Yaşam Bilgeliği Üzerine Aforizmalar (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

Arthur Schopenhauer (1788-1860): Felsefe tarihinin, Batı kadar Doğuya da en açık, hayatın temel soru(n)ları hakkında en iyi ve en gerçekçi biçimde yazan filozoflarından biridir. Felsefe sistemini ortaya koyan ve başyapıtı sayılan İstenç ve Tasarım Olarak Dünyayı (1818) yayımlandığında henüz otuz yaşında olan filozofun bu yapıtı koyu bir sessizlikle karşılanmış; değeriyse, 1851de, altmış üç yaşındayken yayımladığı denemeler ve aforizmalar toplamı Parerga ve Paralipomena (Yan Ürünler ve Toplamı) Parerga ve Paralipomena (Yan Ürünler ve Geri Kalanlar) ile anlaşılmaya başlanmıştır. Bu kitapsa, bu kapsamlı toplamın aforizmalar bölümünü oluşturmaktadır.

Arthur Schopenhauer (1788-1860): Felsefe tarihinin, Batı kadar Doğuya da en açık, hayatın temel soru(n)ları hakkında en iyi ve en gerçekçi biçimde yazan filozoflarından biridir. Felsefe sistemini ortaya koyan ve başyapıtı sayılan İstenç ve Tasarım Olarak Dünyayı (1818) yayımlandığında henüz otuz yaşında olan filozofun bu yapıtı koyu bir sessizlikle karşılanmış; değeriyse, 1851de, altmış üç yaşındayken yayımladığı denemeler ve aforizmalar toplamı Parerga ve Paralipomena (Yan Ürünler ve Toplamı) P... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

Karton Cilt , 222 sayfa

2011 tarihinde , İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlandı


ISBN
9789754587005
Dil
Türkiye Türkçesi

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

7.6 puan (25 kişi)
86 okumuş, 98 okumak istiyor, 0 okuyor

8.2 puan (31 kişi)
61 okumuş, 28 okumak istiyor, 1 okuyor

7.2 puan (86 kişi)
245 okumuş, 101 okumak istiyor, 3 okuyor

8.5 puan (44 kişi)
90 okumuş, 107 okumak istiyor, 10 okuyor

7.6 puan (31 kişi)
95 okumuş, 33 okumak istiyor, 1 okuyor

6.5 puan (43 kişi)
101 okumuş, 47 okumak istiyor, 3 okuyor

7.3 puan (49 kişi)
123 okumuş, 41 okumak istiyor, 0 okuyor

8.0 puan (24 kişi)
59 okumuş, 48 okumak istiyor, 1 okuyor

8.6 puan (34 kişi)
66 okumuş, 45 okumak istiyor, 3 okuyor

7.4 puan (52 kişi)
144 okumuş, 64 okumak istiyor, 3 okuyor

Kitabın Geçtiği Listeler

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

avferitcancelik közel sessizbeyfendi kuslarinuctuguyer sinequanon
5 kişi
iremseskir34 feredan efendi zibidi Meczup aganta Murat Enmor sturkyilmaz ilkedevrim mehmet aktaş kifircik zlm mujik CemÖztürk gzmhncr Robert Jordan Hypatia naletolası senakuzu rico leuhrall Sons of Anarchy oM3y gozde AhuDudusu HamiyetDikmen K.Ozan SaliOzkan Alper Balcıoğlu Simurg morfinsizhobbit bulutsu retrospektif julien mguney pnar tormund Anıl Senakuzucu damlasakizlikahve
88 kişi
okurmerv Kekligün mahsunonur Godot Trillian gltnkrtl elifff kacinciyeni queenish yün kafa prog_obs0 Canın cehenneme K.Ozan tuanaozturk wertten cyildiz76 ayçıl bulutsu iremserim freebird55 duyce fawkessa sonkitapbükücü soundmotorrad Kareler Ve Sayfalar (Umut Babilon) Serter Safa murat.unal ergunbey Eleanor Rigby dfarukyazici16 Nietzsche dozuarap melankolimelankoli pi naifreca Memo Şamil acınseninefendindir mustafasen
71 kişi
Burda insan yok

Değerlendirmeler

değerlendirme
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Çok fazla felsefi kitap okumam okumak isterim ama çoğu ağır gelir. Fakat bu kitap çevirmenin sadeleştirme etkisinden midir yoksa Schopenhaur'un doğal yalın anlatımından mıdır bilinmez, gayet anlaşılır ve hakikaten de yaşam bilgeliği üzerine bizim bakamadığımız bakış açıları sunuyor. Şövalyelik şerefi ve düello olayı dışında kitaptan alınacak pek çok şey var.

5 yıl, 2 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Hayat üzerine ciddi anlamda aslında bilip de söyleyemediğiniz veya dilinizin ucunda olan her şeyi bulacaksınız.

4 yıl, 6 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
3 puan

Bazı bölümlerinde zenciler hakkında ırkçı söylemlerini okuyunca çok şaşırmıştım. Sayfalar ilerledikçe kadınları aşağılayan, cinsiyetçi iddiaları da tuzu biberi oldu.. Ama en güzeli mahkumlara şiddet uygulanmasını salık veren kısımlar.

Son derece mutsuz, hastalık derecesinde kıskanç ve yalnızlıktan beyni bulanmış bir adamcağız bu. Yazık!


4 yıl, 6 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Altı çizilesi , bir kenara alınıp da tekrar tekrar bakılası o kadar çok düşünce var ki.

"Bu benim olsaydı nasıl olurdu ? " sorusu yerine "Bu benim olmasaydı ne olurdu?" sorusunu sorsak nasıl bir insan olurduk ?

Mutluluk ve mutsuzluk kavramları ile yaşlılık ve ergenlik dönemlerine dair o kadar anlamlı , düşündürücü cümleleri var ki ; her biri üzerinde saatler boyunca düşünüp tartışılabilinir. Beni çok etkiledi , umarım aynı etkiyi diğer okuyan arkadaşlar üzerinde de sağlayabilir.

4 yıl, 3 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Çok güzel önerilerde bulunan bir kitap.soyledikleriyle hayata dair düşüncelerim paralel olduğundan uzun zamandır okumadigim için pişman oldum.yalniz kitabı iş bankası yayınlarında elime alıp incelediğimde sanki"en faydalı para çaldırmis olduğumuz paradır bu yüzden bir daha o parayı Çaldıracak aynı hataya düşmeyiz" diye bir aforizma okuduğumu hatırlıyordum ama Kabalcı yayın evinden okuduğumda kitabı böyle bir cümleye rastlamadım.acaba bu söylemiş olduğum cümle bu yayın evinde mı yok,yoksa ben bir başka kitapla mı karıştırdım emin olamadım.

5 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Müthiş, müthiş, müthiş... Bu kitabı peyderpey, sindire sindire okuyun. Ufkunuzu açacağı kesin.

5 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski