angela818

Profil Resmi
1 takip ettiği ve 9 takip edeni var. 166 değerlendirme yapmış.

Son Aktiviteler

Profil Resmi
angela818 okumuş bitirmiş.
Çerkes Aşkı "Adige Şuleğu"

Halit Kakınç, okuru yoğun, akıcı ve sağlam bir tarih ve sosyoloji bilgisiyle buluşturuyor. Daha da çarpıcı olanı, yapının içinde Metafiziğe, Parapsikolojiye ve UFOlara -hatta Arkeo-Astronomiye de yer veriyor olması... Tüm bu konuların tek bir kitaba sığdırıldığını pek görmedim. Batıda birkaç örneği olsa da, bizde neredeyse hiç yazılmadı.
Bu dünyadaki yaşamında da Kakınç, gerçekten Çerkes bir kıza âşık ve evli. Kitaptaki öyküde Blena ile Zeynepin buluştuğu yerler o kadar belirgin ki… Böylece Blena/Ceylan ile Elbruzun öyküsü daha bir anlam kazanıyor.
Kadim dostum Halitin yaratıcılığının daha birçok esere imza atacağından hiç kuşkum yok. Ayrıca eminim ki; tarihin, siyasetin, sosyolojinin, etimolojinin, metafiziğin, New Agein ve aşkın harmanlandığı yeni bir yazım türünün yerini sağlamlaştıracak...

"Roman iki Çerkes gencinin aşkını ele alıyor. Başka kahramanlar, figürler de var. Olaylar, roman başkahramanı Elbruzla bağlantılı olarak günümüz ABD, Meksika, NaziAlmanyası/Avusturya, 1860lı yılların Çerkesyası ve 21. yüzyılın İstanbulunda geçiyor.
Özgür yaşama dileği dışında bir suçları yoktu...
Yıl 1864. Çerkesya ateş içinde, her tarafta dumanlar tutuyor. Çerkes direnişi sona ermiş... Rus askerleri Çerkes köylerini bir bir yakıyor, önlerine çıkanı ya öldürüyor ya da sürüp Türkiyeye giden gemilere dolduruyorlar. Halit Kakınç, sıradan, bilinen olaylara eğilmiyor. İnsanın yüreğini dağlayan ve kimselerin üzerinde durmadığı konuları ele alıyor. Sadece ele almakla da yetinmiyor, olayların kökenine iniyor. Nedenleri araştırıyor, soruşturuyor ve sorunu böylece açıklığa kavuşturuyor. Tabii bütün bunları roman diliyle ortaya koyuyor, ama tarihsel gerçeklere de bağlı kalıyor."
Ata Nirun

"Çerkes Soykırımı ile Metafizik içiçe… Gerçek dünya yaşamını aşan, zaman ve ölüm barajlarını yok sayan bir aşk hikâyesi..."
Cevdet Yıldız

Halit Kakınç, okuru yoğun, akıcı ve sağlam bir tarih ve sosyoloji bilgisiyle buluşturuyor. Daha da çarpıcı olanı, yapının içinde Metafiziğe, Parapsikolojiye ve UFOlara -hatta Arkeo-Astronomiye de yer veriyor olması... Tüm bu konuların tek bir kitaba ... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 1 ay önce
Profil Resmi
angela818 okumuş bitirmiş.
Aldatmak

... yaşadığım sokak, sokak lambaları, şu an içinde bulunduğum ev, salondaki mobilyalar, bir gün hepsi ortadan kaybolacak... tıpkı bedenim gibi. Ama bir şey var ki kâinatın ruhunda iz bırakacak: sevgim. Linda ayrıcalıklı bir yaşama sahip olduğunun bilincinde. Yine de her sabah yeni bir güne açtığı gözlerini hemen kapayası geliyor. Arkadaşları ilaç kullanmasını öneriyor. Oysa Lindanın istediği hissizleşmek değil, yaşadığını hissetmek...

Çünkü yaşamak sevmektir. Paulo Coelho Aldatmakta diğer kitaplarından farklı olarak kışkırtıcı, tene dokunan ve tutku dolu bir hikâyeyle çıkıyor okurun karşısına. Her şeyin mümkünmüş gibi sunulduğu bir dünyada, imkânsız aşkın izini sürüyor. Ruhun kuytularında kaybolmaya çekinmeden... Ne de olsa bazen kim olduğumuzu bulmamız için kendimizi kaybetmemiz gerekir.
(Tanıtım Bülteninden)

... yaşadığım sokak, sokak lambaları, şu an içinde bulunduğum ev, salondaki mobilyalar, bir gün hepsi ortadan kaybolacak... tıpkı bedenim gibi. Ama bir şey var ki kâinatın ruhunda iz bırakacak: sevgim. Linda ayrıcalıklı bir yaşama sahip olduğunun bil... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 1 ay önce
Profil Resmi
angela818 okuma durumunu güncelledi.
Aldatmak

Sayfa: 217/275
%78

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 1 ay önce
Profil Resmi
angela818 okuma durumunu güncelledi.
İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 1 ay önce
Profil Resmi
angela818, 2020 Okuma Hedefi için kendine 10 kitap hedef koydu.

Hedefe doğru 9 kitap okumuş. okuduğu kitaplar

%90
2020 Okuma Hedefi

2020'de kaç kitap okumayı hedefliyorsunuz?

2020'de kaç kitap okumayı hedefliyorsunuz?

2 ay önce
Profil Resmi
angela818 okumuş bitirmiş.
Marilyn Monroe ve Bilinmeyen Hayatı

Marilyn Monroe'yla ilgili her şeyi bildiğinizi düşünüyorsanız... Bir daha düşünün. Dünyaca ünlü biyografi yazarı J. Randy Taraborrelli, Marilyn Monroe efsanesini gün yüzüne çıkarıyor ve dünyanın en ebedi ve gizemli ikonuyla ilgili şaşırtıcı gerçekleri açıklıyor. MARILYN MONROE VE BİLİNMEYEN HAYATI Norma Jeane Baker, 1950'lerde, meşhur Marilyn Monroe olduğunda, annesi Gladys Baker'ın öldüğünü ya da artık hayatının bir parçası olmadığını söylüyordu. Fakat ikisi de doğru değildi. Aslında, Marilyn'in akıl hastası annesi hep hayatındaydı ve genç yıldız, kendi efsanesine doğru yol alırken geri planda daima karmaşık aile ilişkileri vardı. Ki bu hikaye şimdiye dek hiç anlatılmadı… Taraborrelli, çığır açacak çalışmasında, annesi, üvey annesi ve yasal hamisi de dahil, ünlü aktrisin hayatında etkili olan tüm kadınların detaylı ve gerçek portrelerini çiziyor. Annesinin ağır paranoyak şizofrenisiyle uğraşmak zorunda kalan dünyaca ünlü bir kızın yürek burkan hikayesini, adı sonsuza kazınırken kendini yok edişini anlatıyor.

Taraborrelli, ayrıca Marilyn'in gerçek babasının ve asla tanımadığı üvey erkek kardeşinin kimliklerini, Marilyn'in Kennedy ailesiyle bağını, Jack ve Bobby'yle ilişkisini, Pat Kennedy Lawford'la yakın arkadaşlığını daha önce hiç görülmemiş kanıtlarla açıklıyor. MARILYN MONROE VE BİLİNMEYEN HAYATI, aktrisin daha önce hiç yayınlanmamış fotoğrafları, kişisel yazışmaları, şimdiye dek yazılan en eksiksiz filmografisi, kapsamlı aile ve tıp dosyaları, Gizli Servis ve FBI röportajlarıyla dünyanın gelmiş geçmiş en etkileyici kadınının hikayesini yeniden manşetlere taşıyor. 20. yüzyılın en büyüleyici ve anlaşılması zor efsanelerinden birinin hayatı hakkındaki son sözler bu tartışma yaratıcı, açıklayıcı ve dokunaklı biyografide saklı. J. Randy Taraborrellı, Elizabeth; Jackie, Ethel, Joan: Women of Camelot; Sinatra: A Complete Life; Call Her Miss Ross ve Michael Jackson: The Magic and the Madness gibi New York Times çoksatarlarının yazarıdır ve daha pek çok ses getiren yayına katkıda bulunmuştur.

Marilyn Monroe'yla ilgili her şeyi bildiğinizi düşünüyorsanız... Bir daha düşünün. Dünyaca ünlü biyografi yazarı J. Randy Taraborrelli, Marilyn Monroe efsanesini gün yüzüne çıkarıyor ve dünyanın en ebedi ve gizemli ikonuyla ilgili şaşırtıcı gerç... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 2 ay önce
Daha Fazla Göster

angela818 şu an ne okuyor?

Büyük Yazarların Gizli Hayatları

%0

Favori Yazarları (3 yazar)

Favori yazarı yok.