Yaşadığımı İtiraf Ediyorum (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

Yaşadığımı İtiraf Ediyorum, serüvenlerle dolu bir yaşam kitabıdır. Kimi zaman ısırıcı, kimi zaman şiir dolu. Bir haber verme, bir hesaplaşma, lirik bir atılım, dostlara sesleniş, geçmişe ve yarınlara bir and içmedir onun anıları. Bu anılarda şairin yaşamının bütün duraklarını, şiirlerini yaratış sürecini, başta Lorca, Alberti, Hernández, Eluard, Aragon, Nazım Hikmet olmak üzere şair dostlarıyla ilişkilerini, Şilinin cunta tarafından öldürülen lideri Alendeyi buluruz.Benim anılarım hayaletlerle dolu bir galeridir der Neruda: Belki ben kendi hayatımı değil de başkalarının hayatını yaşadım... Benim hayatım, bütün hayatlardan oluşmuş bir hayattır; bir şair hayatıdır.

Yaşadığımı İtiraf Ediyorum, serüvenlerle dolu bir yaşam kitabıdır. Kimi zaman ısırıcı, kimi zaman şiir dolu. Bir haber verme, bir hesaplaşma, lirik bir atılım, dostlara sesleniş, geçmişe ve yarınlara bir and içmedir onun anıları. Bu anılarda şairin yaşamının bütün duraklarını, şiirlerini yaratış sürecini, başta Lorca, Alberti, Hernández, Eluard, Aragon, Nazım Hikmet olmak üzere şair dostlarıyla ilişkilerini, Şilinin cunta tarafından öldürülen lideri Alendeyi buluruz.Benim anılarım hayaletlerle d... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)


ISBN
9758745239

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

8.3 puan (3 kişi)
8 okumuş, 4 okumak istiyor, 0 okuyor

7.2 puan (4 kişi)
7 okumuş, 4 okumak istiyor, 0 okuyor

9.3 puan (3 kişi)
11 okumuş, 14 okumak istiyor, 0 okuyor

8.6 puan (5 kişi)
13 okumuş, 11 okumak istiyor, 0 okuyor

7.0 puan (1 kişi)
2 okumuş, 3 okumak istiyor, 0 okuyor

6 okumuş, 6 okumak istiyor, 0 okuyor

8.0 puan (3 kişi)
8 okumuş, 6 okumak istiyor, 0 okuyor

8.0 puan (1 kişi)
10 okumuş, 7 okumak istiyor, 0 okuyor

8.3 puan (3 kişi)
8 okumuş, 10 okumak istiyor, 0 okuyor

2 okumuş, 1 okumak istiyor, 0 okuyor

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

Burda insan yok
Burda insan yok
tahir Hypatia Uyurgezer Pollyanna Senfoni
4 kişi
Burda insan yok

Değerlendirmeler

değerlendirme
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Tekrar okuyorum. Üstad Neruda kendi otobiyografisi olarak bu kitabı kaleme almış olsa ve pek çok enteresan hayat tecrübesini okurla paylaşsa da beni en çok zengin insan manzaralarına kendisinin şiirsel ve içten kaleminden şahitlik etmek etkiliyor. Bir kez daha bu ruhi doping ve pansumana ihtiyaç duyarak kitabı okumaya koyuldum. Aslında çok şey yazmak, alıntılar yapmak mümkün. Belki sonra ilavelerde de bulunabilirim.

*Alan Yayıncılığın eski bir baskısından okudum kitabı, dizgisinde ciddi problemler okuma tadını hayli bazdu ama yine de buna değerdi. Sahaflardan ikinci el almayı seviyorsanız bu basımını almamanızda fayda var.

*Bu kitabın akabinde yine tekrar okumayı planladığım Oktavio Paz'ın Yalnızlık Dolambacını okumak da hayli güzel olabilir arzu edenler için.

4 yıl, 5 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski