Kör Ölüm


Çoksatan Listelerinin Degismez Ismi Nora Roberts’tan Polisiye Tutkunlarina Özel Bir Seri... Nora Roberts’tan The New York Times çoksatan seriler kategorisinde ilk siraya yerlesen yeni bir roman. Yil 2059, New York’ta teknoloji ve insanlik hâlâ dünyadaki yeri için mücadele ediyor. New York Polis ve Güvenlik Departmani'ndan Tegmen Eve Dallas, Manhattan’in karanlik köselerinde, ruh biriktirmeye tutkun, yakalanmasi zor bir katilin pesine düsüyor. 2059 yazi uzun, bunaltici ve kanli geçerken sehrin en sicak gecelerinden birinde, sevk bürosundan gelen bir telefonla Tegmen Eve Dallas kendini Central Park’ta ve kiyamet gibi yeni bir sorusturmanin içinde bulur. Kurban, Central Park Gölü’nün durgun ve karanlik sularinin hemen üstündeki kayalarda bulunmustur. Kadinin üzerinde, boynuna bagli kirmizi bir kurdele disinda hiçbir sey yoktur. Elleri dua eder gibi yerlestirilmistir. Fakat Dallas’i en fazla dehsete düsüren, kadinin bir cerrah titizligiyle çikartilmis gözleridir. Ayni izlerin bulundugu daha fazla ceset ortaya çikarken, Eve çilgin bir arayisa girer. Her söyledigi, kurbanlara dair ayrintilar barindiran, cinayetlerin kendisine göründügünü iddia eden bir medyumun yardimini, tüm polis içgüdülerine karsi koyarak kabul eder. Eve’in ortagi ve arkadasi Peabody, bir saldiri sonucu agir yaralaninca risk artar. Gözlerin çikartilmasi bir sembol müdür? Sapkin bir dini ritüel mi? Yoksa bir armagan mi? Dallas, bir kehanet daha kâbusa dönüsmeden, kocasi Roarke’un yardimiyla katili harekete geçiren seyin ne oldugunu çözmek zorundadir. “Dallas, tam bir disi olsa da alisilmisin bütünüyle disinda bir kadin karakter; bu türün kliselerinin çok ötesine geçen karmasik bir yani var... Merak uyandiran yan karakterler de romana gerçekçi bir sicaklik ve mizah katiyor.” Publishers Weekly


Çoksatan Listelerinin Degismez Ismi Nora Roberts’tan Polisiye Tutkunlarina Özel Bir Seri... Nora Roberts’tan The New York Times çoksatan seriler kategorisinde ilk siraya yerlesen yeni bir roman. Yil 2059, New York’ta teknoloji ve insanlik hâlâ dünyadaki yeri için mücadele ediyor. New York Polis ve Güvenlik Departmani'ndan Tegmen Eve Dallas, Manhattan’in karanlik köselerinde, ruh biriktirmeye tutkun, yakalanmasi zor bir katilin pesine düsüyor. 2059 yazi uzun, bunaltici ve kanli geçerken sehrin en sicak gecelerinden birinde, sevk bürosundan gelen bir telefonla Tegmen Eve Dallas kendini Central Park’ta ve kiyamet gibi yeni bir sorusturmanin içinde bulur. Kurban, Central Park Gölü’nün durgun ve karanlik sularinin hemen üstündeki kayalarda bulunmustur. Kadinin üzerinde, boynuna bagli kirmizi bir kurdele disinda hiçbir sey yoktur. Elleri dua eder gibi yerlestirilmistir. Fakat Dallas’i en fazla dehsete düsüren, kadinin bir cerrah titizligiyle çikartilmis gözleridir. Ayni izlerin bulundugu daha fazla ceset ortaya çikarken, Eve çilgin bir arayisa girer. Her söyledigi, kurbanlara dair ayrintilar barindiran, cinayetlerin kendisine göründügünü iddia eden bir medyumun yardimini, tüm polis içgüdülerine karsi koyarak kabul eder. Eve’in ortagi ve arkadasi Peabody, bir saldiri sonucu agir yaralaninca risk artar. Gözlerin çikartilmasi bir sembol müdür? Sapkin bir dini ritüel mi? Yoksa bir armagan mi? Dallas, bir kehanet daha kâbusa dönüsmeden, kocasi Roarke’un yardimiyla katili harekete... tümünü göster


Değerlendirmeler

değerlendirme
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Roarke ile Eve’yi tekrar tekrar okusam abartısız hiç sıkılmam.
Keşke yayınevi, bu seriye daha fazla özen gösterse ve devam ve kitaplarını seri bir şekilde çıkartmaya başlasa..
2059 yazında Central Park Gölünde, gözleri oyulmuş bir kadın cesedinin bulunmasıyla Teğmen Eve Dallas kendini yeni soruşturmanın içinde buluyor. Katil bulunması geciktikçe daha fazla cinayetin ortaya çıkması, olay yerinde bırakılan en ufak bir izin peşinde koşturmalar, medyumların fırsattan istifade etmeye çalışması derken kitap nasıl bitti anlamadım. Suçlu çıkanlardan birinden en başta şüphelenmiştim zaten. Heyecanlı, sürükleyici ve sonuna kadar elimden bırakamadığım bir kitap oldu. Uzun bir süreden sonra bir günde bir kitap bitirdim.
En çok sevdiğim bölüm ise Eve – Mavi – Roarke üçlüsünün olduğu kısımlardı. Şuana kadar Roarke’ı hiç telaşlı okumamıştım. Sevimli hali de bir başka oluyormuş yani..--------------

“…Giydiğim ayakkabılara benzer ayakkabıları kimin tasarladığını biliyor musun Peabody?”
“Ayakkabı tanrısı. Onlar muhteşem ayakkabılar efendim.”
“Hayır, ayakkabı tanrısı değil. Bunlar insan ürünü, içten içe bütün kadınlardan nefret eden şeytani bir insanın ürünü. Böyle ayakkabılar tasarlayarak, hem kar edip hem de onlara işkence edebiliyorlar.”


*******


“Fikirlerini değiştirebilirler. Doğuma hala aylar var, fikirlerini değiştirip bu… olayın aralarında özel bir an olmasını isteyebilirler.”
Eve, Roarke’un kafasının yanında ikinci bir kafa daha bitmiş gibi baktın ona. “Özel mi? Özel mi? Burada Mavis’ten bahsediyoruz.”
Roarke gözlerini kapattı. “Acı bize Allahım.”
“Bundan çok daha fazlası olacak.” Eve ondan uzaklaşıp ayağa fırladı. “Bir de bakmışsın, bir de bakmışız ki, bizden o şeyi doğurmamızı isteyecek. Burada yapmak isteyecekler, yatak odamızda ya da öyle bir yerde, kameralarla… hayranlarına canlı yayınlayacak. Biz de onu çekip içinden çıkaracağız.”
Roarke’un gözlerinde gerçekçi bir korku belirdi. “Kes şunu Eve. Hemen kes.”


********

“Orada yaşıyor olabilir. Evlerle başla, ev sahipleri ve kiracıların listelerini çıkar, aileleri, çiftleri ve bekar kadınları eleyip yalnız yaşayan erkeklere odaklan.”
“Bir polis olmalıydın.”
Roarke bakışlarını ekrandan ona çevirdi. “Potansiyel ebelik fikri beni yeterince endişelendiriyor zaten, daha fazlasını eklemene gerek var mı?”
Baskı Bilgileri

Karton Cilt, 410 sayfa
Nisan2021 tarihinde


ISBN
978-605-173-894-9
Dil
Türkiye Türkçesi

Benzer Kitaplar

Şu An Okuyanlar

Şu anda kimse okumuyor.

Okumuşlar

mucdem hafize htutkuc
3 kişi

Okumak İsteyenler

inci16
1 kişi

Takas Verenler

Takas veren bulunamadı.
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski