inci16

kütüphaneci
443 takip ettiği ve 387 takip edeni var. 401 değerlendirme yapmış.

Mesaj Panosu

doğa ece

doğa ece: youmlar için minnettarım :) tesekkur ederım :)

2 yıl, 4 ay önce gönderildi
Romantik Optik

Romantik Optik: Merhaba inci yorumlarımı beğendiğin için çok teşekkür ederim :) :)

2 yıl, 4 ay önce gönderildi
zeynepsener

zeynepsener: Kusura bakmayın epeydir siteye girmiyordum resim bana ait size önerebileceğim kitaplar var sophie kinsellanın kitapları eğlencelidir,tess gerritsenin kitapları gerilim yüklüdür seversiniz benim en sevdiğim etkisinden kurtulamadığım kitap ise danielle trussoni nin asi melekler kitabı olmuştu mutlaka okumalısınız şimdilik bu kadar ama bilgi alışverişinde bulunursak sizinle sevinirim lütfen sizde bana beğendiklerinizi yazın:))

2 yıl, 6 ay önce gönderildi
partizannn

partizannn: merhaba inci, beni takip edebileceğin sekilde düzenleme yaptım, kütüphaneni beğendim, güzel kitaplar okuyorsun, yalnız kitaplarımı takas etmiyorum o konuda yardımcı olamayacam kusura bakma..

3 yıl, 6 ay önce gönderildi
ezgidkyl

ezgidkyl: Şimdi hallolmuştur umarım :) Bu arada iltifatın için teşekkürler. :)

3 yıl, 6 ay önce gönderildi
demian

demian: beni takip edecegin sekilde duzenledim..guzel kitaplar okuyorsun tebrikler..

3 yıl, 6 ay önce gönderildi
nuran34

nuran34: Teşekkürler. Sizınde kütüphanenız ılgı cekıcı .bende tavsiyelerınızı beklerım

3 yıl, 6 ay önce gönderildi
mucdem

mucdem: merhaba öncelikle teşekkür ederim :) ayrıca zaten sizi takip etmekteymişim:)))

3 yıl, 6 ay önce gönderildi
entropia

entropia: şimdi hallolmuştur umarım (:

3 yıl, 6 ay önce gönderildi
Nadire Yılmaz

Nadire Yılmaz: Merhaba İnci. Kusura bakma yeni gördüm :) Zaten şimdi Mefisto'yu okuyormuşsun bence sonra Kemikler Şehri'ni oku, umarım seversin :)

3 yıl, 10 ay önce gönderildi

Son Haberler

inci16, Satıgül Yüksek tarafından yapılmış bir değerlendirmeyi beğendi.
Aşkın Ritmi (Stage Dive #2)

10

Aşkın Ritmi " Stage Dive"sersinin ikinci kitabı ve bayıldım bu kitaba seriye ikinci kitaptan başladım çünkü elimde sadece bu vardı :)

Grubun bateristi Mal Ericson oldukça renkli ve çok tatlı bir karakter, genelde ne söylemeye çalıştığını anlamakta zorlanıyorsunuz, şakamı yapıyor yoksa gerçek mi diye :) çoğu zaman ya iki kez dinlemek zorunda kalıyorsunuz ya da boş vermek :)

Mal duygularını uçlarda yaşayan biri, acılarını dile getirmek ve yardım almak yerine, kendisini hiperaktif bir karaktere, herşeyi alaya alan bir oğlan çocuğuna dönüştürüyor, girdiği kriz durumlarında baterisinin arkasına saklanıyor ve tüm öfkesini onu çalarak kusuyor, o anlarda canının nasıl yandığını görmemek imkansız....

Anne onun merhemiydi desem yeridir, çok tatlı bir kız, zor bir hayatı olmuş sorunlu bir ailesi var ve iyi niyetinden başına gelmeyen kalmamış, ama ona her zaman destek olan bir kız kardeşi var , Anne bir kitapçıda çalışıyor patronuna duygusal anlamda bir şeyler hissediyor ama platonik olarak, ve bir gün ev arkadaşı tarafından dolandırılıyor, kız eşyalarıyla birlikte ortadan kayboluyor, Anne bunu atlatmaya çalışırken komşusu Lauren sayesinde zoraki de olsa bir diğer komşusu Evelyn'in verdiği partiye katılıyor, maksat biraz kafa dağıtmak ve aynı zamanda en sevdiği grubun en sevdiği elemanı Mal Ericson'ı yakından görmek :) Evelyn ilk kitabın kadın karakteri ve grubun diğer elemanı David ile evli ve bu da tüm grubun o partide olduğu anlamına geliyor :)

Partide olaylar çok garip ve hızlı bir şekilde gelişiyor, Mal ve Anne'nin kısa bir sohbeti oluyor ve Mal kızın başına gelenleri öğreniyor ve birden ona kız arkadaşı olmasını teklif ediyor, aslında sahte kız arkadaşı olmasını, bunun nedeni Mal'ın kötü görünen imajını düzeltmek, karşılığında Anne'ye borçlarını ödemesinden yardımcı olacak, Aslında Mal'ın bunu istemesinin bir diğer nedeni de kendi ailesiyle ilgili özel bir durum ama bu kısmı kıza söylemiyor.

Aralarındaki anlaşma bir süre sonra gerçeğe dönüşmeye başlıyor ve ortaya harika bir kitap çıkıyor, Anne karakterini sevdim , Mal'ın en zor anlarında hep yanındaydı, her anlamda varlığını hissettirdi, onu her şeyden hatta Mal'ın kendisinden bile koruyacağına söz vermişti ve öylede yaptı :)

http://gulunkitapligi.blogspot.com.tr/2016/04/askin-ritmi-yorum.html#more

Aşkın Ritmi " Stage Dive"sersinin ikinci kitabı ve bayıldım bu kitaba seriye ikinci kitaptan başladım çünkü elimde sadece bu vardı :)

Grubun bateristi Mal Ericson oldukça renkli ve çok tatlı bir karakter, genelde ne söylemeye çalıştığını anlamakt... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 2 hafta önce
inci16, Berfin. tarafından yapılmış bir değerlendirmeyi beğendi.
Aşkın Ritmi (Stage Dive #2)

10

'Kötü çocukların büyüsü neydi böyle? Birinin bir tedavi bulması gerekiyordu.'

Çok beğendiim. İlk kitaptan daha da güzeldi. Ve Mal beni hayal kırıklığına uğratmadığı için çok mutluyum :)
Tam beklediğim gibi bir karakterdi. Eğlenceli, çılgın, arada sinir bozucu ama çoğunlukla tatlı. Ve acayip enerjik.
Anne'de bence davranışlarıyla yakıştı Mal'in yanına. Geçmişi pek parlak değil ama yazar, kendine acıyan hüzünlü bir karakter olarak yansıtmamış Anne'i çokta iyi yapmış. Kitap boyunca hiç bir yanlış anlaşılma ya da büyük kavgalar olmadı ve buna rağmen hiç sıkıcı değildi. Ufakta bir sır vardı. Mal'in ilk başta bir türlü söyleyemediği şeyi öğrendiğimde üzüldüm. Ve okuyunca anlayacaksınız ki Mal sorunlarla nasıl baş edebileceğini bilmiyor. Anne de taam bu noktada yanında oluyor. Anlayacağınız sadece güldüğümüz bir roman da değildi. Araya bir kaç hüzünde katmış yazar. Böylelikle kitap basit olmaktan çıkmış bana göre.
Bu seri sevdirdi kendini. Dili akıcıydı. Diyaloglar ise kahkaha atmama yetecek kadar komikti. Ama içinde çok fazla duygusallık beklemeyin. Kitap boyunca seni seviyorum lafını duymak için kendimi yedim bitirdim amaa maalesef hiç de önemli bir şey söylenmiyormuş gibi son sayfalarda bir iki kere rastladığım bir kelime oldu. Buna rağmen ikisi arasındaki çekim o eksiği kapattı. Diğer kitabı sabırsızlıkla bekliyorum.


Ben bir kolunu Mal’in boynuna doladı, saçlarını dağıttı. “Gel, başka bir oyuncak bul kendine.”
Mal dudaklarını büzdü. “Ben çocuk değilim.”
“Ona ne dersin?” Ben zayıf, havalı bir sarışına işaret etti, kız da cevap olarak gülümseyip saçlarını düzeltti. “Bahse girerim seninle tanışmak onun hoşuna gider.”
“Vaaay, parlıyor.”
“Neden gidip ona ismini sormuyorsun ki?” diye öneride bulundu Ben. Mal’in sırtına bir şaplak attı.
“İsmini bilmem gerekiyor mu?”
“İşe yaradığını duymuştum.”
Mal “hıh”layarak, “Belki senin için,” dedi. “Ben sevişirken sadece kendi ismimi haykırırım.” :D


“O kadar iyisin yani, ha?”
Bir bakışla susturdu beni. “Hiçbir fikrin yok, Bayan Rollins.”
“Biliyor musun, egonun iğrenç mi, yoksa etkileyici mi olduğuna cidden karar veremiyorum.”


“Senden hoşlanıyorum,” dedi sadece.
“Beni doğru dürüst tanımıyorsun bile.”
“Evelyn’in ve Lauren’in arkadaşısın. Sohbet ettik. Üstüne atladım. Yerde beraber yuvarlandık. Epey bağlayıcı bir tecrübeydi.”
Gözlerimi kırpıştırdım.
“Daha da mı? Ciddi misin?”


“Biliyorum, biliyorum. Benim ihtişamıma kıyasla o hiçbir şey.” Parmakları parmaklarımı okşadı ve bakışları yumuşadı. “Ama sadece meraktan soruyorum, alnına ismimin dövmesini yaptırmak konusunda ne düşünürsün?”

'Kötü çocukların büyüsü neydi böyle? Birinin bir tedavi bulması gerekiyordu.'

Çok beğendiim. İlk kitaptan daha da güzeldi. Ve Mal beni hayal kırıklığına uğratmadığı için çok mutluyum :)
Tam beklediğim gibi bir karakterdi. Eğlenceli, çılgın, ara... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 2 hafta önce
inci16, Lulu Marley tarafından yapılmış bir değerlendirmeyi beğendi.
Aşkın Ritmi (Stage Dive #2)

10

Etkilenebileceğim kolay bir dönemde beni etkileyen bir kitap oldu.. Anne'nin temizlik durumu çok tanıdık geldi, Mal hayran oldum duygularını saklama çabası ve çaktırmadan aşık olması , şımarıklığına bayıldım...Çoook tavsiye ediyorum ....

Etkilenebileceğim kolay bir dönemde beni etkileyen bir kitap oldu.. Anne'nin temizlik durumu çok tanıdık geldi, Mal hayran oldum duygularını saklama çabası ve çaktırmadan aşık olması , şımarıklığına bayıldım...Çoook tavsiye ediyorum ....

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 2 hafta önce
inci16, Elysion tarafından yapılmış bir değerlendirmeyi beğendi.
Aşkın Ritmi (Stage Dive #2)

9

Aşkın Ritmi - Kylie Scott

Çok güzel bir romantik komedi, okurken hiç sıkılmadım. Bazı sahneleri biraz uzatıp abartsalar da Rock Yıldızlarının olduğu bir kitapta normal sanırım diyerek eleştirmekten vazgeçiyorum. Sonuçta "Günahkarlar Turnede" serisi ile kıyaslayacak olursak bu seri pembe dizi kalır :)

Malcolm'un bir bir süredir alışılmadık şekilde sessiz ve ani sinir atakları geçirmesi, durup dururken sessizleşmesi grup üyelerini tedirgin etmeye başlar. Partiye davetsiz katılan Anne Rollins, Malcolm'un radarına takıldığı an hayatının seyiri değişmeye başlar.

Malcolm inanılmaz komik, eğlenceli ve çok tatlı. Olur olmadık esprileri ve umursamaz kişiliğinin altındaki pamuk şekeri kalbiyle çok eğlenceli bir karakter. Malcolm'cuğumun tek kötü yönü aşırı egosu :)). okudukça anlayacaksınız. Hatta alıntılara bir cümleyi ekleyeyim daha güzel ifade etmiş olurum :)
Anne ise hayata biraz erken atılmak zorunda kalmış ve anne-babasının yapması gereken görevleri yerine getirmesi, kardeşi Lizzy'e sahip çıkması ile güçlü bir karakter.

Denk gelirseniz okumanızı tavsiye ederim. Serinin devamını Yabancı Yayınları umarım çıkarır. Lizzy ve Ben yada Jimmy ve Lena bu ikililerden birisi lütfeen :))

Kitapta Malcolm uzun sarı saçları ile tasvir edilmiş ama kapaktaki eleman bildiğin asker traşını anımsatıyor. Serinin birinci kitabı Aşkın Müziği'nde de durum böyleydi. Umarım buna biraz daha dikkat ederler. :)“Biliyorum, biliyorum. Benim ihtişamıma kıyasla o hiçbir şey.” Parmakları parmaklarımı okşadı ve bakışları yumuşadı. “Ama sadece meraktan soruyorum, alnına ismimin dövmesini yaptırmak konusunda ne düşünürsün?” :)))))

---***---

"Mal'le buradaki yaşantım bir lunapark treni gibiydi. Korkutucuydu, heyecan vericiydi. Koşullar ne olursa olsun, bu zamanın tadını çıkaracaktım."

Aşkın Ritmi - Kylie Scott

Çok güzel bir romantik komedi, okurken hiç sıkılmadım. Bazı sahneleri biraz uzatıp abartsalar da Rock Yıldızlarının olduğu bir kitapta normal sanırım diyerek eleştirmekten vazgeçiyorum. Sonuçta "Günahkarlar Turnede" seri... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 2 hafta önce
inci16, hergene54 tarafından yapılmış bir değerlendirmeyi beğendi.
Aşkın Ritmi (Stage Dive #2)

10

Uzun zamandan beri romantik komedi dalında bu kadar keyifli ve eğlenceli bir kitap okumamıştım. Ben kesinlikle çok beğendim. Kitabı bitirdikten sonra bile gülümsüyordum ;)

Serinin ilk kitabından da tanıdığımız MAL' ın hikayesini okumak gerçekten de keyifliydi. Malcolm biz ona kısaca Mal diyelim,haylaz, şamatacı, bulunduğu ortama kesinlikle renk veren neşeli bir karakterdi. Eee hal böyle olunca da kitapta almış başını gitmiş.Ben kitaba 10 puan veriyorum çünkü Mal'ın bu puanı hakkettiğine inanıyorum.Eğlenceli bir kitap okumak isteyenlere kesinlikle tavsiye ediyorum.

Uzun zamandan beri romantik komedi dalında bu kadar keyifli ve eğlenceli bir kitap okumamıştım. Ben kesinlikle çok beğendim. Kitabı bitirdikten sonra bile gülümsüyordum ;)

Serinin ilk kitabından da tanıdığımız MAL' ın hikayesini okum... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 2 hafta önce
inci16 okumuş bitirmiş.
İki Kız Kardeş

İki Kız Kardeşte, Amerikan edebiyatının klasikleşmiş yazarlarından Edith Wharton, 20. yüzyıl başlarındaki Amerikanın yoksul çevrelerine bir pencere açıyor. Ann Eliza ve Evelina Bunner, mütevazı dükkânlarında çalışarak hayata tutunmaya çalışan iki kardeştir. Birbirinin aynı, renksiz geçen günleri, satın aldıkları bir saatle birlikte bambaşka bir yöne çevrilir. Alman göçmeni olan saat ustası Ramy, iki kardeşin hayatlarını altüst edecek, kaçınılmaz ve trajik bir sonun temellerini atacaktır. Amerikanın 20. yüzyıl başındaki kent yaşamının ve toplum düzeninin fon oluşturduğu bu küçük roman, başkahramanları dışında çizdiği yan karakterlerle de klasik edebiyatın önemli örneklerinden birini oluşturuyor

İki Kız Kardeşte, Amerikan edebiyatının klasikleşmiş yazarlarından Edith Wharton, 20. yüzyıl başlarındaki Amerikanın yoksul çevrelerine bir pencere açıyor. Ann Eliza ve Evelina Bunner, mütevazı dükkânlarında çalışarak hayata tutunmaya çalışan iki ka... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 2 hafta önce
Daha Fazla Göster

inci16 şu an ne okuyor?

tüm güncellemelerine git

Aşkın Ritmi (Stage Dive #2)

%0

Kütüphanesinden Seçmeler

Gececiler / Karanlığa Dokunmak
Evrenin Ötesi (Evrenin Ötesi #1)
Kirpinin Zarafeti
İnsan ve Kültür
Tatar Çölü
Peri Masalım
Ah ve Mat
Şibumi
Siyah Kan
Düşüş
Jane Eyre
Genç Werther'in Acıları
Gutenberg Galaksisi: Tipografik İnsanın Oluşumu
Kendi Ayakları Üstünde (Bir Genç Kızın Gizli Defteri, #3)
İkiz Bedenler (Rizzoli & Isles, #4)
Medeniyetler Çatışması
Küçük Mucizeler Dükkanı (Blossom Street Serisi 1)
Fareler ve İnsanlar
Koruyucu (Koruyucu, #1)
Gün Olur Asra Bedel
Lizbon'a Gece Treni
Mercan Adası
Aşk Hırsızı (Royal Brotherhood, #1)
Papatya Falı ( Lovett,Texas # 1 )
Şu Çılgın Türkler
Deniz Feneri Yolu  (Cedar Cove Serisi 1)
Düşten Taç
Oblomov
Meçhul Bir Kadından Mektup
Pastoral Senfoni
Küçük Şeylerin Tanrısı
Seni Her Şeyin Mümkün Olduğu Bir Yere Götüreceğim
Annem ve Hayatın Anlamı
Erkek Dedikodusu
Kaplan! Kaplan!

Favori Yazarları (144 yazar)

octavio paz
sylvia day
cassandra clare
tüm favori yazarları

Çözdüğü Testler (6 tane)

tüm quiz cevapları

Liste Oyları (86 liste)

Takip Ettikleri (443 kişi)

tüm takip ettikleri

Takip Edenler (387 kişi)

tüm takip edenler

Katıldığı Gruplar (tüm gruplar)

Kişisel gelişim kitapları

Kişisel gelişim kitapları

4 yıl, 1 ay önce üye olmuş.

Kişisel gelişim kitapları size ne kadar etki etti ?

Okuma Kulübü

Okuma Kulübü

4 yıl, 1 ay önce üye olmuş.

Her ay grup üyeleri olarak bir kitap seçiyoruz, topluca kitap...

sanat ve felsefe

sanat ve felsefe

3 yıl, 10 ay önce üye olmuş.

JACK LONDON

JACK LONDON

4 yıl, 1 ay önce üye olmuş.

JACK LONDON' a kitaplarını okuyarak eşlik edenler burada...

Book Crossing Hakkında Ne Düşünüyorsunuz? Nasıl Yaparız? :)

Book Crossing Hakkında Ne Düşünüyorsunuz? Nasıl Yaparız? :)

4 yıl, 1 ay önce üye olmuş.

Arkadaşlar, Book Crossing uygulamasını duymuşsunuzdur. Aslında bu bir okuma ve okutma...

Ne okuyacağına hala karar veremeyenler..

Ne okuyacağına hala karar veremeyenler..

4 yıl, 1 ay önce üye olmuş.

Okumaya başlamaktan korkan,kitabın arka sayfasından çok etkilenen ama...

Okuma Güncesi (tümü)

Sevdalinka
Okumuş
İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Seçkinler ve Toplum
Okumuş
İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Aşkın Ritmi (Stage Dive #2)
Okuyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Kendine Ait Bir Oda
Okumak İstiyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Aşk Yüzyılı Bitti (Aşk'ta, İş'te, Siyaset'te Yeni Zamanlar)
Okumak İstiyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Dada Manifestoları
Okumak İstiyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Bir Şizofren Kızın Güncesi
Okumak İstiyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz