Sherlock Holmes - Aklın Şüphesi Suçun Gerçeğidir (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

Akıl yürütme sanatı, uzun ve sabırlı çalışmalar sonucunda elde edilir. Yetenekli bir akıl yürütücü beynini boş bir oda gibi kullanır, gereksiz bilgileri eler ve odaya sadece işine yarayanları yerleştirir.
Dönüp baktığında gördüğü şey ise, ona doğru sonucu veren, dâhice çizilmiş bir tablodur.
Sherlock Holmes


Unutulmaz dedektif Sherlock Holmesun keskin zekâsını kullanarak çözdüğü, birbirinden ilginç ve esrarengiz 12 hikâyenin anlatıldığı serinin son kitabı Aklın Şüphesi Suçun Gerçeğidir, suç dünyasına bambaşka bir açıdan bakmanızı sağlayacak.

Sadece ülkemizde değil, bütün dünyada yıllardır güncelliğini koruyan ve büyük ilgiyle okunan, toplam 56 hikâye ve 5 kitaptan oluşan bu seri, hayali kahraman Sherlock Holmesa duyulan hayranlığı kat ve kat arttırmaya devam ediyor...


Bakış açını değiştirdiğinde, başta sana saçma görünen şeyler bile seni gerçeğe götürecek birer ipucu olabilir.
Sherlock Holmes

Akıl yürütme sanatı, uzun ve sabırlı çalışmalar sonucunda elde edilir. Yetenekli bir akıl yürütücü beynini boş bir oda gibi kullanır, gereksiz bilgileri eler ve odaya sadece işine yarayanları yerleştirir.
Dönüp baktığında gördüğü şey ise, ona doğru sonucu veren, dâhice çizilmiş bir tablodur.
Sherlock Holmes


Unutulmaz dedektif Sherlock Holmesun keskin zekâsını kullanarak çözdüğü, birbirinden ilginç ve esrarengiz 12 hikâyenin anlatıldığı serinin son kitabı Aklın Şüphesi Suçun Gerçeğidir, su... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

Ciltsiz , 360 sayfa

2012 tarihinde , Martı Yayınları tarafından yayınlandı


ISBN
9786053480563
Dil
Türkiye Türkçesi

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

7.6 puan (40 kişi)
92 okumuş, 23 okumak istiyor, 3 okuyor

8.1 puan (57 kişi)
149 okumuş, 35 okumak istiyor, 0 okuyor

8.0 puan (211 kişi)
486 okumuş, 127 okumak istiyor, 20 okuyor

8.3 puan (149 kişi)
331 okumuş, 106 okumak istiyor, 7 okuyor

8.4 puan (107 kişi)
245 okumuş, 91 okumak istiyor, 7 okuyor

8.2 puan (47 kişi)
108 okumuş, 53 okumak istiyor, 5 okuyor

8.4 puan (70 kişi)
150 okumuş, 66 okumak istiyor, 4 okuyor

8.2 puan (50 kişi)
95 okumuş, 35 okumak istiyor, 2 okuyor

8.3 puan (44 kişi)
98 okumuş, 53 okumak istiyor, 5 okuyor

Kitabın Geçtiği Listeler

40 kitap, 104 oy

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

Captain Wolf PINAR98 HasanyusOsurus
3 kişi
quevadis HANZALE/A shlimazl irem ece demirkarahan gürhanöztürk Meryem Seyda Parlak Leylaa Doka Naran medikil ney_zenn shieldmaiden kubitak The Unwritten subirikintisi Mehmetsensey zeynep arslan Açelya Akgül fndk mrvszr aysl sunbeam ahmetfaruk ErrAyy Lordmuti ulotrix Müşkülpesent direnmaral sherlock holmes 123 lady_gargara Büşra Fatma Kılıç Gökçe Shaitandora umudd osmanak Binbirinsan Melis Arya hana
129 kişi
licia troisi fan EBK glcnn ahmetfaruk Sherlock gülser karataş mrvesrgn Özgenrstt kortac realistyazar elif.dgtkn pınar kzlhn calbayrak ikinokta ecan Sibel.İ nuraygulden Melissa Cassandra Jackson Kelebeğin Hisleri matta o.huraydin Ahmet ŞAHKAL shirin.mammadov bayanwatson Şeymanur cagla1306 ilayke Cgrrkk Rapunzel Damlay serdakayman Esra_m hAnAJks kahvenintanrisi OnurTrap koalayimezelden beyzaaa mervessu Ğökçee
65 kişi
okurmerv VexeD tbcgty
3 kişi

Değerlendirmeler

değerlendirme
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
7 puan

Serinin son kitabı ama sanırım yazar 2.veya 3.kitaptan sonra bitirmek istemiş. Tabi devamının gelmesinde haklı olarak okuyucuların etkisi olmuş. Bence çok iyi olmuş. Çok sürükleyici ve akıcı bir dille 5 tane güzel kitap yazmış yazar. 3 günde 1 kitabını bitirdim gerisini siz hesap edin artık :)

4 yıl, 9 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Dr. Watson dışında 2 hikaye de Sherlock Holmes ağzından anlatılıyor. Her defasında ben daha iyi anlatırdım diye Dr.Watson'a takılmasından dolayı her zaman nasıl olacağını merak ediyordum, bu kitapla merakımı gidermiş oldum. :)
Severek okudum. Tavsiye ederim.

4 yıl, 8 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Bütün seti bitirmiş oldum bu kitap ile. Aslında 10 üzerinden 10 hakeden bir set fakat yazarın olayları aktarış şekli 2 puan kırmama yetti. Gerçek olayları öykü anlatır gibi yazmış. Daha teknik yazabilirdi ve dialoglar gerçek halleriyle kitaba geçirilebilirdi. 5. kitapta bazı vakaları Holmes bizzat kendi anlatmış ve o da aynı şeyden yakınıp duruyor zaten. İlk 3 kitap mükemmel, 4 ve 5 sonradan yazıldıkları için daha zayıf gibi gördüm ama yine de okunmaya kesinlikle değerler.

2 yıl, 5 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski