Katherine: Şövalyelerin Kadını (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

O size, fırtınalarla karşılaşmayacaksınız, sıkıntı çekmeyeceksiniz, üzülmeyeceksiniz, demedi. Yenilmeyeceksiniz, üstesinden geleceksiniz, dedi.İngiliz kraliyet ailesinin ataları arasında tarihi en çok etkileyen iki kişinin, Katherine Swynford ve Lancaster Dükü John Gautun tutkulu aşkının romanı.
Katherine, şövalye Hugh Swynfordun arzularına direnebilecek mi? Lancaster Dükü John Gaunt ile kaderleri sonunda birleşecek mi? On altı yıl boyunca parçalanmış bir ruhun içinde yaşayan Katherine'i nasıl bir son bekliyor? Çatışmaları, çıkar ve iktidar kavgalannı, zulmü ve aşkın dizginlenemez tutkusunu anlatan bu epik roman, 1954 yılında ilk kez yayımlandığından beri en önemli klasikler arasına girmiştir.
İnsan karakteri üzerindeki keskin analizleri ve İngiltere nin Kara Veba ve iç huzursuzluklarla dplu dönemi hakkında yapılmış derin araştırmalarla yazılmış bu kitap, sadece 1954 yılı için değil, son yarım asrın en önemli tarihi kurgu yapıtlarından biri.

O size, fırtınalarla karşılaşmayacaksınız, sıkıntı çekmeyeceksiniz, üzülmeyeceksiniz, demedi. Yenilmeyeceksiniz, üstesinden geleceksiniz, dedi.İngiliz kraliyet ailesinin ataları arasında tarihi en çok etkileyen iki kişinin, Katherine Swynford ve Lancaster Dükü John Gautun tutkulu aşkının romanı.
Katherine, şövalye Hugh Swynfordun arzularına direnebilecek mi? Lancaster Dükü John Gaunt ile kaderleri sonunda birleşecek mi? On altı yıl boyunca parçalanmış bir ruhun içinde yaşayan Katherine'i n... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

658 sayfa


ISBN
9786053841227

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

5.8 puan (33 kişi)
74 okumuş, 6 okumak istiyor, 0 okuyor

6.9 puan (21 kişi)
48 okumuş, 16 okumak istiyor, 1 okuyor

8.3 puan (18 kişi)
23 okumuş, 13 okumak istiyor, 0 okuyor

7.3 puan (42 kişi)
84 okumuş, 21 okumak istiyor, 0 okuyor

6.6 puan (18 kişi)
28 okumuş, 6 okumak istiyor, 0 okuyor

8.0 puan (26 kişi)
53 okumuş, 21 okumak istiyor, 0 okuyor

7.6 puan (20 kişi)
46 okumuş, 12 okumak istiyor, 1 okuyor

8.0 puan (25 kişi)
50 okumuş, 28 okumak istiyor, 0 okuyor

8.3 puan (23 kişi)
34 okumuş, 20 okumak istiyor, 0 okuyor

7.0 puan (35 kişi)
52 okumuş, 16 okumak istiyor, 1 okuyor

Kitabın Geçtiği Listeler

295 kitap, 3301 oy

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

Burda insan yok
Zertunc carnel Carnel Zeynepim Senaa2405 volumetwo ekruya Sevgi06 Kalika Gabriella Perne Betty keskinek Sezqi NuRTeNcE KeskinEk btlokur mrvesrgn Burcu Özgür Canan Gamze GLY Allons-y! sinemserim powertwo kitapkokusu KuroiNamida şilan babat nuran34 aystilimon didemmmm80 basak Medes yeteryıldız Hande97 Didem naylas Lady_Avy Leydi Kitap damla çiğdem gülbüz yamak
75 kişi
Only Kayla_Oz zeeyneep Hanife Albayrak Buk@ sydney didemturan demian olcay Busenur Yahşi beyzaaa elifoz elifff
13 kişi
molivanse sevvalk oyakayla
3 kişi

Değerlendirmeler

değerlendirme
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Hülya Şenoğlu Yılmaz Sonunda Anya Seton'un Catherina'sını bitırdım. Tarihi olayları adeta beyne kazıtan bır kıtap idi. Bu kitap bana nedense ister istemez İlfenso Falcones'in Deniz Katedrali kitabını anımsattı. Cünkü Orta Çag'ın korkunclugunu,ınsanların cehaletinı,köleliği,feodiletinın insanlar üzerindeki etkisinı anlatıyor Bu roman Lady Catherına Swynford ile Lancester Dükü John Gaut'un tutkulu o çaga göre sıra disı askını anlatırken İngiltere Orta Çag tarıhını adeta belgelıyor.Saray oyunları,taht kavgaları,cınayetlerle cevrelenmıs müthis bır ask ıdı. Anya Seton'un nıcın Hıstorıcal Romance'ın anası oldugunu anlamıs oldum. Romanın sonunda ki kavuşmalarında biraz hüzün,burukluk vardı bence..Mutlu son ama bu mutlu son beni çok hüzünlendirdi. Yinede muhakkak okunması gereken bir eser olduğunu düşünüyorum.

6 yıl, 11 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
9 puan

gerçekmiş :)

5 yıl, 11 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski