yazar düzenlemeleri
gaiptekises, 12 adet değişiklik yapmış.  (1/3)
« geri  
gaiptekises, Eşleşme (Eşleşme, #1) başlıklı kitabın adını düzenledi

"Matched" olan kitap adını "Eşleşme" olarak değiştirdi.
5 yıl, 3 ay önce
gaiptekises, Üvey Kız Kardeşlerin Komplosu başlıklı kitabın açıklamasını düzenledi

eski halini göster | yeni halini göster | değişimi göster

Her masal mutlu sonla biter mi?

Külkedisinin başına evlendikten sonra neler geldi?

O eski peri masallarının bize nasıl korkutucu maceralar yaşatıp ondan sonra da Sonsuza dek mutlu oldular diye bittiğini bilirsiniz. Bilin bakalım ne oldu? Bu koca bir yalanmış. O büyülü diyarlar her zaman neşeyle ve aydınlıkla ışıldamıyor.

Bu romanda Külkedisi, yani Danielle, Prens Armandla evlendikten sonra üvey kız kardeşlerinin gazabından kurtulamıyor. Kız kardeşleri ondan intikam almak için Armandı Periler Ülkesine kaçırıyor. Külkedisi de Pamuk Prenses ve Uyuyan Güzel ile birlik oluyor. Üç prenses Armandı kurtarmak için Periler Ülkesine doğru heyecan dolu bir yolculuğa çıkıyor.
Bakalım Periler Ülkesinde birçok büyülü varlık ve olayla karşılaşan prensesler hem kendilerini hem de Armandı kurtarmayı başarabilecekler mi?
5 yıl, 11 ay önce
gaiptekises, Uyumsuz (Uyumsuz, #1) başlıklı kitabın açıklamasını düzenledi

eski halini göster | yeni halini göster | değişimi göster

In Beatrice Prior's dystopian Chicago, society is divided into five factions, each dedicated to the cultivation of a particular virtue—Candor (the honest), Abnegation (the selfless), Dauntless (the brave), Amity (the peaceful), and Erudite (the intelligent). On an appointed day of every year, all sixteen-year-olds must select the faction to which they will devote the rest of their lives. For Beatrice, the decision is between staying with Priorın Chicagosunda toplum, her family and being who she really is—she can't have both. So she makes a choice that surprises everyone, including herself.

During the highly competitive initiation that follows, Beatrice renames herself Tris and struggles to determine who her friends really are—and where, exactly, a romance with a sometimes fascinating, sometimes infuriating boy fits into the life she's chosen. But Tris also has a secret, one she's kept hidden from everyone because she's been warned it can mean death. And as she discovers a growing conflict that threatens to unravel her seemingly perfect society, she also learns that her secret might help her save those she loves… or it might destroy her.

Debut author
biri belli bir erdemi yaşatmaya adanmış beş topluluğa bölünmüş durumda. Dürüstlük, Fedakarlık, Cesurluk, Dostluk ve Bilgelik.

Her yıl, belli bir günde bütün on altı yaşındakiler, hayatlarının geri kalanında birlikte yaşayacakları grubu seçmek zorunda.

Beatrice, hem ailesiyle kalmak, hem de kendi benliğini bulmak istiyor ama ikisini birden seçemez.

Bu nedenle kendisi dahil, herkesi şaşırtan bir seçim yapıyor.

Genç yazar
Veronica Roth bursts onto the literary scene with the first book in the Divergent series—dystopian thrillers filled with electrifying decisions, heartbreaking betrayals, stunning consequences, and unexpected romance. heyecanlı seçimler, kalp kıran ihanetler, kan donduran sonuçlar ve beklenmedik aşklarla dolu karanlık bir geleceği anlatan gerilim serisinin ilk kitabıyla edebiyat sahnesine çıkıyor.
5 yıl, 11 ay önce
gaiptekises, Uyumsuz (Uyumsuz, #1) başlıklı kitabın adını düzenledi

"Divergent" olan kitap adını "Uyumsuz" olarak değiştirdi.
5 yıl, 11 ay önce
gaiptekises, Bağlantı başlıklı kitabın açıklamasını düzenledi

eski halini göster | yeni halini göster | değişimi göster

Bağlantıyı özledim. İlk ne zaman yerleştirildi, bilmiyorum. Belki bundan elli
ya da yüz yıl kadar falan öncedir. Ondan önce, insanlar ellerini ve gözlerini kullanmak zorunda kalıyorlarmış. Bilgisayarlar, bedenlerinin dışındaymış. Bilgisayarlarını ellerine alıp dışarı çıkarıyorlarmış, tıpkı akciğerlerinizi bir çantanın içine koyup da nefes alması için açık havaya çıkarır gibi.


Bulutların yok olduğunu, onların yerini oksijen üreten fabrikaların aldığı bir gelecek. Bulut, artık ticari bir ürün. İnsanlar, beyinlerindeki bilgisayarla eğitiliyor, yönlendiriliyor, kumanda ediliyorlar. Tüm kontrol şirketlerin elinde. Tüm dünya büyük bir alışveriş merkezi. Amerika Ulusal Kitap Ödülü sahibi
M. T. Andersonın kaleme aldığı bu distopik roman, bir direniş öyküsü mü
yoksa bir kabulleniş mi?
5 yıl, 11 ay önce