Etiketler (düzenle)

Henüz etiket eklenmemiş.

Kullanıcı Araçları

Sevgi Bağı (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

"Cesur ve kararlı bir kedi olan Homeros'un kimi zaman neşelendirecek, kimi zaman hüzünlendirecek sevgi dolu hayat hikâyesi."

"Antik Yunan şairi Homeros gibi Gwen Cooper'ın kediciği Homeros'un da gözleri görmüyodur ancak ikisinin arasındaki tüm benzerlik bundan ibarettir. Örneğin İlyada destanının yaratıcısı Homeros'un, göbeğinin okşanmasından hoşlandığına ya da kedi Homeros'un yabancılarla anında kaynaşabilme özelliğine sahip olduğuna dair elde hiçbir kanıt yoktur. Cooper'ın hikâyesinde başrol, 3 kilo ağırlığında,4 ayaklı ve etrafındaki herkese bilgeliğiyle örnek olan bir kediye aittir.
Onun hayatı, dokuz sıradan hayata bedeldir"
-Barnes&Noble-

"Cesur ve kararlı bir kedi olan Homeros'un kimi zaman neşelendirecek, kimi zaman hüzünlendirecek sevgi dolu hayat hikâyesi."

"Antik Yunan şairi Homeros gibi Gwen Cooper'ın kediciği Homeros'un da gözleri görmüyodur ancak ikisinin arasındaki tüm benzerlik bundan ibarettir. Örneğin İlyada destanının yaratıcısı Homeros'un, göbeğinin okşanmasından hoşlandığına ya da kedi Homeros'un yabancılarla anında kaynaşabilme özelliğine sahip olduğuna dair elde hiçbir k... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

400 sayfa

Martı Yayınları tarafından yayınlandı


Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

5.7 puan (7 kişi)
13 okumuş, 6 okumak istiyor, 0 okuyor

5.2 puan (4 kişi)
12 okumuş, 8 okumak istiyor, 0 okuyor

6.8 puan (13 kişi)
37 okumuş, 11 okumak istiyor, 0 okuyor

6.0 puan (1 kişi)
8 okumuş, 2 okumak istiyor, 0 okuyor

8.4 puan (7 kişi)
14 okumuş, 4 okumak istiyor, 0 okuyor

8.0 puan (2 kişi)
3 okumuş, 3 okumak istiyor, 0 okuyor

7.0 puan (1 kişi)
3 okumuş, 3 okumak istiyor, 0 okuyor

8.5 puan (6 kişi)
9 okumuş, 7 okumak istiyor, 0 okuyor

8.3 puan (11 kişi)
14 okumuş, 9 okumak istiyor, 0 okuyor

4.7 puan (9 kişi)
15 okumuş, 7 okumak istiyor, 0 okuyor

Kitabın Geçtiği Listeler

49 kitap, 84 oy

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

gurkan1139 t.ozgur Ben Betul
3 kişi
okursever-nejla incapita Doğan arachnera darqfly nurcan_b okuyan erlikan cagla1306 idilneval adadenizi EsraBallll yagmurayan sedasozer btk bifincankahve CeylanGuven farniente orkidela gizem oruc beth Dilaraaks Bob Jo lobelia kingrose fndkkk t.ozgur NiLRuzgarI unique N.Pınar gamgin buseanıl Sümeyye U. genetic insetto burcuuook bhrats tılsım buk@
53 kişi
destinayd Only Sinem Mutlu kahvekedikitap EMEL nebahatt Gizem Yelkenci ehlimana Nilgün zelinda Mili persephone. Lahinna
13 kişi
aysedemirhas
1 kişi

Değerlendirmeler

değerlendirme
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

gerçekte olan bişeyi anlattığı için çok ilgimi çekti benim ..çok güzel bi hikayesi vardı ve homeros ne yapmış etmiş diye merak ederken sonuna geliyosunuz kitabın..
ayrıca kitabı okuduktan sonra gerçekte homeros nasıl bişi diye merak ederseniz eğer gwen cooper'ın websitesinde resimleri ve videoları mevcut.. :)

5 yıl, 1 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Zaman zaman gülümseten, zaman zaman gözlerinizin dolmasına sebep olan bir kitap.
Kedilere ilgisi olmayan insanlar okurken sıkılabilir tabi..

3 yıl, 3 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

kitabın anlatımından ve de kedilere olan hayranlığımdan dolayı elimden bırakmadan, zaman zaman kahkahalarla, bazende gözyaşlarıyla okudum....kedisi olanlar okumalı ki minik patilere olan hayranlıkları artsın....fotoğraf ekleme şansım olsaydı kucağımda kızım zaman zaman sayfa hışırtısına attığı patiler eşliğinde beraberce okuduğumuz anları sizin de görmenizi isterdim...içimi ısıtan böylesi bi hikayeyi yazdığı için GwenCooper'e ve hayata yaşamaya bağlı küçük kahraman Homeros'a teşekkürler....

3 yıl, 4 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
5 puan

Hos ve biraz da hayati öğreten bir kitap

3 yıl, 2 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Ölümün kıyısından dönen homeros'un sımsıcak yaşamını konu ediniyor. ''sevgi güzelleştirir'' diye boşuna dememişler. Beni en çok etkileyen bölümlerden biri de 11 eylül saldırılarını konu edindiği sayfalardı. Belki yaşanan onca acı yerinde gwen'in ki deve de kulaktı. Normal insanlara göre bu böyledir ama o evde mahsur kalan kedi sahipleri için kardeştir, evlattır. Asla bir evcil hayvan değillerdir.

2 yıl, 8 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
4 puan

Kitabın yazarının, dört haftalık kör bir kedi yavrusunu sahiplenmesi ile başlayan hikayede , yıllar geçtikçe birbirlerine olan bağlılığını , sevgilerini, zor olanı başarabilmeyi, elindeki ile yetinmeyi gibi konuları içine alan on iki yıllık serüvenini anlatan bir kitap . Ben hayvan sevgisi ve hayvan dostluğundan başka pek bir verim alamadım kitaptan. Her ne kadar kör bir kedinin sağlıklı bir kedi gibi hayatına devam ettiğini büyük bir özveriyle anlatsa da , benim düşüncem yazar öylesine sanki konu bulamamış da yazmış olmak için yazmış gibi geldi bana.. İlgilenenlere tavsiye olunur tabii...

1 yıl, 6 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski