Hayat Dürbünümde Kırk Sene 1941 - 1964 / 1. Kitap

En Son Değerlendirmeler

7 puan

Veda ve Umut'un ardından, Ayşe Kulin aileye hoşgelir :) Anı ve otobiyografik kitaplardan roman kadar zevk almamama rağmen, "Hayat", oldukça akıcı ve sade üslubuyla yazarın bizi özel yaşamı hakkında detaylara girereken, dönemin siyasi ve sosyal durumunu da içtenlikle ortaya koydugu bir eser olmuş..Tavsiye ederim..

8 puan

Gerçek hayat hikayelerini okumayı hep sevmişimdir. Bu seriyi de beğendim. Oldukça içten ve mütevazi bir dille yazılmış.

9 puan

Umut ve Veda kitaplarıyla aile geçmişini anlatan Ayşe Kulin, Hayat ve Hüzün kitaplarında kendi hayatını ve o dönemin Türkiye'sini anlatıyor. Hayatım roman derler ya bazen Ayşe Kulin'in hayatı gerçekten romanlık bir hayat. Elimden bırakamadım, 3 günde bitti sanırım. Ama önce Umut ve Veda okunmalı mutlaka.

Profil Resmi
8 puan

http://esrarenklibirhayat.blogspot.com/2012/10/hayat-ayse-kulin.html

8 puan

anlatim tarzi guzel,tabiki konuyu abartmis oldugunu ve burjuva sinifindan birinin yakinmasi olarak gördugumu de eklemem lazim.bir örnek olarak esinin hic calismadigini altini cizerken kendisin de ayni durumda olugunu görmemis mesela..ailesi tarafindan oldukca simartilmis,hos guzel bir hanimin hikayesi.dedigim gibi anlatim guzel o yuzden diger eserlerinide okuyorum.

Profil Resmi
5 puan

çok beğendiğimi söyleyemem

Profil Resmi
9 puan

Her zamanki gibi yine mükemmel bir iş çıkarmış Ayşe Kulin.Kullandığı üslubu insanı büyülüyor.Kitabı bitirene kadar elinizden bırakamıyorsunuz.Harika!

Profil Resmi
10 puan

Hem Ayşe Kulinin hayatını, hemde yaşadığı dönemin siyasi olaylarını öğrenmek, yazarla beraber yaşamak o dönemi büyük zevkti benim için.. Severek okudum.Ellerine sağlık Ayşe KULİN..

geri ileri