Yaban Koyununun İzinde (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

Japonya hakkında tüm bildiklerinizi unutun... Haruki Murakaminin yarattığı, insanların tek bir kimono görmeden, meslekleri için ter döktükleri, aşırı içtikleri ve dağılmış evliliklerin girdabında sürüklendikleri dünyaya girin.Bu değişik, unutulmaz öykünün yirmili yaşlardaki kahramanı, çok ünlü bir detektifin küçük erkek kardeşi ya da en azından Japon kuzeni olabilir pekâlâ. Kadınlarla ilişkileri ve kadın kulağına duyduğu aşırı ilgi yüzünden başının derde girmesi yetmiyor, bir de sırtında krem rengi bir yıldızı olan esrarengiz koyunun peşine düşmek zorunda kalıyor. Tokyonun kent kargaşasından bir sağ kanat politikacısının geniş malikânesine, oradan da uzak Hokkaido Adasının buz gibi ıssızlığına sürükleyen bu kitap, Japonyanın önde gelen romancısından unutulmaz, büyüleyici, heyecan dolu ve gizemli bir öykü.Rüyaların, sanrıların ve inanılmaz bir hayal gücünün, eldeki somut ipuçlarından çok daha önce geldiği, postmodern bir detektif öyküsü. Publisher Weekly

Japonya hakkında tüm bildiklerinizi unutun... Haruki Murakaminin yarattığı, insanların tek bir kimono görmeden, meslekleri için ter döktükleri, aşırı içtikleri ve dağılmış evliliklerin girdabında sürüklendikleri dünyaya girin.Bu değişik, unutulmaz öykünün yirmili yaşlardaki kahramanı, çok ünlü bir detektifin küçük erkek kardeşi ya da en azından Japon kuzeni olabilir pekâlâ. Kadınlarla ilişkileri ve kadın kulağına duyduğu aşırı ilgi yüzünden başının derde girmesi yetmiyor, bir de sırtında krem re... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

Ciltsiz , 353 sayfa

Nisan 2012 tarihinde , DOĞAN KİTAP tarafından yayınlandı


ISBN
9789759919559
Dil
Türkiye Türkçesi

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

8.3 puan (72 kişi)
151 okumuş, 188 okumak istiyor, 12 okuyor

7.7 puan (166 kişi)
365 okumuş, 187 okumak istiyor, 8 okuyor

7.5 puan (144 kişi)
295 okumuş, 98 okumak istiyor, 5 okuyor

7.7 puan (111 kişi)
193 okumuş, 136 okumak istiyor, 7 okuyor

8.1 puan (240 kişi)
439 okumuş, 404 okumak istiyor, 18 okuyor

7.7 puan (107 kişi)
190 okumuş, 136 okumak istiyor, 2 okuyor

7.9 puan (71 kişi)
150 okumuş, 154 okumak istiyor, 8 okuyor

8.0 puan (206 kişi)
311 okumuş, 495 okumak istiyor, 35 okuyor

7.0 puan (44 kişi)
100 okumuş, 64 okumak istiyor, 2 okuyor

7.8 puan (65 kişi)
114 okumuş, 44 okumak istiyor, 2 okuyor

Kitabın Geçtiği Listeler

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

eldalote berillyazici kbye Ebru ALP yume
5 kişi
mustafa deger hickimse oznurgormus secocycle sebastian arden mcitamrun3xi thebookmotel OzLEm Gizem Kara dilaysertt İlker Özten HVenenosa Gökhan Güler entropia cerasus_avium NeoNoir kacakcapulsuz emili Metafor Temurah üyesiz BlackMysterious Hypatia Sanat-Güneşi Dilan Nar dibap biyo sakizcevizdeniz.blogspot.com skyozlem wishiwasabook chiviyazisi fischermaux ebru sivri eylül90 gashole direnmaral güzzi Zamett
116 kişi
slvalacahan ehlimana jazzdevil metalbebek Deniiz dozuarap Black Bird asabibakire chiviyazisi KARAMELA merilist firatergul Sel_Res NosferatuAysegul ysmn978 herseysinirsel korhang Shehla burcutirt misterred Astrea denizeli morumsubalon Jasdebitto Tyrion MorPanda burcuva beyzaaa erkansarikelle Halenin Haresi eldanar NyksS wanpaku Serpil Aybirdi esrap isiltuzun Hüma Kandemir idylles kompos
55 kişi
chiviyazisi
1 kişi

Değerlendirmeler

değerlendirme
3 kişiden, 2 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
4 puan

Sanki masal kitabı gibiydi, roman denmesi garip geldi. Beklediğim gibi bir kitap değildi. Okunmasa da olur...

6 yıl önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
4 puan

Şimdiye dek okuduğum en sıkıcı Murakami kitabıydı. En başlardaki sürükleyici tempoyu kitabın sonlarında bulamadım, "artık bitsin" diyerek hızlı hızlı okudum.

Okuduğum bir eleştiride, Murakami'nin kitabında çeşitli simgelerden yararlandığından bahsedilmiş. Ana karakterin yaptığı yolculuk, her şeyi arkasında bırakarak yola çıkması ve yaban koyunu arayışı aslında başka olguları temsil ediyormuş. Açıkçası ben kitapta bunları pek göremedim.

5 yıl, 7 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
6 puan

Sürrealist tablo tadında bir arayış hikayesi. Ana fikir olarak Şintoizm ve özellikle de limuzin şoförünün görüşlerinde belirginleşen Panteizm göndermeleri başta olmak üzere yine bir çok metafor içeren eser, bir Murakami klasiği olarak yargılamanın ve sorgulamanın manasız olacağı karakterleriyle dikkat çekiyor. Zira Murakami karakterleri sevilmez ya da nefret edilmez, sadece oradadırlar. Fakat roman akıcı olmasına karşın çok kötü bir çeviriye sahip. Cümle olarak çeviriden geçtim bazı kelime seçimleri fazlasıyla absürd olmuş.

3 yıl, 8 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Haruki Murakami'nin diğer kitaplarına göre temposu biraz daha düşük bir kitap ama yine de kitabın sonunda "aaa" diyorsunuz. Bir koyunun peşinden romandaki kahramanla birlikte sizde sürükleniyorsunuz.
Kitaptaki kahramanın sakinliği zaman zaman bana " yapacak bir şey yoksa dönüp evine gitsene be adam ne bekliyorsun?" dedirtti. Beklediğinin ne olduğunu anlayınca çok şaşırdım ama itiraf etmeliyim.

5 yıl, 10 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Kitap bitti ama benim kafamda hala soru işaretleri var.

5 yıl, 7 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
6 puan

kitap akıcı bir murakami dilinden daha fazlasını vadetmiyor.
ama murakami'yi de küçümsememek lazım.çünkü murakami en sıradan insanları en sıra dışı şekilde anlatabilme yeteneğine sahip bir yazar.ve sanırım ben daha doğru murakami kitabını bulamadım.:/
konu insanı çok sarmasa da kitabı bir merak bitiriyorsunuz.
fantastik ögelerin bulunduğu ama öyle uçan kaçan türden olmayan kendi halinde bir fantazyası bulunan bir kitap.konusu ya da dilinden daha çok murakami'nin genel kültürüne,felsefi,siyasi ve tarihi bilgisine hayran kalıyorsunuz.murakami,orhan pamuk gibi amanın da bakın ben ne ka bilgili,kültürlü ve entelektüelim diye bas bas bağırıp körün gözüne parmak sokar gibi bilgisiyle hava atmoyor.
kitap kahramanlarının ağzından yavaş yavaş kendi engin bilgisini okura çokta çaktırmadan gözler önüne seriyor.ben bu kitapta murakami'nin en çok sahip olduğu felsefik bilgisine hayran kaldım.
murakami diyorsanız okumadan geçilmemesii gereken bir kitap bence.çünkü ben bir yazarı sevdim mi tüm kitaplarını okumak ve yazar hakkında eksiksiz bilgiye sahip olmak isterim.o yüzden okuyun derim..

3 yıl, 2 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
4 puan

İlk okuduğum Murakami kitabıydı, pek de sevdiğim söylenemez.Çok fantastik geldi sanırım bana..

4 yıl, 11 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
7 puan

Okuduğum ilk Murakami kitabı. Konusu saçma gibi geliyor ancak usta anlatımı kitabı güzelleştiriyor. Ben beğendim. Diğer kitaplarını da çok merak ediyorum. Okuyacağım.

4 yıl, 3 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
6 puan

sonunun daha carpıcı olmasını umardım. ama murakamı kolay okunabılen bır yazar.

3 yıl, 6 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

bu kitabın çevirmeni diğer murakami kitaplarını çeviren kişi değil galiba kitabın anlatımında hissedilen bir farklılık oluşmuş.

3 yıl, 5 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

ara vermıstım ama gayet hoş bir kitap. Bunalımdan dolayı okumuyordum kitaplarımı

2 yıl, 6 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Sürrealist roman tarzının en iyi isimlerinden olan ve eserleri bir çok dile çevrilen Japon yazar Haruki Murakami'den oldukça sürükleyici ve akıcı bir roman.

Roman 29 yaşında bir çevirmen ve reklamcının mecbur tutularak sırtında yıldız işareti bulunan bir koyunu bulmak için Hokkaido adasına gidişi ve orada olanlar üzerine kurulu.Gerçekten sürükleyici bir roman. sürrealist türünü severlerin sıkılmadan severek okuyacakları bir eser Yaban Koyununun İzinde.

2 yıl, 9 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Sürrealist, polisiye, gizem kategorilerinde bir kitap. Okurken müthiş keyif almıştım. Edebi dil, melankoli, gizem üçlüsü bir arada yoğrulmuş, ortaya bu nefis kitap çıkmış.

1 yıl, 4 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski