Etiketler (düzenle)

Henüz etiket eklenmemiş.

Kullanıcı Araçları

Kor Adası (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

Göz ardı ettiğiniz gerçekler er ya da geç çıkar karşınıza tamamlanmak için. Yüzleşin ki ruhunuz arınsın.

1891 yılının İngiltere'sinde Tilly Kirkland, rüya gibi bir evlilik yaptığını düşünürken kendini bir kâbusun tam ortasında bulur. Yaşadığı talihsizlikler onu Avustralya'ya, Kor Adası'nda bir malikâneye getirir. Burada bir yerel cezaevi müdürünün kızına mürebbiyelik yapacaktır. Aslında her günbatımında adeta bir kora dönüşen bu adaya hayatının cezasını çekmek için geldiğini anlayacaktır…

2012 yılında ünlü yazar Nina Jones, kafasını toparlamak ve yazmakta sıkıntı çektiği yeni hikâyesine odaklanmak için Avustralya'ya büyük büyükannesinden kalma malikâneye gelir. Ancak Starwater Malikânesi'nin duvarları, onun yıllardır sakladığı büyük sırrının kanıtlarıyla doludur. Keşfettiği her kanıt ise Nina'nın büyük bir gizemi çözmesini sağlayacaktır.

Üçüncü kitabıyla hayranlarının kalbine bir kez daha kazınacak olan Kimberley Freeman'ın romanı Kor Adası, yarım kalan gerçeklerin sonsuza kadar saklı kalamayacağını ve ne olursa olsun kalbimizin sesine kulak vermemiz gerektiğini anlatıyor.

"Geçmişle günümüz hikâyesini kusursuzca birleştiren bir roman. Aşk, tarih ve adeta gotik gizemi barındıran bu hikâye okuyucuların hoşuna gidecek."
-Booklist-
(Tanıtım Bülteninden)Göz ardı ettiğiniz gerçekler er ya da geç çıkar karşınıza tamamlanmak için. Yüzleşin ki ruhunuz arınsın.

1891 yılının İngiltere'sinde Tilly Kirkland, rüya gibi bir evlilik yaptığını düşünürken kendini bir kâbusun tam ortasında bulur. Yaşadığı talihsizlikler onu Avustralya'ya, Kor Adası'nda bir malikâneye getirir. Burada bir yerel cezaevi müdürünün kızına mürebbiyelik yapacaktır. Aslında her günbatımında adeta bir kora dönüşen bu adaya hayatının cezasını çekmek için geldiğini an... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

Karton Cilt , 480 sayfa

Eylül 2015 tarihinde , Arkadya Yayınları tarafından yayınlandı


ISBN
978-975-999-824-0
Dil
Türkiye Türkçesi

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

7.3 puan (16 kişi)
36 okumuş, 28 okumak istiyor, 0 okuyor

8.6 puan (61 kişi)
103 okumuş, 31 okumak istiyor, 3 okuyor

7.8 puan (19 kişi)
42 okumuş, 19 okumak istiyor, 0 okuyor

8.7 puan (39 kişi)
69 okumuş, 8 okumak istiyor, 0 okuyor

9.2 puan (18 kişi)
31 okumuş, 9 okumak istiyor, 2 okuyor

8.8 puan (13 kişi)
18 okumuş, 8 okumak istiyor, 0 okuyor

7.6 puan (12 kişi)
20 okumuş, 7 okumak istiyor, 2 okuyor

8.2 puan (13 kişi)
26 okumuş, 9 okumak istiyor, 1 okuyor

9.0 puan (7 kişi)
12 okumuş, 5 okumak istiyor, 0 okuyor

8.7 puan (9 kişi)
22 okumuş, 4 okumak istiyor, 0 okuyor

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

Pembe Panter
1 kişi
Irmak Dönmez Mikra Mine ZEYNO savarona muazzez111 Yılcan hacers gamzelaa Askin imren yüksel okursever-nejla gizm_kara ebrubkurt Ruyayla Selin Reis bsrr- nihalle anlyesil pl1 gzmarz aks.aysegul fatma_ hul_ya ekruya İnci tanem bikahvebikitapinstagram ysmn978 burcu3554 boleyn_anne umay33 eldem hergene54 adorable qopuqlukahfe Lulu Marley Jane.R Ganime srnzmn
47 kişi
duyguefe xtina karperisi peresstt isiltuzun leylakce aygn_yldz ehlimana Serpil Aybirdi
9 kişi
Burda insan yok

Değerlendirmeler

değerlendirme
5 kişiden, 5 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Kimberley Freeman'ın okuduğum ikinci romanı. Akıcı anlatım ve kurgusu ile kısa sürede kendine bağlıyor. Başlarda Tilly'nin saflığı biraz sinirimi bozu, Jasper'a uyuz oldum. Tilly'nin üstüne kilitlediği kapının kilitli olmadığına inandırdığı gibi kendisinin onu sevdiğine kolayca inandırabildi Jasper.
Tilly gerçekleri görmeye başladığında kaçış planı için ustaca hazırlandı ve o kadarda saf olmadığını gösterdi :) Kaçışının ardından kendini Kor Adası'nda bulması ve Nell'e (Elenor) mürebbiyelik yapmaya başlamasıyla hayatı daha düzene girdi ancak içindeki vicdan azabından bir türlü kurtulamadı. Mantıklı düşünene kadar.. Nell'in olaylara bakış açısı büyümüşte küçülmüş dedirtiyor, onu anlatan kısımları okumayı özellikle çok beğendim. Sonlara doğru adrenalin tavan yaptı ve açıkçası Hattie (132 sayılı mahkum) beni hiç şaşırtmadı. Bu da nerden çıktı derseniz, kitabı okuyun anlarsınız :).

Genel anlamda beğendim, sonu biraz aceleye gelmiş gibi hemen olaylar sonuca bağlandı. Gelişmeler biraz daha kısa tutulup, son için biraz daha sayfa ayrılabilirdi.. Tilly'nin de Nina'nın da sonlara doğru işleri yoluna koyduğunu görmek mutlu etti.


"Beklentiler mutluluğun düşmanıdır."Syf:148

2 yıl, 7 ay önce
5 kişiden, 5 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Bu yazarı seviyorum. Bana yine iyi bir roman okuduğumu hissettirdi. Tavsiye ederim.

2 yıl, 4 ay önce
4 kişiden, 4 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Kır çiçeği tepesi kitabıyla hayran olduğum yazarın bu kitabının ülkemizde çıkacağını öğrendiğimde çok mutlu oldum ve hemen okuma şansına da eriştim. Okuma sürem sizi yanıltmasın tamamem benimle alakalı bir durum. Kitap oldukça güzeldi. Anlatım akıcıydı. Bayılarak okudum. Hisler çok güzel yansıtılmıştı bu sebeple bol bol hüzünlendim. Kolay ağlayabilen biri olsaydım kesinlikle ağlardım. Uzun lafın kısası tavsiyemdir. :)

http://morduslerkitapligi.blogspot.com.tr/2015/10/kor-adas-kiberley-freeman-kitap-yorumu.html

1 yıl, 9 ay önce
3 kişiden, 3 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Kimberley Freeman benim için ikinci Sarah Jio oldu diyebilirim. Baştan sona gerek konusu, gerek anlatım dilini diğer iki kitabında da olduğu gibi beğenerek okudum. Her zamanki gibi gizem, eski aşklar ve günümüz aşklarını harmanlayarak harika bir roman olmuş. Ve yine deniz kenarında, sakin bir sahil kasabasında geçiyor romanımız. Roman içinde roman adeta. Tilly 'nin başından geçen aşkları , hayal kırıklıkları, tutkuları öyle güzel anlatılmış ki 1890 'lı yılları neredeyse yaşadım okurken. Arkadya yayınlarını seviyorum , kesinlikle harika yazarlarla çalışıyorlar. Lafın kısası OKUNASI bir kitap . tavsiye ederim yani.....

2 yıl, 6 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Sarah Jio dan daha iyi bir kaleme sahip olduğunu düşündüğüm Kimberley Freeman'ın okuduğum 3.romanı..Kitabı beğendim ama favorim hala Kır Çiçeği Tepesi dir.

2 yıl, 3 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski