Yörünge (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

Parlak bir araştırmacı olan Dr.Emma Watson, yaşamı boyunca düşlediği bir göreve seçilmiştir. Ağırlıksız ortamın farklı canlı türleri incelemek için Uluslararası Uzay İstasyonu`na gönderilir. Fakat organizmaların, yer çekimi engelinin ortadan kalkmasıyla kontrolden çıkabileceği kimsenin aklına gelmemiştir. Deney, çok geçmeden ölümcül bir savaşa dönüşür ve zaman hızla tükenirken, mürettebat bu benzersiz düşmana karşı koymanın yollarını sonsuzluğuna uzanan baş döndürücü bir yolculuk başlamıştır. Yörünge`de, inanılmaz tehlikelere göğüs gererek insanlığın en büyük düşlerinden birini gerçekleştirmiş astronotların şaşırtıcı deneyimlerine tanık olacaksınız.

"Tess Gerritsen`ın romanları mutlaka okunması gereken kitaplar arasında kütüphanemdeki yerini almıştır; nasıl ki Anna Rice vampir romanlarında tartışılmaz bir üstünlüğe sahipse, Gerritsen da tıbbi gerilimin ustasıdır. Palmer`dan, Cook`tan... evet, Chrichton`dan bile daha iyi. Eğer Gerritsen`ı hiç okumadıysanız, ilk romanını aldığınız günkü elektrik tüketiminizi hesaplayın... çünkü bütün gece uyumayacaksınız."
- Stephen King-

"Bir uzay istasyonundaki salgının anlatıldığı, güçlü kurgusuyla dikkat çeken bir gerilim romanı... Michael Crichton ve Robin Cook aşağıdan el sallarken, mükemmel araştırmacılığı Gerritsen`ı zirveye çıkarıyor."
- Kirkus Reviews-

"Gerritsen, uzmanlık alanı olan tıbbi gerilimle uzay yolculuğu dünyasını, heyecan dolu başka bir öyküyle; bir genetik felaketiyle harmanlıyor. Bu tüyler ürperten gerilim romanının büyük bölümü, altı astronottan oluşan bir ekibin ansızın kendilerini biyolojik bir tehlikeyle karşı karşıya buldukları Uluslararası Uzay İstasyonu`nda geçiyor..."
- Publishers Weekly-
(Arka Kapak)

Parlak bir araştırmacı olan Dr.Emma Watson, yaşamı boyunca düşlediği bir göreve seçilmiştir. Ağırlıksız ortamın farklı canlı türleri incelemek için Uluslararası Uzay İstasyonu`na gönderilir. Fakat organizmaların, yer çekimi engelinin ortadan kalkmasıyla kontrolden çıkabileceği kimsenin aklına gelmemiştir. Deney, çok geçmeden ölümcül bir savaşa dönüşür ve zaman hızla tükenirken, mürettebat bu benzersiz düşmana karşı koymanın yollarını sonsuzluğuna uzanan baş döndürücü bir yolculuk başlamıştır. Y... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

Karton Cilt , 511 sayfa

Eylül 2015 tarihinde , Martı tarafından yayınlandı


ISBN
9786053487920

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

8.4 puan (92 kişi)
204 okumuş, 100 okumak istiyor, 1 okuyor

8.2 puan (126 kişi)
284 okumuş, 110 okumak istiyor, 0 okuyor

8.4 puan (37 kişi)
92 okumuş, 98 okumak istiyor, 1 okuyor

7.6 puan (132 kişi)
266 okumuş, 67 okumak istiyor, 1 okuyor

7.6 puan (100 kişi)
196 okumuş, 63 okumak istiyor, 2 okuyor

7.6 puan (68 kişi)
122 okumuş, 53 okumak istiyor, 2 okuyor

7.8 puan (67 kişi)
115 okumuş, 62 okumak istiyor, 0 okuyor

8.9 puan (59 kişi)
132 okumuş, 73 okumak istiyor, 2 okuyor

7.2 puan (42 kişi)
90 okumuş, 37 okumak istiyor, 2 okuyor

8.4 puan (79 kişi)
157 okumuş, 44 okumak istiyor, 1 okuyor

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

Derya Gülşan ebranaa Cielo
3 kişi
Berinoyib CesurMsc Citos yesiltu CEM KURT ilknuryalvac SteinBeckenbauer Semyıl okursever-nejla yucelnurr cinardan intellecta nihalle verity designer73 Ülkü Ciner sebnemgulen frambuazye KitapçıAndromeda Zeynep07 Dilek Öz anhesenamon burcub cizikplak hamidetekin cuburcu özge*a Medes saturn ilyada19 FilizK Sergio Lucas Barbosa Okyanus Ekin sinbah thyructus Selin Esen Kralkatili giwen Banumeltem
92 kişi
krater glnlcr TheTurk Canan Carpe_Diem Nilgün kitapayraci Ergem Salih YÜKSEL sedanurgok emrex Deniiz dolunay yeşimmm doktor_19 zehra Shahrukh Khan Sel_Res KuroiNamida Meryem Yıldırım93 beyzaaa byzabrt kavurma Uyurgezer Pollyanna Gezgin Melissa Cassandra Jackson tuzlujelibon mrvszr mühendisz mavikaranlık Reyhanirem vecse8 nevermindnirvana Trueblue mvsyrsln asli_yildiz50 Mine Nur Cetin xtina kahlan amnell
97 kişi
Burda insan yok

Değerlendirmeler

değerlendirme
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

gece uyku tutmayıp kitap sayfalarında kayboldugum bir gecenin sabahına, arkadaşlarıma dün seyrettiğim güzel filmi anlatmalıyım diye uyandım. filmin ismini hatırlamaya çalışırken aslında film seyretmediğimi, yörüngeyi okuduğumu hatırladım :)

1 yıl, 6 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

merakla okudum yine

2 yıl, 8 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Bazen hastalık uzayda gelir... Ve aşk da peşinden gelir... Peki ölümlerle mücadele, insan aşk için ne yapar? Yine oldukça akıcı ve okuduğuma pişman olmadığım bir Gerritsen romanı...

2 yıl, 8 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Gerilimin kraliçesi çıtayı yükseltmiş de yükseltmiş
Tess in hangi kitabı çıkarsa çıksın hiç konusuna bakamadan alırım. Bu kitabını da o şekilde aldım tıbbı terimlerine alışığız kadının özü artık ama olaya uzay, uzay araçları, Nasa vs girince gözüm korkmadı değil .. Ama daha ilk bölümün sonunda kendimi o deniz aracındaymışım gibi hissettim.. Uzaydaki o amansız mücadeleyi okumadım yaşadım.. Kitap abartısız muhteşem bir kurguya ve araştırmaya sahip okuduğum en en en iyi Tess kitabıydı. Gerilimin kraliçesi bu unvanı boşuna almamış bu kadın hep yazsın biz hep okuyalım ..

2 yıl, 2 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Büyük bir heyecan ve merakla okudum favori kitaplarımdan oldu

2 yıl, 2 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
9 puan

Klasik Tess G. kitaplarının dışında bir seri olmuş ortada kanlı katiller vs yok ama farklı bir açıdan da olsa güzel bir kitap.Sürükleyici kısa sürede okunuyor Tess Gerritsen ile ilk defa tanışacaklar için yazarın tarzını anlatan iyi bir ornek olmayacaktır diye düşünüyorum. Yazarı ilk defa okuyacak olanlara Rizzoli&Isles serisinden kitapları tavsiye ederim.

2 yıl, 2 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Tess Gerritsen bu sefer bambaşka konuyu, uzayı, astronotları işliyor. Ne olduğu belirlenemeyen bir organizma uzay istasyonuna sızarsa, NASA ve/veya Beyaz Saray ne yapardı? Ya sevdiğiniz insan uzayda tek başına kalsaydı siz ne yapardınız? Ben konuyu ilginç kurguyu başarılı buldum. Basımının durdurulmasını anlayamadım, yazarın bir çok kitabına göre daha başarılı.

2 yıl önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Yörünge'yi soluksuz okudum! Muhteşem bir kitaptı. Bilim Kurgu yazarlarının kitaba sırf bilim kurgu eklemesi sıkıcı olabiliyor. Gerritsen, işin içine geriliminden tutun da romantizmine kadar koymuş. Çok etkiledim. Marslı gibi filmi de çıkar umarım.
Sonlarına doğru çıkan uzaylı ayrıntıları beklenmedik ve sıra dışıydı. Buna bayıldım!

1 yıl önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

En favori yazarlarımdan olan Tess Gerrıtsen 'in kendi tarzı dışında( ya da ilk defa okuduğum tarzda demek daha doğru olur ) bir kitaptı. Yazarın uzman doktor olması ve tıbbi gerilim romanlarının kraliçesi ünvanına sahip olmayı sonuna kadar hak ediyor. Ancak bu kitabı tamamen bilim kurgu içerikli bir roman. Yani katiller, cinayetler olmayan dünyayı biyolojik terör olaylarından kurtarmak için ölümü göze alan astronot araştırmacı bilim adamlarının kahramanı olduğu ve sonuna doğru heyecanı tavan yaparak okunan güzel bir kitap. Kitabın ilk yarısına kadar biraz sıkıldım, uzay ve bilimsel terimler yanında çok fazla karakter isimleri geçiyor ki takip etmekte zorlanıyor okuyucu. Yine de yazarın Rizzoli serisi kadar beğenmedim. Rizzoli serisi son derece okunası ve favori kitaplarım arasında yer alıyor.

1 yıl, 2 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Bildiğimiz #tıbbigerilim #polisiye Tess kitaplarından değil. Sizi denizin derinliklerinden alıp uzayın sonsuzluğuna hapseden bir kurtuluş hikayesi.....Kitabın içinde kaybolup gidiyorsunuz. Bazen tırnaklarınızı kemiriyor bazen haydi artık diye kitabın kahramanlarına sesleniyorsunuz.
Bittikten sonra ise tüm bunlar olabilir diye komplo teorileri kafanızda dans ediyor....
Akıcı,heyecanlı ve çok güzel bir maceraydı.....

10 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski