Akif Demirezer

Detayları:  Erkek
1 takip ettiği ve 1 takip edeni var. 0 değerlendirme yapmış.

Son Aktiviteler

Akif Demirezer, bedevi adlı üyeyi takibe aldı.
5 yıl, 11 ay önce
Akif Demirezer okumuş.
Açlık Oyunları (Açlık Oyunları, #1)

Bir zamanlar Kuzey Amerika olarak bilinen bir yerin yıkıntıları içerisinde Panem ulusu yaşamaktadır. Başkent Capitol'ün etrafında 12 bölge bulunmaktadır. Capitol şiddetli ve acımasızdır ve bölgeler bir hat boyunca sıralanmıştır. Onların her biri her yıl yapılan Açlık oyunlarına katılmak zorundadır. Yarışma için her bir bölgeden yaşları 12 ila 18 arasında değişen birer erkek ve bir kız çocuğu göndermek durumundadır. Açlık oyunları TV'den canlı yayınlanan ölümüne bir kavgadır.

On altı yaşındaki Katniss Everdeen annesi ve 12 yaşındaki kızkardeşi ile yaşamaktadır. Oyunlarda kızkardeşinin yerine geçerek ölüm cezasını üzerine alır. Ancak Katniss daha önce de ölüme çok yaklaşmıştır ve bu kez kızkardeşi için ikinci kez hayatta kalma mücadelesi verecektir. Gerçekten ne anlama geldiğini bilmeden bir yarışmacı olmuştur. Eğer bu mücadeleyi kazanırsa hayatta kalma seçeneğini başlatmış olacaktır.

Kazanmak ün ve talih anlamına gelir. Kaybetmek ise kesin ölüm. Açlık Oyunları başlasın!

Bir zamanlar Kuzey Amerika olarak bilinen bir yerin yıkıntıları içerisinde Panem ulusu yaşamaktadır. Başkent Capitol'ün etrafında 12 bölge bulunmaktadır. Capitol şiddetli ve acımasızdır ve bölgeler bir hat boyunca sıralanmıştır. Onların her biri... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 5 yıl, 11 ay önce
Akif Demirezer okumak istiyor.
Kürk Mantolu Madonna

"Her gün, daima öğleden sonra oraya gidiyor, koridorlardaki resimlere bakıyormuş gibi ağır ağır, fakat büyük bir sabırsızlıkla asıl hedefine varmak isteyen adımlarımı zorla zapt ederek geziniyor, rastgele gözüme çarpmış gibi önünde durduğum Kürk Mantolu Madonna'yı seyre dalıyor, ta kapılar kapanıncaya kadar orada bekliyordum."

Kimi tutkular rehberimiz olur yaşam boyunca. Kollarıyla bizi sarar. Sorgulamadan peşlerinden gideriz ve hiç pişman olmayacağımızı biliriz. Yapıtlarında insanların görünmeyen yüzlerini ortaya çıkaran Sabahattin Ali, bu kitabında güçlü bir tutkunun resmini çiziyor. Düzenin sildiği kişiliklere, yaşamın uçuculuğuna ve aşkın olanaksızlığına (?) dair, yanıtlanması zor sorular soruyor.

"Her gün, daima öğleden sonra oraya gidiyor, koridorlardaki resimlere bakıyormuş gibi ağır ağır, fakat büyük bir sabırsızlıkla asıl hedefine varmak isteyen adımlarımı zorla zapt ederek geziniyor, rastgele gözüme çarpmış gibi önünde durduğum Kürk... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 5 yıl, 11 ay önce
Akif Demirezer şu an okuyor.
Gizlenen Tarih Kayıp Medeniyetler, Gizli Bilgiler ve Eskiçağın Sırları

Gizlenen Tarih en önemli eskiçağ enigmalarını bir araya getirerek üç bölümde inceliyor: Gizemli Yerler, Sırrı Açıklanamayan Belgeler ve Eşyalar, Esrarengiz Kişiler ve Topluluklar. Keşfedeceğiniz kırk dokuz gizemden bazıları:Büyük Sfenks Bu gizemli anıtla ilgili tartışmalar mistisizm ve arkeolojiyiçarpışma noktasına getiriyor.Sır Tepesi Bostonun 40 mil kuzeyine mega bir yapı inşa etmek kimin aklınagelirdi?Newgrange GizaPiramidi ve Stonehengeden yüzlerce yıl daha eski olan buİrlanda yapımı megalitik anıtın yaratıcıları kimlerdi?Antikythera Mekanizması Ege Denizinde bulunan eski Yunan bilgisayarı.Bağdat Pili Ortadoğuya ait 2000 yıllık bir elektrikli pil olabilir mi?Voynich Elyazması Dünyanın en gizemli kitabı. Hala deşifre edilemedi.Saba Kraliçesi İncilde geçen ünlü Kral Süleymanla buluşma Öyküsündentanıdığımız bu güçlü hükümdarın gerçek kimliğine dair ipuçları.Amazonlar Eski Yunan mitolojisinin acımasız kadın savaşçıları gerçektenvar mıydı?Flores Adalılar Bir Endonezya adası olan Floresde yaşayan yeni cüceinsan türlerinin hayret verici keşfi.Gizlenen Tarih sağduyu ve açık görüşlülükle son mevcut verileri kullanarak arkeoloji ve alternatif tarih arasındaki boşluğu doldurarak; yalnızca eskiçağ tarihinin en büyük gizemlerini irdelemekle kalmıyor, aynı zamanda Coso Kalıntısı ve Piri Re.is haritası gibi alternatif tarihin bazı bilmeceleri ve Mecusilerden Druİdlere, Tapınak Şövalyelerinden Woolpitin Yeşil Çocuklarına gizemli kişiler hakkında düşünmemizi de sağlıyor.Yazar hakkında. Brian Haughton tuhaf ve sıra dışı şeylere ilgi duyan tecrübeli bir arkeologdur. Nottİngham (arkeoloji lisansı) ve Birminghman (Yunan arkeolojisi üzerine felsefe mastırı) Üniversitelerinde eğitim aldı. Gizemli insanları konu ettiği Mysterious People adlı internet sitesi üç yılda yarım milyondan fazla insan tarafından ziyaret edildi. Bugün Yunanistanda yazarlık ve öğretmenlik yapıyor.

Gizlenen Tarih en önemli eskiçağ enigmalarını bir araya getirerek üç bölümde inceliyor: Gizemli Yerler, Sırrı Açıklanamayan Belgeler ve Eşyalar, Esrarengiz Kişiler ve Topluluklar. Keşfedeceğiniz kırk dokuz gizemden bazıları:Büyük Sfenks Bu gizemli an... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 5 yıl, 11 ay önce
Daha Fazla Göster

Akif Demirezer şu an ne okuyor?

Gizlenen Tarih Kayıp Medeniyetler, Gizli Bilgiler ve Eskiçağın Sırları

%0

Favori Yazarları (0 yazar)

Favori yazarı yok.