Soytarı

kütüphaneci
31 takip ettiği ve 37 takip edeni var. 254 değerlendirme yapmış.

Mesaj Panosu

İnci Birinci

İnci Birinci: Aklından Bir Sayı Tut... Okumakta geç kaldığım bir kitap. Okudun mu?

2 yıl, 8 ay önce gönderildi
verity

verity: Stephen Kıng sadıst yıllar once okudugum ılk romanıdır yazarın. En ıyı kıtaplarının basında gelır. Fılmı Mısery james Caan . kısacası ıyı secım :))

2 yıl, 10 ay önce gönderildi

Son Haberler

Soytarı okumuş bitirmiş.
Fıtrat Pedagojisi 2 Peygamberlerin Çocuk Eğitimi Metotları

Onların hayatlarını 'geçmişin hikâyeleri' gözüyle okuduk. Mucizeleri mercek altına alıp, insanüstü özellikler atfettik. Oysa her biri bizlere örnek olarak seçilmiş birer eş, baba, arkadaş, kardeş modeliydi... Türkiye'de ilk defa Kur'an'da geçen peygamberler kıssaları pedagoji bilimi ışığında kaleme alındı. Peygamberlerin çocuk eğitimi metotları, anne-babalara kılavuz olması duasıyla yazıldı.

Hatice Kübra Tongar Fıtrat Pedagojisi Serisi'nin ikinci kitabında hepimizin aklındaki soruları yanıtlıyor:
Çocuk eğitimi nerede ve nasıl başlar?
Özgüvenli çocuk yetiştirmenin yolları nelerdir?
Çocuk sevildiğini nasıl hisseder?
Cinsiyete göre saygınlık eğitimi nasıl verilir?
Çocuk eğitiminde anne ve babanın rol dengesi nasıl olmalıdır?

"İnsanı, yaratılmışların en şereflisi yapan şey; fıtratıyla getirdiği ve özüne dürülmüş gönderildiği halini koruması, yani biyolojik bünyesini asıl yaradılış şifresiyle buluşturmasıdır. Hatice Kübra Tongar'ın kaleme aldığı elinizde tuttuğunuz bu güzel çalışması da işte bu noktadan çok önemsediğim bir eserdir. Özümüzde dürülü olanı fark etmek için yol açtığı, farkındalığımızı arttırdığı, kutsal değerlerimizin etrafında kenetlememizi sağladığı ve ebedi kurtuluşumuza yol haritası olduğu için..."
-Eğitimci-Yazar Mine İzgi-

"Anne-baba olmanın en zor yanı çocuklarla nasıl işbirliği yapacağımızı bilemememizdir. Doğru yolları bulabilmenin yolu, çocuklarımızın büyüme dönemi özelliklerini bilmemizle başlar. Fıtrat Pedagojisi 2 ebeveynlik maceranızda siz sevgili anne-babalara kılavuz olacak, uygulanabilir çok özel bir çalışma..."
-Psikolojik Danışman-Aile/Çocuk Danışmanı Mehtap Kayaoğlu-
(Tanıtım Bülteninden)

Onların hayatlarını 'geçmişin hikâyeleri' gözüyle okuduk. Mucizeleri mercek altına alıp, insanüstü özellikler atfettik. Oysa her biri bizlere örnek olarak seçilmiş birer eş, baba, arkadaş, kardeş modeliydi... Türkiye'de ilk defa Kur�... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 4 gün önce
Soytarı, ehlimana tarafından yapılmış bir değerlendirmeyi beğendi.
Oyuncu Anne

4

Ben bu kitabı okumadan once surekli hakkindaki yorumlari karsima cikti. Vvvvavvv dedim acaba ne oyunlar neler var acaba?buyuk bir merakla kitabi almak istiyordum. Kutupahanede gorunce hemen aldim ve okumaya basladim. Aman Allahimmmmm!!!!!
Ben bu kadar basit bir kitap beklemiyordum.
Iyi reklami yapilmis konu hakkinda pek bilgisi olmayanlar icin evet cekici gelebilir.
Ama piyasada daha iyileri var.
Eger ogretmenseniz pek sasirtmaz hele ki okul oncesi ogretmeniyseniz tam bir pismanlik olacaktir.
Ilk basta verilen okul oncesi donem egitim bilgileri size ilginc gelebilir ama her yerde tekrarlanan bilgiler oldugunu fark edeceksiniz.
Neyse ben okumayin demem ama kutuphaneden alip okumak bana daha mantikli geliyor.
Eminim yazar karsimiza sasirtici etkinliklerle cikacaktir. Zira kendini gelistirmeye cok acik bir yazar.
Eger konu hakkinda pek bilginiz yoksa evet baslangic olabilir ama kendini gelistirmis olanlardan iseniz zayif kalacaktir.

Ben bu kitabı okumadan once surekli hakkindaki yorumlari karsima cikti. Vvvvavvv dedim acaba ne oyunlar neler var acaba?buyuk bir merakla kitabi almak istiyordum. Kutupahanede gorunce hemen aldim ve okumaya basladim. Aman Allahimmmmm!!!!!
Ben bu kad... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 1 hafta önce
Soytarı okumuş bitirmiş.
Emiyor mu?

MÜKEMMEL ANNELİK BENİ TEĞET GEÇTİ

"Nasıl doğdu?"
“Normal doğurdun değil mi?”
“Niye ağlıyor?”
“Bu çocuk aç.”
"Kucağa alıştırmışsın."
"Ben hamileyken 2 kilo almıştım, emzirirken 32 kilo verdim."
“Sen daha dur, bunlar iyi günlerin.”
“Saçını kestir, erkek çocuk uzun saçlı olmaz.”

Ve hemen her yeni annenin duyduğu o meşhur soru: "Emiyor mu?"

Anneliğimin ilk zamanlarında kendimle ve kitaplardan okuyup da “Böyle bir anne olacağım” diye yemin ettiğim, ancak çok kısa sürede tarumar olan mükemmel annelik hayallerimle savaştığım yetmiyormuş gibi bir de yeni anne dedektörleriyle savaştım; bu topraklarda doğuran tüm analar gibi.

Sonra bunlardan rahatsız olmamaya, hatta kendi üzerimizde kurduğumuz ve farklı biçimlerde karşımıza çıkan tüm bu baskılarla eğlenmeye; başta kendime, tüm büyük konuştuklarıma, hepsine #hihieved demeye başladım.

Annelik deneyimimde hiçbir şey, herkesin her şeyi bildiği ve anlattığı gibi olmadı.
Mükemmel annelik beni teğet geçti.

MÜKEMMEL ANNELİK BENİ TEĞET GEÇTİ

"Nasıl doğdu?"
“Normal doğurdun değil mi?”
“Niye ağlıyor?”
“Bu çocuk aç.”
"Kucağa alıştırmışsın."
"Ben hamileyken 2 kilo almıştım, emzirirken 32 kilo verdim."
“Sen daha dur, bu... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 1 hafta önce
Soytarı okumuş bitirmiş.
Başlangıç (Robert Langdon, #5)

Kim olursan ol, neye inanırsan inan,
Çok yakında her şey değişecek...

Genç adam, aniden üç büyük dinin temsilcilerine döndü. “Şaşırtıcı bulacağınızı tahmin ettiğim bilimsel bir buluşum sebebiyle bugün buradayım. İnsanlık deneyimimizin en temel iki sorusuna cevap bulma ümidi ile yıllardır peşinden koşuyordum. Bu bilginin tüm inananları derinden etkileyeceğine inanıyorum. Nasıl desem, ‘yıkıcı’ diye tanımlanabilecek bir değişikliğe sebep olabilir. Birazdan
görecekleriniz, dünyayla paylaşmayı umduğum sunumun kaba bir kesiti. Fakat bunu yapmadan önce dünyanın en etkili din adamlarına danışmak, en çok etkilenecek kişilerce nasıl algılanacağını öğrenmek istedim.”

Piskopos, haham ve ulema birbirlerine baktılar, sıkılmış görünüyorlardı. Piskopos, “İlginç bir girizgâh Bay Kirsch. Bize gösterecekleriniz dünya dinlerinin temelini sarsacakmış gibi konuşuyorsunuz," dedi. Genç adam kutsal metinlerin saklandığı bu eski mahzende etrafına baktı. Temellerini sarsmayacak, yıkacak, diye düşündü. Din adamları üç gün içinde bu sunumu bir etkinlikle insanlara duyuracağını bilmiyorlardı. Bunu yaptığında tüm insanlar, dini öğretilerin gerçekten de ortak bir noktası bulunduğunu anlayacaklardı: Hepsinin tümden yanlış olduğunu...

Nereden geldik? Nereye gidiyoruz?

İnsanoğlunun var olduğu günden beri cevabını bulmaya çalıştığı bu temel soruya cevap bulma iddiasındaki bir fütüristin tam da keşfini açıklayacağı gece her şey trajik bir biçimde karanlığa gömülür. Eski öğrencisinin sunumuna davetli olan Simgebilim Profesörü Robert Langdon söz konusu keşfi öğrencisinin anısına dünyaya duyurmaya karar verir. Ancak, kendisini bekleyen şifrelerden, acı sürprizlerden ve ölümcül fanatiklerden habersizdir...

Kim olursan ol, neye inanırsan inan,
Çok yakında her şey değişecek...

Genç adam, aniden üç büyük dinin temsilcilerine döndü. “Şaşırtıcı bulacağınızı tahmin ettiğim bilimsel bir buluşum sebebiyle bugün buradayım. İnsanlık deneyimimizin en temel i... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 1 hafta önce
Soytarı okumuş bitirmiş.
Aşk'a Yolculuk Veysel Karani

Sinan Yağmur'dan Beklenen Kitap...

"Bana, 'Sen kimsin?' diye sormayın. Ömrü azıcık kalmış bir Hiç'im. Ben, hiçbir şeyim, hiçbir şeyim. Yürek vermediğiniz, ta içinize erişemez. İnsanlara baktım ki her biri kendisine bir sevgili edinmiş. Kimi kadın, kimi erkek. Bazısı nefis, bazısı da heva. Kimi mal, kimisi de şöhret. Herkes o sevgiliyle ölüm anına kadar beraber olabilmiş, bazısı da kabrin başına kadar beraber bulunabilmiş, toprağa verilince ona veda etmiş. Herkes sevgilisini karanlık bir kuytuya bırakıp geri dönüyor. Düşündüm. Kendime öyle bir sevgili bulayım ki, hayatımda ve vefatımda benimle beraber olsun. Ömrüm, özüm ve sözüm üç aşk üzerine örüldü: Allah aşkı, Peygamber aşkı ve Annem. Bana kendini üç kelimeyle anlat deseler; yetimlik, yalnızlık ve yolculuk derim... Babasız kalmanın acısını imanla doldurdum, yalnızlığımda Allah'a sığındım. Yolculuğumu Habibullah'ın aşkına adadım."

Veysel Karâni, ellerini kuma, alnını hırkaya dayayarak secde vaziyetine devam ederken sırtına bir ok daha geldi. Derken bir ok daha... Bir ok daha... Saplanan oklardan neredeyse sırtı görünmez olmuştu...

Kana boyanmış dudaklarından son cümlesi düştü hırkanın üzerine: "Esselamü aleyke ya resulullah..."

Bir şehit! Ne de güzel bir şehit! Görüyor musunuz, ne kadar tatlı, ne kadar huzur içinde ölüyor? Doksan yedi yıllık ömür, Allah yolunda savaşırken, şahadetle son buldu... Âşık, maşuğuna kavuşmuştu artık!

Ey bütün zamanların çıldırtan gözyaşları! Şimdi sağanak sağanak dua. Hilâlin sureti düşüyor suya. Ey aşka hep yalınayak koşanlar. Bakın gökte yıldız yıldız akıyor Esma-ül Hüsna. Bir tek damla şahadet kanıyla tufandır yüreğimiz. Şimdi aşk. Şimdi şahadet vaktidir.

Derdin nedir? Derdim 'Aşk'a Yolculuk'tur. Ya sizin derdiniz ne ki dudağınızda derman kelimesi hiç eksik olmuyor. Öyle bir derdiniz olsun ki bin dermana değişmeyesiniz.
(Tanıtım Bülteninden)

Sinan Yağmur'dan Beklenen Kitap...

"Bana, 'Sen kimsin?' diye sormayın. Ömrü azıcık kalmış bir Hiç'im. Ben, hiçbir şeyim, hiçbir şeyim. Yürek vermediğiniz, ta içinize erişemez. İnsanlara baktım ki her biri kendisine bir se... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 2 hafta önce
Soytarı okumuş bitirmiş.
Seni Ben Uydurdum

“Hayatta mısın?”

“Evet.”

“Burada mı yaşıyorsun?”

“Evet.”

“Seni tanıyor muyum?”

“Evet.”

“Seni ben mi uydurdum?”Alex her gününü gerçeklik ile sanrıları ayırt etmek için savaş vererek geçirmektedir. Doktoru, ilaçları ve kendine özgü başa çıkma yöntemleriyle ayakta kalmaya çalışırken, hastalığını herkesten gizler. Farklı bir lisede yeni bir başlangıç yapan genç kızın tek isteği derslere katılıp zorunlu toplum hizmetini yerine getirmek ve tabii ki üniversiteyi kazanmaktır. Ancak şizofreniyle mücadele ederken bu hedeflere ulaşmanın pek de kolay olmadığının farkındadır.Yeni okulundaki ilk gününde, ilk halüsinasyonundaki çocuğa benzeyen birine rastlayınca her şey daha da karmaşık bir hal alacaktır.

Alex aklından geçenlerin gerçekliğinden bile şüphe edip gerçek ile hayal arasındaki çizgiyi ayıramazken kime, nasıl güvenecek, geleceğini nasıl inşa edecektir?“Aşk her şeyi fethedemese de bu savaşa katlanmayı daha kolay kılıyor… Okuyucular bu ilginç yolculuğa bayılacak.”

-Bulletin of the Center for Children’s Books-(Tanıtım Bülteninden)

“Hayatta mısın?”

“Evet.”

“Burada mı yaşıyorsun?”

“Evet.”

“Seni tanıyor muyum?”

“Evet.”

“Seni ben mi uydurdum?”Alex her gününü gerçeklik ile sanrıları ayırt etmek için savaş vererek geçirmektedir. Doktoru, ilaçları ve ken... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 1 ay önce
Daha Fazla Göster

Soytarı şu an ne okuyor?

tüm güncellemelerine git

Çocuk Neyi Neden Yapar?

%0

2017 Okuma Hedefi - Soytarı

%90
Soytarı 40 kitap hedefinden 36 kitap okumuş.

Kütüphanesinden Seçmeler

Harry Potter ve Melez Prens (Harry Potter, #6)
Başlayanlar
Mihmandar / Bir Eyüp Sultan Romanı
Şeker Portakalı (Zeze, #1)
Osmancık
Bağırmayan Anneler
Uğultulu Tepeler
Anna Karenina 3
Korkutarak Değil Sevdirerek Din Eğitimi
Harry Potter ve Ölüm Yadigârları (Harry Potter, #7)
Zamanın Bekçileri Karanlık
Savaş ve Barış
Uçurtma Avcısı
The 100   (The Hundred #1)
Toprak Ana
Od
Aşk ve Gurur
Travma
Cerrah (Rizzoli & Isles, #1)
Yine Seninle Geldi Hayat
Sefiller Cilt 2
Günahkar (Rizzoli & Isles, #3)
Alaycı Kuş (Açlık Oyunları, #3)
Bana Türkçe Bir Ekmek Ver
Kalp
 Heidi
Yeniay (Alacakaranlık, #2)
Delifişek (Zeze, #3)
Nişanlıya Mektuplar
Incarceron (Incarceron, #1)
Yûsuf ile Züleyha
Bülbülün Kırk Şarkısı
Simyacı
Eşim Aşkım Olsun
Kadın Budalası

Favori Yazarları (4 yazar)

tess gerritsen
stephen king
iskender pala
tüm favori yazarları

Çözdüğü Testler (20 tane)

tüm quiz cevapları

Liste Oyları (0 liste)

Soytarı, liste oylamamış.

Takip Ettikleri (31 kişi)

tüm takip ettikleri

Takip Edenler (37 kişi)

tüm takip edenler

Katıldığı Gruplar (tüm gruplar)

Kayıp Rıhtım

Kayıp Rıhtım

3 yıl önce üye olmuş.

Fantastik Edebiyat'ta Kaybolanlara... http://www.kayiprihtim.org/

Kitap Tavsiyesi ve Fikir Alışverişi

Kitap Tavsiyesi ve Fikir Alışverişi

3 yıl önce üye olmuş.

Bazen elimizde birçok kitap oluyor ve hangisini okuyacağımıza karar...

takasçılar

takasçılar

3 yıl, 8 ay önce üye olmuş.

takas edecek kitabı olanlar burada buluşuyor.

Vikitap Kayseri

Vikitap Kayseri

3 yıl, 8 ay önce üye olmuş.

Kayseri'de ki Vikitapçıların buluşma grubu.

Okuma Güncesi (tümü)

Ürperti (The Wolves of Mercy Falls, #1)
Okumuş
İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Pinokyo
Okumuş
İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Çocuk Neyi Neden Yapar?
Okuyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Asla Yapma
Okumak İstiyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Zindan Adası
Okumak İstiyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Direniş (Direniş Üçlemesi, #1)
Okumak İstiyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Dünyayı Değiştiren Beş Denklem
Okumak İstiyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz