Kanlı Kartal (Jan Fabel, #1) (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

Bir yanda, yataklarında ciğeri sökülmüş, kanlı kartal kanadı gibi iki yana açılmış kadın cesetleri, öte yanda Hamburg yeraltı dünyasını kontrolü altına almak isteyen Türk ve Ukrayna mafyalarının yürüttükleri dudak uçuklatan savaş. Cinayet Masası Başkomiseri Fabel akla hayale gelmeyen cinayetlerin nedenlerini çözüp, katilleri ya da katili bulmaya çalışırken, her cinayetten sonra aldığı Svenin oğlu imzalı kışkırtıcı bir e-maille de çok karmaşık bir düğümün içinde bulur kendini.Almanyanın en kozmopolit kenti Hamburgda, Soğuk Savaşın ve uluslararası terörizmin yıkıcı sonuçlarıyla bağlantılı, inanılması güç siyasi ve mali dolaplar dönmektedir. Hiç şüphesiz ki, bu dolaplardır Avrupanın Yeni Mafyasının iştahını kabartan. Tanrı Odin kültündeki kurban etme ayinini anımsatan cinayetlerin, giderek yer altı dünyasıyla bağlantılı olma ihtimali yeni bilinmezlere götürür Başkomiser Fabeli. Kısaca, Kanlı Kartal sizi soluk soluğa bırakacak ve sezona damgasını vuracak bir gerilim romanı.

Bir yanda, yataklarında ciğeri sökülmüş, kanlı kartal kanadı gibi iki yana açılmış kadın cesetleri, öte yanda Hamburg yeraltı dünyasını kontrolü altına almak isteyen Türk ve Ukrayna mafyalarının yürüttükleri dudak uçuklatan savaş. Cinayet Masası Başkomiseri Fabel akla hayale gelmeyen cinayetlerin nedenlerini çözüp, katilleri ya da katili bulmaya çalışırken, her cinayetten sonra aldığı Svenin oğlu imzalı kışkırtıcı bir e-maille de çok karmaşık bir düğümün içinde bulur kendini.Almanyanın en kozmop... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

Karton Cilt , Altan Basım , 355 sayfa

Eylül 2006 tarihinde , Doğan Kitap tarafından yayınlandı


ISBN
9752934897
Dil
Türkiye Türkçesi

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

8.3 puan (77 kişi)
153 okumuş, 32 okumak istiyor, 1 okuyor

8.0 puan (66 kişi)
147 okumuş, 27 okumak istiyor, 3 okuyor

8.0 puan (107 kişi)
223 okumuş, 44 okumak istiyor, 1 okuyor

8.6 puan (49 kişi)
101 okumuş, 55 okumak istiyor, 1 okuyor

8.0 puan (65 kişi)
133 okumuş, 31 okumak istiyor, 0 okuyor

8.1 puan (54 kişi)
115 okumuş, 22 okumak istiyor, 0 okuyor

7.8 puan (56 kişi)
135 okumuş, 13 okumak istiyor, -1 okuyor

7.2 puan (12 kişi)
33 okumuş, 7 okumak istiyor, 0 okuyor

8.3 puan (36 kişi)
67 okumuş, 27 okumak istiyor, 1 okuyor

6.9 puan (24 kişi)
47 okumuş, 18 okumak istiyor, 2 okuyor

Kitabın Geçtiği Listeler

52 kitap, 372 oy

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

Sinatle akif_aydin.34 Gozdeguner mervecık
4 kişi
anlyesil kirmizikadin senanita tumbilik EmreAkay5 brc.ay SeGe Sinestet canan acar eyldz tifosi cuburcu KCKF libra00001 gizemm muratdoganoz koraysel ysglmsl Aviendha Canan arina cengemre StRiDeR Fatih Nilgün Doğan aylara srnzmn doganozmurat ad astra servatan Kori küfkedisi Paprika ser que omertasus emosch thebeyzz
94 kişi
MandalinaKokusu dozuarap Lucia Fernandez olcay fatih şentürk deliokurum serdakayman inci16 KuroiNamida Atacante
11 kişi
Burda insan yok

Değerlendirmeler

değerlendirme
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Kitabı bitirmem uzun sürdü ama bu tamamen kitaptan kaynaklanan bir durum değil :) Başta Almanca kelimelere taktım. Bir türlü akışı yakalayamadım.Sonra kısmen alıştım bu duruma. Konu olarak kanlı cinayetler işleyen bir katil Komiser Jan Fabel'i seçer ve ona işlediği cinayetlerle ilgili e-mail gönderir. İş bununla bitmiyor tabi. Olaya Kanlı Kartal ayinleri, Ukrayna ve Türk mafyaları hatta özel polis birimleri bile karışmış vaziyette. O yüzden biraz karıştırdı kafamı :P Bayıldım diyemem ama seriye devam etmek istiyorum.

5 yıl, 8 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

:Polisiye/Gerilim severler için çok güzel bir seçenek

5 yıl, 11 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Okuduğum ilk Craig Russel kitabı idi.Zaten yazarında ilk kitabıymış.Kitabın ilk başlarında almanca geçen kelimeler can sıkıcı geliyor,bu kitap boyunca devam ediyor.Fakat kitap kendini okuyucuya bağlıyor.Polisiye ,gerilim okumayı seviyorsanız pişman olmayacağınız kesin.
" Beni durdurabilirsiniz, ama asla yakalayamayacaksınız."

4 yıl, 5 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

gayet güzel <3 tavsiye ederim alın okuyun

4 yıl, 5 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
5 puan

Sonu pek beklediğim gibi bitmeyen, zaman zaman akıcı zaman zaman da beni sıkan, çok da birşey beklenilmemesi gereken bir kitap. Polisiye - gerilim - macera - korku türlerinin bir karışımı olmuş desem daha doğru ifade etmiş olurum.

2 yıl, 11 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski