(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

Neredebir, tutmak istediği evin önünde emlakçıyı beklerken kaldırıma oturan bir insan var, kim ne derse desin, orada, çok ama çok güzel bir insan var. Onun saçları hafiften ibibik, bacakları boyuna oranla inceden kısa.

Hayatta da çok az şeyden korkarım, bar ortamına dans ederek ve o anda çalan İngilizce şarkıya yüz elli kiloluk ağzıyla gürültülü bir şekilde eşlik ederek giren teyzeden korktuğum kadar. İzmir'de de gördüm değil bardan, Alsancak'tan kaçtım. Atladım denize, Karşıyaka'dan çıktım.

Bir ıslığıma bakar diye bir şey var gerçekten. Ben çocukken, Galataspor'da futbol oynarken Orhan diye bir golcümüz vardı. Üsküdar'da bir çocuk yurdunda kalıyordu. Yurdun kralı gibi bir şeydi. Bir ıslık çalıyordu, bin tane çocuk koşa koşa Orhan'ın yanına geliyordu. Islığı duysunlar yeter ki. Resmen ordusu vardı. Bu orduya istediği her şeyi yaptırabiliyordu. Üstelik de Orhan yaşça büyü de değildi herkesten. Ama öyle bi karizma varmış demek ki, bir ıslığına baktırıyordu. Üstelik de hayatımda gördüğüm en iyi golcüydü. Gol atmak için doğmuştu. Hayatım boyunca Orhan kadar sıra dışı bir karakter daha görmedim. Ve tabii sonra imkansızlıklar, harcanan yetenek, yok olan sırra kadem basan bir Orhan.

Neredebir, tutmak istediği evin önünde emlakçıyı beklerken kaldırıma oturan bir insan var, kim ne derse desin, orada, çok ama çok güzel bir insan var. Onun saçları hafiften ibibik, bacakları boyuna oranla inceden kısa.

Hayatta da çok az şeyden korkarım, bar ortamına dans ederek ve o anda çalan İngilizce şarkıya yüz elli kiloluk ağzıyla gürültülü bir şekilde eşlik ederek giren teyzeden korktuğum kadar. İzmir'de de gördüm değil bardan, Alsancak'tan kaçtım. Atladım denize, Karşıyaka�... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

Karton Cilt , 264 sayfa

2012 tarihinde , Mürekkep Basın Yayın tarafından yayınlandı


ISBN
9786054173648
Dil
Türkiye Türkçesi

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

7.5 puan (4 kişi)
16 okumuş, 3 okumak istiyor, 0 okuyor

8.0 puan (2 kişi)
7 okumuş, 5 okumak istiyor, 0 okuyor

8.0 puan (6 kişi)
8 okumuş, 5 okumak istiyor, 0 okuyor

6.0 puan (5 kişi)
16 okumuş, 9 okumak istiyor, 0 okuyor

9.7 puan (6 kişi)
12 okumuş, 3 okumak istiyor, 0 okuyor

7.9 puan (10 kişi)
17 okumuş, 7 okumak istiyor, 0 okuyor

8.0 puan (1 kişi)
1 okumuş, 6 okumak istiyor, 0 okuyor

8.5 puan (2 kişi)
3 okumuş, 1 okumak istiyor, 0 okuyor

10.0 puan (1 kişi)
2 okumuş, 0 okumak istiyor, 0 okuyor

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

seyyar gizem orc
2 kişi
kirmizikurnaztilki glcnn Mashiara Olurbu Nadire Yılmaz sanlorenzo delimi-ne bijisosyalismo maviumut tastevin pusem defneucar portakallicilek Busesimsek seyyar Gkc iisikalp mozambikli putto eldanar boynumdakikedi gozdeinis90 eminberkant kkontess beyzlac evrenerarslan
26 kişi
Uzun Lafın Kısası beterbocek3 gökyüzübenim selen turaç ehlimana aklımdanbisayıtuttum
6 kişi
Melek ATALAY
1 kişi

Değerlendirmeler

değerlendirme
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

http://www.kontesce.com/2012/12/ben-alpay-erdem.html

5 yıl, 3 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski