Önce İnsanım Sonra Gazeteci (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

Türkiyenin en çok okunan gazetecilerinden Emin Çölaşan, yıllar önce yazdığı ancak güncelliğini hiç yitirmeyen ÖNCE İNSANIM SONRA GAZETECİ adlı bu kitabında gazeteciliğe nasıl başladığını, bu meslekte nelerle karşılaştığını ve yaşadığı ibret verici olayları hiç eskimeyecek bir anlatımla gözler önüne seriyor. Emin Çölaşan bu kitapta, o yıllarda ülke gündeminde bulunan insanların iç yüzünü, hayatının akışını büyük bir hızla değiştiren gazetecilik mesleğini ve bu mesleğin zorluklarını anlatırken insanın yaşadıklarından öğrenmesi gereken birçok şeyin olduğunu da usta kalemi ile vurguluyor. Çölaşanın kitapları arasında 24 Ocak Bir Dönemin Perde Arkası; 12 Eylül Özal Ekonomisinin Perde Arkası; Banker Skandalının Perde Arkası; Turgut Nereden Koşuyor; Turgutun Serüveni; Yalçın Nereye Koşuyor; Yalçını Kim Kurtaracak; Biz Kırk Kişiyiz Birbirimizi Biliriz; Bir Dönemin Yazıları; İcraatın İçinden; Sor Bakalım; Tarihe Düşülen Notlar; Unutulmayan Söyleşiler; Şu Benim Gazetecilik Yaşadıklarım; Ah Refah Vah Refah; Muhteşem İkili ve son olarak da Kovulduk Ey Halkım, Unutma Bizi bulunuyor.

Türkiyenin en çok okunan gazetecilerinden Emin Çölaşan, yıllar önce yazdığı ancak güncelliğini hiç yitirmeyen ÖNCE İNSANIM SONRA GAZETECİ adlı bu kitabında gazeteciliğe nasıl başladığını, bu meslekte nelerle karşılaştığını ve yaşadığı ibret verici olayları hiç eskimeyecek bir anlatımla gözler önüne seriyor. Emin Çölaşan bu kitapta, o yıllarda ülke gündeminde bulunan insanların iç yüzünü, hayatının akışını büyük bir hızla değiştiren gazetecilik mesleğini ve bu mesleğin zorluklarını anlatırken ins... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

Ciltli , İletişim-Medya , 288 sayfa

2008 tarihinde , BİLGİ YAYINEVİ tarafından yayınlandı


ISBN
9789752202511
Dil
Türkiye Türkçesi

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

7.3 puan (7 kişi)
21 okumuş, 0 okumak istiyor, 0 okuyor

6.3 puan (3 kişi)
10 okumuş, 0 okumak istiyor, 0 okuyor

7.3 puan (3 kişi)
9 okumuş, 3 okumak istiyor, 1 okuyor

6.0 puan (1 kişi)
3 okumuş, 0 okumak istiyor, 0 okuyor

3 okumuş, 0 okumak istiyor, 0 okuyor

9.3 puan (12 kişi)
32 okumuş, 8 okumak istiyor, 0 okuyor

7.3 puan (3 kişi)
7 okumuş, 3 okumak istiyor, 0 okuyor

8.0 puan (6 kişi)
9 okumuş, 5 okumak istiyor, 0 okuyor

1 okumuş, 1 okumak istiyor, 0 okuyor

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

Burda insan yok
Aressa aylin70 Brobdingnag Ying Yang starbuck KalemDarbesi doganozmurat essuner Kayrakli sonkitapbükücü nibo ohumalık_kitap zeynep1903 Valdez okuyalım gari duygu_ cem baykal
17 kişi
zuz persephone.
2 kişi
Burda insan yok

Değerlendirmeler

değerlendirme
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Savaş Ay'ın Emin Çölaşan'la, sol ve sağ görüşlü mahkûmları "kaynaştırmak" için uygulanan "karıştır-barıştır" koğuş sistemini haberleştirmek için gittiği Mamak Cezaevi'nde görmüş oldukları olayların anıları anlatılıyor.

7 yıl, 1 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

İnsana gazetecilik bulaştırabilecek, gazeteciliği sevdirebilecek bir kitap. Ben su içer gibi okumuştum. O kadar güzel ve kıvrak bir tarzda yazmış ki adam, sanki yazmıyor da konuşuyor. Gazeteciliğe meraklı arkadaşlara tavsiye ederim. Bence Kovulduk Ey Halkım kitabından daha güzel.

6 yıl, 8 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

90'lı yıllarda Üniversitede okurken kızım gazeteyle falan kapla bari gibi uyarılar aldığım kitap

6 yıl, 4 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski