Etiketler (düzenle)

Henüz etiket eklenmemiş.

Kullanıcı Araçları

Trendeki Kız (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

Sadece Amerika’da ilk 6 haftada 230.000 adet satıldı.
New York Times Çok Satanlar listesine, çıktığı hafta 1.sıradan giriş yaptı ve hâlâ 1.sırada.
Amazon ve Goodreads’de Ocak 2015’in En İyi Kitabı seçildi.
Washington Post, iBooks Çok Satanlar listelerinde 1. Sırada.

Rachel her gün aynı trene binip aynı çifti izliyordu. Çiftin başına gelenleri bütün ülke duyduktan sonra, hayatlarına dâhil olmaya karar verdi.

“Büyüleyici, sürükleyici, üst seviye bir gerilim. Mutlaka okuyun!”
–S.J. Watson

“Hem karakter yaratımı hem olay örgüsü muhteşem, harika bir kitap! Yeni neslin Alfred Hitchcock’u.”
–Terry Hayes

“Zeki, gerilim dolu ve baştan aşağıya sürükleyici bir roman.”
–Lisa Gardner

“Aklınızı başınızdan alacak, zekice yazılmış bu psikolojik-gerilim romanı hem muhteşem hem de tren enkazı kadar korkunç!”
–Publishers Weekly.

“Nefesleri kesen bir ilk roman. En dikkatli okurlar bile, Hawkins olayları teker teker açığa çıkarıp, aşkın ve takıntının şiddetle olan kaçınılmaz bağını ortaya koyarken şaşırmaktan kendilerini alamayacaklar.”
–Kirkus

“Trendeki Kız, her şeyi anladığınızı düşündüğünüz an sizi farklı bir sürprizle karşılıyor.”
–Entertainment Weekly

Sadece Amerika’da ilk 6 haftada 230.000 adet satıldı.
New York Times Çok Satanlar listesine, çıktığı hafta 1.sıradan giriş yaptı ve hâlâ 1.sırada.
Amazon ve Goodreads’de Ocak 2015’in En İyi Kitabı seçildi.
Washington Post, iBooks Çok Satanlar listelerinde 1. Sırada.

Rachel her gün aynı trene binip aynı çifti izliyordu. Çiftin başına gelenleri bütün ülke duyduktan sonra, hayatlarına dâhil olmaya karar verdi.

“Büyüleyici, sürükleyici, üst seviye bir gerilim. Mutlaka okuyun!”
–S.J. Wat... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

Karton Cilt , 360 sayfa

2015 tarihinde , İthaki Yayınları tarafından yayınlandı


ISBN
9786053754428
Dil
Türkiye Türkçesi

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

Fi
6.9 puan (230 kişi)
506 okumuş, 138 okumak istiyor, 33 okuyor

8.2 puan (147 kişi)
314 okumuş, 66 okumak istiyor, 3 okuyor

7.9 puan (151 kişi)
270 okumuş, 59 okumak istiyor, 9 okuyor

7.0 puan (77 kişi)
163 okumuş, 42 okumak istiyor, 3 okuyor

7.9 puan (95 kişi)
166 okumuş, 32 okumak istiyor, 1 okuyor

8.0 puan (94 kişi)
213 okumuş, 46 okumak istiyor, 10 okuyor

7.7 puan (120 kişi)
207 okumuş, 45 okumak istiyor, 7 okuyor

8.5 puan (63 kişi)
111 okumuş, 28 okumak istiyor, 3 okuyor

8.0 puan (26 kişi)
50 okumuş, 28 okumak istiyor, 0 okuyor

Kitabın Geçtiği Listeler

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

yilmabari mgozukara ipekken ozlmoz story SerdarAkyol selinistan şifatd Arsish Winter Crystal Sumen vampir seven
13 kişi
Olmezo demian Meryem Seyda Parlak hikaru Nyoteida Kaotikfare Didem yebeka Semademir snow_patrol hebe Zerrinniii htutkuc pink.midwife Dilek Öz serenita Turuncucns eylulberna kahvemsi certolek aghartakitapcisi tarçınportakal umutty Ayşe Geylan dancingdecember ezgisdklr merthulya kungfukedi mihriban hacıoğlu mihrimah sd burcuva sheva7 ayseemutluu gmzpnhns cyd Medes hasbur Tuvubey
317 kişi
ömür ranayıldız Williamelia Trueblue ranaelmas macidebereket giizemss karperisi Aslı Kont Geleceğin yazarı kitapsevdalısı fusyamavisi Jeliboni Citos felisdesignus EbruEr sumeyyekaragoz catlakkazaan evrenerarslan BEHİYE ZeynepKrtl Mehtap8053 hulyakeles90 aylin mehdiyeva Blue_Bookworm birkitapmutluluk bir varmış bir yokmuş denizbagce EEZZGGİİ qopuqlukahfe justread Kürkmantolumadonna yasemin Kar kybele obriner iremkesen Gecece Serpil Aybirdi Samet28
52 kişi
toglyy sevda123
2 kişi

Değerlendirmeler

değerlendirme
6 kişiden, 6 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Gizemli,sürükleyici ve çok satanlar arasında yerini almış bir hikayeydi. Başlarda biraz sıkılsam da okudukça kitaba alıştım.Bir ara bırakmayı düşünmüştüm, iyi ki bırakmamışım.Hikaye kitabın yarısından sonra sarmaya başlıyor. Rachel, Megan ve Anna.. Ruh halleri birbirinden arızalı bu üç kadın karakterlerin gözünden anlatılıyor kitap. Rachel'in trende sabah akşam yaptığı yolculuk... Yaptığı yolculukta gözlemlediği bir çift... Öncesinde bir,kayıp,sonrasında bir cinayet... Kitapta çok fazla karakter olmamasına rağmen, son sayfalara kadar katilin kim olduğu belli değildi --ama kimileri hemen tahmin etmiş-- Herşey açığa çıktıktan sonra "Ben nasıl tahmin edemedim" diyorsunuz. Psikolojik yanı daha ağır basan polisiye-gerilim türündeki kitabın yakın zamanda filmini de izleyeceğimizi duydum. Gerilim-psikolojik türünde kitapları seviyorsanız bu kitabı çok beğeneceğinizi düşünüyorum. Eğer sevmiyorsanız uzak durun çünkü okurken sıkılabilirsiniz.

1 yıl, 11 ay önce
6 kişiden, 5 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Çoook uzun ki benim için neredeyse senelere denk gelen bir aradan sonra sizlerle ve kitaplarımla olmak çok iyi geldi.Zaten böyle bir kitabı 2 günde bitirmemden de kitapları özlemiş olduğum anlaşılıyor.Canımdan çok sevdiğim büyükbabamın vefatı ve finallerim aynı haftaya gelince insan depresyona girebiliyor,ama Allah'a şükür ki gayet iyi atlattım.
Her neyse,gelelim şu meşhuuur kitabımıza.Bana gayet akıcı geldi ama nedense ben o gerilimi alamadım kitaptan.Daha değişik şeyler bekliyor insan yorumları okuyunca.Çünkü o kadar abartılmıştı ki insan kayıtsız kalamıyor.Ama okuyunca anlıyorsunuz kitabın ne olduğunu.
Kitap beni sıkmadı,yanlış anlamayın.Ama öyle ahım şahım bir kitap değildi."Bestseller" kitaplarına bakış açım değişiyor...
Kitapta sevdiğin karakter var mı derseniz,belki Cathy derim.Çünkü ben olsam Rachel'ı kapı dışarı etmiştim.O merdivenlere kustuğu zaman.😁 Onun dışında hiçbir kitap vatandaşına kanım ısınmadı.
Kitapta birazcık "Kayıp Kız" havası vardı.Aslında benzer tarafları pek fazla yok ama bana o kitabı çağrıştırdı.Şu karı-koca ilişkisi şeysi...
Bunların dışında kitabı sevdim.Çok kolay okunabilen bir kitap.Kapağı hele bence mükemmel denecek kadar güzel.
Son söz olarak kitabı büyük beklentilere girmeden,keyifle okuyun derim. 😉

2 yıl, 11 ay önce
4 kişiden, 4 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
5 puan

Okurken çok sıkıldım ve bu kitabın bu kadar beğenilmesine gerçekten hayret ettim. Gerekenden fazla değer görmüş bir kitap bana göre. Yapılan yorumlardan birçok kişinin benimle ayni fikirde olmadığını okudum ancak bana göre tam bir zaman kaybıydı.

2 yıl, 9 ay önce
3 kişiden, 3 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Rachel her gün trenle Londra'daki işine giderken yol üzerinde gördüğü evleri, manzarayı ezberlemiş ve sürekli takip etmektedir. Özellikle her gün kırmızı ışıkta tren durduğunda, evlerinin önünde durup baktığı ve onların hayatına imreniği bir çift vardır. Onlara isim bile vermiştir ve o muhitteki evlerin iç dizaynlarını bildiği için evin içinde nasıl hareket ettiklerini tahmin etmeye çalışmaya başlamıştır. Her gün gelip geçerken, bir zamanlar aynı caddede kendi mutlu evliliğini hatırlatan bu çifti seyretmektedir. Bir gün yine kırmızı ışıkta çiftin evinin önünde durduklarında kızın başka bir adamı öptüğünü görür ve çok sinirlenir, bir şekilde gidip kızı sarsıp kendine getirme isteği duyar içinde. Ertesi günlerde ise kızın kayıp olduğu haberini alır.. Takip ettiği çifttin Scott-Megan çifti olduğunu ve hayatları hakkında gerçek bilgilerini öğrenmeye başlar. Oraya gidip şüpheli halde olan kocasına karısının başka bir adamı öperken gördüğünü söylemek istese de, aynı semtte oturan eski kocası ve karısının evlerinin yanına yaklaşmayı istememektedir. Kocası Tom'dan boşandıktan sonra işten atılan, alkole kendini veren Rachel'in kendini toplaması hiç kolay olmuyor ve Megan'ın kaybolduğu gece o semtte trenden indiğini hatırlamasının ardından kendini bir anda olayın içinde bulur. Tek sorun Rachel'in bir çok şeyi unutan bir hafızasının olmasıdır. Belkide aslında hatırlanacak bir olayın olmamasıdır !


Kayıp kız filmini izlememiş olsaydım belki daha fazla etkilenirdim bu kitaptan. 10/8 diyebiliriz. Kurgusu güzel ve alışılmışın dışında bir roman. Kitap 350 sayfa ama ben 200 sayfayı günlerce süründürdüm, ama son 150 sayfa bir çırpıda bitti. Başlarda Rachel ayrı anlattı, Rachel'in eski kocası Tom'un yeni karısı Anna ayrı anlattı, komşuları Megan ayrı anlattığı için kafam karıştı ama sonunda tüm taşlar yerine oturdu.

Gerilim kategorisine değilde, polisiye kategorisine daha çok uyuyor.

Fırsatını bulursanız okuyun derim.

3 yıl, 1 ay önce
3 kişiden, 3 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
6 puan

Rachel'i hiç sevmedim. Kitaptaki hiçbir karakteri sevmedim :P Kurgu güzeldi ama tahmin edilebiliyor gidişat. Son sayfalardaki akış olmasa bir anlam ifade etmeyecekti benim için.

2 yıl önce
2 kişiden, 2 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Çok sürükleyici, merak uyandırıcı, şaşırtıcı bir romandı. Bir solukta okudum. Başladığınız gibi bitireceksiniz. Tavsiye ederim.

3 yıl, 2 ay önce
2 kişiden, 2 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Başlarda çok sıkıcıydı, hatta son 100 sayfaya kadar zorla okudum diyebilirim. Rachel'in olduğu bölümler çok uzun geldi ve sürekli alkol kullanması biraz sinir bozucuydu. Son 100 sayfada yaşananlar, gerçeklerin açığa çıkması taşları yerine oturttu. Ben sonunda ters köşe oldum.Bu yüzden kitabı sevdiğimi söyleyebilirim :)

2 yıl, 11 ay önce
2 kişiden, 2 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
5 puan

Rachel, eşinden ve işinden ayrılmış alkolik bir kadın fakat ev arkadaşına işsiz olduğunu söylemediği için her sabah evden işe diye çıkıp trenle yolculuk ediyor. Eski mahallesinde tren yoluna yakın bir evdeki aileyi trendeyken takip etmeye başlar, hayalinde nasıl evliliklerinin olduğunu canlandırır ve onları kendisinin taktığı isimlerle düşünür. Eski kocasını hala unutamayan Rachel, çok sarhoş olduğu bir akşam görmeye gider fakat işler beklemediği kadar karmaşık hal alır çünkü eski mahallesine gittiği akşam trenden evini izlediği kadın kaybolur, olaya farkında olmadan dahil olur ve kitap burdan sonra başlar.
Bana göre kitap oldukça sıkıcıydı ilk 100 sayfadan sonra yazılanlar anlamlı hale gelmeye başladı. 200 sayfadan sonrada olaylar hareketlendi.Kitabın 359 sayfa olduğu düşünülecek olursa 159 sayfa için 200 sayfayı okumak gereksiz gibi geldi bana, belki de ben beklentimi yüksek tuttuğum için bu şekilde düşüş yaşamışta olabilirim, bilmiyorum ama okumasaydımda olurmuş dedim

2 yıl, 5 ay önce
2 kişiden, 2 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Okuması keyifli olmasına rağmen, bestseller olacak kadar dolu dolu değildi. Kurgu ve olay döngüsü değişikti, dili ve anlatımı ise akıcı. Fakat ilk sayfalardaki aşırı durağanlık okuyucuyu zorluyor. Yarım bırakma isteğiyle baş etmek zordu. Son sayfalarda ise tempo biraz artıyor.

1 yıl, 11 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

http://kronikokur.blogspot.com.tr/2015/04/trendeki-kz.html

3 yıl, 1 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Gerilim türünün iyi örneklerindendi kitap. Başrol Rachel'ındı ama diğer karakterlerin gözünden de okuduk olayları. Rachel için üzüldüm, kadın tam bir "kaybeden"di. Her tam düzelecek dediğimde, tekrar aynı batağa saplanması beni hem sinir etti hem de üzdü. Bu kadar derdinin içinde, bir de ülke çapında yankı uyandıran bir olaya istemeden müdahil oldu. Hikayesi cidden ilginçti. Yazar güzel anlatmış, Rachel'la kolay empati kurdum.

Anna ile Meghan'a ne desem bilemedim. Kitapta günahsız kimse yoktu neredeyse ama bu ikisi çoğu yerde "Bu kadar da olmaz" dedirtti. Sürprizbozan olmasın diye adını vermeyeceğim bir erkek karakter var bir de, evlerden ırak kendisi !

Sonu biraz beklenmedikti benim için. Olacakları kısmen tahmin ettim ama kitabın sonuna kadar merak uyandırıcı hadiseler devam etti.

3 yıl, 1 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

... İnsanların kalplerinin sesini dinleyerek verdikleri zararı nasıl umursamazca görmezden gelebildiklerini hiçbir zaman anlamamıştım. Kalbinin sesini dinlemenin iyi bir şey olduğunu kim söylemişti ki ? Bu egoizmden, her şeyi fethetme bencilliğinden başka bir şey değildi.

http://mehtapvekitap.blogspot.com/2015/05/okudum-bitti-51-trendeki-kz-paula.html

3 yıl, 1 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Güzel bir kitaptı. Rachel karakterinin sorunları çok güzel yansıtılmış. Ona üzüldüğüm için sanırım o karakteri sevdim ama bu kitapta herkes bir şeylerin günahını çekiyor ya da günahı bizzat işliyor. Kimsenin masum olduğunu söyleyemem.

Kitap merak ettirdi, sonunu tahmin etmek istemedim heyecanı kaçmasın diye ama çok da şaşırtan bir son değildi zaten. Ara ara sıkıldığım yerler oldu ama genelde akıcıydı. İyi kurgulanmış, çok beklenti içinde okunulmaması gerektiğini düşündüğüm bir kitap oldu.

2 yıl, 11 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Sürükleyici, iyi kurgulanmış bir kitap

2 yıl, 11 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

çok güzel bir kurgusu var..okudukça merakı katlıyor..

2 yıl, 9 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Sürükleyici güzel anlatımlı bir polisiye..

2 yıl, 9 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
5 puan

Cok sıkıldım okurken,surundu durdu elimde bitmek bilmedi bir turlu.. Karakterler cok siradan ve albenisiz bir kitap.Gidisat belliydi zaten basindan da, ne diye bu kadar yaygara koparildi bu kitap hakkinda hic anlamiyorum ben. Cok harika muhtesem mutlaka okunmali yazilarina artik itimat etmemek gerekiyor sanirim.

2 yıl, 8 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Saplantılı karakterler, karmaşık ilişkiler yumağı, hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı yapay bir dünya. Kitabın olumlu taraflarından biri birçok soru işaretleriyle sonuna kadar okuru şüphe içinde bırakması ve karakterlerin gerçekliği, olumsuz taraflarından biri ise heyecan seviyesinin düşük olmasıydı. Birbirine benzer olayların gerçekleşmesi, kitabın kendini tekrar eder duruma düşmesi doğal olarak bazı okurların kitabı yarıda bırakmasına neden olabilir. Kitabın baskı kalitesi güzel olmakla birlikte kapak tasarımı çok çarpıcı.

2 yıl, 8 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
5 puan

Neden çok sattığını kitabın okuyunca anlıyorsunuz. Aslında öyle edebi değeri yüksek bir kitap değil ama sıradan bir günce gibi yazıpta kurgusunu öyle bir yapmış ki yazar resmen ters köşe oluyorsunuz okurken.
O yüzden uzun zamandır ağır bir kitap okuyorsaız ve biraz nefes alayım derseniz bu kitap iyi bana göre.

2 yıl, 1 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Sürükleyici bir kitaptı. Sıkılmadan okudum. Sanırım filmi de varmış.

2 yıl önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
5 puan

Basit, vasatın ötesine geçemeyen bir polisiye. Bazen şişirilmiş yorumlara aldanmamak gerek.

1 yıl, 1 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
5 puan

Kitabı çok övmüşlerdi.Ama o kadar da iyi değil.

1 yıl, 2 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

yorumum burda :)

http://egemvekitaplarim.blogspot.com.tr/2015/05/trendeki-kiz.html

3 yıl önce
1 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
6 puan

http://oldgirlsontheblog.blogspot.com.tr/2015/04/paula-hawkins-trendeki-kz.html

3 yıl, 1 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Bazen pencereden dışarıya bakar başka evlerden gelen ışıklara gözünüz takilır bu kadar insan acaba kendi dunyalarinda neler yaşıyordur Mutlu mu? Üzgün mü ? Hasta mi ? Ćaresiz mi ? Yalniz mi ? diye düşünmekten kendinizi alamazsınız ... Tahmin yürütür gercekte ne yaşadiklarini bilemezsiniz... Bazen de bir bakarsinız hiç bir şey sizin zannettiğiniz gibi değildir... Bu kitabi okurken ben ayni duygulari yaşadim... Yarısında neyin ne olduģunu anlasañız da çok akıcı merak ettiren güzel bir kitaptı..Kapak tasarımı Şükrü Karakoç'a aitmiş kendisinide ayrıca tebrik ederim çok yaratıcı hayran kaldim.. Ben zevkle okudum

3 yıl önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Heyecanla okudum :)

3 yıl önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

sonunun beklenmedik olduğuna katılmıyorum ama bitirdikten sonra ciddi ciddi korkmaya başladım gerilimi çok iyiymiş. tavsiye ederim.
filmi de çıkıyomuş bu arada :)

2 yıl, 11 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan


https://fistiklitombi.wordpress.com/2015/06/06/trendeki-kiz-paula-hawkins/

Kim dedi bu kitap için polisiye diye ?

Ya da lütfen biri bana polisiye roman ne demek tanımını yapsın,ben en basitinden içinde polis olana :) polisiye roman denilir diye bir tanım yapsam olur mu ?

Tut ki oldu,bu kitap o iğrenç tanıma göre bile polisiye roman değil.i

Polislerin işin içinde olduğu sayfalar 5 bile değildi, çünkü canım bacım Rachel başlı başına polisti.

Hem polis,hem şüpheli, hem masum, hem dedektif, hem iş bitirici hem işi bok edici.

kitabı okurken bir ara dedim ki herhalde tüm kitap boyunca Rachel’in böyle trende gidip gelmesini okuyacağım,ama neyse ki 200. sayfadan sonra işin içine biraz atraksiyon girdi de benim de ağzımdan oh şükrü hadi bebeğim hadi hatırla gibilerinden bir şeyler çıktı.

Rachel,saplantılı,alkolik ve oldukça sorunlu bir bacımız,tabii onu bu hale getirenler düşünsün bence ama neyse ki onu o hale getirenin de sonu oldukça iyiyidi,geberdi puşt

Ve her gün trenle Londra’ya gidip geliyor ,ne yapsın evine sığındığı kankisine “bacım beni işten kovdular” desin de bir de kız mı onu evden kovsun.

O da işte yavrum sabah işe diye çıkıyor akşam işten diye geliyordu.Gelip geçerken de camdan evlerini gördüğü bir ailenin hayatı hakkında fikirler üretmeye başlıyor,onlara bir isim takıyor,hayatlarını görmek istediği gibi hayal ediyor falan .Herhalde tek sorun bu mükemmel ailenin onun eski evinin iki üç ev yanındaki ev olması ve daha da büyük sorun bir gün evin mükemmel kadınını hiç ummadığı şekilde görünce çok da mükemmel bir hayatları olmadığı fark ediyor

Ne hikmetse o olaydan sonra da kadın ortadan kayboluyordu.Rachel sadece kendisinin bildiği bu sırrı kadının eşine söylemeyi görev biliyor ama çok büyük bir engeli var ; o gün zil zurna sarhoş olduğu için hatırlamıyor …

İşte gerisi böyle böyle gidiyor,nah gidiyor…işin içine herkes giriyor.

Kitap boyunca sürekli Rachel ile kavga halindeydim,yemin ederim ki bazen bir kaşık suda boğabileceğimi hissettim onu,bazen de bacım gel buraya omzuma diyecek kadar yakın

İşin çok garip bir yanı vardı bence ,ben bu kitapta her karakteri sevdim.

Rachel’i sevdim çünkü bu hale gelmesinde çok önemli şeyler olmuştu.

Megan’ı yaptığı tüm şeylere rağmen sevdim çünkü geçmişi ile ilgili çok sağlam nedenleri vardı.

Scott’u sevdim çünkü malın tekiydi

Anna’yı sevdim çünkü sıradandı

Cathy’i sevdim ki en sevdiğim buydu, ne olursa olsun Rachel’i sokağa atmadı // ben olsam halıda kusmuk gördüğüm gece sepetlerdim evden.Cathy bir de özür diledi yavrum,ama sonunda kazanan Cathy oldu o ayrı.

Tom malını sevdim çünkü bana karısını aldatmakta kendince nedenleri normal geldi buna rağmen yine de ona yardımcı olmasını sevdim,sevmez olaydım Allah’ın pis manyak sapığı

Vajina düşkünü haydut,Anna o manyağın boğazında o tirbşonu çevirirken içimin yağları eridi valla biraz daha derine dedim biraz daha…

Kitap 3 kadının ağzından da anlatılıyor ve ben buna bayıldım işte.Gerçekten de katilin hiç ummadığım biri çıkmasına bayıldım.Ben intihar ettiğini hayal etmiştim.

Dediğim gibi polisiye ne demek bilmiyorum,sağlam bir polisiye okuru değilim onu biliyorum :) ama bence öyle çok okuyun be okumazsanız ölün tarzı bir kitap değildi,daha çok zevkli bir kitaptı…

Öperim ki …

2 yıl önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Yorumum : http://kahveminkokusu.blogspot.com.tr/2015/06/trendeki-kz-paula-hawkins-yorum.html

2 yıl, 11 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Yazarın ilk kitap çalışması olarak iyi iş çıkarmış diyebilirim. Hikaye üç kadının ağzından yazılmış. Ağırlıklı olarak Rachel olayları anlatmış. Kitap boyunca sıkıldığım bir bölüm olmadı. Gerilim veya heyecan kitabın başı, ortası, sonu dahil zirve yapmasa da sıkıcılığa da düşmedi. Akıcıydı.
Gizem, polisiye tarzı hikayeler yazan çoğu yazar gibi bir hikaye oluş ve ilerleyiş şablonu vardı. Zaman zaman bu şablonun dışına da çıkabilmiş yazar.
Formattan ziyade, hikayenin başlangıç konusu biraz da benim gibi uzun yolculuk yapanların içini titretecektir. Kimi vakit geçip gittiğimiz evlerdeki hayatları merak ederiz. Neler yaşarlar? Şu anda ne yapıyorlar gibi. Bazen o evlerde, odalarda olmak isteriz. Hissetmek isteriz. O sofrada bulunmak, pişen yemeğin kokusunu içimize çekmek, sıcaklığını, rahatını ve kimi zaman güvenliğini ve huzurunu. Ya da öyle olduğunu hayal ederiz.
Tam da buradan başlamış yazar hikayeye ve son derece etkili bir konu başlangıcı olmuş. Sonrası bir şekilde sürüklenip aktı.
Beğendim.
Kapak tasarımı etkileyici. Albenisi var. Zaman zaman yazım hatalarına rağmen çeviri de iyiydi. İthakiyi tebrik etmek gerek.

2 yıl, 4 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Harika bir roman ,bYildim. Bitmesini istemedigim bir kitab

2 yıl, 10 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Normalde bu türü sevmememe rağmen bu kitabı elimden bırakamadım. Rachel farklı bir karakter. Ona içten içe acıyor, durumuna üzülüyorsunuz. Hatta yaptığı bazı şeyler yüzünden sinir oluyorsunuz. kitap boyunca bağımlılı, çaresizliği, yaşadığı tüm duygular sizi de sarıyor. Olay örgüsü de hoşuma gitti. Bence bu kitap, yerini hakediyor.

2 yıl, 9 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
5 puan

Sıkıcı, sıradan, karmaşık, tahmin edilebilir...

2 yıl, 9 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

super bir kitab

2 yıl, 9 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Yok arkadaş ben anlamıyorum. Bu kitaplar nasıl çoksatar oluyor? Moda oldu artık 300 sayfa yaydıra yaydıra konuyu anlat son 100 sayfada akıcılık ile olayı çöz. Filmi iş yapar orası ayrı...

2 yıl, 9 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

kitap güzeldi.akıcı bir kitaptı.vaov denilcek kadar değildi belki ama güzel bir bir kitaptı.zihninizi boşaltmak için okuyabilirsiniz.

2 yıl, 7 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Sürükleyici bir kitap yalnız sonu sürpriz olsa daha iyi olurdu.

2 yıl, 8 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Uzun süre çok satanlar listesinde kalan, Amerika'da kısa sürede satış rekorları kıran kitap "Trendeki Kız" yazarın ilk romanı olmasına rağmen oldukça başarılı bir kurgu. Eksikleri yok değil ancak sizi sürükleyeceğine emin olabilirsiniz.

Trendeki kız, Rachel adında eşinden yeni ayrılmış, işsiz kalmış, alkolik biri. Eşinden ayrıldıktan sonra bir arkadaşının odasını kiralıyor ve kimseye işsiz kaldığını söylemeden her gün aynı saatte, trenin aynı vagonuna binip işe gidip gelirmiş gibi evden çıkıyor. Tren yolculuğu sırasında eski kocasıyla yaşadığı evi ve sürekli dikkatini çeken komşu evi izleyerek vaktini geçiriyor. Ancak bir gün gazetede, merakla izlediği komşu evde yaşayan Megan'ın kaybolduğunu okuyor. Olaylar burada başlıyor ve hiç aklınıza gelmeyecek bir sonla bitiyor.

Açıkçası kitabın ortalarında hikayenin biraz uzadığını düşündüm. Sürekli Rachel'ın sarhoşluğu, geceyi unutması, sabah kendine gelip hatırlamak için uğraşması ve içine düştüğü bu depresif hal beni yordu. Güçsüz ve aciz karakterlerden pek hoşlandığım söylenemez ancak olay ilerlediğinde tamamen başka bir hal aldı. Daha iyi bir anlatım olabilir miydi? Bence "evet" ama kesinlikle kötülenecek bir roman değil. Özellikle ilk deneyime göre... Bu kadar fazla satılmasını ve ses getirmesini gereksiz bulsam da iyi ki okumuşum dedim yoksa kitaplığımın eksik kaldığını hissedecektim.

Gerilim, heyecan sevenler için iyi bir alternatif "Trendeki Kız".

1 yıl, 10 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

http://kitapbocegim.blogspot.com.tr/2015/10/trendeki-kz-paula-hawkins.html

2 yıl, 8 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

sonuna kadar merakla okuduğum bir kitap oldu.

2 yıl, 8 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Kurgu güzeldi. Elimden bırakamadım sonunu merak etmekten. Bir yerden sonra katili tahmin ettim ve doğru çıktı.Yine de son günlerde okuduğum en iyi kitaptı.

6 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
3 puan

Boşa zaman kaybı

2 yıl, 5 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
5 puan

Çok etkilenmedim, katilin kim olduğu hiç sürpriz olmadı benim için. O yüzdn çok sevdim, bayıldım diyemeyeceğim...

2 yıl, 4 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
6 puan

çok satan olması için her şey mevcut ama içi boş işte. oku-unut.

2 yıl, 3 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
6 puan

Kitabın konusu fikir olarak iyi olsa da okuyunca zaman zaman muhabbetin gereksiz yere uzadığını ve gidişatın öngörülebilecek kadar basit olduğunu diyebilirim. Katilin kim olduğunu yazarın verdiği ipuçları kitabın yarısına geldiğimde gayet açık gösteriyordu. Miss Marple kitapları bile daha heyecanlandırıyordu beni. Bu puanı hak etmese de emeğe saygımı göstermiş oluyorum.

2 yıl, 4 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

300 den öncesi ve 300den sonrası ☺ resmen Oha dedim.. gerilim sevenler için okumalık..

2 yıl, 3 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
5 puan

"overrated"

2 yıl, 1 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Bildiğim, sevdiğim, kurgusundan ve kaleminden emin olduğum bir yazarın, polisiye kitabını okumak için sabırsızlanırım. Bu kitap uzun zamandır kitaplığımda idi. Hiç acele etmedim. Neden? Çünkü yazarın ilk kitabı ne kadar iyi olabilir diye düşündüm. İtiraf ediyorum; yanıldım.
'Trendeki Kız' üç karakterin (aslında bence üçü de kurban) ağzından, farklı tarihlerde ve saatlerde, kendi anlattıklarıyla kurgulanmış. Rachel yani trendeki kız, sabah akşam yolculuk ettiği trende, yol üstünde gördüğü evleri izliyor ve özellikle bir evdeki çift dikkatini çekiyor. Onların birbirlerine davranışları ile ilgili romantik hayaller kurup, kendine yakın bulduğu, zihninde mükemmel çift olarak canlandırdığı bir hikaye oluşturuyor. Ta ki bu mükemmelliği bozacak bir sahne görene kadar. Bundan sonrası tam bir heyecan fırtınası.
Bir kaç yerde şüpheye düştümse de katili tahmin ettim. Yine de bu kitabı, kurgusunu, yazarın kalemini çok beğendim. Gönül rahatlığıyla polisiye sevenlere tavsiye edebilirim. Ve ben de yazar başka kitap yazarsa sorgusuz alırım ki umarım yazar.

1 yıl, 10 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
6 puan

Adeta bir film senaryosu. Kitabın temposu çoğu zaman yüksek ve okuması eğlenceli.

1 yıl, 3 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski