Başka Dilde Aşk

New York Times, USA Today ve Wall Street Journal Çoksatan Romanı Başka Dilde Aşk, korkunç bir gecenin hatıralarına zincirlenmiş bir kadının ve sevgisiyle o zincirleri kırabilecek adamın hikâyesi. Geçmişin acı yüklü izlerini taşıyan sessiz bir adamın ve sesini bulmasına yardım edebilecek kadının hikâyesi. Acının, kaderin ve aşkın iyileştirici gücünün hikâyesi…

New York Times, USA Today ve Wall Street Journal Çoksatan Romanı Başka Dilde Aşk, korkunç bir gecenin hatıralarına zincirlenmiş bir kadının ve sevgisiyle o zincirleri kırabilecek adamın hikâyesi. Geçmişin acı yüklü izlerini taşıyan sessiz bir adamın ve sesini bulmasına yardım edebilecek kadının hikâyesi. Acının, kaderin ve aşkın iyileştirici gücünün hikâyesi…


Değerlendirmeler

değerlendirme
8 kişiden, 8 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

İşaret dilini öğrenmeye başlıyorum  Okuduktan sonra bana sürekli bir şeyler öğrenme merak etme hissi uyandıran bu ve buna benzer kitapların olması gerçekten harika.
Birkaç vasat kitaptan sonra Archer ve Bree çok iyi geldi. Bana göre sıradanın tam tersi bir kitap okudum. Geçmişte yaşamış oldukları sorunlar(sorun demek çok hafif) yüzünden saçma ve sinir bozucu davranışlarla daha doğrusu çoğu romanda okuduğum şekilde önüme çıkan karakterlerden olmadıkları için memnunum. Ergence davranışlar, sorunlu garip tepkiler yerine, yaşanılan şeyleri yan yana olarak, olgunca karşılamaları ve yavaş yavaş bir birlerini iyileştirmeleri çok güzeldi. Ama hüzünlü olan havası ortalara hatta sonlara doğru beni ‘kesin şurada çok kötü olacak’ demek zorunda bıraktı. Diken üstünde olmak bile kitabın beni içine nasıl aldığını gösteriyor. Tahmin etmediğim olaylar dizisi beni çok etkiledi. O olaylarda ufacık bir oynama gözlerimi devirmeme, sıkılmama neden olabilirdi. Tabi ki çok fazla mutsuzluk, acı da aynı şekilde hissetmeme neden olurdu. Ama her şey bence yerli yerinde tam istediğim şekilde önüme sunulmuştu. Ve içinde saf kötülüğü barındıran insanlar vardı bu kitapta. Arada kalmış ne iyi ne kötü diyebileceklerim de vardı. Ve melek dediğim Arc ve Bree. Tek takıldığım nokta konuşamama kavramı neden bu kadar büyütülmüştü. Yani tabi ki yaşanılan hayata ayak uydurma da zorluk çekilebilir insanlara karşı yansımaları farklı olabilir ama kendini aciz hissetmeye kadar gitmeli miydi? Emin değilim. Bu açıdan biraz yadırgasam da Arc her şeyin üstesinden gelmek için çabaladı sonunda da hak ettiği yaşamı buldu. 
Anlatım biçimi akıcıydı. Dili yalın, öyle süslenip önümüze sunulan kelimelerden ziyade açık ve net biçimde anlaması kolaydı. Yazar, kitabın konusu, karakterleri ve kelimeleriyle takip listeme girdi."Senin için buradayım. Sen olduğun için buradayım. Buradayım çünkü beni sadece gözlerinle değil, aynı zamanda kalbinle gördün. Buradayım çünkü ne söylemem gerektiğini bilmek istedin çünkü haklıydın… Herkesin arkadaşa ihtiyacı var. Senin için buradayım ve her zaman senin için burada olacağım."


"Sessizliği getirdin sen,
Duyduğum en güzel sesti,
Çünkü senin olduğun yerdi.
Şimdi bunu benden alıyorsun.
Ve artık dünyadaki tüm o sesler,
Kırık kalbimi tamir edebilecek kadar yüksek seste değil.
Sonsuz, uçsuz bucaksız yıldızlara bakıyor ve fısıldıyorum,
Bana geri dön,
Bana geri dön,
Bana geri dön."

6 kişiden, 6 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Bu puanım sadece Archer için ;)

6 yıl, 2 ay
4 kişiden, 4 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

#MiaSheridan / #BaşkaDildeAşk kitabı okundu bittiiii😀
Archer sen ne tatlı ne saf ne güzel ruhlu bir insansın öyle. Senin gibi bir karakteri okuyabildigim icin cokkk mutluyum. Tüm yaşadıklarına rağmen hayata tutunabilmene temiz, kirlenmemiş kalabilmene hayran oldum. Bree'nin kendinden emin kişiliği, neyi istediğini bilen tavırlarını çok takdir ettim.
Birbirlerinin yaralarını iyilestirip, kendilerine güzel bir gelecek kurdular. Sonu biraz acele ve klişe olsa da
okuması keyifli, akıcı bir kitaptı. Kitaplığımdaki @yabanciyayinlari kulesinde yerini aldı. Ayrıca kapak tam bir Archer Hale cokkk coook güzel 😍

~~~~~~~~~
"Kapıya geldiğimde duraksayıp arkamdaki ufak eve baktım. Birden aklıma Archer Hale'in kendine koca bir dili öğrettiğini ama konuşacak tek bir insanı olmadığı geldi.
Ta ki bana kadar."
~~~~~~~~~
"En kötüsü ise kalbimin her bir parçasıyla, kırılmış değersiz hissettiren kısımlarıyla bile onu şiddetle sevdigimi bildiğimdi. Belki de en çok o kısımlarımla."
~~~~~~~~~
"Seni kaybedecegim diye korkmaktan daha çok sevebilmek istiyorum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum. Öğret bana Bree. Lütfen bana öğret. Aramızdakini mahvetmeme izin verme."
~~~~~~~~~
"Aşkın bir konsept olduğunu ve her insan için özetleyecek bir kelime olduğunu düşünüyorum. Benim sevgi sözcüğüm ise 'Bree' "
~~~~~~~~~

6 yıl, 10 ay
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Sessizligi getirdin sen,
Duydugum en guzel sesti,
Cunku senin oldugun yerdi.
Simdi bunu benden aliyorsun.
Ve artik dunyadaki tum o sesler,
Kirik kalbimi tamir edebilecek kadar yuksek seste degil.
Sonsuz, ucsuz bucaksiz yildizlara bakiyor ve fisildiyorum,
Bana geri don,
Bana geri don,
Bana geri don... "

Terz yuz, Kordugum ve iki hayattan sonra beni onlar kadar hatta onlardan bi tik daha fazla etkiledi bu kitap.

Cidden baska bir dilde aşk'ti Beee ve Archer'in aşkı. Sessiz ama Cigliklarla dolu.
Sessiz ama kelimeleri olan bir hikaye... Kitabi okurken.cok agladim mi evet agladim. Duygusal ama bugune kadar okudugum en guzel New Adult gunumuz romantik hikayeydi. Hatikaydi. 5/5 benim icin.

Kitap hakkinda en.ufak bir ipucu dahi yok size. Bence.kendiniz Kesfedin ...

"Sadece sen, Bree " dedim sessizce. "Yalnizca sen kasabanin yerli, dilsiz ve yalniz adamina asik olabilirdin ."/ "Burda ne yapiyorsun?" diye sordum


"Firtinalardan hoslanmiyorsun," diye cevapladi.
"Firtinalardan hoslanmadigim icin mi iki kilometreyi yagmurda yurudun?"
"Evet"/

7 yıl, 1 ay
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Mia sheridan favori yazarım arasına girdi iki kitabıyla da :)

Çok güzel ,tatlı ve hüzünlü bir kitap .anlatmakla bitmez bence kitap.

Karakterlerin ikisi de yagmurdan kaçarken doluya tutulmuş ve hayatdan bir kaçış arayışıyla birbirlerini bulmuşlardır .iyi ki de bulmuşlar yoksa bu kadar güzel bir kitabı nasıl okuyacaktık .

Aşkları o kadar güzel ve derin ki kitabın sonunda olmaz yaaa dedim yok dedim ağladım archer için böyle bişey olamaz amaaaa herşey olacağına vardı tabi :)

6 yıl, 4 ay
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

http://illekitap.blogspot.com.tr/2016/04/mia-sheridan-baska-dilde-ask.html

Bu kitabı okuyup da insanların neden Archer diye sayıkladığını şimdi anladım... klişe erkek karakterlerden başka bir karakteri okumak ve mükemmel kusursuz erkekler yerine kusurlu ve sıradan bir adamı okumak... paha biçilemez!

Mia Sheridan'ın ülkemizde yayınlanmış ilk kitabı Başka Dilde Aşk... yazarın bir de Leo diye bir kitabı yayınlandı. Akıcı, merak uyandırıcı, biraz sıradanlıktan uzak ama çok fazla normal karakterlerin olduğu, keyifli zaman zaman hüzünlü zaman zaman eğlenceli bir kurguyu kaleme almıştı yazar. Çeviriyi beğendim. Birkaç yerde imla hatası olsa da bu kitabın nazar boncuğu diyor ve üstünde durmuyorum.

Arka kapaktan pek anlaşılmadığı için kısaca konusundan bahsetmek istiyorum size. Bree yaşadığı trajediden kaçarak geldiği kasabada acılarından ve kabuslarından kurtulmaya çalışırken kasabanın sessiz, kimsesiz adamıyla, yani Archer ile karşılaşıyor. Archer'ın davranışları, sessizliği dikkatini çekip hakkında ufak araştırma yaptıktan sonra onunla iletişim kurmaya çalışıyor. Archer'da Bree'ye karşılık verince önce güzel bir arkadaşlık sonra bu arkadaşlığın tutkulu bir aşka dönüşmesini okuyoruz. Klasik gibi görünen konuda klasik olmayan şey detaylar... Bree yaşadığı trajediden sonra kendini toparlamaya çalışırken Archer her şeyi olduğu gibi kabullenip kendi halinde kimsesiz takılmış... Bree'nin hayat doluluğuna karşılık Archer yaşadıklarının kendi laneti ya da Tanrı'nın ona verdiği bir ceza olarak düşünüyor.

Bree'nin sesliliğine karşılık Archer'ın sessizliği...Bree'nin sevgili dolu hayatına kaşrılık Archer'ın kimsesiz yalnız hayatı... Bree'nin tecrübelerine karşılık Archer'ın tecrübesizliği...

Hani kitaplarda hep okuruz ya ele avuca sığmayan çapkın kadınların kalplerini fetheden onları tatmin eden erkek karakterleri... Archer işte onların tam tersi...

Sanırım alışık olduğumuz bir kurgu ama alışık olmadığımız bir erkek karakter bu kitabı diğerlerinden ayırdı ve bambaşka bir yere oturttu!

Archer'ın sevmeyi öğrenmesi, sevdiği birini kaybetme korkusunu yenmesi... kendine güveninin gelmesini... Archer'ın baştan yaratılmasını kitabıydı neredeyse! Bayıldım!

Kitap hep Bree tarafından anlatılıyordu ama aralarda Archer'ı anlayabilmemiz için onun geçmişine dokunuşlar yapıyordu. Ki bunu zaten başlayan bölümlerin başında belirtilmesi güzel olmuştu. Kitabın son bölümünün de Archer tarafından anlatılması bence tam oturdu. Çünkü asıl adam Archer'ken onun düşüncelerini, duygularını bilememek biraz tuhaf geldi bu şekilde onu da anladık... davranışlarından ona da hak verdik! Gerçi adama hak vermeyeceğim hiçbir davranışı olmadı!

Ama her şeyden önemlisi de... kitabın sonunda Archer'ın sesini... bütün dünyaya duyurması... süperdi!

Bu kitap bir yerde bize... konuşmanın çok da önemli olmadığını bazen bir bakışın, bir dokunuşun ya da bir temasın aslında ne kadar çok şey anlatacağının kitabı...

Okuyan ne düşünür bilmiyorum ya da düşündü... ama ben çok beğendim ve şiddetle tavsiye edeceğim kitaplardan biri.
Yazarın okuduğum ilk kitabı olmasına rağmen diğer kitabını da şüphesiz okuyacağım ve eğer o kitabı da bunun kadar süperse yazar benim favori yazarlarımdan der geçerim!

6 yıl, 4 ay
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Çok reklamı yapılmış kitaplardan biriydi. Zaman içinde o reklamlara kapılmasam da yine de yorumları okuyup satın almaya karar verdiğim bir kitap. Ama...
İşte bu ama çok şey içeriyor. Çünkü kitabı okumaya başladığımda bir tutukluk yaşamaya başladım ki genelde bu tarz kitapların iyi örneklerini kısa zamanda okur bitiririm. Tutukluk anlatım tarzındaydı, benim okumama da bulaştı. Çeviri için çok mükemmel diyemeyeceğim. Bazı yerleri anlamadım diyebilirim. Ama not almadım okurken, bu konuda çok şikayetlenmeye de hakkım yok diyebilirim.
Esas olarak düşünüldüğünde sıradan olsa da işlenebilecek bir konu yakalansa da yer yer durağanlıklarla konu akışı içindeki boşluklarla çok da iyi işlenememiş. Ayrıca iyi bir aşk romanı olduğunu söyleyenler olmuş yorumlarda ki ben bunu iyi bir aşk romanı olduğunu düşünmedim. Bu türden bana göre daha iyi örnekler okumuştum. Devamı da varmış sanırım serinin ama almayı düşünmüyorum.

6 yıl, 2 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
9 puan

Güzel bir kitaptı

0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Mükemmeldi
Kitap kalbim oldu
Çok çok sevdim

6 yıl, 1 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
6 puan

Nasıl başlayacağımı kestiremiyorum. Öncelikle Archer gibi bir karakteri tanıdığım, onu okuduğum için çok mutluyum. Hikaye ve konusu basit bir new adult olsa da yazarın üslubundan dolayı sımsıcak ve ruhu olan bir hikaye okuyoruz. Ancak sorun şu ki olayımız yok, sanki karakterlerin yaşamına göz atıp gidiyoruz. Bu yüzden maalesef güzel bir puan veremeyeceğim. Bree ve Archer benim için tanımaktan zevk duyduğum iki arkadaş olarak kalacaklar.

6 yıl, 6 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

kim böyle bir aşk istemez ki...

6 yıl, 5 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Bazen kelimelerin yetersiz kaldığı yerlerde sessizlik çok şey anlatıyor insana ve bir an geliyor ki aslında kelimelere hiç ihtiyacınız olmadığını farkediyorsunuz :)

İnsanı derinden etkileyen kitaplardan biriydi, henüz yedi yaşındayken yaşadığı acı olayların sonrasında konuşma yetisini kaybeden Archer Hale kendisini dış dünya ya tamamen kapatmış, yaşadıklarını okudukça etkilenmemek mümkün değil o yaşta tam bir aile faciasının ortasında kalan bu küçük çocuk hikayenin en masumu olmasına rağmen payına düşen bir kurşun ve yalnızlık olmuş..

Aile bildiği herkesi kaybeden Archer geride kalan tek yakını kanser hastası amcasının yanına verilmiş, soğuk ruhsuz birazda paranoyak olan bu amca tarafından büyütülen Archer onu çok erken kaybedince tek başına kalmış, yaşadığı kasabada kimsenin yanına bile yaklaşmak istemediği birazda ürktüğü biri haline gelmiş,sesiz küçük bir çocuktan zamanla daha da sessiz ve kendisine kalın duvarlar ören genç bir adama dönüşmüş...

Archer'ın bu sesiz hayatına Bree'nin dahil olmasıyla birlikte genç adamın, geçmişindeki canavarlarla uğraşması daha kolay bir hale geliyor, Bree sevgisiyle ve tutkusuyla genç adamın kendisini sardığı kozadan çıkarmasına yardım ediyor,genç kadın aynı zamanda kendi geçmişinden kaçıp bu kasabada biraz zaman geçirmek için bulunuyor olsa da, zamanla Archer ın yaralarını sararken kendi yaralarını da iyileştirmeyi başarıyor..

Bree karakteri ilk sayfalarda Travis denen gereksiz mahlukatla yaptığı küçük öpüşme sahnesiyle benden eksi puan almıştı ama çabucak kendine geldiği ve asıl aşık olduğu kişinin Archer olduğunu anlamasıyla ve ardından ona tutkuyla bağlanıp onun için yaptığı fedakarlıklarla benden tam puan almayı başardı :))


Yalnız kitapta yazım hataları vardı söylemeden geçemeyeceğim :)

http://gulunkitapligi.blogspot.com.tr/2016/04/baska-dilde-ask-yorum.html#more

6 yıl, 4 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Çooook sevdim 🥰 Mutlaka okuyun derim 😍

3 yıl, 6 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Çok severek okudum🥰

1 yıl, 11 ay


Baskı Bilgileri

Ciltsiz, 392 sayfa
2015 tarihinde, Yabancı Yayınları tarafından yayınlandı


ISBN
9786055016357
Dil
Türkiye Türkçesi

Diğer baskılar


Etiketler: aşk

Benzer Kitaplar

Şu An Okuyanlar

İlkind
1 kişi

Okumuşlar

xtina Okuyan K. mucdem firebender sibelmert Irmak Dönmez boleyn_anne denizgul disentanglement hAnAJks peresstt SiHiRLi_PeRi evil_thing kitaptakitap anelson Hilalakt Nisaa zaydincakir burçak. eskaymak hafize ranayıldız Zeynep Buse mi.kitap Garfield armes21 LadyMaria sheva7 yasemin144 keskinek bikahvebikitapinstagram bb94 Berfin. powertwo Nurhan U Sez gezenti hergene54 Medes
60 kişi

Okumak İsteyenler

Ckmksm merve y. Elysion NyksS Gizaliçe EbruEr duygu1805 ilkayozgur catlakkazaan birkitapmutluluk inci16 Mili Lulu Marley pinduk hüma Ülkü Ciner foreveraloneworld
17 kişi

Takas Verenler

Takas veren bulunamadı.
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski