Hexe

87 takip ettiği ve 64 takip edeni var. 59 değerlendirme yapmış.

Mesaj Panosu


Henüz bir mesaj gelmemiş.

Son Haberler

Hexe, bey_za tarafından yapılmış bir değerlendirmeyi beğendi.
Siyah Buz

10

Bazı kitaplar hakkında okumazsanız bir şey kaybetmezsiniz derler ya, bence bu kitap hakkında da tam tersini söyleyebiliriz. Bu kitabı okuyan herkes kendi payına düşen dersi alacaktır.

İnsanlara -özellikle çocuklara- karşı yaptığımız herhangi bir kötü davranış o kişinin iletebileceği çok daha başka ve büyük bir şeye dönüşebilir. Bu çıkarımı Solved gibi cinayet belgesellerini izlediğimde edinmiştim. Seri katil hiçbir neden olmadan bir sürü insanı öldürmüş gibi görünüyordu. Meğerse çocukken idolu haline getirdiği babası onu sürekli dövüyormuş.

Hepimiz çevremizden kendimize yönelik ya da herhangi bir şekilde bizi etkileyebilecek olumsuz davranışlar görüyoruz - bunu normal düzeyde olanlar için söylüyorum. İnsanın da bunu başkalarına iletmeyip; ama kendi içinde tutup da kendine de zarar verebilecek bir şeye dönüştürmediği zaman insan olduğunu düşünüyorum. Zaten çocukları severim.Bir de bu nedenlerden dolayı da çocukların eğitimi konusunda birazcık hassasım.

Şimdi bunları bu kadar niye yazdım diyeceksiniz :) Yazarın bu tür şeyleri okurlara doğru bir şekilde yansıttığını düşünüyorum. Katil bulunduğunda anlayacaksınızdır zaten.

Ayrıca pek çok hayatta kalmak için gerekli olan bilgi de edinebilirsiniz, doğru arkadaşlığın nasıl olması gerektiğini de bir kez daha öğrenebilirsiniz.

Karakter olarak Britt'in özelliklerine de bayıldım :)

Her neyse hepinize keyifli günler dilerim :)

Bazı kitaplar hakkında okumazsanız bir şey kaybetmezsiniz derler ya, bence bu kitap hakkında da tam tersini söyleyebiliriz. Bu kitabı okuyan herkes kendi payına düşen dersi alacaktır.

İnsanlara -özellikle çocuklara- karşı yaptığımız herhangi bir k... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 11 ay önce
Hexe, Berfin. tarafından yapılmış bir değerlendirmeyi beğendi.
Siyah Buz

10

Nereden başlasam karar veremiyorum. Merakla beklediğim bir kitaptı. Ve sonunda okuyabildiğim için çok mutluyum. Hush hush serisinden sonra yazardan beklentilerim yüksekti ve buradan Becca'ya teşekkür ediyorum beklentilerimin tam karşılığını verdiği için . Sayfaları çevirirken heyecandan yerimde duramadım. Bir gizem vermiş yazar gerçekten anlayamadım kitabın ortasına kadar saf saf karakterleri kendimce tanımaya çalıştım ama sonra sır açığa çıktığında epey şaşırdım. Aksiyonu bol ve akıcıydı. Sürekli bir kaçma kovalamaca vardı ve bir baktım kitap bitmiiş.
Britt bir kaç arkadaşıyla tatil yapmak istiyor ve dağın başını seçiyor! Neden bir kız dağın başında tatil yapmak ister ki neyse yanında kardeşim dediği bir kız var Korbie. Kitabı okudukça nasıl en yakın arkadaşı bu kız olabiliyor diye sinirden patladım. Kız gerçekten egoist'in teki. Tabi bunlar ailece böyleler abisi var Calvin Britt'in eski sevgilisi o da kızı aldatmış. Korbie bunu söylüyor kendisine hemde sinirden canını acıtmak için! Allah'tan kitapta çok yer vermemiş kıza. Korbie'nin sevgilisininde adı geçiyor kitapta ama sonra o nereye kayboldu bilmiyorum kitap bitti hala da bilmiyorum.
Bir de Mason var. Onun hakkında pek bilgi veremeyeceğim ama benzin istasyonunda Britt ile karşılaştıklarından beri kitapta ne zaman karşıma çıkacak diye bekledim. Zeki gerçekten zeki bir çocuk. Britt'in hareketlerinde ne düşündüğünü anlayabiliyor. Yani çok iyi bir görsel hafızaya sahip. Başlarda kötü çocuk gibi geliyor ama ben için de ki ışığı gördüm :)) Neredeyse her şeyi tahmin edebiliyor. Düşünceli. Britt'i çok önemsiyor sanki yıllardır tanıyormuş gibi. Güçlü ve Yakışıklı daha ne isterim

Mason " Blöf yaptığın zaman sol kaşın seğiriyor. Keyiflendiğin zaman ağzın muzip bir ifadeyle bükülüyor. Kızdığın zaman dudaklarını sıkıyorsun ve kaşlarının arasında üç minik çizgi oluşuyor."

Bir de Korbie ve Calvin'in babasına değinmek istiyorum. Adama kitapta bizzat yer vermemiş iyi ki de öyle yapmış. Britt'in anılarında öğreniyoruz adamın nasıl biri olduğunu. Nasıl da pislik insanlar varmış! Gerçekten şaşırıyorum. Adam Calvin'in köpeği çok ses çıkartıyor diye vuruyor Calvin'e de neler yapmamış ki. Sonra da böyle sorunlu çocuklar doluyor etrafa.. Bu kadar sorunlunun arasında Britt'in sağ çıkmasına sevindim :)

"Calvin arkamdan, "Bu akşam görüşürüz." diye seslendi.
Cevap olarak başparmağımı kaldırdım.
Orta parmağım abartı olurdu. " :D

Kitabın sonlarına doğru bende azıcıkta olsa musluklar açıldı yanlış anlamayın mutluluk gözyaşları bunlar.

Mason "Ben sana benden bir parça verdim. Sen de bana senden bir parça verdin. Yoksa asla buraya gelmezdin. Boş verirdin. Ben seni boş veremiyorum, Britt. Ve senin de beni boş vermeni istemiyorum."
Britt " Bunca yolu seni bulmaya geldim. O dört gün yeterli değildi. Seninle bu şekilde bir arada olmak istedim. ılık sakin bir gecede."

Kitap bittiğinde bende Britt'in dediği gibi "Karanlıktan sonra aydınlık gelir." dedim.

Nereden başlasam karar veremiyorum. Merakla beklediğim bir kitaptı. Ve sonunda okuyabildiğim için çok mutluyum. Hush hush serisinden sonra yazardan beklentilerim yüksekti ve buradan Becca'ya teşekkür ediyorum beklentilerimin tam karşılığını verdiği i... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 11 ay önce
Hexe, tarçınportakal adlı üyeyi takibe aldı.
11 ay önce
Hexe, CgdMrzgl adlı üyeyi takibe aldı.
1 yıl, 5 ay önce
Hexe okumak istiyor.
İncir Kuşları

Sinan Akyüz'den Yüreğinize Dokunacak Bir Kitap!

Boşnak Kızın Bir Solukta Okunan Gerçek Hikâyesi...

Çok satan romanlarıyla tanınan ve geniş okur kitlesine sahip yazar Sinan Akyüz yine ses getirecek son kitabıyla okurlarını selamlıyor. Alfa Yayınları'ndan çıkan İncir Kuşları'nda yazar, Bosnalı bir genç kız olan Suada'nın gerçek yaşamından yola çıkıyor. Okuru savaşın ve aşkın yakıcı gücüne tanıklığa davet ediyor.

Bosna tüm bilinmeyenleriyle ilk kez Sinan Akyüz kalemiyle yazıldı...

Sinan Akyüz dünyanın seyirci kaldığı bir soykırımı Suada'nın öyküsüyle yeniden gündeme getiriyor. Yakın tarihi edebiyatla buluşturan yazar, aşkın içinde "savaşı ve şiddeti", savaşın içinde de "aşkı ve inancı" ustalıkla harmanlıyor. Bu romanla Bosna Savaşı'nın bilinmeyen bambaşka bir yüzü gün ışığına çıkarken; kitap okuyucusuna sürpriz bir sonla veda ediyor.

Aynı ırktan geliyorlardı. Aynı dili konuşuyorlardı. Bir tek dinleri farklıydı. Biri Müslüman Boşnak genci, diğeri ise Hıristiyan Sırp'tı. İkisi de konservatuardaki aynı Boşnak kızına âşık olmuşlardı. Ve bir gün bu iki genç, güzeller güzeli Suada'ya aşklarını ilan ettiler. Ancak gençlerden biri aşkına karşılık bulmuş, diğeri ise "Kalbimde iki kişiye yer yok" cevabını almıştı.

Takvim yaprakları 6 Nisan 1992'yi gösterirken bir bomba düştü beyaz zambakların açtığı yüreklere... Suada patlak veren savaşın estirdiği rüzgârda âdeta savrulan bir yaprak gibiydi. Savruldu, savruldu, savruldu.. Sonra da kader onu bir zamanlar 'hayır' dediği genç adamın eline esir düşürdü. Genç adam, o gün ela gözlü çöl ahusuna bakmış "Kader bizi ne inanılmaz bir şekilde birleştirdi, görüyor musun Suada?" demişti.

Modern zamanlarda Avrupa'da yaşanmış bir soykırımda, kadere inananların romanıdır İncir Kuşları...

Sinan Akyüz'den Yüreğinize Dokunacak Bir Kitap!

Boşnak Kızın Bir Solukta Okunan Gerçek Hikâyesi...

Çok satan romanlarıyla tanınan ve geniş okur kitlesine sahip yazar Sinan Akyüz yine ses getirecek son kitabıyla okurlarını selamlıyor. Alfa ... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 1 yıl, 5 ay önce
Hexe okumak istiyor.
Yüksek Gerilim (Myron Bolitar, #10)

En iyi polisiye roman yazarlarından biri olduğunu bir kez daha kanıtlayan Harlan Coben, Yüksek Gerilim'de okuru can alıcı bir soruyla yüzleştiriyor:

Acı bir gerçek, en zararsız yalandan daha mı iyidir?

Eski tenis yıldızı olan Suzze, Myron'ın ofisine geldiğinde sekiz aylık hamiledir. Facebook sayfasında bebeğinin başkasından olduğuna dair yapılan yorum üzerine rock yıldızı olan eşi Lex ortadan kaybolunca, Suzze onu bulması için Myron'dan yardım ister.

Myron, Lex'i bulduğu gece kulübünde uzun zamandır görmediği biriyle karşılaşır. Bu kişi, yıllar önce kardeşini kendisinden ve ailesinden uzaklaştıran Kitty'den başkası değildir. Kadının peşinden gidip kardeşine ulaşmaya çalışırken, Suzze'nin ani ölümüyle kendini beklenmedik olaylar zincirinin içinde bulur. Şimdi Myron'ın pek çok yalan ve sarsıcı bir gerçekle yüzleşmesinin tam vaktidir.

"O bir üstat, polisiye yazarların en iyisi."
-Luanne Rice-

"Tırnak yedirten bir kurgu, muhteşem karakterler… Harlan Coben'den kalp atışınızı hızlandıracak
bir roman daha."
-Associated Press-

"Polisiye romanında olması gereken her şey bu kitapta mevcut. Şapka çıkartan
bir hikâye."
-The Providence Journal-

En iyi polisiye roman yazarlarından biri olduğunu bir kez daha kanıtlayan Harlan Coben, Yüksek Gerilim'de okuru can alıcı bir soruyla yüzleştiriyor:

Acı bir gerçek, en zararsız yalandan daha mı iyidir?

Eski tenis yıldızı olan Suzze, Myron&... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 1 yıl, 5 ay önce
Daha Fazla Göster

Hexe şu an ne okuyor?

tüm güncellemelerine git

Örtülü Günahlar (Sean King and Michelle Maxwell, #4 )

%20
Sayfa 122.

Kütüphanesinden Seçmeler

Adı: Aylin
Alaycı Kuş (Açlık Oyunları, #3)
Kanatlar (Kanatlar, 1)
Arı Kovanına Çomak Sokan Kız (Millenium, #3)
Anima Mundi (Dünyanın Ruhu)
Baştan Çıkaran Ölüm (Eve Dallas, #13)
Göçebe
Füreya
Söylenmemiş Şarkılar
Gündüzsefası
Babalar ve Oğullar
Kurtlar İmparatorluğu
Momo
Grey
Yeraltından Notlar
İntibah
Afrikalı Leo
Safiye Sultan (Sözüm Ki Tek Sana Geçmez Celladımsın Ey Zaman, #3)
Piraye
Meyyale
Av
Veronika Ölmek İstiyor
Grinin Elli Tonu (Fifty Shades, #1)
Veda
Son Kamelya
Asla Arkana Bakma
Nijura:Elf Tacının Varisi
Deniz Feneri Yolu  (Cedar Cove Serisi 1)
Sevgi Uğruna Yaptıklarımız
Çalıkuşu
Geçmişle Dans
Ada
Nurbanu
Aşk
Şeker Portakalı (Zeze, #1)

Favori Yazarları (12 yazar)

ayşe kulin
paulo coelho
pc cast kristin cast
tüm favori yazarları

Çözdüğü Testler (4 tane)

tüm quiz cevapları

Liste Oyları (0 liste)

Hexe, liste oylamamış.

Takip Ettikleri (87 kişi)

tüm takip ettikleri

Takip Edenler (64 kişi)

tüm takip edenler

Katıldığı Gruplar (tüm gruplar)

Nazım HİKMET

Nazım HİKMET

5 yıl, 4 ay önce üye olmuş.

Çik-Lit Kitaplar

Çik-Lit Kitaplar

4 yıl, 6 ay önce üye olmuş.

Chcik-lit kitaplar hakkında her türlü paylaşım...

Kayıp Rıhtım

Kayıp Rıhtım

5 yıl, 3 ay önce üye olmuş.

Fantastik Edebiyat'ta Kaybolanlara... http://www.kayiprihtim.org/

Okuma Kulübü

Okuma Kulübü

5 yıl, 4 ay önce üye olmuş.

Her ay grup üyeleri olarak bir kitap seçiyoruz, topluca kitap...

Fantastik Kurgu Severler

Fantastik Kurgu Severler

5 yıl, 3 ay önce üye olmuş.

tüm fantastik kitapseverleri grubumuza bekleriz!

Kitaplardan En Sevdiğimiz Alıntılar

Kitaplardan En Sevdiğimiz Alıntılar

5 yıl, 4 ay önce üye olmuş.

Bazen öyle bir cümleye rastlarız ki kitapta, o tek cümleden koca bir...

Okuma Güncesi (tümü)

Nutuk (Söylev)
Okumuş
İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz
Okumuş
İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Örtülü Günahlar (Sean King and Michelle Maxwell, #4 )
Okuyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Çalınmış Hafızalra
Okumak İstiyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Hayalimdeki Aşk
Okumak İstiyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
En Karanlık Gece (Karanlığın Efendileri Serisi, #1)
Okumak İstiyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Bin Muhteşem Güneş
Okumak İstiyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz