aslıhankaplan

kütüphaneci
Detayları:  Aslıhan Kaplan, Samsun, 26 yaşında, Kadın
21 takip ettiği ve 20 takip edeni var. 0 değerlendirme yapmış.

Mesaj Panosu


Henüz bir mesaj gelmemiş.

Son Haberler

aslıhankaplan okumuş bitirmiş.
Sevdiğim Tüm Erkeklere (To All the Boys I've Loved Before #1)

Ya şimdiye dek âşık olduğunuz her erkek onlar hakkında ne düşündüğünüzü öğrenseydi?.. Hem de hepsi aynı anda!

Lara Jean aşk mektuplarını annesinin verdiği bir şapka kutusunda saklıyordu. Bunlar başkasından aldığı mektuplar değil, kendi yazdıklarıydı. Sevdiği her çocuk için bir; toplam beş tane. Yazarak kalbi ile ruhundakileri dışarı dökebiliyor ve gerçek hayatta asla söyleyemeyeceği duyguları mektuba aktarabiliyordu çünkü onları sadece kendisi görecekti. Tabii bu gizli mektuplar postalanınca durum değişti ve böylece Lara Jean'in hayali aşk hayatı birdenbire kontrolden çıktı...

"Lara Jean'in şaşkın, sakar, erkekler konusunda deneyimsiz kişiliği bu dokunaklı hikâyeye özgünlük ve cazibe katıyor."
-Publishers Weekly-

"Bu sevimli, neşeli aşk hikâyesi sayesinde okurlar kitabı bitirdikten çok sonra bile Song kardeşleri ve hayatlarındaki erkekleri hatırlayacak."
-School Library Journal-

"Ergenlik döneminin ve gençlik aşkının zorlu keşiflerini anlatıyor."
-Kirkus-

"Yazarken kendimi hiç tutmuyorum. O kişi asla okumayacakmış gibi yazıyorum çünkü asla okumayacak. Tüm gizli düşüncelerimi, tüm gözlemlerimi, içimde biriktirdiğim her şeyi mektuba döküyorum. Bitirdiğimde zarfı kapayıp adresi yazıyorum ve şapka kutuma koyuyorum. Düşünürsek tam manasıyla aşk mektubu sayılmazlar. Artık daha fazla âşık olmak istemediğim zaman yazıyorum. Veda etmek için. Çünkü yazdıktan sonra beni tüketen bu aşk tarafından tüketilmem sona eriyor. O da benim gibi muzla mı sever diye düşünmeden mısır gevreğimi yiyebiliyorum; aşk şarkılarına onu anmadan eşlik edebiliyorum. Eğer aşk ele geçirilmeyse, mektuplarım da benim şeytan çıkarma ritüelim sayılabilir. Mektuplarım beni özgür kılıyor. Ya da en azından öyle olmasını umuyorum."
(Tanıtım Bülteninden)

Ya şimdiye dek âşık olduğunuz her erkek onlar hakkında ne düşündüğünüzü öğrenseydi?.. Hem de hepsi aynı anda!

Lara Jean aşk mektuplarını annesinin verdiği bir şapka kutusunda saklıyordu. Bunlar başkasından aldığı mektuplar değil, kendi yazdıklarıy... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 16 saat önce
aslıhankaplan okumuş bitirmiş.
Çirkin Aşk

New York Times'ın çok satan yazarı Colleen Hoover yürekleri sızlatan yeni bir aşk hikâyesiyle geri dönüyor. Tate Collins havayolu pilotu Miles Archer'la tanıştığında, bunun ilk görüşte aşk olduğunu düşünmez. Birbirlerini arkadaş olarak görecek kadar bile iletişim kurmazlar. Tate ve Miles'ın tek ortak noktası birbirlerine karşı inkâr edilemez bir çekim hissetmeleridir. Tutkularını açıkça ortaya koyduklarında, kusursuz bir planları olduğunu anlarlar. Genç adam aşk peşinde değildir, genç kadının ise aşka ayıracak vakti yoktur, geriye sadece seks kalır. Tate, Miles'ın ona sunduğu iki kurala uyduğu sürece anlaşmaları şaşırtıcı bir şekilde sorunsuz olacaktır. Asla geçmişim hakkında soru sorma. Bir gelecek bekleme. İdare edebileceklerini düşünürler, ama çok geçmeden bunun hiç de kolay olmadığını anlarlar. Kalplere sızılıyor. Sözler bozuluyor. Kurallar çiğneniyor. Aşk çirkinleşiyor.

New York Times'ın çok satan yazarı Colleen Hoover yürekleri sızlatan yeni bir aşk hikâyesiyle geri dönüyor. Tate Collins havayolu pilotu Miles Archer'la tanıştığında, bunun ilk görüşte aşk olduğunu düşünmez. Birbirlerini arkadaş olarak göre... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 1 gün önce
aslıhankaplan bir yazarı favorilerine ekledi.

Brandon Sanderson Amerikalı bir yazardır. Mistborn serisi ve Robert Jordan'ın epik fantazi serisi Zaman Çarkı'nı tamamlamasıyla bilinmektedir.

Brandon Sanderson Amerikalı bir yazardır. Mistborn serisi ve Robert Jordan'ın epik fantazi serisi Zaman Çarkı'nı tamamlamasıyla bilinmektedir.

1 hafta önce
aslıhankaplan bir yazarı favorilerine ekledi.

Robert Jordan olarak bilinen James O. Rigney, Zaman Çarkı adlı epik fantazya dizisinin yazarıdır.

ordan yirmili yaşlarının sonunda bu yana farklı isimler altında kitaplar yazmış ve farklı türlerde pek çok eser vermiştir. Kullandığı isimler arasında Reagan O’Neal, Jackson o’Reilly ve Chang Lung vardır. Jordan adı altında bir Conan dizisi de yazmıştır.

Robert Jordan yazmaya küçük yaşlarda ilgi duydu. Büyürken ağabeyi sık sık ona bakıcılık yapar, kitaplar okurdu. Ağabeyi ona çocuk kitapları okumak yerine Mark Twain ve H.G.Wells gibi kendi tercih ettiği yazarların eserlerini okurdu. Jordan hikâyelere kendini öyle kaptırırdı ki ağabeyinin bıraktığı yerde beklemek yerine kitapları kendi kendine okumak için sözcükleri çözmeye çalışırdı. Bu büyük yazarlardan kendine ders çıkartan Jordan bir gün kendisinin de hikâyeler yaratacağına karar verdi.

Yazar olacağını daha küçükken bilmesine rağmen Jordan yazmaya ileri yaşlarına kadar başlamadı. Yetişirken okuduğu kurgu romanlara benzer romanlar yazmak için ihtiyaç duyduğu yaşam deneyiminden yoksun olduğunu biliyordu. Bu yüzden kendi kendine bir gün gerçekten yazacağını söyleyerek bekledi.

Bu dönemde Jordan epey deneyim edindi. ABD Ordusu’na katıldı ve Vietnam’da iki dönem geçirdi. Orada geçirdiği zamanda pek çok madalya kazandı. Jordan aynı zamanda South Carolina’daki askeri kolej the Citadel’den fizik diploması aldı ve nükleer muhendis oldu. Sonunda, yirmili yaşlarının sonunda, yaralanarak hastaneye yatan Jordan yaşamın o “bir gün”ü beklemek için fazla kısa olduğuna karar verdi.

Jordan Zaman Çarkı’nın hikâyesini yazmaya başlamadan çok önce düşünmeye başlamıştı. Hikayenin zihninde beklemesine, yazıya dökmeye hazır hissedene kadar büyümesine izin verdi. Gerçekten de düşündüğü kadar hazırlıklı değildi, çünkü Dünyanın Gözü’nü bitirmesi dört senesini aldı. Ana hikâyeye devam etmeden önce, dünya ile ilgili daha fazla kurgu yapması gerektiğini gördü. Ve sonuçta ortaya çıkan dünya öyle dinamik, öyle karmaşıktı ki neredeyse gerçek gibi görünüyordu.

Dünyanın Gözü yayınlandıktan sonra Jordan uluslararası alanda beğenilen bir fantazya yazarı oldu. Zaman Çarkı dizisi pek çok dile çevrildi.

16 Eylül 2007 tarihinde, bir yılı aşkın süredir mücadele ettiği hastalık "amyloidosis" yüzünden ölmüştür.

Robert Jordan olarak bilinen James O. Rigney, Zaman Çarkı adlı epik fantazya dizisinin yazarıdır.

ordan yirmili yaşlarının sonunda bu yana farklı isimler altında kitaplar yazmış ve farklı türlerde pek çok eser vermiştir. Kullandığı isimler arasınd... tümünü göster

1 hafta önce
aslıhankaplan okumuş bitirmiş.
İskandinav Mitolojisi

“Başlangıçtan Önce Hiçbir Şey Yoktu: Ne Toprak Vardı Ne Gökkubbe, Ne Yıldızlar Vardı Ne De Gökyüzü̈. Şekilsiz Ve Şemalsiz, Sisten Bir Âlem İle Durmadan Yanan Ateşten Bir Âlemdi Var Olan.”

Neil Gaiman, eserlerinde fantastik diyarlar yaratırken kadim mitolojilerden her zaman ilham alan bir yazar olmuştur. Şimdi ise dikkatini bu diyarların kaynağına yöneltiyor ve destansı kuzey masallarını kendine has üslubuyla anlatıyor.

İskandinav Mitolojisi'nde yazar mühim İskandinav tanrılarını tasavvur ederken mitlerin aslına sadık kalıyor: Odin, Yüceler Yücesi, bilge, cüretkâr ve kurnaz. Thor, Odin'in oğlu, muazzam kudretine rağmen tanrıların en bilgesi olduğu söylenemez. Ve Loki, Odin'in kan kardeşi, oyunbaz ve önünde kimsenin duramadığı bir düzenbaz.

Gaiman, eski çağa bu ait hikâyeleri tıpkı bir romancı gibi ele alıyor; hikâyeler efsanevi dokuz âlemin yaratılışından başlıyor ve tanrıların, cücelerin, devlerin maceralarıyla devam ediyor. Thor'un çekicinin nasıl çalındığından, içenlere şairane ilhamlar veren bal şarabının kaynağının ne olduğuna kadar pek çok mit Gaiman'ın nüktedan cümleleriyle yeniden hayat buluyor. En nihayetinde her şey tanrıların alacakaranlığında doruğa çıkıyor: Ragnarök'te…

“Gaiman'ın her zamanki gibi yalın ve su gibi akan kelimeleri ortaçağ metinlerinin dramatik gücünü yansıtmayı başarıyor. Hikâyeleri anlatma tarzı yediden yetmişe herkese uygun ve bu hem yerinde hem de akıllıca bir hamle.” –Ursula K. Le Guin

“İskandinav Mitolojisi'nde Gaiman eski mitleri öyle canlı anlatmış ki okurken yatak odam Valhalla'ya dönüşecek sanmaya başladım. Cüceler, devler ve yaratıklar da dahil tüm İskandinav panteonunu bir film ya da roman gibi işliyor. Ne yalan söyleyeyim, kendime göğüs zırhı sipariş etmeme şu kadar kaldı. Takdiminde Gaiman'ın da dediği gibi, bu öyküler dünyayı yaratan ateş ve buzdan başlayıp dünyayı sona erdiren ateş ve buza giden yolculuğu anlatıyor.” –Lidia Yuknavitch

“Bu kitap sayesinde, çocukken severek okuduğum mitler yeni nesle, baştan keşfedilmek üzere anlatılacak. Ne de olsa, tekrar anlatılamayan öyküler unutulmaya mahkumdur ve her neslin bu mitleri yeniden keşfetmesi ve anlaması gerekir.” –Joanne Harris

“Başlangıçtan Önce Hiçbir Şey Yoktu: Ne Toprak Vardı Ne Gökkubbe, Ne Yıldızlar Vardı Ne De Gökyüzü̈. Şekilsiz Ve Şemalsiz, Sisten Bir Âlem İle Durmadan Yanan Ateşten Bir Âlemdi Var Olan.”

Neil Gaiman, eserlerinde fantastik diyarlar yaratırken ka... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 1 hafta önce
aslıhankaplan okuma durumunu güncelledi.
İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 1 hafta önce
Daha Fazla Göster

aslıhankaplan şu an ne okuyor?

tüm güncellemelerine git

Kuğu ve Çakal - Katiller Çetesi #3

%0

Zaman Çarkı, 01. Kitap: Dünyanın Gözü

%38
Sayfa 312.

Üç'ün Çekilişi (Kara Kule, #2)

%52
Sayfa 250.

Başmeleğin Öpücüğü (Lonca Avcısı, #2)

%21
Sayfa 84.

2019 Okuma Hedefi - aslıhankaplan

%15
aslıhankaplan 60 kitap hedefinden 9 kitap okumuş.

Kütüphanesinden Seçmeler

Mehdix & Olasılık Teorisi
Deli Kurt
Yeşil Deniz Kabuğu
Fareler ve İnsanlar
Kafes
Yüz Okuma
Sır Küpü  Kaos Teorisi
Yabancı (Yabancı, #1)
Uzak Yıldızlar (The Lunar Chronicles, #0.5, #0.6, #3.1, #4.5)
Yeşil (Çember, #0)
Savaş Sanatı
Muhteşem Gatsby
Beyaz Zambaklar Ülkesinde
Toprak Ana
Çirkin Aşk
Masumiyetin İçin Savaş
Anahtar
Olağanüstü Bir Gece
Buz Kapanı (The Darkest Minds, #2)
Kan ve Tuz
Beyaz Gemi
İlluminae (İlluminae Dosyaları, #1)
Beyaz (Çember, #3)
Cehennem (Robert Langdon, #4)
Aynı Yıldızın Altında
Mart Menekşeleri
Şah (The Blackcoat Rebellion, #3)
Agapi Ölümsüz Aşk
Kırmızı (Çember, #2)
İki Şehrin Hikayesi
Siyah (Çember, #1)
Şizofren
Bir Kuzey Macerası
Altıncı Koğuş
İlk Aşk (19 Başarısız Denemeden Sonra)

Favori Yazarları (5 yazar)

brandon sanderson
robert jordan
dan brown
tüm favori yazarları

Çözdüğü Testler (0 tane)

aslıhankaplan, quiz çözmemiş.

Liste Oyları (3 liste)

Takip Ettikleri (21 kişi)

tüm takip ettikleri

Takip Edenler (20 kişi)

tüm takip edenler

Katıldığı Gruplar (tüm gruplar)

İndirim Kampanyalarını Paylaşalım, Kaçırmayalım :)

İndirim Kampanyalarını Paylaşalım, Kaçırmayalım :)

2 yıl, 1 ay önce üye olmuş.

İndirim kampanyalarını birbirimizle paylaşalım :)

Kitap Tavsiyesi ve Fikir Alışverişi

Kitap Tavsiyesi ve Fikir Alışverişi

2 yıl, 7 ay önce üye olmuş.

Bazen elimizde birçok kitap oluyor ve hangisini okuyacağımıza karar...

KİTAP KARDEŞLİĞİ

KİTAP KARDEŞLİĞİ

2 yıl, 6 ay önce üye olmuş.

15.KİTAPLARINI OKUYAN VE HER AYIN İLK GÜNÜNDE BİRLİKTE AYNI HAYAL...

Kitaplarla Yaşamak

Kitaplarla Yaşamak

2 yıl, 1 ay önce üye olmuş.

Grubumun yaşı yok. Grubumun cinsiyeti yok. Grubumun fobisi yok. Grubumun hobisi var,...

Vikitap Android ve AppStore Uygulaması İsteyenler

Vikitap Android ve AppStore Uygulaması İsteyenler

2 yıl, 2 ay önce üye olmuş.

Gelişen teknolojiyle beraber bundan faydalanmak ve daha da yararlanmak adına Vikitap...

Kitaplardan En Sevdiğimiz Alıntılar

Kitaplardan En Sevdiğimiz Alıntılar

2 yıl, 7 ay önce üye olmuş.

Bazen öyle bir cümleye rastlarız ki kitapta, o tek cümleden koca bir...

Okuma Güncesi (tümü)

İçinde Aşk Saklı (Westmoreland, #2)
Okumuş
İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Sarai - Katiller Çetesi #1
Okumuş
İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Takvim Kızı - Şubat
Okumuş
İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Sonsuza Dek (The Selection, #3)
Okumuş
İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Başmeleğin Öpücüğü (Lonca Avcısı, #2)
Okuyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Kuğu ve Çakal - Katiller Çetesi #3
Okuyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Zaman Çarkı, 01. Kitap: Dünyanın Gözü
Okuyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz