Kış Bahçesi

Arka Kapak

Çok satan Ateşböceği Yolu kitabının yazarından, bir anne ile kızları arasındaki karmaşık bağlara ve geçmiş ile gelecek arasındaki yıkılmaz bağa dair sürükleyici, yürek sızlatacak kadar etkileyici ve güzel bir roman. Bazen annenin geçmişine bir kapı araladığında, kendi geleceğini bulursun! Meredith ve Nina Whitson birbirine taban tabana zıt karakterlerdeki kız kardeşlerdir. Biri evde kalıp çocuklarına bakmış ve aile işinin başına geçmiş, diğeriyse hayallerinin peşinden gidip dünyayı gezmiş ve ünlü bir foto muhabir olmuştur. Ancak sevgili babaları hastalandığında bu birbirine yabancı iki kadın, kendilerini yine bir arada, şimdi bile kızlarına herhangi bir avuntu vermeyen, aşırı mesafeli anneleri Anya’nın yanında bulacaktır. Anneleriyle aralarındaki tek bağ, onun, çocukluklarında bazı geceler kızlara anlattığı bir Rus masalıdır. Ölüm döşeğindeki babalarınınsa, hayatındaki kadınlardan son bir arzusu vardır. Anya kızlarına bir masal anlatacaktır; yıllar önce başladığı ama hiç bitirmediği o masalı. Hem de bu kez sonuna kadar. Bu masal daha önce duydukları hiçbir şeye benzememektedir; altmış yıldan uzun bir zamanı kapsayan, savaş mağduru Leningrad’da başlayıp günümüz Alaska’sına kadar uzanan, sürükleyici, gizemli bir aşk hikâyesi. Nina’nın gerçeği açığa çıkarma konusundaki saplantısı, onları annelerinin geçmişlerinde, ailelerini tümüyle sarsacak ve tamamen değiştirecek bir sır öğrenecekleri, beklenmedik bir yolculuğa sürükler. İlk sayfasından son sayfasına kadar büyüleyen Kış Bahçesi, hem epik bir aşk hikâyesi hem de yaşamları kesişen kadınların detaylı bir portresi olması bakımından nadir bulunur bir eser. İlham verici şiirsel yazımıyla, son sayfa okunduktan uzun süre sonra bile okuyucunun aklından çıkmayacak. “Okuyucular, anne ve kızlar yakınlaştıkça hem gülmekten hem de ağlamaktan kendilerini alamayacaklar.” -Publishers Weekl

Arka Kapak

Çok satan Ateşböceği Yolu kitabının yazarından, bir anne ile kızları arasındaki karmaşık bağlara ve geçmiş ile gelecek arasındaki yıkılmaz bağa dair sürükleyici, yürek sızlatacak kadar etkileyici ve güzel bir roman. Bazen annenin geçmişine bir kapı araladığında, kendi geleceğini bulursun! Meredith ve Nina Whitson birbirine taban tabana zıt karakterlerdeki kız kardeşlerdir. Biri evde kalıp çocuklarına bakmış ve aile işinin başına geçmiş, diğeriyse hayallerinin peşinden gidip dünyayı gezmiş ve ünlü bir foto muhabir olmuştur. Ancak sevgili babaları hastalandığında bu birbirine yabancı iki kadın, kendilerini yine bir arada, şimdi bile kızlarına herhangi bir avuntu vermeyen, aşırı mesafeli anneleri Anya’nın yanında bulacaktır. Anneleriyle aralarındaki tek bağ, onun, çocukluklarında bazı geceler kızlara anlattığı bir Rus masalıdır. Ölüm döşeğindeki babalarınınsa, hayatındaki kadınlardan son bir arzusu vardır. Anya kızlarına bir masal anlatacaktır; yıllar önce başladığı ama hiç bitirmediği o masalı. Hem de bu kez sonuna kadar. Bu masal daha önce duydukları hiçbir şeye benzememektedir; altmış yıldan uzun bir zamanı kapsayan, savaş mağduru Leningrad’da başlayıp günümüz Alaska’sına kadar uzanan, sürükleyici, gizemli bir aşk hikâyesi. Nina’nın gerçeği açığa çıkarma konusundaki saplantısı, onları annelerinin geçmişlerinde, ailelerini tümüyle sarsacak ve tamamen değiştirecek bir sır öğrenecekleri, beklenmedik bir yolculuğa sürükler. İlk sayfasından son sayfasına kadar büyüle... tümünü göster


Değerlendirmeler

değerlendirme
9 kişiden, 8 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

KRISTIN HANNAH / KIŞ BAHÇESi

Adının kitabın en can alıcı yerinden aldığını belirterek ikinci HANNAH kitabımda bitmiş bulunmaktayım...
Kitabın konusunu beğenmekle kalmayıp,konunun içindeki hikayeye de bayıldım...
Kısa bir süre önce Rusya-Almanya savaşını içeren başka bir hikaye daha okumuş olmamın verdiği taze bilgilerle Leningard,Neva Nehri ve Fontanka Köprüsüne küçük bir gezinti yaptım.
Kitap elbette orda geçmiyor ama inanın düğüm noktası orası..
Ve ben geri dönmek istediğimden emin değilim hala....

Meredith ve Nina hayatları boyunca annelerinden sevgi görmemiş,birbirlerini tanıma fırsatı vermemiş iki kızkardeş...Anya'nın neden kendilerine sadece masal anlatarak yakın olduklarının gizemini çözemedikleri gibi,aslında çözmek de istemediklerine karar verdiklerinde aradan uzun yıllar geçmişti.
Anya'nın Rus aksanında gizli kalanlar,babaları Evan'ın kalp krizi geçirip kızı Nina dan o hep yarım kalan masalın devamını dinlemelerini istemesiyle açığa kavuşmaya bir adım daha yaklaşır...

Yakınken uzak kaldığı kızlarına masalın devamını anlatmak Anya içln güç olsada,korkuları ile yüzleşmenin zamanının geldiğini düşünür...
Nina'nın özgür ruhlu fotoğrafçı gözleri herşeyi açığa kavuşturmakta kararlıdır ve Meredith'in çatırdayan evliliği, sorumluluk duyduğu ama hiç bir zaman yakın olmadığı annesine karşı göreviyle iyice altüst olmuştur..
Tek çözüm koca bir SEBEP ve NEDEN'lerin cevaplarını bulmaktır..

(Aahh bu kısımda psikopata bağlayıp bi ara Meredith'i Jeff'e yaptıklarından dolayı kara kazanda kaynatma dürtüsüyle boğuştum)...

"Onun adı Vera ve o zavallı bir köylü kızı,bir hiç" bu masal dinlenmeli
ve kitabın içimi acıtan masalı'nın son bulduğu
"Gece Yarısı Güneşi Topraklarında,Alaska da bende onlar kadar üşüdüm,mutlu oldum,hüzünlendim...

Okuyabileceğim en güzel kitaplardan ve hafızamda kalacak satırların olduğu duygu yüklü kitaptı...
Bu kısımda yazarın kalemine ve kalbine değinmeme gerek yok sanırım..
Zira okuyanlar ne kadar başarılı olduğunu biliyor ve okumayanlarda söylemeliyim ki çok şey kaybediyor...

Ve elbette Tavsiye edeceklerimden olmayı gururla başardı...

SeRpiL...

5 kişiden, 5 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

konu guzel fakat cok fazla uzatmis,gereksiz detaylar ayni seyler,yorucu,ceviriyorsun sayfayi degisen fazla bir sey yok devamli ayni seyler ve uzadikca uzamis.yinede konu guzel oldugu icin okudum tavsiye etmeye gelince mutlaka okuyún diyecegim bir kitap degil.Anlatim daha iyi olabilirdi.

9 yıl, 11 ay
4 kişiden, 4 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Anlatım çok farklı. Okurken sanki gözünüzün önünde canlanıyor olaylar.. Hannah'ın kalemi adeta sihirli. Çok sevdiğim bir yazar. Tavsiye edilir.

9 yıl, 11 ay
4 kişiden, 4 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Kristin Hannah'ın okuduğum ikinci kitabı idi .İlk başlarda sıkıldım fakat kitabın ortalarına doğru kitaba ıyıce bağlandım .Sonunda ise göz yaşlarımı tutamadım ,yazar son bölümde bombayı patlatmıştı .

Bu kitabı kesinlikle okuyun , okuttturun .

4 kişiden, 4 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

açık ara en ağlatan roman..söylenecek fazla bi şey yok...yolda,metroda,otobüste falan okumayın rezil olmak istemiyorsanız..bi kahve bi kutu mendil kendinize bir gün verin ertesi gün de tatil yapın çünkü büyük ihtimalle kendinize gelemeyeceksiniz..

9 yıl, 1 ay
3 kişiden, 3 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
5 puan

ilk 250 sayfa çok gereksiz uzatılmış sonra kitap başlıyor

2 kişiden, 2 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Pegasus Yayınları'ndan çıkan ve çok satan Ateşböceği Yolu kitabının yazarı Kristin Hannah'ın ikinci kitabı olan "Kış Bahçesi", bir anne ile kızları arasındaki karmaşık bağlara, geçmiş ve gelecek arasındaki yıkılmaz bağa dair sürükleyici, yürek sızlatacak kadar etkileyiciliğe sahip, güzel bir roman niteliğinde...

yazının devamı için...
http://izlenimlerinderinligi.blogspot.com/2012/03/ks-bahcesi.html

10 yıl, 5 ay
2 kişiden, 2 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Okuduğum en başarılı Krıstın Hannah romanı olduğu aşikâr. Konu olarak diğer kitaplarından daha fazla içime işledi.Dil her zaman ki gibi sade ve oldukça akıcı. Kitabın başında öfke duyabileceğiniz anne karakteri kitabın sonlarında hayran duyulacak güçteki bir anneye dönüşüyor.

9 yıl, 11 ay
2 kişiden, 2 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
6 puan

"İnsanların davranışlarını değil, davranışlarının nedenlerini sorgulamalıyız önce" mesajını en iyi veren kitap.

9 yıl, 11 ay
2 kişiden, 2 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
5 puan

Yazarın diğer kitaplarını severek okudum ancak neredeyse bu yazarın kitaplarını almamaya karar vereceğim. Dili aşırı sıradan, konuları ise aşırı basit gelmeye başladı. Gereksiz yere uzatılan diyaloglar, saçma bir masal konusu... Okudum sonuna kadar ancak iyi bir konu görene kadar Hannah kitabı almayacağım.

9 yıl, 4 ay
2 kişiden, 2 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Çok uzun suredir ilk kez yalnizca gozlerim dolarak degil, gozyaslari dokerek okudum bir kitabi.Bir roman hem boylesine huzurlu biterken hem de nassil bu kadar huzunlu, bu kadar can yakici olabilir.Bir anne ile kizlarinin iliskilerini sorgulayan siradan bir roman oldugunu dusunerek basladim ancak işin cok cok farkli bir boyutu varmis.. Kristin Hannah oyle ictenlikle ve oyle gercek sunmus ki herseyi gozler önüne.. Gozumun önunde aci sahneler canlaniyor hala.İyi ki okumusum, harikaydi..Okudugum pek cok kitabi solda sifir birakti..

9 yıl, 5 ay
2 kişiden, 2 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Aslinda yazarin temasi butun kitaplarinda ayni. Cok yakin olan kardes,arkadas vs. Bi sekilde ayri dusup gecmisi sorgulamalari ve bunun sonucunda buyuk bir trajediyle tekrar bi araya gelmeleri falan filan. Tamam yazarin olayi baglama bicimi, kurgusu , detaylari gercekten cok hos ama her kitapta da bu olmaz ki. Cidden sikiyor bir sure sonra. Bu kitapta da aynisi var. Mere ve annesinin sacma sapan davranislari insani cileden cikaracak duzeyde. 250 sayfadan sonra kitap halini aliyor ,onun oncesinde bir tripler savasi okuyorsunuz. Acikcasi sonlara dogru gercekten birseyler okudugumu hissettim ben. Yoksa ilk sayfalar insanin sabrini zorlar nitelikte.

5 yıl, 6 ay
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

uzun zamandır kitap okumuyordum bu kitapla okumayı ne kadar özlediğimi fark ettim. Okumaya böyle bir kitapla yeniden başlamak iyi geldi. Merakla okudum ve çok beğendim.

10 yıl, 2 ay
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

gerçekten insana yeni şeyler katan olgunlaştıran bi kitap herkesin kütüphanesinde mutlaka bulunmalı

9 yıl, 11 ay
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
8 puan

yazaraın ateş böceği yolundan sonra okuduğum ikinci kitabı ve buda diğer kitabı kadar güzel.aile bağları anne ve iki kızı arasında yaşanan olaylar ben yer yer gözyaşlarımı tutamadım harikaydı.

9 yıl, 10 ay
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
3 puan

Her kitaba sonuna kadar hak vermeyi severim ama 200. sayfayla beraber sıkıntıdan patladım.ne sıkıcı ve basit bir dil kullanılmış.Merak duygusunu hiç harekete geçiremeyen bir kitap olmuş
3/10

7 yıl, 8 ay
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
3 puan

kurgu okumayı sevmiyorum. düşünsel veya yaşanmış kitapları okumak daha kolay geliyor, galiba daha merak ediyorum ondan da okuması kolay geliyor.

kış bahçesini bir kitabevinde indirimdekiler arasında gördüm, konusu o anki ruh halime hitap ettiği içinde aldım.

kış bahçesi'nin edebi bir yönü olduğunu düşünmüyorum. kurgu üzerine duygusal kitap okumayı sevenler severek okuyacaklardır ama kültür olsun diye okunacak kitaplardan değil. yarım bırakmamak için zor da olsa bitirdim.

9 yıl, 3 ay
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

İlk 200 sayfadan sonra kitap kıvamını buldu ve sonlara doğru alıp götürdü ... Uzun süre aklımdan çıkmayacak ve belki Vera 'yı hiç unutmayacağım ...

7 yıl, 1 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Harika ötesi!

11 yıl, 1 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
9 puan

Çok çok çok ama çok beğendiğim kitaplardan birkaçından birisi. Hiç tahmin etmediğim şeyler oldu ki bence bu çok güzel bir şey. Sanırım Kristin Hannah'nın her kitabını okuduğum da aynı şey oluyor. En başında sıkılıp en sonunda hiç beklemediğim bir şeyle karşılaşıyorum. Bence okunmalı. İyi okumalar :)

9 yıl, 5 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

ağlamamak için kendimi tuttuğum kitaplar olmuştu
ama bunda kendimi tutamadım
leoya çok üzüldüm sanırım anne olmamdan da kaynaklı
içim yandı, gözümde aynen canlandırdım
başları biraz sıkıcıydı ama yarıdan sonrası çok başarılıydı
kesinlikle okumanızı tavsiye ederim

8 yıl, 4 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

ateşböceği yolu kadar olmasa da yine mükemmel bir kitap yazmış kristin hannah.

0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Bir kitabi okumaya baslarsiniz, bahsi gecen mekan ve olaylari merak edip tarayiciniza yazar arama tusuna basarsiniz... bazen gorsel bir solen gibi manzaralarla, bazende insan ruhunun hayalini bile dusunemeyecegi kadar buyuk bir yikimla karsilasirsiniz!

Sukretmek icin cok fazla nedenimiz var!
Cunku yanimizda ailemiz ve sevdiklerimiz...

7 yıl, 7 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Kitabın konusu çok güzeldi bana göre. Öğretmenim vermişti o sayede okudum.

9 yıl, 6 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

Mükemmel bir roman

9 yıl, 11 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

İlk başta sıkabilir sakın bırakmayın gerçekten güzel bir hikaye sonradan insanı içine alıyor :)))

9 yıl, 11 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

kitabın ilk yarısı çok sürükleyici değil ama sonrası muhteşem.. gözyaşlarınıza hakim olamayacağınız bir kitap.

9 yıl, 9 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
7 puan

çok sürükleyici değildi ama bitirdikten sonra düşündürüyor gerçekten...

9 yıl, 9 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
5 puan

dizi film tadında bazen güldüren bazende göz yaşlarınıza hakim olamayabilirsiniz okurken..

9 yıl, 7 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Bu tarz popüler kitapların dilini biliyorsunuz ya da tarzını... Bu kitap onlardan anlatım açısından bir tık daha yukarıda... Yani kadınların duygularını, yaşayış tarzlarını, farklı karakterleri kafanızda oluşturup; empati kurmanıza yardımcı olacak cümleler bulabiliyorsunuz...
Devamı : http://blogumabandim.blogspot.com/2014/08/ks-bahcesi-kristin-hannah.html

7 yıl, 6 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Muhteşemdi.

9 yıl, 7 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

okuduğum en güzel kitaplardan biri. gerçekten çok etkileyici. kitaptaki olayların birbiriyle bağlatısı o kadar güzel ki....

9 yıl, 7 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
8 puan

ne guzel bir kitaptı

9 yıl, 7 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Duygu içerikli romaan soğukkanlı olun..

8 yıl, 9 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Normalde pek de tarih kokan kitaplar okumam. Bu kitabı da Ateşböceği Yolu'nu okuduktan sonra okumaya karar verdim. Kesinlikle müthiş bir anlatım, müthiş bir hikaye. Hannah adeta okuyucuyu kitaba kilitliyor. Savaşı, açlığı, mücadeleyi, yıpranmış ilişkileri ustaca kaleme alan bir eser, kesinlikle favorilerimden.

9 yıl, 4 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
9 puan

İlk başlarda biraz sıkıldım ama ilerledikçe daha da iyiye gitti.Okuyanların yorumlarına baktım herkes ağladım ettim falan dedi bende bekliyorum acaba nerede ağlayacağım falan diye ama kitabın sonunda bi söz var ona çok ağladım baya bi dokunaklıydı.Kısacası kitap güzeldi okumanızı tavsiye ederim.Olaylar gözünüzün önünde canlanıyor.

9 yıl, 6 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
6 puan

Okuduğum ikinci kitabıydı bu yazarın yine harika bir kitaptı. Başta biraz sıkıldım açıkçası ama yazara güvendiğim için devam ettim iyiki de devam etmişim diyorum. Bir ailenin geçmişte yaşadıklarını bugüne ışık tutması sonucu gelişen olaylara sanki film izliyormuşcasina ya da bir kenarda durup o sahnelere tanık oluyormuş gibi hissettimeyi kesinlikle başarıyor yazar, kelimeler uçup gidiyor siz arkasından bakakalıyorsunuz ve gözyaşlarınız sizden bağımsız akıyor. Mutlaka okuyun derim, bu yazara bir kez daha hayran kaldım.

6 yıl, 4 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Her zamanki gibi sürükleyiciydi fakat son anda çıkan gelişme biraz zorlama gibi geldi kararsız kaldım. Güzeldi. Tavsiye ederim.

9 yıl, 5 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

HARİKA!

9 yıl, 5 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
9 puan

Güzel bir konu harika bir anlatımla birleşince elinden bırakamayacağınız bir kitap ortaya çıkmış.

9 yıl, 5 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Çok ağladığım bir kitap oldu bu yazarın tüm kitapları sürükleyici ve okunası.

9 yıl, 1 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
8 puan

İlk okuduğum Kristin Hannah kitabı,harikaydı.

9 yıl, 1 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

İnanılmaz güzel bir kitap...çok çok çok beğendim...hikayeyi okurken ağlamayı beğenmiyorsunuz..O kadar gerçek o kadar etkileyici ki diyecek birşey bulamıyorum..Kesinlikle okumanızı tavsiye ederim...Okuduğum en iyi kitap diyebilirim.

8 yıl, 9 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Kızlarının geleceğini etkileyen bir ailenin gizli kalmış geçmişi, annelerini dinleyerek başlayan unutulmayacak bir hikaye.

Meredith ve Nina iki farklı kız kardeş. Ölüm döşeğindeki babalarının kızlarından ve annelerinden son isteği "Masal" bir kez daha sonuna kadar anlatılacaktır. Masalla aydınlığa çıkan ailenin hazin hikayesi. Hikaye, Rusya'nın Stalin döneminde, Leningrad St. Petersburg'da geçiyor. Şiirlerinden dolayı tutuklanan ve kaybolan bir baba, ardından gelen yoksulluk ve artık hiçbir şey eskisi gibi değildir...

0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

ilk defa bir kitap beni bu kadar etkiledi okurken bazı yerlerde gözlerim doldu tüylerim diken diken oldu kesinlikle tavsiye ederim harika bir kitap

8 yıl, 11 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
8 puan

sonlara doğru göz yaşlarınızı tutamayabilirsiniz

8 yıl, 11 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

En sevdiğim kitaplardan biri!
Başında çok sıkılmıştım bırakmak istemiştim.Ama iyiki de şansımı deneyip okumuşum.Kesinlikle mükemmel! Kitabın sonunda gözyaşlarıma hakim olamadım ve 1 hafta boyunca etkisinden kurtulamadım.

8 yıl, 8 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
9 puan

En güzel kitabı bu Kristin Hannah'ın..

8 yıl, 8 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Okurken bu nasıl bir anne diye başladım ama biterken sarılasım geldi. Çok güzeldi.

4 yıl, 9 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

bittiğinde bir savaştan çıkmış gibi,bir enkaz gibi olmak ama her şeye rağmen hayret verici olaylar karşısında gülümsemeden duramamak...

8 yıl, 8 ay

Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski