Sonsuza Kadar (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

Hiçbir zaman listenin üst sıralarında yer alamayacak, tabiri caizse “sıradan” diyebileceğimiz karakterler, onun romanlarında dünyayı
yerinden oynatacak gizemli bir algı gücüne sahip olur, farklılaşırlar! Bir yerlerde unutulmuş ve belki de hiç önemsenmemiş karakterler, romanın mil taşı oluverir. Kötü sonla biten öyküleri bile gülümsetiyorsa sizi, zaferin tadını aldığınızdandır!

“…Öyle bir an oldu ki, ikimizin minik taşları düzgün biçimde yan yana düştüler. Ben bir adım atıyordum, sen de aynı uzunlukta bir adım atıyordun. Ben seni bekliyordum, sen bana yetişiyordun, ben sana ulaşıyordum, sen beni bekliyordun. Sonsuza kadar böyle gideceğimizi sanıyorduk.

Oysa ben şimdi ormanda yürüyorum ve ayak izlerimden başka iz yok. Kimse yürümüyor yanımda, kimse izlemiyor beni, ya da önümden gitmiyor…”

Gerçeği hayallere bulayıp aklımıza kazıyan satırların yaratıcısı, modern zaman masalcılarından biri, Susanna Tamaro. Türk okurların Yüreğinin Götürdüğü Yere Git adlı eseriyle tanıyıp benimsediği yazar, aşkın ölümle yüzleştiği yeni romanında umut arayışından vazgeçmiyor…

Matteo ve Nora, gerçek aşkın bahşettiği her şeye sahip, tutku dolu ve mutlu bir çifttir. Evlenerek kutsadıkları aşk, onlara oğulları Davide’yi verir. Hayat her şeyin en iyisini planlamış gibi görünür onlar için… İyi bir aile hayatını, başarıyla sürüp giden kariyerleri taçlandırır. Matteo başarılı bir kalp uzmanı olur, Nora ise rüyasını gerçekleştirip bir çocuk yuvası açar.

Peri masalları güzel olduğu kadar kırılgandır… Korkunç bir kaza meydana gelir ve bu mükemmel uyum dünyanın trajik yasaları karşısında dağılır gider. Nora’nin diğer yarısı, Matteo, bir anda tek başına kalarak içinde dipsiz bir boşlukla tehlikeli, yıpratıcı bir kazazede hayatı sürmeye başlar. Ölümün gerisinde kalan o acı yabancılaşma duygusuna kapılan Matteo, akıntıda sürüklenmektedir. Nora’nın ölümündeki gizem perdesi, aşk acısıyla çözülmesi gereken büyük bir bilmeceyi beraber sunar. Yollar onu asla bırakmaz ve hiçbir şekilde tahmin edemeyeceği bir geleceğe taşır. Ölümsüz aşkın hayaletiyle karşılaşması, hayatını bir daha asla değişmeyecek, yeni bir forma taşıyacaktır!

Susanna Tamarro, son romanı Sonsuza Kadar’da kırılganlığımızın güce, kaderin bilgeliğe, trajedilerin aşka ve zifiri karanlığın içsel aydınlığa nasıl dönüşebileceğini gösteriyor.

Hiçbir zaman listenin üst sıralarında yer alamayacak, tabiri caizse “sıradan” diyebileceğimiz karakterler, onun romanlarında dünyayı
yerinden oynatacak gizemli bir algı gücüne sahip olur, farklılaşırlar! Bir yerlerde unutulmuş ve belki de hiç önemsenmemiş karakterler, romanın mil taşı oluverir. Kötü sonla biten öyküleri bile gülümsetiyorsa sizi, zaferin tadını aldığınızdandır!

“…Öyle bir an oldu ki, ikimizin minik taşları düzgün biçimde yan yana düştüler. Ben bir adım atıyordum, sen de aynı... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

Karton Cilt , 1. Baskı , 161 sayfa

Temmuz 2011 tarihinde , Can tarafından yayınlandı


ISBN
978-975-07-1351-4
Dil
Türkiye Türkçesi

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

7.3 puan (53 kişi)
151 okumuş, 22 okumak istiyor, 0 okuyor

5.0 puan (14 kişi)
31 okumuş, 6 okumak istiyor, 0 okuyor

7.9 puan (49 kişi)
100 okumuş, 48 okumak istiyor, 1 okuyor

7.5 puan (29 kişi)
98 okumuş, 16 okumak istiyor, 1 okuyor

7.7 puan (130 kişi)
242 okumuş, 82 okumak istiyor, 3 okuyor

8.8 puan (40 kişi)
68 okumuş, 46 okumak istiyor, 1 okuyor

8.9 puan (29 kişi)
42 okumuş, 32 okumak istiyor, 3 okuyor

8.5 puan (78 kişi)
138 okumuş, 62 okumak istiyor, 2 okuyor

6.2 puan (5 kişi)
13 okumuş, 10 okumak istiyor, 0 okuyor

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

Burda insan yok
Meczup Tonya silarsln alonenes ferraricemil dilarakeleser Elhanfilmer Boş Defter HakanCOLAK hlybs dudu aylin70 sena yesilyurt sakura goksenornekci nurbaser morje Kenpachi pares okuyan yansıma tullytati nur_seyyah dsaydam nemsi leona armin kitapkokusuesra serrose Sinatle ggülçin kgulusoy Lmeümian canan acar acemi blogger öylesinebiri hikaru Neriman Gül sadeceesraa seccill
95 kişi
Kayla_Oz incinckr elif84 Ezgi.kitapkurdu tubi_ KARAMELA kujata EMEL ruzgar tahsingun beyzaaa purple miraybutun Elifim rrana42 aoozkul Halenin Haresi Odenizci persephone. dröz bombyx__mori
21 kişi
ysnd mithril
2 kişi

Değerlendirmeler

değerlendirme
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Mistisizmi seviyorsanız, severek okuyacağınız güzel bir kitap. Hem akıcı, hem de sorgulamalar çok güzel. Hikayede aşk, acı ve bir başına kalmışlık da var. Önyargılı ve hiçbir beklentim olmadan başlamıştım ama güzel cümleler oldu altını çizdiğim. Tavsiye ederim.

3 yıl, 5 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Güzel kitaptı.

6 yıl önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Kitap öncelikle sakin sakin okunması gereken bir kitap. Çok beklentiyle okumaya başlarsanız ya da çetrefilli bir olay örgüsü beklerseniz sıkılabilirsiniz. Daha fazlası: http://blogumabandim.blogspot.com/2012/07/sonsuza-kadar-susanna-tamaro-kitap.html

5 yıl, 8 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
5 puan

Güzel sürükleyici bir kitap.

4 yıl, 11 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
5 puan

SONZUSA KADAR
Kitap Matteo'nun Nora'ya olan büyük aşkını anlatıyor. Matteo Nora'yı çocuğunu ve dogmamış bebeğini bir kaza sonucu kaybediyor ve kendini bir çıkmazda buluyor. Nora'yı kaybetmek Matteo için hayatının anlamını da kaybetmek demek. Hayata tekrar tutunma çabaları. Matteo'nun babasının desteği ve kendini bulma çabaları, tanrının ne olduğu ve eğer var ise nasıl bir sınavdan geçirildiği kitabın bütünün de sürekli sorgulanan bir olgu.
Kitabı okurken de kendinizi Metteo yerine koyacaksınız ve hiç bir şeyin sonsuza kadar süremeyeceği ve onu kaybedene kadar da değerinin anlaşılamayacağını anlayacaksınız.
Ben kitabı okurken Nora'nın hayat felsefesini ilgi ile izledim diyebilirim. O'nun kitaplara ve şiire olan tutkusu ve beynini zengin bir kütüphane yapma çabaları beni çok etkiledi. Okumak dünyanın sadece yemek yeme, uyumak, sevişmek ve ölmekten ibaret olmasını engelleyen bir olgu olduğunu yaşam tarzıyla da çok güzel hissettiriyor.
Can Yayınları'ndan çıkan bu kitabı beğenerek okudum. Ama Yüreğinin Götürdüğü Yere Git kitabındaki tadı malesef bulamadım.Gene de Suzanna Tamaro kitaplarının hepsi ayrı bir tat veren beğendiğim bir yazar.Okumanızı tavsiye ederim.

4 yıl, 10 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
5 puan

güzel

4 yıl, 4 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski