yazar düzenlemeleri
DarLy OpuS, 28 adet değişiklik yapmış.  (1/6)
« geri  
DarLy OpuS, Anna'nın Vampir Günlüğü başlıklı kitabın adını düzenledi

"Angela Sommer-Bodenburg" olan kitap adını "Anna'nın Vampir Günlüğü" olarak değiştirdi.
2 ay önce
DarLy OpuS, Dördüncü Dilek: La Disparition başlıklı kitabın adını düzenledi

"Dördüncü Dilek : La Disparition" olan kitap adını "Dördüncü Dilek: La Disparition" olarak değiştirdi.
2 ay önce
DarLy OpuS, Çok Şey Bilen Adam başlıklı kitabın edisyon detaylarını düzenledi

ISBN düzenlenmiş, eski hali boş, yeni hali ISBN:
2 ay önce
DarLy OpuS, Dördüncü Dilek: La Disparition başlıklı kitabın açıklamasını düzenledi

eski halini göster | yeni halini göster | değişimi göster

ördüncü Dilek, içinde masallar barındıran bir roman. Masallar bildiğimiz masallara benzemiyor pek. Aralarında yüzlerce yıl olan iki farklı zamanda yaşayan Ali, iki zamanın da yabancısı. Bir tarih dersi gibi başlayan hikaye, fantastik bir alemin insanın kendi ruhundaki çatlakta biriktiği suya benziyor. Belki o su sonradan bir otobüsün üzerimize sıçrattığıdır diyoruz. Pek de diyemiyoruz. Çünkü traşlı yüzüyle belinde hançer taşıyan tarih öğretmeni, okula, Ege adaları fethinden geliyor. Hayır, çok karıştırmadı, aslında lamba cini sadece üç dilek hakkı verir. Ama sır Dördüncü Dilek'te.

Doğu'dan ve Batı'dan, görünenden ya da sırdan beslenen bir destan. Ama destansı değil ve ironik. Kafanızı karıştıracak. Can yakıcı ama komik.
2 ay önce
DarLy OpuS, Vladimir Komarov-CCCP başlıklı kitabın açıklamasını düzenledi

eski halini göster | yeni halini göster | değişimi göster

“bir yeryüzü kozmonotu! 1967 yılının bir bahar ayında geçen oyunu, 1989 yılının bir kış ayında, o yılın gözlükleriyle yazmaya oturdum. gerçek bir devrimci, gerçek bir bilim adamı, su katılmamış bir serüvenci ve kelimenin en olumlu anlamında romantik bir insanoğlu kurdum kafamda. etrafına ve giderek dünyaya kuşbakışı bakabilen ama bir an olsun yabancılaşmamış, alçakgönüllü, ciddi ama dünyevi keyiflerden uzak düşmemiş bir yeryüzü kozmonotu! memet baydur, kasım 1992, ankara” memet baydur’un defalarca sahnelenen bu değerli oyunu dedalus kitap aracılığıyla üç dilde okuruna kavuşuyor!
2 ay önce