Kaotikfare

7 takip ettiği ve 6 takip edeni var. 184 değerlendirme yapmış.

Son Aktiviteler

Kaotikfare okuma durumunu güncelledi.
İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 7 ay önce
Kaotikfare okumuş bitirmiş.
Pembe Fili Düşünme

Pembe fili düşünmemem gerekiyor. Tamam, o zaman kocaman, gri bir balina düşünürüm. Pembe fili düşünme. Balinalardı değil mi su püskürten? O kadar zaman nefeslerini mi tutuyorlar, ne yapıyorlar? Pembe fili düşünme. Geçenlerde aldığım kitabı da düşünebilirim. Pembe fili düşünme. Çok heyecanlıyım başlamak için. Pembe fili düşünme. Pembe fili düşünmemem lazım. Acaba kaç defa düşündüm? Pembe fili düşünme.

Böyle de düşünmemem lazım galiba. Pembe fili düşünme. Pembe fili düşünme. Mini mini bir kuş donmuştu, pencereme konmuştu. Pembe fili düşünme. Of kaç dakika oldu acaba? Pembe fili düşünme. Dakika tutmayı unuttum galiba. Pembe fili düşünme. Pembe fili düşünme. Acaba telefonum nerede? Kılıfı da pembe! La la la la. Pembe fili düşünme. Pembe fili düşünme.

Pembe fili düşünmemem gerekiyor. Tamam, o zaman kocaman, gri bir balina düşünürüm. Pembe fili düşünme. Balinalardı değil mi su püskürten? O kadar zaman nefeslerini mi tutuyorlar, ne yapıyorlar? Pembe fili düşünme. Geçenlerde aldığım kitabı da düşüneb... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 7 ay önce
Kaotikfare okuma durumunu güncelledi.
İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 7 ay önce
Kaotikfare, Elysion tarafından yapılmış bir değerlendirmeyi beğendi.
Pembe Fili Düşünme

7

Kişisel gelişim tarzı kitapları okumayı değilde daha çok roman okumayı sevdiğimden kısa ve akıcı olması sayesinde hemen bitirebildim. Anlatımı ve örneklemeleri güzel. Hedefe ulaştıktan sonra boşluğa düşülmemesi vs gibi konularda güzel noktalara değinilmiş. Etiketlemenin anlatıldığı bölüm benim en sevdiğim bölümdü diyebilirim. Olumlu-olumsuz tüm yönlerimizde "biz" olduğumuzun farkına varmak konusunda yazılmış faydalı bir kitap.

Kişisel gelişim tarzı kitapları okumayı değilde daha çok roman okumayı sevdiğimden kısa ve akıcı olması sayesinde hemen bitirebildim. Anlatımı ve örneklemeleri güzel. Hedefe ulaştıktan sonra boşluğa düşülmemesi vs gibi konularda güzel noktalara değin... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 7 ay önce
Kaotikfare bir değerlendirme yaptı.
Zamanı Durdurmanın Yolları

10

Hikaye baştan sona sürükleyici. Kitap bir solukta akıp gidiyor. Sadece şunu söylemeliyim ki kitabın konusunda aslında orjinal de gelmedi bana. İsmini bir türlü hatırlayamadığım bir filmin konusunuyla hemen hemen aynı, hatta sürekli yer değiştirme ve öğretmen olmaları da bu duruma dahil. Keyifle okumamdaki sebep yalın ve dolambaçsız dili, zamana dair betimlemeleri ve düşüncelerindeki naiflik ve aynı zamanda pek çok zaman yolculuğu öyküsünde gördüğümüz olayları aşırı şişirmekten çok uzak bir anlatım tarzı var. Sadece bir kaç yerde daha vurucu olması gereken anlar, biraz daha uzatılması gereken betimlemeler vardı o kadar. Benedict beyciğimiz oynarsa da keyifle izlerim tadından yenmez.

Hikaye baştan sona sürükleyici. Kitap bir solukta akıp gidiyor. Sadece şunu söylemeliyim ki kitabın konusunda aslında orjinal de gelmedi bana. İsmini bir türlü hatırlayamadığım bir filmin konusunuyla hemen hemen aynı, hatta sürekli yer değiştirme ve ... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 7 ay önce
Kaotikfare okumuş bitirmiş.
Zamanı Durdurmanın Yolları

KAÇ ÖMÜR GEREK, YAŞAMAYI ÖĞRENMEK İÇİN?

Tom Hazard’ın tehlikeli bir sırrı var. 41 yaşında sıradan bir tarih öğretmeni gibi görünse de nadir rastlanan bir hastalık yüzünden aslında yüzyıllardır hayatta. Shakespeare’le aynı sahnede yer almış, Kaptan Cook’la açık denizleri fethetmiş, Fitzgerald’larla içki içmiş. Ama şimdi, tek istediği normal bir hayat sürmek. Kimliğini değiştirmeye devam ettiği sürece geçmişini geride bırakabilir ve hayatta kalabilir.
Yapmaması gereken tek bir şey var, âşık olmak.
İngiltere’nin en önemli yazarlarından Matt Haig’in büyük övgü toplayan, 37 dile çevrilen ve yakında Benedict Cumberbatch tarafından sinemaya aktarılacak kitabı Zamanı Durdurmanın Yolları, insanın kendini kaybedip tekrar bulmasına dair güzel bir roman.

KAÇ ÖMÜR GEREK, YAŞAMAYI ÖĞRENMEK İÇİN?

Tom Hazard’ın tehlikeli bir sırrı var. 41 yaşında sıradan bir tarih öğretmeni gibi görünse de nadir rastlanan bir hastalık yüzünden aslında yüzyıllardır hayatta. Shakespeare’le aynı sahnede yer almış, K... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 7 ay önce
Daha Fazla Göster

Kaotikfare şu an ne okuyor?

Yol Bilenler - Kadim Bilgeliğin Modern Dünyadaki Önemi

%17
Sayfa 40.

Favori Yazarları (5 yazar)

Favori yazarı yok.