İstanbul'da Bir Zürafa (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

Sunay Akının tüm canlıları ve evreni kucaklayan yüreği gibidir kağıt gemisi de; benzersiz düşlerin, düşüncelerin ve adaletin taşındığı... Bu kez yolcuları insanoğlunun yıkıcılığından kaçan zürafalar, geyikler, gergedanlar, aslanlar ve daha bir çok hayvan. Kağıt gemisini Nuhun Gemisine dönüştürüyor Sunay Akın. Yolculuk boyunca hayvanların, insan yaşamına karışmış, ama hep gölgede kalmış öykülerine ulaşıyor yazar. Hayvanların soylu suskunlukları, karşılıksız dostlukları ancak bir Şairin çözebileceği antik bir dil gibi büyüyor sayfalar boyu... Kitaptaki her olay, tarihte yalnızca insanların değil, hayvanların da rollerinin önemine tanıklık etmektedir. Olayları birbirine bağlayan; hayvanların sevecen soluklarından dokunmuş görünmez bağlardır ve bir hayvanın dostluğunu yaşayan insan daha güçlü ve özgürdür diğerlerinden..!Bundan böyle lodosla her gece Sunay Akının yolunu bekleyip duracaklardır en saklı koylarda; foklar, yunuslar ve balinalar. Hep anlattığı o dingin masal denizlerine bir an önce götürmesi için onları..!

Sunay Akının tüm canlıları ve evreni kucaklayan yüreği gibidir kağıt gemisi de; benzersiz düşlerin, düşüncelerin ve adaletin taşındığı... Bu kez yolcuları insanoğlunun yıkıcılığından kaçan zürafalar, geyikler, gergedanlar, aslanlar ve daha bir çok hayvan. Kağıt gemisini Nuhun Gemisine dönüştürüyor Sunay Akın. Yolculuk boyunca hayvanların, insan yaşamına karışmış, ama hep gölgede kalmış öykülerine ulaşıyor yazar. Hayvanların soylu suskunlukları, karşılıksız dostlukları ancak bir Şairin çözebilece... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

166 sayfa


ISBN
975-348-155-1

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

7.7 puan (20 kişi)
70 okumuş, 9 okumak istiyor, 0 okuyor

7.6 puan (20 kişi)
67 okumuş, 7 okumak istiyor, 0 okuyor

7.7 puan (23 kişi)
92 okumuş, 6 okumak istiyor, 0 okuyor

7.9 puan (40 kişi)
127 okumuş, 19 okumak istiyor, 3 okuyor

8.7 puan (48 kişi)
138 okumuş, 31 okumak istiyor, 4 okuyor

7.6 puan (34 kişi)
137 okumuş, 26 okumak istiyor, 2 okuyor

7.8 puan (39 kişi)
108 okumuş, 9 okumak istiyor, 0 okuyor

8.0 puan (41 kişi)
106 okumuş, 15 okumak istiyor, 2 okuyor

7.3 puan (36 kişi)
110 okumuş, 19 okumak istiyor, 1 okuyor

7.6 puan (35 kişi)
93 okumuş, 6 okumak istiyor, 2 okuyor

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

seda*nur
1 kişi
Yunus Serdar tranican drunkphoebe jackrai radeon DuyguBarut nihalle pretium SirEvo aysedemirhas efla gurkanse exiled gizemm caliskann lacibeeacelya cerenelitas ruzgar krissness elsanin_mecnunu pollyanna özy1903 a-sibel hayat canını senin Nedret Şampiyon serkankynk mavi detay canercereci Pollux kevser kıdır gizlenmisozne nurcell kertenkelebek kargasiz sereser IşılBulut heavybear karubfe kadirdurmus Malkavian
145 kişi
Nilgün hülyamutlu delibu beyzaaa eroltevfik Oprichnik kremalikahve Kitaplığım environmentalist Doan leylakce angela818 sinefilozof ruzgar Hanife Dikbıyık mehmet altunel gülser karataş
17 kişi
uğurbocugu
1 kişi

Değerlendirmeler

değerlendirme
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
6 puan

Sunay Akın'ın gerçek bir araştırmacı olduğunu gözler önüne seren bir kitap. Aktardığı öykülerdeki bilgileri bilen insan sayısının pek de çok olduğunu sanmıyorum. Kitap içerisinde çok hoş öyküler var aynı zamanda bazı öykülerde biraz basite kaçabiliyor. Okunabilir bir kitap kısacası.

5 yıl, 5 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Sunay Akın'ın da engin bilgisinden faydalanmayı ve ondan herhangi bir şeyler öğrenmeyi çok seviyorum.

6 yıl, 4 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
6 puan

Bir Sunay Akın klasiği... İyiydi...

5 yıl, 4 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Sunay Akın sevenler bunu da beğeneceklerdir. Keyifli hikayeler...

3 yıl, 7 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
6 puan

Sunay Akın ya sadece şiir yazsın ya da bu şekilde sürekli otların arasından kaplan çıkartıp bizi şaşırtmak istiyorsa yazdığı hikayelerin gerçekliğini iyi araştırsın. G. Bell' in sevgilisisnin adı A. Lolita. Osvaldoymuş da ALO sözcüğü orada geliyormuş... Kendisini bu hikayeye kim inandırdı acaba?

4 yıl, 2 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
5 puan

Sunay Akın'ın okuduğum ilk kitabı. Genel olarak okuduğum tarz kitapların dışında ve bu kitabı okuma sebebim de lakabı zürafa olan bir dostum. Buralarda dolanırken ismini görüp hoşuma gidince hediye olarak edinmeye karar verdim.

Kitap, yoğun bir araştırmanın ürünü. Verdiği bilgiler tarihi, coğrafi, edebi, felsefi... Yani her bakımdan doyurucu ve dolu dolu. Sunay Akın'ın bunu okuyucuya anlatış biçimi biraz yorucu ama asla sıkıcı değil. Kitabın paylaştığı bilgiler tek bir konuyla alakalı değil ama genel olarak hayvanlar hakkında ilginç anekdotlar ekseninde ilerliyor. Bazen kafa karıştırıcı biçimde aşırı bilgi yüklemesi yaşadım ben. Bazı bazı tarihler ve bağlantıları anlayabilmek için cümleyi tekrar okumam gerekti.

Bu tarz bir kitap okurken çok eğlenceli ancak kitabın kapağını kapatınca unutulan bilgilerle -hafızamın yeteri kadar güçlü olmaması kaynaklı- tatminsizlik hissi yaratıyor. Gene de Sunay Akın'ın iyi bir araştırmacı olduğu inkar edilemez.

3 yıl, 6 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Daha once okudugum %100 İstanbul/ Erk Acarer kitabi ile cok benzer oldugunu fark ettim.Bu kitabi sevenlerin cok daha keyifle ve akici bir sekilde okuyacagina kesinlikle eminim o kitabi da...Sunay Akın'in bu kitabi yazmak icin epey arastirma yapmis olmasi muhtemel, bu taktire deger. Ancak hikayelerinde cok kopukluk vardi, bu da beni hikayelerden biraz uzaklastirdi.
Bahsi gecen kitaptaki gerceklikler tartisilabilir ( %100 İstanbul)ancak biraz arastirma ile derin bilgiler edinilebilir. Hikaye anlatimi ve baglamasi keyiflidir.

Sunay Akin, belki fazla detay bildiginden olsa gerek konulari biraz daginik buldum..Ama hikayelerinin ogreticiligini ve ruhunu sevdim..

1 yıl önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski