Sırma`nın Günlüğü (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

Annesi onu doğururken, babası ise o henüz iki yaşındayken ölmüştür Gurbetin. Evinde kaldığı köy ağası ve ailesi için de sadece bir beslemedir.
Ve bir gün, bir kamyon kasasında kendini okutacak ve bu hayattan kurtaracak Devlet Babayı bulmak için yolculuğa başlar. Devlet Babayı bulamadığı Ankarada, küçük Gurbet Sırma olur ve bir dilenci çetesinin eline düşer. Daha sonra İstanbuldaki bir fuhuş çetesine satılan Sırmanın; hayatla, kendiyle, erkeklerle, geride bıraktığı utanç ve korkuyla mücadelesi başlar...Sırma hayatında ilk defa kutladığı doğum gününde bir armağan alır. Bu bir günlüktür. Sırma hayatının en üzücü, en buhranlı ve en utanç verici anlarını bu günlüğe yazmaya başlar...
Ve geçmişten intikam almadan yeni bir hayat kurulamayacağına karar verir

Annesi onu doğururken, babası ise o henüz iki yaşındayken ölmüştür Gurbetin. Evinde kaldığı köy ağası ve ailesi için de sadece bir beslemedir.
Ve bir gün, bir kamyon kasasında kendini okutacak ve bu hayattan kurtaracak Devlet Babayı bulmak için yolculuğa başlar. Devlet Babayı bulamadığı Ankarada, küçük Gurbet Sırma olur ve bir dilenci çetesinin eline düşer. Daha sonra İstanbuldaki bir fuhuş çetesine satılan Sırmanın; hayatla, kendiyle, erkeklerle, geride bıraktığı utanç ve korkuyla mücadelesi b... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

397 sayfa


ISBN
9789752543157

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

8.3 puan (31 kişi)
70 okumuş, 21 okumak istiyor, 2 okuyor

7.1 puan (9 kişi)
28 okumuş, 3 okumak istiyor, 0 okuyor

7.5 puan (12 kişi)
36 okumuş, 12 okumak istiyor, 0 okuyor

8.4 puan (29 kişi)
64 okumuş, 4 okumak istiyor, 2 okuyor

8.6 puan (32 kişi)
61 okumuş, 13 okumak istiyor, 0 okuyor

8.4 puan (25 kişi)
75 okumuş, 11 okumak istiyor, 1 okuyor

8.4 puan (23 kişi)
58 okumuş, 13 okumak istiyor, 0 okuyor

7.1 puan (8 kişi)
28 okumuş, 7 okumak istiyor, 0 okuyor

5.3 puan (6 kişi)
17 okumuş, 4 okumak istiyor, 0 okuyor

7.4 puan (7 kişi)
16 okumuş, 7 okumak istiyor, 1 okuyor

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

Burda insan yok
Mcf2hn bayburtlu Ülkü Ciner 15busra hatice2386 TuğbaB ceecefe46 Sekerperisi leylakce eda2000 kara2226 imrenn nyks GULAY0686 azyb01 kedikerekare okyanusyagmur sarıkırmızı sunny SinemTugcu arzucelik beyzaaa gamzebulbul BurcuDurmaz fndkkk TugceGuldane serapbeyza htc FatosCetiner messino kanserkedi zerrin1 Lahinna okursever-nejla ateş düşesi
35 kişi
nurcell y_erosal sefika deniz demian karagozozlem yamak Sakura93722 arzu çelik dolunayozlem menilsa Yekta61
11 kişi
Burda insan yok

Değerlendirmeler

değerlendirme
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Türk filmi tadında olsa da akıcı,gençler için ders verici bir roman.Bir genç kızın 12 yaşından itibaren zorlu hayat hikayesini gözleri yaşlı okuyacaksınız.

5 yıl, 11 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
3 puan

tam da eski yeşilçam filmleri gibiydi,kötü yola tam düşecekken kurtarılan kimsesiz küçük kız büyür mükemmel ve zengin bi aileye sahip olur,avukat olup ,ona bu kötülüğü yapanlardan intikam alır falan filan..dili çocuk kitabından halliceydi ama resmen elimde süründü ve Türk yazarlardan soğuttu beni..kesinlikle tavsiye etmiyorum..

4 yıl, 7 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Umut verici bir kitap. Damağımda, eski Türk filmlerinden birini izlemiş gibi bir tat bıraktı.

3 yıl, 8 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Azimli olmak, doğru bildiğin yolda ilerlemek, bütün zorluklara göğüs gerebilmek ve biraz da şans. Sırma'nın hayat hikayesinden çok etkilendim ben. Ayrıca yazarın üslubu, hikayenin akıcılığı kitabı okutturuyor. Okumayan herkese tavsiye ediyorum.

3 yıl, 6 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Çok ama çok beğendim gerçekten. Tıpkı sevgili yazarın diğer tüm kitaplarını da okuduğum gibi bunu da büyük bir zevkle ve beğeniyle okudum. Yazarın roman konuları genellikle kadın üzerine kurgulanmış ve anlatım dili hiç sıkmayan aksine okuyucuyu daha ilk sayfalardan kendine bağlayan bir üslup ile yazılmış. Ve aslında anlatılan hikaye ve zaman gerçekte yaşanmış bir olay üzerine kurgulandığını da bilerek okumak doğrusu ayrı bir heyecan veriyor. Tarih okumayı pek sevmezdim , taa ki Naşide Gökbudak okuyana kadar. Şiddetle tavsiye edeceğim bir yazar.

2 yıl, 9 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski