherington en yakın arkadaşının ağabeyine âşık olmuştur. Ömrünün yarısını onu uzaktan izleyerek geçiren Penelope, onun hakkındaki her şeyi bildiğini düşünmektedir, ta ki en gizli sırrını öğrenip aslında genç adamı hiç tanımadığının farkına varana dek.
Colin Bridgerton tutkuları ve unvanları yüzünden içten içe ağabeylerini kıskanan, Leydi Whistledown''ın Cemiyet Gazetesi''nde ne kadar yakışıklı olduğuna dair yaptığı yorumlar dışında dünya üzerinde kalıcı hiçbir şey bırakamadığından şikâyet eden gözde bir bekârdır. Hayatın sıradanlığından yorgun düşmemek ve annesinin evlilik konusundaki ısrarlarından kurtulmak adına sık sık ülke dışına seyahatler yapmaktadır. Fakat bu kez Londra''ya geri döndüğünde hayatında bir şeylerin değişmiş olduğunu keşfeder - özellikle de Penelope Featherington''un! Penelope''nin de kendine sakladığı bir sırrı vardır. Colin bu sırrı öğrendiğinde bunu bir tehdit olarak mı görecektir, yoksa bu sır ne olursa olsun mutlu sonu etkilemeyecek midir?

Penelope Featherington en yakın arkadaşının ağabeyine âşık olmuştur. Ömrünün yarısını onu uzaktan izleyerek geçiren Penelope, onun hakkındaki her şeyi bildiğini düşünmektedir, ta ki en gizli sırrını öğrenip aslında genç adamı hiç tanımadığının farkın... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 1 hafta önce
angelsbooks bir değerlendirme yaptı.
İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 1 hafta önce
angelsbooks okumuş bitirmiş.
Kanatlar ve Küller Sarayı (A Court of Thorns and Roses, #3)

Düşmanını tanımak için önce onunla dost olmalısın. Feyre Bahar Sarayı'na döndü. Tamlin'in yapacakları ve Prythian'a diz çöktürmeye uğraşan kral hakkında bilgi toplamaya kararlı. Ama bunu yapabilmek için ölümcül bir oyun oynaması gerekiyor. Yaklaşan savaş hepsini tehdit ederken, Feyre tehlikeli Yüce Lordlardan hangisine güvenmesi gerektiği konusunda bir karar vermek, müttefikini en olmayacak yerlerde aramak zorunda. New York Times Çok Satanlar listesinin bir numarasına yerleşen "Dikenler ve Güller Sarayı" dizisinin üçüncü kitabı Kanatlar ve Küller Sarayı'nda, ordular dünyayı kana boyayacak bir savaşa hazırlanıyor.

Düşmanını tanımak için önce onunla dost olmalısın. Feyre Bahar Sarayı'na döndü. Tamlin'in yapacakları ve Prythian'a diz çöktürmeye uğraşan kral hakkında bilgi toplamaya kararlı. Ama bunu yapabilmek için ölümcül bir oyun oynaması gereki... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 1 hafta önce
Daha Fazla Göster

angelsbooks şu an ne okuyor?

Güz Alacakaranlığı Ejderhaları (Ejderha Mızrağı Destanı,#1)

%0

Favori Yazarları (10 yazar)

Favori yazarı yok.