Zamanya (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

Her şey Zaman! Her yer Zaman! Her zaman Zaman

Dünyaya pazarlanmak üzere dakika, hafta, saat, takvim, müzik, para gibi birbirinden önemli ürünler geliştiren Zaman isimli şirket, pazar payını artırabilmek, daha fazla büyüyebilmek için geceye odaklanır ve Büyük Gece Projesini hayata geçirmeye karar verir.

Kerim, iş görüşmesine gittiği şirketin Zaman olduğunu bilmeden çıkar evden. Bir gün içinde dört kıtada, on iki ayrı şehirde pek çok kişiyle görüşür. Zamanya'nın kapısına ulaşıncaya kadar bir yandan zaman diyarının bütün sırlarını keşfedecek, bir yandan da bugüne kadar zaman kavramını çok az sorguladığını fark edecektir.

Selim ise zaman kafesinde yaşayan sıradan bir insandır. Yedi vapurunu yakalamaya çalışır her sabah. Saat sekizde başlar çalışmaya, akşam beş olunca çıkar şirketten. Acıktığı için değil, saat on iki olduğu için yemek yer. Maaşı ayın birinde bankaya yatar. Hep zamanla yarışır - kesintisiz bir koşuşturma içindedir. Fakat nereye doğru koştuğunu, nereye varmak istediğini bilmemektedir.

Zaman, hayat, gece, dünya, uyku, keyif, kariyer, ölümsüzlük ve pazarlama üzerine muhteşem bir kurgu, sürükleyici bir macera.

Farklı bir roman okumak isteyenler için...

Kitaptan...

(8. Bölüm, 23. sayfadan):
''Biz çalışanlarımıza para yerine zaman veriyoruz.'' dedi adam. ''Bir nevi büyük şirketlerin çalışanlarına kendi hisse senetlerini vermesi gibi düşünebilirsin...'' Detaylarını daha sonra öğrenecektim ama özetlemekte fayda vardı. Yaşlanmam durdurulacak, çalıştığım her sene için ömrüme bir sene eklenecekti. ''Bizle birlikte olduğun süre boyunca senin için zamanın duracağını söyleyebiliriz.''

Zamanı durdurmak... Zamanı ve hayatı sevmek diyerek başladığım bu yolculukta, istediğim bu mu? Durdurunca zamanı esas hedefim olan mutlu olmaya yaklaşabilecek miyim bir adım daha?

(15. Bölüm, 44. sayfadan):
Şımarık bir çocuk misali söylendi: ''Ama hep böyle yapıyorsun, bu tariflerden anlamıyoruz biz. Bak yine yazmışsın hamur kabarınca falan diye, şöyle kaba döktükten beş dakika sonra gibi söyle de şuraya not alayım.''
''Aşa ve aşka zamanı karıştırmayacaksın evlat!'' dedi çaycı kadın. ''Acıkınca yiyeceksin oğlum, canın çekince de sevişeceksin. Tarife saat girerse lezzet, aşka saat girerse şehvet çıkar gider...''

Her şey Zaman! Her yer Zaman! Her zaman Zaman

Dünyaya pazarlanmak üzere dakika, hafta, saat, takvim, müzik, para gibi birbirinden önemli ürünler geliştiren Zaman isimli şirket, pazar payını artırabilmek, daha fazla büyüyebilmek için geceye odaklanır ve Büyük Gece Projesini hayata geçirmeye karar verir.

Kerim, iş görüşmesine gittiği şirketin Zaman olduğunu bilmeden çıkar evden. Bir gün içinde dört kıtada, on iki ayrı şehirde pek çok kişiyle görüşür. Zamanya'nın kapısına ulaşıncaya k... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

Karton Cilt , 320 sayfa

2006 tarihinde , YFK Yayınları tarafından yayınlandı


ISBN
9789944392006
Dil
Türkiye Türkçesi
Web Sayfası

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

6.0 puan (2 kişi)
8 okumuş, 4 okumak istiyor, 0 okuyor

7.4 puan (9 kişi)
27 okumuş, 5 okumak istiyor, 1 okuyor

6.7 puan (3 kişi)
12 okumuş, 3 okumak istiyor, 0 okuyor

8.3 puan (3 kişi)
4 okumuş, 6 okumak istiyor, 0 okuyor

7.3 puan (6 kişi)
10 okumuş, 2 okumak istiyor, 0 okuyor

2 okumuş, 3 okumak istiyor, 0 okuyor

6.9 puan (9 kişi)
16 okumuş, 13 okumak istiyor, 1 okuyor

AVM
5.9 puan (8 kişi)
13 okumuş, 10 okumak istiyor, 0 okuyor

6.7 puan (6 kişi)
14 okumuş, 15 okumak istiyor, 2 okuyor

7.8 puan (9 kişi)
15 okumuş, 7 okumak istiyor, 0 okuyor

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

Burda insan yok
rachelfine Hypatia NeoNoir ffeyz BlackMysterious vilarant sinerji frglyldz Neva lidil betülbir numunedir mshep sedaflora35 senay celik cakmakoglu Tuvubey orada olmayan adam mit1980 Murat Özkan blgy
20 kişi
elroy Volverin34 yldz85 ysnd zehra beyzaaa helyum
7 kişi
Burda insan yok

Değerlendirmeler

değerlendirme
5 kişiden, 5 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Çok değişik bir kitap. Bir tarafta Zaman pazarlayan Zamanya isimli şirketle iş görüşmesi yapan Kerim, diğer yandaysa kendini hayatın monotonluğuna kaptırmış Selim.

Kerim bir gün içinde dört ayrı kıtada, 12 şehirde dolaşmaya ve mülakatlara girmeye başlar. Hem de göz açıp kapayıncaya kadar gitmektedir bu yerlere. Gezdikçe hem iş görüşmesi devam etmekte hem de zaman hakkındaki gerçekleri öğrenmekte.

Selim ise oldukça sıradan biridir. Her sabah aynı saatte kalkar, aynı vapura biner, aynı saatte işe başlayıp aynı saatte işte çıkar. Saat on ikiyi gösterdiği için yer yemeğini.

İki farklı kulvardan zamanı ve zamanımızı ne için harcadığımızı sorgulayan, fantastik bir macera Zamanya. Kesinlikle okumaya değer.

6 yıl, 8 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Zaman kavramına çok değişik bakan zamanların zamanlara, maceraların maceralara girdiği çok güzel bir kitaptı...

6 yıl önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
3 puan

Konu iyi ancak anlatım çok zorlama olmuş, özellikle iki ana karakterin hikayelerinin nedensiz bir şekilde paralel gitmesi...

6 yıl, 2 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski