Etiketler (düzenle)

Henüz etiket eklenmemiş.

Kullanıcı Araçları

Kefaret (Gece Evi, #12) (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

Şimdiye Kadarki En Güçlü Karanlığı Yok Edebilmek İçin Ödenmesi Gereken Bedel Çok Büyük Olacak…

Neferet sonunda ölümlülere gerçek yüzünü gösterir. Kendisini Karanlık Tanrıça ilan ederek kötülüğü tüm Tulsa'nın üstüne salar. Gece Evi vampirleri polisle birlik kurarak ellerindeki tüm kaynakları birleştirirler fakat hiçbir vampirin Neferet'i ortadan kaldıracak kadar güçlü olmadığını da bilmektedirler… Tabii o vampirin hem elementleri çağırma hem de eski sihre hükmetme becerisi olmadığı sürece. Böyle bir güçse sadece Zoey'nin elindedir. Fakat eski sihri kullandığında felaketlere yol açan Zoey bu sefer güce hükmetmeyi ve üstüne düşen görevi yerine getirmeyi başarabilecek midir? Serinin heyecan dolu son romanında, Işık ile Karanlık'ın arasındaki efsanevi savaşta kimin kefaret ödeyeceği… ve kimin sonsuza dek yok olacağı ortaya çıkacak.
(Tanıtım Bülteninden)

Şimdiye Kadarki En Güçlü Karanlığı Yok Edebilmek İçin Ödenmesi Gereken Bedel Çok Büyük Olacak…

Neferet sonunda ölümlülere gerçek yüzünü gösterir. Kendisini Karanlık Tanrıça ilan ederek kötülüğü tüm Tulsa'nın üstüne salar. Gece Evi vampirleri polisle birlik kurarak ellerindeki tüm kaynakları birleştirirler fakat hiçbir vampirin Neferet'i ortadan kaldıracak kadar güçlü olmadığını da bilmektedirler… Tabii o vampirin hem elementleri çağırma hem de eski sihre hükmetme becerisi olmadığı s... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

368 sayfa

12 Kasım 2014 tarihinde , Pegasus tarafından yayınlandı


Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

8.1 puan (29 kişi)
75 okumuş, 41 okumak istiyor, 0 okuyor

7.6 puan (81 kişi)
198 okumuş, 101 okumak istiyor, 2 okuyor

7.8 puan (12 kişi)
24 okumuş, 11 okumak istiyor, 0 okuyor

7.7 puan (21 kişi)
48 okumuş, 25 okumak istiyor, 1 okuyor

7.7 puan (29 kişi)
75 okumuş, 55 okumak istiyor, 2 okuyor

2.9 puan (8 kişi)
16 okumuş, 17 okumak istiyor, 1 okuyor

6.8 puan (5 kişi)
11 okumuş, 9 okumak istiyor, 0 okuyor

8.2 puan (13 kişi)
19 okumuş, 12 okumak istiyor, 0 okuyor

8.2 puan (6 kişi)
9 okumuş, 6 okumak istiyor, 1 okuyor

8.2 puan (4 kişi)
6 okumuş, 1 okumak istiyor, 0 okuyor

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

Carmenta
1 kişi
RealWalker Pluie ebrusner inci16 ArdaKurt certolek Cem Topaloğlu r3m:)) Salih FatosCetiner rvzgrl ZehraMuhtaroglu h.ergin h.ergin kaliç ojexo sukki Derin Okyanus iroshjum glnlcr gamzegüş rimpianto çilekli duyguefe NyksS svgfyvz Sezqi bb94 zeyneptns foreveraloneworld AstronotusOcellatus2 A.Hindistan ecemsena97 burcinozgur Naamah ParanoyakVisne Shaitan ZynpZmnlr Ezgi Erdoğan Berrak Yağmur Önal
39 kişi
angelsbooks Kayıp Düşler Bulvarı Taranis Arsima Winter EMine birkitapmutluluk Blackcat Nyoteida bernabalci ayselb ebh_61
12 kişi
Burda insan yok

Değerlendirmeler

değerlendirme
2 kişiden, 2 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

Çok güzel bir seriydi ve çok beğendim ve en sonun da da herkes mutlu oldu,yeniden buluşmak dileğiyle herkese uğurlar olsun.

3 yıl, 5 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Serinin son kitabı olması nedeni ile daha farklı ve özverili bir çalışma beklemiştim. Açıkçası daha önceki kitaplarla ayni doğrultuda ilerlemesi beni hayal kırıklığına uğrattı. Daha sıradışı bir çalışma bekliyordum.

3 yıl, 5 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

gece evi serisinin sanırım son kitabıydı gerçekten seri artık son bulsun dedim okurken hep neferet hep aynı tür olaylar sıkıyor bir süre sonra normalde gece evinin kitaplarını en çok iki günde bitirirdim şimdi bir hafta sürdü bitirmem süründü elimde resmen:( kötü müydü değildi tabiiki güzeldi beğendim kitabı ma gece evinin kitabı olduğu için yoksa yine aynı gibiydi benim için ama seriyi bu kitaba kadar okuduysanız okuyun devamını getirin derim:)

3 yıl, 5 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
6 puan

Sonunda gece evi serisi bitti ve bitirdiğimde bir kez daha anladım ki seri uzadıkça saçmalamış. Final kitabıyla uzaktan yakından alakası yoktu, sanki yazarda artık sıkılmış da bitirmek için bitirmiş gibiydi.

3 yıl, 2 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

sonu beklediğim gibi oldu aslında daha ne yazılabilrdi şaşırmadım ama güzeldi bu seride bitti :)

2 yıl, 11 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

bitti mi gerçekten ? oldukça alışmıştım

3 yıl, 3 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Meşhur seri sonunda bitti. Mutlu sonu haketmişlerdi zaten :D

3 yıl, 2 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
6 puan

Zoey iki adamı öldürdüğü için tutukludur. Kilit altında tutulması gerektiğini düşünmektedir. Gece evinden kimseyi görmek istemez vücudu değişimi reddetsin ister. Fakat arkadaşları onu yalnız bırakmaz ve Neferet'de adamları öldürenin kendisi olduğunu itiraf edince Zoey çıkar. Neferet rahat durmadığından onu durdurma işine girişirler Kalona'da yardım eder.
Kalona hatalarının kefaretini ödeyip Nyx'in affını kazanma peşindedir.

Neferet ise bir oteli tapınağı haline getirir karanlığın tanrıçası ilan eder kendini. Karanlığın öteki alemini yaratmaya çalışır insan kullar yapar. Ona yardım eden sürgünleri vardır. İki grup savaşa girişir. Zoey kahin taşını kullanarak Neferet ile mücadele eder. Perilerden aldığı yardımda bedeli ne olursa olsun ödemeye hazırdır ve kabul ettiği bedel ise gerçek aşkının ondan gitmesidir. Stark olduğunu düşünür ve onun arkasından gitme planları yaparken kastedilenin kendisi olduğunu anlar. Neferet'i gömmeye karşılık kendi canı. Kanın da eski güç olduğundan mezarı mühürlemek için kendi kanınını kullanacaktır fakat Aurox buna izin vermez ve kendini feda eder.
Tabi ki kazanan Zoey olur ve arkadaşları ile değişimlerini tamamlayıp vampir olurlar. Zoey Kuzey Amerika Yüksek Konseyinin Yüksek Rahibesi olur. Arkadaşları da yüksek konseyin yeni üyeleri olur ve farklı bir yol izlemeye başlarlar. Kalona ise. Nyx'e kavuşur.

Seri o kadar uzamıştı ki okurken eski zevki almıyordum. Seriyi bitirmek için okudum ve kesinlikle hak edilen son kitabı değildi. Bambaşka bir beklenti ile okuyup beklediğimi bulamasam da neyse ki bitti.

7 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski