Silber: Rüya Yolculuğu (Rüyalar Kitabı, #1) (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

Rüyaların gizemli ülkesine, merak uyandıran bir yolculuk…

Kertenkele tokmaklı, gizemli kapılar; konuşan taş heykeller ve elinde baltasıyla, delirmiş bir bakıcı… Liv Silber'ın rüyaları son zamanlarda epey tuhaflaşmıştır ve içlerinden biri fazlasıyla kafasını kurcalamaktadır. Bu rüyada geceyarısı dört çocuğun gizemli ve karanlık bir ayin gerçekleştirdiği bir mezarlıktadır. Üstelik Liv bu dört genci normal yaşamında tanımaktadır çünkü Grayson ve üç arkadaşı gerçekten vardır.

Liv kısa süre önce bu dört gencin okuduğu okula kaydolmuştur ve aslında hepsi iyi çocuklardır. Mezarlıktaki geceden daha korkutucu olan, arkadaşlarının Liv'in rüyada söylediği ancak gerçek hayatta hiçbir şekilde sözünü etmediği şeyleri bilmesidir. Çocukların bunu nasıl öğrendiğini çözmek ise, bilmeceleri çok seven Liv'in uzak duramayacağı kadar çekici bir gizemdir…

"Okurları kesinlikle memnun edecek. Dört yüz sayfa yetmiyor ama neyse ki devamı yolda."
-Karin Wehrheim-

"Aşırı eğlenceli, aşk dolu, gizemli bir rüya."
-Brigitte-

"Sempatik ve özgüvenli başkahramanıyla hassas ilk aşklara dair merak uyandırıcı bir roman. Daha ne olsun ki?"
-Stefanie Leo-

Rüyaların gizemli ülkesine, merak uyandıran bir yolculuk…

Kertenkele tokmaklı, gizemli kapılar; konuşan taş heykeller ve elinde baltasıyla, delirmiş bir bakıcı… Liv Silber'ın rüyaları son zamanlarda epey tuhaflaşmıştır ve içlerinden biri fazlasıyla kafasını kurcalamaktadır. Bu rüyada geceyarısı dört çocuğun gizemli ve karanlık bir ayin gerçekleştirdiği bir mezarlıktadır. Üstelik Liv bu dört genci normal yaşamında tanımaktadır çünkü Grayson ve üç arkadaşı gerçekten vardır.

Liv kısa sü... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

Ciltli , 400 sayfa

2015 tarihinde , Pegasus Yayınları tarafından yayınlandı


ISBN
9786053435891
Dil
Türkiye Türkçesi

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

7.9 puan (44 kişi)
68 okumuş, 22 okumak istiyor, 3 okuyor

8.0 puan (22 kişi)
34 okumuş, 13 okumak istiyor, 0 okuyor

7.9 puan (42 kişi)
65 okumuş, 23 okumak istiyor, 0 okuyor

8.3 puan (30 kişi)
40 okumuş, 32 okumak istiyor, 0 okuyor

7.9 puan (38 kişi)
62 okumuş, 27 okumak istiyor, 1 okuyor

7.8 puan (66 kişi)
105 okumuş, 18 okumak istiyor, 2 okuyor

7.7 puan (30 kişi)
48 okumuş, 16 okumak istiyor, 1 okuyor

7.6 puan (19 kişi)
29 okumuş, 20 okumak istiyor, 0 okuyor

8.3 puan (9 kişi)
20 okumuş, 8 okumak istiyor, 1 okuyor

7.8 puan (9 kişi)
15 okumuş, 5 okumak istiyor, 0 okuyor

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

aysemervee
1 kişi
elena esra Irmak Dönmez Winter kahvemsi Sonsuz Çöplük zynpersy ayseemutluu svgfyvz Aristokrat :) LadyMaria bas98 Sudesoylu turnadinc ozgealtn nehselgnnc ErzaScarlet irem.dmrl CelileKaplan basakeroglu_ srnzmn h.ergin kaliç Suzii Fatma Akgün ilkayzgr aysnrst Meryem Seyda Parlak irmaksah Mine mucdem asenaozoral Burçin Remziye İlhan ordoabchao bey_za rmmbr ilkayozgur Andromeda aylinsogut bikahvebikitapinstagram
58 kişi
NyksS Ckmksm Zümrüt kitapsevdalısı xtina peresstt ekhobiaS Berfin. youhaveyourmotherseyes dolunayozlem zehra orta boy popcorn Ayse YILMAZ Işınsu AslıSwift saben123 TheBlackPearl bernabalci eylulberna Zehra Baş Zelal Dinler kardelencirak6363 noodle Williamelia
24 kişi
Burda insan yok

Değerlendirmeler

değerlendirme
6 kişiden, 6 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

“Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer Serisi” ni bu seriyi de seveceğimin teminatı görerek o kadar para verdim bu kitaba.
Sonuç: Doğru Tahmin :)

Öncelikle kitabın adı –Silber – Almancada “gümüş” demek. Arka kapakta geçen “Liv Silber” ismine dikkat etmeden, evin içinde silber, silber diye gezinen kızının ne dediğini merak eden anneme “Yayınevinin parası yetmemiş, bu kadar çevirebilmişler.” açıklamasında bulunmuştum. Tabii Pegasus ve parası yetmemek kelimeleri yan yana gelince adamı gülmekten taş eder. Silber –tabii ki de gerçek tahminim buydu ;) – bir özel isim; ana karakterimizin soyadı. Ve açıkçası kitaba adını verecek kadar niye önemliydi hala anlamadım; sanırım devam kitaplarında çözeceğiz.

Herhalde çoğu kişi de yazarın ilk serisini göz önünde bulundurarak bu seriye yaklaşıyordur. O yüzden biraz onunla kıyaslama yaparak anlatmaya çalışacağım bu kitabı da.

Her iki serinin de ortak olarak içerdiği şeyleri dört maddeyle özetleseydim; bunlar
1. Eğlence,
2. Heyecan,
3. Gizem ve
4. Masumane ilk gençlik aşkları olurdu.
Bu tür bir kombinasyonun herkeste aynı tepkileri oluşturabileceğinden emin değilim; ama söz konusu on yedi yaşında tüm dünyası kitaplarla dönen bir kızsa gözlerinden kalp çıkartabiliyor.

Olaylara gelirsek;
Liv, yeni kaydolduğu okulun –tabiri caizse bir nevi F4 ’ünü– dört bal saçlı çocuğunu rüyasında bir mezarlıkta ayin gerçekleştirirlerken görür. Daha tuhaf olanıysa ne Liv bu çocukların hakkında ne de çocuklar Liv’in hakkında bir şey bilmediği halde rüyada öğrenilen bilgilerin gerçeklerle uyuştuğunun ortaya çıkmasıdır. Gizem ve bilmece hastası Liv’se bu durumu çözmeye kararlıdır ve bizleri de beraberinde büyülü bir rüya yolculuğuna çeker.

İlk seride zaman yolculuğu, bunda da rüya yolculuğu gibi ilgi çekici konular işlenmiş diyebiliriz.

Karakterlerin gerçek bir kişilikleri var ve sanki elinizi uzattığınızda dokunabilecekmişsiniz gibi o kadar somut hissedebiliyorsunuz. Hatta kedi Spot ve köpek Buttercup’a bile uzanabilseydim sevgiye boğardım :)

Kitap boyunca gerçekten kıkırdamaktan, mutlu Pollyanna psikolojisine girmekten kendimi alamadım – çünkü böyle bir kitap var ve elimde; ama kitap kusursuz muydu? Tabii ki hayır. Beklenen o son olayın birden gerçekleşmesi ve daha birkaç minik eksiklik de nazar boncuğu olsun :/

Özellikle hayatın sıkıcılığından ve stresinden kaçmak isteyenlere tavsiye edilir :)

-ALINTILAR-

“Seninle birlikte rüya görmek çok hoştu, Liv.”

“Gerçekte ya da rüyada olsun, bazı cümlelerin üzerimde karşı konulmaz bir etkisi vardır. ‘Aslında bunu sana söylememem gerek,’ de bunlardan biriydi kuşkusuz. ‘Bizden uzak dursan iyi edersin’ den hemen sonra geliyordu.”


“Tıpkı aşık olmuş koyun gibi bakıyorsun.”


"Atacağı her adımı uzun uzun düşünen biri, hayatı boyunca tek ayak üstünde durur."

2 yıl, 11 ay önce
6 kişiden, 6 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Aşk tüm zamanların içinden geçer serisi kadar olmasa da sevdim.Yazarın anlatımı vs. basit,kitaptaki olaylar ilgi çekiciydi.Yazarin daha çok gençlere hitap ettiğini düşünüyorum.Benim gibi yaşlı değilseniz muhtemelen daha çok severseniz :)) Serinin devamını merakla bekliyorum :)

2 yıl, 2 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

http://kronikokur.blogspot.com.tr/2015/08/silber-ruyalar-kitab-1-silber-1.html

2 yıl, 10 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

http://fairytaleess.blogspot.com.tr/2015/08/silber-kitap-yorumu.html

Kitabı tek oturuşta bitirdim. Başka söze gerek yok sanırım. Yine Kerstin Gier'in diğer kitapları gibi şeker tadında bir kitaptı.

2 yıl, 10 ay önce
1 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
6 puan

Evet kitap çok kolay okunuyordu ama çok basit bir kurgusu vardı beğeninin büyük çoğunluğunu baskı kalitesinden aldığını düşünüyorum

2 yıl, 5 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
6 puan

Kitap tasarımı gayet iyi ama kurgu beni biraz hayal kırıklığına uğrattı. Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer serisinden daha iyi galiba diye düşünmüştüm başlarda ama final bana göre değildi maalesef. Neyse, bu ilk kitap ne de olsa. Devamını okurum illaki. Belki durum toparlanır devamında. Yalnız yazarın güzel bir mizah anlayışı var, keşke daha fazla kullansa.

2 yıl, 3 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

http://fairytaleess.blogspot.com.tr/2015/08/silber-kitap-yorumu.html

Kerstin Gier'in hayal gücünü çok ilgi çekici buluyorum. Yazarın Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer serisini de çok sevmiştim. Silber'i de çok sevdim ama Silber Rüyalar Kitabı Serisi'nin daha ilk kitabı olduğu için Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer serisiyle karşılaştırmıyorum. Kitabı bir günden kısa bir sürede tek oturuşta bitirdim.

1 yıl, 11 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski